Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 28.03.2024 16:33

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 17 ]  На страницу 1, 2  След.
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: ay025 Девайси
СообщениеДобавлено: 09.05.2021 17:34 
Не в сети
Site Admin

Зарегистрирован: 08.01.2007 11:46
Сообщения: 4111
Откуда: admin @ rbg-azimut.com
Обговорення оповідання ay025 Девайси


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay025 Девайси
СообщениеДобавлено: 10.05.2021 18:23 
Не в сети
Авторитет

Зарегистрирован: 08.01.2020 18:39
Сообщения: 326
Вітаю. О, значок жорсткої критики! Що ж, якщо говорити в цьому плані, то:
а) Закони роботехніки Азімова застаріли. І ось чому. Штучний інтелект створено для вирішення завдань. Себто, він бачить проблему і одразу шукає її рішення. І ось це: "не можна нашкодити людині" провокує його на пошуки способу нашкодити людині. Власне, навіть у часи шановного пана Айзека ці закони були введені, щоб письменник міг вигадувати цікавезні методи їхнього обходу. В ідеалі ж нинішнього часу, штучний інтелект мав радше реагувати на загрози, без розуміння навіщо.
б) Пропущено найцікавіше. Герой відключає ноги і повзе до палаючого будинку. Як йому вдалося врятувати, що він переживав в цю мить? Особисто мені цього дуже не вистачило. Тобто, подвиг подається як готове звершення, на яке варто тільки зважитися, хоча насправді в більшості випадків далеко не кожен відчайдух досягає успіху. Мені б хотілося, щоб було показано, як це важко. А взагалі, я думав, що Станіслав вручну перепрошиє ноги або ж відключе їх і відправить на порятунок замість себе. Недарма ж працює у цій сфері.
в) Голосові команди по-своєму круто, але, якщо не змінювати мову, то краще змінити їх на абревіатури або щось подібне. Інакше герой виходить навіть вразливішим від звичайних інвалідів на милицях, які за рік-півтора стрибають вже жвавіше деяких здорових (не всі й не завжди, але люди пристосовуються). Читав оповідання, де персонажі активували голосом надздібності, так там вони вигадували особливі коди, бо "телепортація" швидко не вимовиш.
г) А де був Юра весь час, поки Станіслав намагався в будинок зайти? Так сильно відстав чи боягузливо зостався в авто?
Але загалом оповідання добре, герої викликають співпереживання, хоча гарно прописаний лише один. На "1" заслуговує, як на мене. Успіху!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay025 Девайси
СообщениеДобавлено: 10.05.2021 22:02 
Не в сети
Домовой
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 06.07.2014 13:14
Сообщения: 579
Вітаю, авторе!

Назагал, сподобалося. Особливо в частині трагедії ГГ.

Мені забракло двох моментів. Перший - вибір Станіслава, чи намагатися взагалі зайти в будинок. Тут взагалі слизький момент із його мотивацією. За логікою, після пожежі в ООС він би мав перестати грати в рятівника. Принаймні, мені так здається і таким я побачив його образ. Але нехай, можливо таки його характер змушує діяти. Однак задати я питанням чи йти, чи ні, зважити за і проти, протиставити щось чомусь - тут бракує. Далі психологічно добре зображені спроби зайти.

І другий момент. Не дуже зрозуміло, чи то він став помічником для усіх, чи то тільки у профілі доньки. Тут, може і не дуже критичний момент, але мені хотілося б чіткіше це розуміти.

І третій момент. Станіслав - фокальний персонаж. У фінальній сцені фокал зміщується. Воно, звісно, зрозуміло, чому і навіщо. Але, можливо, варто було б таки подати і фінал через його сприйняття?

Успіхів та наснаги!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay025 Девайси
СообщениеДобавлено: 10.05.2021 22:33 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 23.03.2021 21:48
Сообщения: 6
Мої вітання, авторе!
Читала, а картинки перед очима проносилися, неначе кіно дивишся.
Сильно, вражаюче. Чіпляє та залишає слід в душі.
Заслужена "1".


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay025 Девайси
СообщениеДобавлено: 13.05.2021 00:53 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 21.04.2021 22:38
Сообщения: 33
Откуда: Миколаїв
Витаю. Дуже сподобалось

Питання. З тексту не зовсім зрозуміло, чому герой не спробував викликати рітявників: обмаль часу, особливість характеру (все робить сам не покладаючись на інших) ще щось.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay025 Девайси
СообщениеДобавлено: 13.05.2021 23:37 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 21.04.2021 22:38
Сообщения: 33
Откуда: Миколаїв
На мій погляд є маленька технічна нестиковка. Звідки ноги поняли, що в будинку небезпечно для героя? До нервової системи, як я зрозумів, вони не підключені, то ж отримувати звідти інформацію вони не могли. Вони мають голосове керування, проте герой голосом не попередив їх про небезпеку. І навряд чи фірма встановила у них якісь датчики: знов таки керування здійснюється людиною, яка сприймає інформацію через власні органи чуття і не має потреби в додаткових датчиках (особливо на ногах).


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay025 Девайси
СообщениеДобавлено: 14.05.2021 00:10 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 24.01.2007 16:47
Сообщения: 107
Написано непогано, але, боюсь, ключова ідея твору дещо невдала.
Голосове управління незручне вразливе до хакерських атак. В середині 90х IBM та Microsoft пробували впровадити ОС з голосовим управлінням, але проекти швидко довелося згорнути. Чому? Бо знаходились розумники, які підкрадалися ззаду, кричали "Shutdown! Yes!" і тікали.
А ще воно повільне. Спробуйте-но погратися в будь-який шутер або реал-тайм стратегію голосом - приб'ють миттю.
Як це обійти? Ну, наприклад, якимось чином показати, що нейроінтерфейс герою не підійшов, або поламався, й довелося задіяти аварійний голосовий канал.
Втім, діло, звісно, хазяйське.
А, і русизм, точніше, неправильне вживання терміну. Вірогідний - це вартий довіри, істинний; а Ростопчин - ймовірний винуватець.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay025 Девайси
СообщениеДобавлено: 15.05.2021 04:25 
Не в сети
Приживала

Зарегистрирован: 30.04.2021 17:31
Сообщения: 82
Цікаве оповідання, але щось заважає. Важко сказати, але заважає. В будь-якому разі дякую і успіхів!

_________________
Фентезі — це ескапізм. Це втеча в Країну Мрій.

А. Сапковський.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay025 Девайси
СообщениеДобавлено: 15.05.2021 10:22 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 12.03.2021 00:12
Сообщения: 176
Боюсь голосове управління девайсами, які підключені до тіла, неефективне.
По-перше, голосове розпізнавання. Голос не є настільки унікальним. Тому є імовірність, що колись в натовпі хтось скаже "присісти", щоб зав'язати шнурки на кросівках, і окрім реального власника голосу присяде ще хтось.
По-друге, голос самого власника може мінятися. Простудився, захрип, отримав анестезію в стоматології... Що робити з голосовими девайсами в таких випадках?
Тому логічніше було б прив'язати ці девайси до нервової системи і керувати думками.
Щодо самої історії Гг - все до болю життєве і реальне... Воїни приходять з війни не стільки побиті фізично, як психологічно. Багато кого покидають їхні рідні не витримуючи цих зривів...

_________________
Удачі!


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay025 Девайси
СообщениеДобавлено: 15.05.2021 10:56 
Не в сети
Приживала

Зарегистрирован: 15.01.2021 22:42
Сообщения: 90
Откуда: Київ
Іва писал(а):

Тому логічніше було б прив'язати ці девайси до нервової системи і керувати думками.


Це вже є. Стивен Хокінг жив завдяки такому "нейро-інтерфейсу" який саме читав думки, тобто нервові імпульси. Навіть перетворював імпульси на мовлення, тобто Стівен Хокінг "говорив" через комп'ютер. Звісно, такий інтерфейс все ще проходить практичні випробування, але вже є певні успіхи щодо керування літаком та ховер-танком.

Тому з технічної точки зори це оповідання таке же застаріле, як перфокарти та мікрофільми у "Зоряному Шляху" та Комп'ютер розміром з кімнату у Айзека Азімова.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay025 Девайси
СообщениеДобавлено: 15.05.2021 11:53 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 12.03.2021 00:12
Сообщения: 176
Зоряний Корсар писал(а):
Це вже є. Стивен Хокінг жив завдяки такому "нейро-інтерфейсу" який саме читав думки, тобто нервові імпульси. Навіть перетворював імпульси на мовлення, тобто Стівен Хокінг "говорив" через комп'ютер. Звісно, такий інтерфейс все ще проходить практичні випробування, але вже є певні успіхи щодо керування літаком та ховер-танком.

Так це в реальності, а тут фантастичне оповідання))

_________________
Удачі!


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay025 Девайси
СообщениеДобавлено: 15.05.2021 15:17 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 24.01.2007 16:47
Сообщения: 107
Зоряний Корсар писал(а):
Звісно, такий інтерфейс все ще проходить практичні випробування, але вже є певні успіхи щодо керування літаком та ховер-танком.

Ну як випробування... нейроінтерфейси вільно продаються, коштують недорого й досить широко використовуються для ігор.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay025 Девайси
СообщениеДобавлено: 15.05.2021 21:57 
Не в сети
Авторитет

Зарегистрирован: 08.01.2020 18:39
Сообщения: 326
jsmith писал(а):
коштують недорого


https://evo.net.ua/neurosky-mindwave-mobile-2/ Принаймні, знаємо, хто на сайті багатій :)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay025 Девайси
СообщениеДобавлено: 17.05.2021 03:04 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 05.05.2021 23:45
Сообщения: 15
Читаю фіналістів. Досить оригінальне і емоційне оповідання, особисто мені найбільше сподобалося з усього, що тут читала. Не маю можливості голосувати, тому просто побажаю перемоги.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay025 Девайси
СообщениеДобавлено: 17.05.2021 11:13 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 02.09.2020 16:35
Сообщения: 126
Доброго дня!
Авторе! Мені дуже сподобалося Ваше оповідання!
Єдине, не можу викинути з голови ще з учора: як герой зміг урятувати когось у палаючому будинку, якщо він не міг ходити?
Як на мене, у творі бракує згадки про те, що стоячи перед дверима, герой викликав швидку або пожежників (чи якийсь такий сигнал подав "куди треба" відстебнутий імплант, що "підозрював" про загрозу людському життю). Мені здається, що саме пожежники погасили будинок і витягли непритомного Станіслава і того "невідомо кого", хто ще там перебував.
Тим не менш, вболіваю за Вас на конкурсі і бажаю успіхів!

_________________
Ніжно-калиновим словом помережу...


Вернуться к началу
 Профиль  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 17 ]  На страницу 1, 2  След.

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 3


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB