Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 28.03.2024 13:45

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 20 ]  На страницу 1, 2  След.
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: ay024 Знайти галаксянина
СообщениеДобавлено: 09.05.2021 17:34 
Не в сети
Site Admin

Зарегистрирован: 08.01.2007 11:46
Сообщения: 4111
Откуда: admin @ rbg-azimut.com
Обговорення оповідання ay024 Знайти галаксянина


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay024 Знайти галаксянина
СообщениеДобавлено: 12.05.2021 01:54 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 18.09.2019 17:53
Сообщения: 367
Откуда: Долина Буревісника, там де Море і Сонце
А чому саме галаксинянина так важливо знайти?


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay024 Знайти галаксянина
СообщениеДобавлено: 12.05.2021 11:09 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 7
Мавко, це важливо для героїні оповідання. Вона поставила собі за мету знайти саме цього інопланетянина і цілеспрямовано працює в напрямку її досягнення. Просто інших багато, а галаксяни - рідкість.
Що важче дістається - то більше цінується. :wink:


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay024 Знайти галаксянина
СообщениеДобавлено: 12.05.2021 11:18 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 18.09.2019 17:53
Сообщения: 367
Откуда: Долина Буревісника, там де Море і Сонце
Те, що це особистий челендж героїні, я вже наприкінці зрозуміла. А протягом устого оповідання в мене було враження, що за тими галаксянами уся Земля полює, і я все чекала, що мені розкриють, чим вони такі цінні, і чому їх треба визначали серед інших інопланетян за якимось хитрим білком. Тобто, надумала собі цікавих тайн всесвіту, а наприкінці такий облом ;)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay024 Знайти галаксянина
СообщениеДобавлено: 12.05.2021 12:10 
Не в сети
Доктор Зло
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 26.07.2011 11:36
Сообщения: 5660
Откуда: Зворотний бік Місяця
Цитата:
і витягнув вперед ноги
Чи можна витягнути ноги назад? Бо далі читаємо - "Тіло дуже схоже на людське, немає ні хвоста, ні крил".

Цитата:
Тепер всі носії інформації були знищеними кількома потужними вибухівками людей
Дещо кострубате речення. Може, вибухами? Бо вибухівка - це речовина.

Цитата:
Тихий шурхіт серед дерев змусив Ксео загострити вуха.
Загострити? Може, краще насторожити чи нашорошити?

Цитата:
Кава розлилася на столі, заливши стос документів
Яким був рівень кави, якщо вона залила саме стос документів?

Цитата:
Розлита кава залишилась хазяйнувати, поступово переповзаючи з одного документу на інший, поки врешті-решт не дісталася краю стола і закапала на підлогу
По-перше, дивна поведінка Поліни - це ж документи. По-друге, хто бачить, як розливається кава? Бо в кабінеті ж більше нікого немає.

Цитата:
Істота у кубі закрутилася та почала звиватися на підлозі, міцно затиснувши руками вуха. Скляний куб був звуконепроникним, але по виразу обличчя істоти можна було припустити, що вона кричала.
Навіщо вони це робили?

Цитата:
Попереду на горизонті вимальовувались низькі споруди. Мабуть, поселення людей.
Тобто вони досліджують Землю і при тому не мають ясного уявлення про поселення людей? Дивно. Тим паче далі:
Цитата:
у кутку були звалені старі інструменти для роботи з ґрунтом
про лопати вони знають. )))

Цитата:
і глибоко вдихнула повітря на повні груди
або глибоко, або на повні груди. інакше семантична тавтологія

Цитата:
На очах бриніли сльози
Поліна - фокальний персонаж. Вона може відчувати сльози, але не може бачити, як вони бринять, бо дзеркала цієї миті не має.

Цитата:
Вона так налаштувалася на перемогу, що невиправдані очікування завдали болючого удару.
В чому мала полягати перемога? В тому, що підданий тортурам інопланетянин щось розкаже? В такому разі, мені Поліну не шкода. Нехай плаче.

Цитата:
У партнерські лабораторії, які займалися вивченням інопланетян, передали сотні марсіан, гостей з Юніору та Пронокса, абсолютно не схожих між собою за зовнішнім виглядом і поведінкою.
Немає слів... Тобто всіх інопланетян, які необачно потрапили до Землі, відправляють "на підвали" для дослідження?

Цитата:
– Ти вмієш мурчати?
Нявчати. Мурчать російськомовні кішки. А чому галаксянин нявчить як котик?

Цитата:
що відтепер стане зразковою мамою і повертатиметься раніше, щоб разом вечеряти та переглядати мультики
а як же ж! буде вдома зразковою мамою, а на роботі продовжить катувати прибульців.

Цитата:
На плечі у Поліни та на сідничці Мартусі ледь-ледь блимали блакитним світлом родимі плями
То вона шукає свого батька, й натомість знущається над його родичами? Ще й над котиками? Ганьба!

Незрозуміло, навіщо головною героїнею зроблено об'єктивно негативного персонажа. І в чому ідея цього твору.
Бажаю удачі в подальшої творчості!

_________________
Чому найважче у світі – це переконати птаха, що він вільний?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay024 Знайти галаксянина
СообщениеДобавлено: 12.05.2021 15:05 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 7
Птице, дякую за вказані недоліки. Згодна, що оповідання ще потребує редагування, я поспішала, щоб встигнути подати оповідання на конкурс.
Головну героїню навмисно зроблено неідеальним персонажем. Вона і жорстокий науковець, і примхливий керівник, і погана мама. Вона з тих людей, які бачать ціль - не бачать перепон. Героїня шукає не родичів, а інопланетян з планети Галакс. Вона не відчуває до них жалю, усі її емоції затьмарила ціль, яку вона прагне досягти.
Розумію ваше занепокоєння щодо катування інопланетян. Та все ж вважаю, що коли інопланетяни завітають на Землю і людям вдасться їх схопити, вони потраплять саме у лабораторії для досліджень. На жаль. А можливо, вони вже там...
Галаксянин займався дослідженням земних матеріалів. Тому він бачив на складі експериментаріуму і інструменти, і одяг людей. А от про поселення лише мав деяке уявлення. І так, він умів мурчати від задоволення. "Нявчати" - то інше, нявчати не вмів. :) Під час написання я також сумнівалася, тому зверталася до словників у Гуглі.
Шкода, що ідея залишилася незрозумілою. Буду вдосконалюватись. Успіхів навзаєм!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay024 Знайти галаксянина
СообщениеДобавлено: 14.05.2021 01:38 
Не в сети
Приживала

Зарегистрирован: 30.04.2021 17:31
Сообщения: 82
Це дуже цікава ідея, але:
1. Чому і хто зруйнував базу Ксео?
2. Справді методика визначення галаксянина недосконала?
3. (увага повтор) Чому ГГ мучає галаксян, хоча сама напівгалаксянка?
4. ГГ не знає, що її галасянин вже залишив планету? Чи може він її не залишив? Чи не того галасянина вона шукає?
5-150....
Дуже багато питань, які й досі мучать після цього оповідання. Я навіть по тексту не коментую.

Однак ідея справді дуже цікава, кінцівка круто розкриває інтригу (хоча і не зрозумілу з тексту). Будь ласка вдоскональте це оповідання! Я із задоволенням його прочитаю! Не знаю чи варто розкривати лише в кінці "часові стрибки", можливо варто зробити це десь перед розв'язкою. За ідею ++. Тому працюйте над цим!

_________________
Фентезі — це ескапізм. Це втеча в Країну Мрій.

А. Сапковський.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay024 Знайти галаксянина
СообщениеДобавлено: 14.05.2021 11:31 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 7
Александере, дякую за відгук!
Бачу, що запитань багато, отже варто ще попрацювати над оповіданням.
Я намагалася тримати інтригу до кінця, згідно відгуків це вдалося.
Цитата:
2. Справді методика визначення галаксянина недосконала?
3. (увага повтор) Чому ГГ мучає галаксян, хоча сама напівгалаксянка?
4. ГГ не знає, що її галасянин вже залишив планету? Чи може він її не залишив? Чи не того галасянина вона шукає?

Героїня працює у дослідній лабораторії. Вона шукає інопланетян і проводить над ними досліди, часто неприємні для них.
Героїня не шукає конкретного галаксянина. Вона шукає хоча б одного представника. Їй точно невідомо, чи залишились вони на планеті, але її не полишає надія на те, що якщо були двоє, то, можливо, є й інші.
Єдина методика, що дозволяти виділити галаксян з-поміж інших, описана у зошиті. Її досконалість поки не було можливості перевірити, оскільки не було на кому. Усе, що відомо, це - білок, ультразвук і татуювання. Якби ж вона знала, яке саме, тоді б вона задумалась над пунктом (3.) з вашого списку запитань. :wink:


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay024 Знайти галаксянина
СообщениеДобавлено: 14.05.2021 12:29 
Не в сети
Доктор Зло
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 26.07.2011 11:36
Сообщения: 5660
Откуда: Зворотний бік Місяця
А навіщо їй той галаксянин? Якщо вона його шукає, щось має бути дуже-дуже важливе. Пов'язане з ідеєю твору.
Бо якось дивно. Я, наприклад, теж можу шукати галаксянина з вірогідністю знайти у 50 відсотків - або знайду, або ні.

_________________
Чому найважче у світі – це переконати птаха, що він вільний?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay024 Знайти галаксянина
СообщениеДобавлено: 14.05.2021 14:33 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 7
Це робота. Так само, як біологи намагаються знайти рідкісні підвиди рослин або ж водоростей у планктоні. А з 50-х років минулого століття постійно організовуються експедиції у пошуках єті (снігової людини)... Таких прикладів безліч.
А робота героїні - шукати інопланетян. І представників усіх інших гостей з заселених планет, відомих людству, вона вже знайшла. Крім тих, що з Галаксу. Тому це стало професійною метою.
Коли вона знайде галаксянина, тоді зрозуміє, чому ці пошуки дуже-дуже важливі для неї.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay024 Знайти галаксянина
СообщениеДобавлено: 14.05.2021 14:53 
Не в сети
Доктор Зло
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 26.07.2011 11:36
Сообщения: 5660
Откуда: Зворотний бік Місяця
Я розумію, що "по життю" це може бути її роботою. Але в художньому творі має бути ідея. Вона розкривається через мету головного героя. Мета - це не рутинна робота, це те, без чого герой не може жити.
Порятунок життя, слава, гроші, любов, успіх, помста.

_________________
Чому найважче у світі – це переконати птаха, що він вільний?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay024 Знайти галаксянина
СообщениеДобавлено: 14.05.2021 23:21 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 12.03.2021 00:12
Сообщения: 176
Мені здається, що твір просто не закінчений. І якщо лінію Поліни ще більш менш можна зрозуміти, то історія про Клео просто обірвана на середині.
І якщо Поліна все життя несвідомо викликала інопланетян піснею, то чого ж вони не прилетіли?
Якщо коротко- треба продовження)
От був би виверт, якби Клео виявився дідусем Поліни)))

_________________
Удачі!


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay024 Знайти галаксянина
СообщениеДобавлено: 15.05.2021 11:10 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 7
Іво, так виявився ж :wink:
Я вже зрозуміла по відгукам, що цей момент варто пояснити в оповідання краще, бо він залишається непоміченим.
Дякую за відгуки! Всі зауваження врахую.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay024 Знайти галаксянина
СообщениеДобавлено: 15.05.2021 17:18 
Не в сети
Приживала

Зарегистрирован: 30.04.2021 17:31
Сообщения: 82
А я взагалі пропоную спільно попрацювати над цим твором після конкурсу. Я дуже давно думав про щось схоже.

_________________
Фентезі — це ескапізм. Це втеча в Країну Мрій.

А. Сапковський.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay024 Знайти галаксянина
СообщениеДобавлено: 15.05.2021 19:37 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 12.03.2021 00:12
Сообщения: 176
Автор ay024 писал(а):
Іво, так виявився ж :wink:
Я вже зрозуміла по відгукам, що цей момент варто пояснити в оповідання краще, бо він залишається непоміченим.
Дякую за відгуки! Всі зауваження врахую.

Аааа. Можливо я не уважно читала. Мені здалося, що події з Поліною і з Клео відбуваються в +- один і той самий часу. Можливо з різницею в кілька місяців. Типу згорів будинок вченого, інопланетяни втекли, а інші вчені на чолі з Поліною їх шукають))) А Клео - загублений родич Поліни, що прилетів на землю відвідати її)))

_________________
Удачі!


Вернуться к началу
 Профиль  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 20 ]  На страницу 1, 2  След.

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 2


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB