Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 29.03.2024 12:13

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 18 ]  На страницу 1, 2  След.
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: ay023 Останній потяг
СообщениеДобавлено: 09.05.2021 17:34 
Не в сети
Site Admin

Зарегистрирован: 08.01.2007 11:46
Сообщения: 4111
Откуда: admin @ rbg-azimut.com
Обговорення оповідання ay023 Останній потяг


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay023 Останній потяг
СообщениеДобавлено: 12.05.2021 01:04 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 12.03.2021 00:12
Сообщения: 176
Сюжет побудований цікаво. Спогади замасковані під "день сурка" і крючок на червоні панчохи... Інтрига трималася до кінця.
Але розв'язка мене не те, щоб розчарувала, скоріше обурила. Я на дух не переварюю тему романтизації самогубства.
Самогубство здорового мужика - це не романтично. Навіть в ім'я кохання. Це ознака слабкості і безхребетності. Гг у цьому творі типовий нещасний чоловік, яким потикають жінки, а одна навіть після смерті. Ні, це геть не романтика, це розчавлене тіло під вагою потяга і кишки назовні. Можливо навіть відрізані руки-ноги, що будуть валятися в різних місцях залізничної колії. Тому, вибачте, але поставити 1 за цей твір я не можу...

_________________
Удачі!


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay023 Останній потяг
СообщениеДобавлено: 12.05.2021 08:46 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 7
Доброго ранку!

Дякую за відгук і поважаю Вашу думку. Так, дійсно, в центрі сюжету чоловік, який жодного разу не приймав рішення самостійно і через це змарнував своє життя. Він і в кінці мав вибір, про що йому й казала жінка, та, як завжди, поплив за тим напрямком, якого від нього (на його думку) очікували.

Життя одне і тільки ми відповідальні за наші рішення і те, як ми його проживемо.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay023 Останній потяг
СообщениеДобавлено: 12.05.2021 19:45 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 18.09.2019 17:53
Сообщения: 367
Откуда: Долина Буревісника, там де Море і Сонце
От мені теж те самогубство муляло. Точніше, я все оповідання сподівалася, що він вже потрапив під потяг через недбалість, а циклічні спогади - для того, щоби він усвідомив, що саме призвело до такої недбалості, що це було слідством низки невірних рішень на протязі усього життя, вибором пливсти за течією...
Але все одно сподобалось.
Успіхів!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay023 Останній потяг
СообщениеДобавлено: 12.05.2021 21:25 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 7
Мавка писал(а):
От мені теж те самогубство муляло. Точніше, я все оповідання сподівалася, що він вже потрапив під потяг через недбалість, а циклічні спогади - для того, щоби він усвідомив, що саме призвело до такої недбалості, що це було слідством низки невірних рішень на протязі усього життя, вибором пливсти за течією...
Але все одно сподобалось.
Успіхів!

Дякую за Ваш відгук! Бажаю Вам також успіхів!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay023 Останній потяг
СообщениеДобавлено: 14.05.2021 00:51 
Не в сети
Приживала

Зарегистрирован: 30.04.2021 17:31
Сообщения: 82
Шкода водія, шкода мереживо, а ще шкода, що кінець поганий. Хоча в житті трапляються погані кінцівки, але цей міг би бути і не таким поганим. Він же для чогось потрапив у "темпоральну фугу"? Міг би і змінити своє життя, або просто перестати себе шкодувати. ;)

Ви обрали форму у вигляді "Дня бабака". Не оригінально, але щось таки хотіли цим сказати. Невже тільки те, що перед смертю перед очима пролітає все життя???
Будь-який твір (неважливо то картина, скульптура, фільм чи роман) окрім форми та змісту має ще й місію. Шарль Перо називав то "мораллю". Мораль та може бути і складна і проста. Мораль може повторюватись із твору в твір, від письменника до письменника, із століття в століття, але саме вона визначає як твір вплине на читача. Дайте мені відповідь: "Яка мораль вашого оповідання?".

_________________
Фентезі — це ескапізм. Це втеча в Країну Мрій.

А. Сапковський.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay023 Останній потяг
СообщениеДобавлено: 14.05.2021 11:45 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 7
Александер Юрсон писал(а):
Шкода водія, шкод мереживо, а ще шкода, що кінець поганий. Хоча в житті трапляються погані кінцівки, але цей міг би бути і не таким поганим. Він же для чогось потрапив у "темпоральну фугу"? Міг би і змінити своє життя, або просто перестати себе шкодувати. ;)

Ви обрали форму у вигляді "Дня бабака". Не оригінально, але щось таки хотіли цим сказати. Невже тільки те, що перед смертю перед очима пролітає все життя???
Будь-який твір (неважливо то картина, скульптура, фільм чи роман) окрім форми та змісту має ще й місію. Шарль Перо називав то "мораллю". Мораль та може бути і складна і проста. Мораль може повторюватись із твору в твір, від письменника до письменника, із століття в століття, але саме вона визначає як твір вплине на читача. Дайте мені відповідь: "Яка мораль вашого оповідання?".


Добрий день! Повністю погоджуюся з тим, що кожен твір має нести якусь мораль. Мораль мого була така: не слід плисти за течією і потрібно приймати власні рішення. Так, можливо було зробити хеппі-енд: герой змінюється і отримує за це щасливе омріяне життя. Але він у мене дійшов до того, що майже втратив власне "Я". Тому вважаю, що раптова зміна в його свідомості - це вже був би також елемент фантастики і описаний мною фінал є найбільш огранічним, на мою думку.
Шкода, що він не зайшов і дякую за Ваш коментар.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay023 Останній потяг
СообщениеДобавлено: 14.05.2021 12:47 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 12.03.2021 00:12
Сообщения: 176
Цитата:
. Так, можливо було зробити хеппі-енд: герой змінюється і отримує за це щасливе омріяне життя. Але він у мене дійшов до того, що майже втратив власне "Я". Тому вважаю, що раптова зміна в його свідомості - це вже був би також елемент фантастики і описаний мною фінал є найбільш огранічним, на мою думку.

Справа не в тому, що в творі не щасливий фінал, і навіть не в тому, що в ньому самогубство. Справа в тому, що мораль, яку ви описуєте не зчитується з тексту. З тексту зчитується : ГГ дійшов до того, що майже втратив власне "Я", але він вбивається і нарешті возз’єднується зі своєю коханою. Love forever! Ромео і Джульєтта знову разом! Це те, що я назвала романтизацію самогубства. І це дійсно прикро, бо окрім фіналу твір вартісний.
От якби, наприклад, ГГ помер, але вони з коханою опинилися в різних загробних світах... Або дівчина пішла далі, а він знову народився, щоб повторити свої уроки ще раз. Тобто, щоб мораль зчитувалася, читачеві потрібно дати зрозуміти, що автор не підтримує вчинку і способу життя ГГ.
Натхнення в подальшій творчості!

_________________
Удачі!


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay023 Останній потяг
СообщениеДобавлено: 14.05.2021 15:01 
Не в сети
Приживала

Зарегистрирован: 30.04.2021 17:31
Сообщения: 82
Цитата:
Справа в тому, що мораль, яку ви описуєте не зчитується з тексту. З тексту зчитується : ГГ дійшов до того, що майже втратив власне "Я", але він вбивається і нарешті возз’єднується зі своєю коханою. Love forever! Ромео і Джульєтта знову разом! Це те, що я назвала романтизацію самогубства. І це дійсно прикро, бо окрім фіналу твір вартісний.
От якби, наприклад, ГГ помер, але вони з коханою опинилися в різних загробних світах... Або дівчина пішла далі, а він знову народився, щоб повторити свої уроки ще раз. Тобто, щоб мораль зчитувалася, читачеві потрібно дати зрозуміти, що автор не підтримує вчинку і способу життя ГГ.
Натхнення в подальшій творчості!


Отут я з вами погоджуюсь. Вийшло радше "Боні і Клайд" ніж "Трістан та Ізольда".

_________________
Фентезі — це ескапізм. Це втеча в Країну Мрій.

А. Сапковський.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay023 Останній потяг
СообщениеДобавлено: 14.05.2021 22:11 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 7
Дякую! Візьму до уваги зауваження


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay023 Останній потяг
СообщениеДобавлено: 17.05.2021 13:13 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 02.09.2020 16:35
Сообщения: 126
Доброго дня, авторе!
Цитата:
Чорні панчохи всю дорогу різали око Василю.

А моє око різнули цікаві коми, наприклад, отут:
Цитата:
Над ним стояла Ірина, тримаючи в руках, зняті з його голови навушники...

Ідея з "ментальною банкою" - клас, вкраду собі на майбутнє)
Оці моменти у оповіданні дуже сподобалися:
Цитата:
"Він навіть сам не обирав, куди їхати. Йому казали." ... "Клени з дубами майже виходили на дорогу. Можливо їх також потрібно було підвезти?"

А отут не можу погодитися:
Цитата:
На узбіччі виднівся дорожній знак залізничного переїзду, прикрашений вінком півоній. Трохи нижче виднілася вигоріла на сонці світлина.

Ніколи не бачила, щоб дорожні знаки прикрашали вінками і фото. Тим більше - багато років поспіль (адже судячи по біографії героя, його донька давно виросла - тобто, з моменту загибелі Каті минуло років 20). Скоріше б повірила, що в кущах за знаком показався маленький металевий монумент з фото.
Хоча, звісно, в житті все можливе... А раптом десь існує один-єдиний такий знак, з "вічним" пластиковим вінком?
І в кінці я так і не зрозуміла: невже Василь так "нічого не хотів", що не дивується, вкотре прокинувшись удома після залізничної аварії?
В цілому ж, ваше оповідання дуже сподобалося. Вважаю, воно варте високої оцінки. Бажаю удачі!

_________________
Ніжно-калиновим словом помережу...


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay023 Останній потяг
СообщениеДобавлено: 17.05.2021 19:29 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 7
Балацька Віра писал(а):
Доброго дня, авторе!
Цитата:
Чорні панчохи всю дорогу різали око Василю.

А моє око різнули цікаві коми, наприклад, отут:
Цитата:
Над ним стояла Ірина, тримаючи в руках, зняті з його голови навушники...

Ідея з "ментальною банкою" - клас, вкраду собі на майбутнє)
Оці моменти у оповіданні дуже сподобалися:
Цитата:
"Він навіть сам не обирав, куди їхати. Йому казали." ... "Клени з дубами майже виходили на дорогу. Можливо їх також потрібно було підвезти?"

А отут не можу погодитися:
Цитата:
На узбіччі виднівся дорожній знак залізничного переїзду, прикрашений вінком півоній. Трохи нижче виднілася вигоріла на сонці світлина.

Ніколи не бачила, щоб дорожні знаки прикрашали вінками і фото. Тим більше - багато років поспіль (адже судячи по біографії героя, його донька давно виросла - тобто, з моменту загибелі Каті минуло років 20). Скоріше б повірила, що в кущах за знаком показався маленький металевий монумент з фото.
Хоча, звісно, в житті все можливе... А раптом десь існує один-єдиний такий знак, з "вічним" пластиковим вінком?
І в кінці я так і не зрозуміла: невже Василь так "нічого не хотів", що не дивується, вкотре прокинувшись удома після залізничної аварії?
В цілому ж, ваше оповідання дуже сподобалося. Вважаю, воно варте високої оцінки. Бажаю удачі!


Так, щось із комами пішло не так))) Бачила на узбіччі давні вицвівші вінки, тому й вирішила, що вони там можуть бути роками. Та й хтось із родичів міг оновити його. Дякую за Ваші коментарі!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay023 Останній потяг
СообщениеДобавлено: 18.05.2021 00:28 
Не в сети
Авторитет

Зарегистрирован: 08.01.2020 18:39
Сообщения: 326
Вітаю. Хочу похвалити за інтригу, дійсно шикарно закручено з усіма цими дрібницями. Це ж бо "День Бабака" та "Різдвяна Пісня у прозі" тільки без Різдва в одному флаконі. На жаль, фінал з самогубством не сподобався й мені, тому лише "3". Успіхів!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay023 Останній потяг
СообщениеДобавлено: 18.05.2021 07:43 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 7
Олександр Ігнатенко писал(а):
Вітаю. Хочу похвалити за інтригу, дійсно шикарно закручено з усіма цими дрібницями. Це ж бо "День Бабака" та "Різдвяна Пісня у прозі" тільки без Різдва в одному флаконі. На жаль, фінал з самогубством не сподобався й мені, тому лише "3". Успіхів!

Дякую, Олександре, що аргументуєте Вашу оцінку! Вам також успіхів!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay023 Останній потяг
СообщениеДобавлено: 18.05.2021 10:15 
Не в сети
Приживала
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 28.09.2020 12:07
Сообщения: 58
Мені дуже подобаються оповідання про день, що повторюється безліч разів. Люблю шукати загадку, який саме момент герою потрібно змінити, щоб зупинити повтори.
Але в вашому оповіданні я цього так і не зрозуміла... Тож чому повторювався день? Чому герой не дивувався однаковим пасажирам? Чому герой кілька циклів не впізнавав колишню кохану? Чому розбиті навушники залишалися в кишені розбитими?
Як на мене, оповідання надто загадкове.

_________________
Думка - це лише блискавка вночі. Але в цій блискавці - все.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 18 ]  На страницу 1, 2  След.

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB