Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 29.03.2024 17:54

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 60 ]  На страницу Пред.  1, 2, 3, 4  След.
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Re: ay022 :післяжиття
СообщениеДобавлено: 15.05.2021 15:57 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 24.01.2007 16:47
Сообщения: 107
Ідея з електронним життям після смерті далеко не нова, я трохи здивований попередніми коментарями. Найретельніше її дослідив Ф.Пол в "Анналах Хічі". Там на забезпечення життя мерців працює ціла індустрія, а мерці такі ж активні й повносправні члени суспільства, як і живі.
Але поворот наприкінці так, несподіваний, принаймні, мені не зустрічався. Вітаю автора.
Тепер про погане. "ПроЄкт" не зайшов. Опитування показали. що абсолютна більшість читачів (відсотків під вісімдесят, здається) сприймають таку редакцію негативно. Зараз під цей камент набіжать прихильники новоправопису й розкажуть про його користь, але читачі голосують ногами - припиняють читати авторів, тексти яких їх не подобаються.
Вирішувати, звісно, автору.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay022 :післяжиття
СообщениеДобавлено: 16.05.2021 00:59 
Не в сети
Приживала

Зарегистрирован: 30.04.2021 17:31
Сообщения: 82
Цікава ідея, читабельно написаний текст і я вже приготувався дочитати із задоволенням оповідання про хлопчика, який з нудьги створив робота, що не підкорявся законам робототехніки. Чудовий ненав'язливий гумор дозволяв читати без зупину. І в цей час несіло-непало з'явився цей фрагмент.
Цитата:
Двоє чоловіків і троє жінок займалися сексом прямо посеред цього поля. В чім мати народила, вони стогнали і проникали один в одного, торкалися геніталій і не зважали абсолютно ні на кого.
Why??????? жалісно заспівав гурт "NANA" і я вже почав йому підспівувати. Вже підсвідомо думав, як написати хорошу рецензію по підсумкам першої половини написаного, і тут враження, що автор кудись відволікся і хтось з близьких зробив йому капость і дописав зовсім недоречний фрагмент.
А ні. Друга половина оповідання викликала якійсь "когнітивний дисонанс". Тільки но я читав про робототехніку і тут інша проблема - хакерська атака від померлих. Виникло враження, що писали дві різні людини дві частини оповідання.
Тоді при чому експерименти Еріка з роботом, якщо ви збирались писати про мортуусів? Чому не зрозуміло що за мортууси вивчають Юпітер? Чому це тільки пізніше говорите читачу?
Оповідання розчарувало мене. При чому це розчарування ще сильніше, від того, що перша частина написана досить прийнятно.

_________________
Фентезі — це ескапізм. Це втеча в Країну Мрій.

А. Сапковський.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay022 :післяжиття
СообщениеДобавлено: 16.05.2021 01:06 
Не в сети
Приживала

Зарегистрирован: 30.04.2021 17:31
Сообщения: 82
jsmith писал(а):
Зараз під цей камент набіжать прихильники новоправопису.
А "набіжав" саме противник новоправопису. :)
"Острів Мертвих" Желязни, але там технологія трохи відсталіша. Всього на-всього плівки. Хоча те, що відстала якраз і "грає". Плівки легше знищити.

_________________
Фентезі — це ескапізм. Це втеча в Країну Мрій.

А. Сапковський.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay022 :післяжиття
СообщениеДобавлено: 16.05.2021 01:55 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 18
Шановний jsmith, пишучи "проєкт" ви маєте на увазі моє оповідання, чи дотримання мною нового правопису?)
Якщо про новий правопис, то вважаю цілком правильним ним послуговуватися, адже ми дотримуємося чинних законів чи правил дорожнього руху, навіть якщо вони нам не подобаються.
То чому дехто вважає, що можна не дотримуватися чинного правопису?


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay022 :післяжиття
СообщениеДобавлено: 16.05.2021 02:00 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 18
Пане Александре, ви мій улюблений коментатор) Здавалося, що ви залишете мій твір без вашої уваги, але ніт)
По суті, чому ви думали, що твір про роботів, якщо він починається з розмови гг з мертвою бабусею?
Так розказано, що мортууси роблять на Юпітері - вивчають його)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay022 :післяжиття
СообщениеДобавлено: 16.05.2021 02:33 
Не в сети
Приживала

Зарегистрирован: 30.04.2021 17:31
Сообщения: 82
В мене склалося враження після того, як ви додали епізод з роботом, що краде квіти. Фабулярно - це дуже сильний епізод. Так само і дівчина - вона більше ніде не "зіграла". "Рушниця" не вистрілила в обох випадках. Якби це допомогло врятуватись від хакерської атаки - це було б круто. Але ви послідовно підвели ГГ до "порушення заборони" - зняття обмежень у робота, що вже є серйозним конфліктом у нф. Викрадення квітів - це продовження конфлікту. Потім цей конфлікт ніяк не вирішився, хоча очікувалось щось страшніше. Наприклад, що робот нанесе комусь травму і далі по висхідній аж до розв'язки. А "дзвінок" бабусі виглядає як "фішка" (якщо чесно - то крута), але аж ніяк, як частина фабули. Роздуми про "післяжиття" виглядають цікаво, але слабше, ніж викладена вище послідовність. Робот і Єва були "заграні" в одній історії і "незаграні", в тій, що ви вважали основною. Після епізоду на стадіоні, склалось враження, що почалось нове оповідання....

_________________
Фентезі — це ескапізм. Це втеча в Країну Мрій.

А. Сапковський.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay022 :післяжиття
СообщениеДобавлено: 16.05.2021 02:42 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 18
Наявність дівчини, з якою гг хотів зв'язатися і до якої мав сильні почуття, змусила його зайти в інтернет. Так би він, можливо, довше протримався.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay022 :післяжиття
СообщениеДобавлено: 16.05.2021 02:59 
Не в сети
Приживала

Зарегистрирован: 30.04.2021 17:31
Сообщения: 82
А чому не пройтись до неї до дому??? Це слаба фабула, тому дівчина майже не грає. Підліток знає, що там небезпечно і що в нього немає протидії, але чомусь обирає саме цей варіант. При чому він має подумати, що й Єва злякається зайти в Інтернет. Тому сенсу ризикувати не багато. Але більше уваги приділено монологу хакера в стилі "Доктор Зло", ніж намаганню пояснити цей вчинок. Слабодраматично це виглядає.

_________________
Фентезі — це ескапізм. Це втеча в Країну Мрій.

А. Сапковський.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay022 :післяжиття
СообщениеДобавлено: 16.05.2021 03:15 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 18
В принципі, він міг би поїхати до неї,так навіть краще. Але навіть якщо гг знає номер будинку, то не знає номер квартири, бо стосунки ще на початковому етапі) Так що все одно заходити в інтернет. Адже враховуючи, що люди весь час в інтернеті, то лиш так вони і звязуються.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay022 :післяжиття
СообщениеДобавлено: 16.05.2021 03:30 
Не в сети
Приживала

Зарегистрирован: 30.04.2021 17:31
Сообщения: 82
Ось. З цього оповідання може бути, як мінімум 2. :)

_________________
Фентезі — це ескапізм. Це втеча в Країну Мрій.

А. Сапковський.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay022 :післяжиття
СообщениеДобавлено: 16.05.2021 05:40 
Не в сети
Приживала

Зарегистрирован: 30.04.2021 17:31
Сообщения: 82
Автор ay022 писал(а):
А Ерік - звичайний підліток, якби він переміг, виглядало б зовсім неправдиво.

Тут я теж не погоджусь. Звичайний підліток не полізе знімати обмеження у робота. Звичайний підліток не полізе красти квіти в саду для своєї дівчини. Він або дурний, або надзвичайний. Ерік був спочатку створений, як фабулярно сильний персонаж. Він майже все оповідання рухає події. Наче сказали читачам - ГГ сильний. Він сильніший за своїх батьків. Він навіть речі сам збирає і збирається тікати, коли батьки перетворились невідомо на кого.
І можу згадати безліч сильних підлітків тільки у фантастиці: "Хроніки Нарнії", "Пітер Пен", "Чарівник смарагдового міста", "Гарі Потер" урешті решт. Нещодавно - це фільми "Гра Ендера" і "Земля після нашої ери". Толкіна згадайте. Це саме про те - слабкий хоббіт виявляється сильніше духом за всяких там здорових дядьків Боромірів і Торінів. Останніх автор навіть принижує, змушуючи вибачатись і розкаюватись, що є великою ганьбою в часи Заліза.
Мені здається такого героя вбито дарма в оповіданні :). Хіба цей твір задуманий у рамках ранньосередньовічної моралі.

_________________
Фентезі — це ескапізм. Це втеча в Країну Мрій.

А. Сапковський.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay022 :післяжиття
СообщениеДобавлено: 16.05.2021 16:36 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 24.01.2007 16:47
Сообщения: 107
Автор ay022 писал(а):
Шановний jsmith, пишучи "проєкт" ви маєте на увазі моє оповідання, чи дотримання мною нового правопису?)
Якщо про новий правопис, то вважаю цілком правильним ним послуговуватися, адже ми дотримуємося чинних законів чи правил дорожнього руху, навіть якщо вони нам не подобаються.
То чому дехто вважає, що можна не дотримуватися чинного правопису?

Чому ж не можна. Я й сам не дотримуюсь, і новоправописні документи не пропускаю, коли є така можливість.
Але діло хазяйське, звісно, це ж ваші читачі.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay022 :післяжиття
СообщениеДобавлено: 16.05.2021 16:39 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 24.01.2007 16:47
Сообщения: 107
Александер Юрсон писал(а):
Автор ay022 писал(а):
А Ерік - звичайний підліток, якби він переміг, виглядало б зовсім неправдиво.

Тут я теж не погоджусь. Звичайний підліток не полізе знімати обмеження у робота. Звичайний підліток не полізе красти квіти в саду для своєї дівчини.

Досить дивна теза. Підлітки і квіти крадуть, і гаджети рутять, і чужі паролі ламають. Коли ж ще хуліганити, як не в підлітковому віці.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay022 :післяжиття
СообщениеДобавлено: 16.05.2021 17:04 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 18
О, маленький мовосрач :lol:
Чому ви так погано ставитеся до нового правопису?
Його готували авторитетні мовознавці, крім того, вони ж пояснювали, чим керувалися, коли впроваджували зміни.
Більшість нововведень необов'язкові, можна писати "незалежності" і "незалежности".
Правила нового правопису повертають норми, які існували до русифікації в Радянському союзі, тобто, з точки зору державотворення вони позитивні. Якщо ви почитаєте історичні праці Грушевського, то знайдете спільне з новим правописом.
Крім того, ігноруючи новий правопис, ви свого роду зменшуєте легітимність української мови, коли показуєте, що це щось необов'язкове, можна дотримуватися, можна ні.
Я бачу багато причин дотримуватися нового правопису, і не бачу причин не дотримуватися.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay022 :післяжиття
СообщениеДобавлено: 16.05.2021 17:36 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 24.01.2007 16:47
Сообщения: 107
Автор ay022 писал(а):
О, маленький мовосрач :lol:
Чому ви так погано ставитеся до нового правопису?
Його готували авторитетні мовознавці, крім того, вони ж пояснювали, чим керувалися, коли впроваджували зміни.
Більшість нововведень необов'язкові, можна писати "незалежності" і "незалежности".
Правила нового правопису повертають норми, які існували до русифікації в Радянському союзі, тобто, з точки зору державотворення вони позитивні. Якщо ви почитаєте історичні праці Грушевського, то знайдете спільне з новим правописом.
Крім того, ігноруючи новий правопис, ви свого роду зменшуєте легітимність української мови, коли показуєте, що це щось необов'язкове, можна дотримуватися, можна ні.
Я бачу багато причин дотримуватися нового правопису, і не бачу причин не дотримуватися.

Боюсь, ви (і не лише ви) стали жертвою нахабної афери.
Авторитетні мовознавці збрехали. Так, наприклад, "проект" - це не радянщина, а нормальний варіант написання терміну ще до революції. На цю тему є цікава статистика в ГРАКу, ознайомтесь, можливо, будете шоковані.
Правопис впроваджувався з широким використанням брехні й підлогу. Підписували трохи не те, що було впроваджено.
І, нарешті, мовознавці взагалі не мали жодного права щось впроваджувати. Їхня справа - фіксувати зміни в мові, а не ініціювати їх.
Нормальні мовознавці рівняються на письменників, а не вказують їм; а письменники масово новий правопис не прийняли. І перекладачі. І навіть історики. Один історик порівняв правопис-19 з Валуєвським указом, і, боюсь, я з ним згоден.
Не бачу ніякої користі від новоправопису, самі лиш срачі в і без того, скажімо так, неодностайній країні.
Тому ні. Опинатимусь всіма можливими способами. Можливо, вдасться його скасувати.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 60 ]  На страницу Пред.  1, 2, 3, 4  След.

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 4


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB