Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 29.03.2024 01:09

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 60 ]  На страницу Пред.  1, 2, 3, 4
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Re: ay022 :післяжиття
СообщениеДобавлено: 17.05.2021 01:01 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 18
Докази, в ньому наведені - переконливі) Крім того, автор блогу - мовознавець.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay022 :післяжиття
СообщениеДобавлено: 17.05.2021 01:13 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 24.01.2007 16:47
Сообщения: 107
Автор ay022 писал(а):
https://blog.correctarium.com/%D0%BD%D0%B5-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B5%D0%BA%D1%82-%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%94%D0%BA%D1%82-%D0%BF%D1%80%D0%BE-%D1%89%D0%B5-%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D1%83-%D1%81%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B5%D0%B4%D0%BB%D0%B8%D0%B2%D1%96%D1%81%D1%82%D1%8C-%D0%B2%D1%96%D0%B4%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D1%83-%D0%B2-%D1%81%D1%83%D1%87%D0%B0%D1%81%D0%BD%D1%96%D0%B9-%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B0%D0%BA%D1%86%D1%96%D1%97-%D1%83%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%BE%D0%B3%D0%BE-e88e4f6d9926 -прошу) Про проєкт)

Які там докази... В блозі пафосна брехня, причому буквально з другого абзацу. Добре, що автор блога не літаки проектує або не лікує людей.
Трохи вище я зацитував співідношення проект/проєкт і послався на джерело. Не довіряєте мені (правильно робите) - перевірте самостійно, ГРАК чудовий інструмент.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay022 :післяжиття
СообщениеДобавлено: 17.05.2021 01:45 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 18
Суть ж не в частоті вживання, а в уніфікації. Іноземний корінь має однаково передаватися в усіх словах. Чому "ін"єкція" - нормально, а "проєкт" - погано?


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay022 :післяжиття
СообщениеДобавлено: 17.05.2021 01:49 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 19.09.2019 20:51
Сообщения: 338
Перепрошую, але якщо вже пішла така тема...
Наскільки мені відомо, ми зараз намагаємося будувати правову державу. І якщо ми її не пробудуємо як слід, то невідомо, чи в нас взагалі буде якась держава. А правова держава передбачає чітке дотримання законів - і найважливіше це для державотворчих законів, до яких шонайперше належить мовний.
Отже, закон стосовно нового правопису прийнято. І він взявся не зі стелі - хай би там що хто не казав. Добрий він чи поганий, подобається комусь чині - але новий правопис прийнято на законодавчому рівні. По цьому правопису вже вчать дітей в школі. І вже за кілька років він сприйматиметься звично, спокійно і без жодних емоцій. Для дітей він взагалі буде природним, та й дорослі звикнуть. Якщо хтось думає, що більшість читачів (які не літератори і не філологи) аж так бомбезно знає українську мову, що здатний відрізнити новий правопис від старого - повірте, ні. На жаль, загальний рівень викладання української в школах в останні 30 років був такий низький, що навіть природно україномовні її не так вже добре знають. Тож як у книжці побачать, так і вважатимуть, що це так і має бути. Тому посилання на "смаки читачів" мені здаються геть безпідставними.
А роздування негативних емоцій довкола нового правопису, навіть з якимись начебто благими намірами - це ніяк не на користь загальному стану мовного правового поля в державі. Аж надто в нинішніх умовах. Тому, на мій погляд, від цього варто утриматись. Мушу нагадати, що сто років тому інтелектуальні ігрища деяких вельми освічених і розумних людей призвели зрештою до того, що Україна втратила державність. Тому що замість робити прості, чіткі і послідовні кроки по зміцненню державності вони поринули в інтелектуальний еквілібр, і кожний почав вигадувати щось на власний смак. Зараз, на жаль, ситуація у нас не менш загрозлива - з багатьох боків і причин. Тому усілякі інтелектуальні ігрища довкола мови аж ніяк не на часі. Краще подбати про те, щоб вже прийняті закони стосовно мови та її вжитку в суспільному просторі неухильно виконувалися, а не саботувались. Тобто якщо новий правопис прийнято - його треба використовувати. Та й усе.
І абсолютно байдуже, що там скаже "запорєбрік" або ті, хто вчився за часів совка. Совка вже немає і не буде. А нам своє робить.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay022 :післяжиття
СообщениеДобавлено: 17.05.2021 01:58 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 18
Лайк і респект, Сокиро) А то дуже сумно читати, що "всі письменники проти нового правопису".


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay022 :післяжиття
СообщениеДобавлено: 17.05.2021 02:00 
Не в сети
Приживала

Зарегистрирован: 15.01.2021 22:42
Сообщения: 90
Откуда: Київ
Автор ay022 писал(а):
Лайк і респект, Сокиро) А то дуже сумно читати, що "всі письменники проти нового правопису".

я не проти. він мені навпаки здався зручнішим
я взагалі за життя бачив вже ЧОТИРІ реформи правопису. тому досі плутаюся як правильно "проект" чи "проєкт" "парашут" чи "парашют" "Одисея" чи "Одиссея". кожного разу все змінювалося
але я не письменник. ще вчуся. може й не встигну навчитися


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay022 :післяжиття
СообщениеДобавлено: 17.05.2021 02:04 
Не в сети
Приживала

Зарегистрирован: 30.04.2021 17:31
Сообщения: 82
О так. Мова - то наше все. Правильною мовою і засуджувати невинних буде якось патріотичніше, і брехати виборцям буде легше...

_________________
Фентезі — це ескапізм. Це втеча в Країну Мрій.

А. Сапковський.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay022 :післяжиття
СообщениеДобавлено: 17.05.2021 02:19 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 19.09.2019 20:51
Сообщения: 338
Александер Юрсон писал(а):
Правильною мовою і засуджувати невинних буде якось патріотичніше, і брехати виборцям буде легше...

Перепрошую, але негативні речі, про які Ви кажете, не мають жодного стосунку до питання мови як культурного явища. До того ж ті, хто найбільше бреше виборцям і засуджує невиновних, українську мову зазвичай взагалі знають дуже погано, тому що вона їм не рідна. І ці особи аж ніяк не переймаються державністю і правовим полем України.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay022 :післяжиття
СообщениеДобавлено: 17.05.2021 02:21 
Не в сети
Приживала

Зарегистрирован: 30.04.2021 17:31
Сообщения: 82
"до яких шонайперше належить мовний" Перепрошую, але не я це написав. ;)

_________________
Фентезі — це ескапізм. Це втеча в Країну Мрій.

А. Сапковський.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay022 :післяжиття
СообщениеДобавлено: 17.05.2021 02:25 
Не в сети
Приживала

Зарегистрирован: 30.04.2021 17:31
Сообщения: 82
Побудова правової держави аж ніяк не залежить від мови. Бо багатьма мовами вона вже побудована, а ось українською щось ніяк.

_________________
Фентезі — це ескапізм. Це втеча в Країну Мрій.

А. Сапковський.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay022 :післяжиття
СообщениеДобавлено: 17.05.2021 02:48 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 19.09.2019 20:51
Сообщения: 338
Александер Юрсон писал(а):
Побудова правової держави аж ніяк не залежить від мови.

Залежить, і дуже сильно. Раджу поцікавитися основними ознаками державності.
Александер Юрсон писал(а):
Бо багатьма мовами вона вже побудована, а ось українською щось ніяк
.
А хіба в Україні за останні 300 років українська мова мала то становище, яке насправді має бути у державної мови? Не мала. А мусить мати. І коли матиме - то багато чого зміниться навіть само по собі, суто автоматично. Тому нема чого дивитися на когось. Ті "хтось" свого часу насаджували свої мови такими засобами, які в Україні ніколи й не снилися. Тільки тоді ще не було уявлень про сучасну гіпертрофовану толерантність, тому тих, хто це робив, ніхто не звинувачував в "деспотизмі".


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay022 :післяжиття
СообщениеДобавлено: 17.05.2021 03:03 
Не в сети
Приживала

Зарегистрирован: 30.04.2021 17:31
Сообщения: 82
Тут ми обговорюємо питання яка мова українська. Точніше яка з говірок. :) Як не покрутиш - то українська. І від цього державність точно не залежить.

_________________
Фентезі — це ескапізм. Це втеча в Країну Мрій.

А. Сапковський.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay022 :післяжиття
СообщениеДобавлено: 17.05.2021 03:15 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 18
Пане Александре, при чому тут говірки, тобто діалекти? Обговорювали новий правопис літературної мови, і чи потрібно ним послуговуватися. А початково цей чат призначався для обговорення мого оповідання)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay022 :післяжиття
СообщениеДобавлено: 17.05.2021 08:44 
Не в сети
Авторитет

Зарегистрирован: 08.01.2020 18:39
Сообщения: 326
Сокира писал(а):
Перепрошую, але якщо вже пішла така тема...
Наскільки мені відомо, ми зараз намагаємося будувати правову державу. І якщо ми її не пробудуємо як слід, то невідомо, чи в нас взагалі буде якась держава. А правова держава передбачає чітке дотримання законів


Цитата:
Та ні, яка морока, звична річ, в нас же контрабанда – національний вид спорту. В мене купа родичів і знайомих колись отак перекидала одне одному що завгодно


Зручно будувати правову державу, якщо самостійно обирати яких законів дотримуватися, а яких ні, еге ж?


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay022 :післяжиття
СообщениеДобавлено: 17.05.2021 09:24 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 24.01.2007 16:47
Сообщения: 107
Сокира писал(а):
Тому посилання на "смаки читачів" мені здаються геть безпідставними.

Чому ж безпідставне? За одним з наведених вище лінків є результати опитування. Які чітко показують - "проєкт" не подобається абсолютній більшості користувачів.

Сокира писал(а):
А роздування негативних емоцій довкола нового правопису, навіть з якимись начебто благими намірами - це ніяк не на користь загальному стану мовного правового поля в державі. Аж надто в нинішніх умовах. Тому, на мій погляд, від цього варто утриматись.

Досить дивна логіка. Вкинули негативну тему прихильники новоправопису - а утримуватись пропонується їхнім опонентам.
Не хочете повторення сумних подій - не вкидайте яблук розбрату.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 60 ]  На страницу Пред.  1, 2, 3, 4

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB