Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 29.03.2024 01:09

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 20 ]  На страницу 1, 2  След.
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: ay021 У долі понівечене почуття гумору
СообщениеДобавлено: 09.05.2021 17:34 
Не в сети
Site Admin

Зарегистрирован: 08.01.2007 11:46
Сообщения: 4111
Откуда: admin @ rbg-azimut.com
Обговорення оповідання ay021 У долі понівечене почуття гумору


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay021 У долі понівечене почуття гумору
СообщениеДобавлено: 12.05.2021 11:38 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 12.03.2021 00:12
Сообщения: 176
Цитата:
– Дякую, що відкрив мені таку велику істину, але Смерть, як на мене, не найкращий порадник.
– А хто ж тоді?
– Його слова змусили мене задуматись.
– Що далі? – різко перевела тему.

І кому ж ГГ говорить третю фразу?)) Трохи переборщив автор з діалоговими тире в кількох місцях)
Цитата:
– А як тоді, по-твоєму, розважатися? Ти в усьому хочеш вбачати сенс! Відкрию тобі вели-и-и-и-ику – слово «велику» він зумисне протягнув – таємницю, що його взагалі не існує.

Кого "його"? Натяк на бога, чи на добро і зло?

Ну а взагалі, яка вийшла мораль твору: щоб ти не робила і як би не страждала при житті - після смерті все одно знайдуться ті, хто захоче висмоктати твою душу))) тож не варто і паритися

_________________
Удачі!


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay021 У долі понівечене почуття гумору
СообщениеДобавлено: 12.05.2021 20:29 
Не в сети
Чечако
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 05.03.2021 08:31
Сообщения: 23
Сподіваюся Ви переможете)))

З недоліків - багато русизмів. Та це легко виправити.

Стиль у Вас дуже гарний.

_________________
____
Слава УКРАЇНІ!!! Слава НАЦІЇ!!!

https://arkush.net/user/183


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay021 У долі понівечене почуття гумору
СообщениеДобавлено: 12.05.2021 23:59 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 18.09.2019 17:53
Сообщения: 367
Откуда: Долина Буревісника, там де Море і Сонце
Вітаю, авторе!
Приємне оповідання, хоча мені трохи забракло емоційності.
Не дуже зрозуміла останню фразу, до чого вона була.
Успіхів!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay021 У долі понівечене почуття гумору
СообщениеДобавлено: 13.05.2021 22:56 
Не в сети
Авторитет

Зарегистрирован: 13.10.2013 09:50
Сообщения: 494
Дякую за відгуки. Кожна думка для мене цінна. Ніхто не народжується досконалим. Усі поради та коментарі прийму до відома. Щиро вдячна за добрі слова та за мудру критику. Усім авторам бажаю успіху.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay021 У долі понівечене почуття гумору
СообщениеДобавлено: 13.05.2021 23:08 
Не в сети
Доктор Зло
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 26.07.2011 11:36
Сообщения: 5660
Откуда: Зворотний бік Місяця
Шановний авторе! Не паліться, будь ласка! Перемикайтеся на анонімний нік галочкою поряд із вашим форумним ніком (рядок над вікном коментаря, навпроти напису "Залишити повідомлення як:")

_________________
Чому найважче у світі – це переконати птаха, що він вільний?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay021 У долі понівечене почуття гумору
СообщениеДобавлено: 13.05.2021 23:10 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 12.03.2021 00:12
Сообщения: 176
Авторе, ніззя коментувати власний твір під власним іменем))
Користуйтеся такою штучкою https://prnt.sc/12w3lmt
удачі ;-)

_________________
Удачі!


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay021 У долі понівечене почуття гумору
СообщениеДобавлено: 14.05.2021 00:38 
Не в сети
Приживала

Зарегистрирован: 30.04.2021 17:31
Сообщения: 82
Цитата:
– Самаель – ангел смерті.
– Ти? – здивовано запитала.
– Я лікар! – до мого тіла швидко підбіг чоловік літнього віку.
– А ти хотіла побачити стару кістляву бабу в чорному балахоні і з косою?
– Знаєш, я уявляла її саме такою.
– Спеціально для тебе, можу організувати саме таке амплуа.
– Ні, дякую. З мене вистачить і цього, що є.
– Швидко дайте мені щось, що можна підкласти під голову – сказав чоловік, що назвався лікарем.


Тут легко заплутатись з тим хто кому говорить. Бажання побудувати майже весь твір на діалогах зіграло в цей раз з вами злий жарт.

Цитата:
Краєм ока бачила, як бригада «швидкої» пакувала моє тіло у машину


Цитата:
Над моїм тілом стовбичило зо два десятка людей.


І далі в такому ж стилі. Nie rozumiem. Був задум показати, що ГГ погана? Тобто і з діалогів і з описових відступів здається, що вона не заслуговує на happy end в кінці історії? Чи вона просто вередливий підліток?

Цитата:
Адміністрація міста склала акт, щоб знести будинок, але не знайшлося сміливця, котрий би наважився це зробити. Мер міста зобов’язав бригаду МЧСників нарешті поставити жирну крапку у цій історії. Але напередодні дня знесення керівник бригади звільнився та виїхав з країни. Мера невдовзі після цього піймали на хабарі, пов’язаному із цим же ж будинком. Остаточну крапку таки поставлено - більше ніхто не наважується зашкодити будівлі.


Ну ви ж вже достатньо налякали людей і до цього відступу. А цим відступом, який далі більше не грає, налякали й динаміку твору. :) Тепер ГГ схожа на галицьку версію булгаківської Маргарити, яку ведуть на бал до сатани.

Єдиним позитивним героєм у цьому творі виглядає мама, яка вбивається горем до смерті. І та намагається вкоротити собі віку, всупереч католицьким канонам.
Я вже мовчу про речі, які не буду писати через серденько у вашому обговоренні. Мене здивувало, що ви його поставили після того, як написали постмодерністській і не дуже життєствердний твір.

У підсумку твір залишає більше запитань, ніж дає відповідей. Я зможу їх отримати, якщо буде ваша ласка, а ось решта читачів, які будуть читати це надрукованим - навряд. Крім того мені тепер дуже цікава взагалі справжня мотивація.

Я поставив вам 1, але авансом за чудову ідею і з надією, що отримаю роз'яснення і зрозумію вас у цьому творі після обговорення.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay021 У долі понівечене почуття гумору
СообщениеДобавлено: 14.05.2021 19:24 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 19.09.2019 20:51
Сообщения: 338
Вітаю, авторе!
Гарна історія, хоча й сумна. Втім, вельми слушно показане те, що насправді ми всі потрібні хіба що власним батькам, і світ довкола влаштований так, що багато хто прагне лише одного - щось у нас відібрати. А героїня надто молода і надто розгублена, щоб якось пручатися. І саме тому вона, власне, стає жертвою. Хоча її жертва і не зовсім марна, бо вона намагається зробити бодай те, що в її владі, і врятувати найближчу людину. Але все одно післясмак сумний, і змушує замислюватись - а чи не було якихось інших варіантів...
Гарно написано, і загалом цікава ідея.
Успіху на конкурсі! :D


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay021 У долі понівечене почуття гумору
СообщениеДобавлено: 16.05.2021 01:04 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 21.04.2021 22:38
Сообщения: 33
Откуда: Миколаїв
Вітаю авторе.

Мені вважається, що Смерть повинна бути нейтральною фігурою. І не ставити своєю метою перенаправляти шлях душ до Пекла (але це моя думка)

Тема самопожертви - складна, але я б волів поділитись декількома міркуваннями. Прошу не вважати за критику. Всі ми помремо, і героїня повинна розуміти, що вона тільки відстрочила смерть своєї матері. До того ж, як людина віруюча, і як людина, яка вже точно знає, що за порогом смерті є нове життся, вона скоріш за все б не вважала смерть такою вже "катастрофою". Гадається мені, вона більше би занепокоілась тим, куди потрапить її мати, до Раю чи Пекла. І от за те, щоб її мати потрапила до Раю могла б і поборотись. У вас, до речі була спроба самогубства матері, а самогубці до Раю не потрапляють. Може на цьому слід було зробити акцент: мати - вела праведне життя, могла потрапити до Раю, але через спробу самогубства могла попасти до Пекла, а дочка її від цього врятувала? Це можна було б обставити, як іспит: "Готова заради спасіння матері потрапити до Пекла - гідна Раю".


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay021 У долі понівечене почуття гумору
СообщениеДобавлено: 17.05.2021 14:24 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 02.09.2020 16:35
Сообщения: 126
Доброго дня!
Очіпятка детектед:
Цитата:
збити машина у воріт церкви

Цитата:
Я, як вірна християнка, вірила, що існує потойбічне життя... Усе на чому базувалася моя віра, рухнуло з таким грохотом, що його було б чутно навіть на місяці.

Ну, чого ж усе? Сем довів, що потойбічне життя таки є. Не вірю, що ГГ в цьому не сумнівалася (хоч трохи).
Столики в ресторані порожні, але там повно "народу". Що робить цей "народ"? Це працівники? Вони танцюють? Під стінками тиснуться?
Цитата:
Скажімо, я те що, між тим, і між тим.

По-моєму, аж надто складно сказано. А якщо: "Скажімо - я щось між тим і між тим"?
Цитата:
Я лежала на полу

...Тобто, на дощатому настилі у селянській хаті, між піччю і стіною? Чи все ж на підлозі? Або взагалі на землі?
Цитата:
В рідких випадках

а не в "рідкісних"?
По сюжету: було дуже цікаво. Думаю, Ваше оповідання заслуговує на високу оцінку (але працюйте над граматикою).
Дякую, читала з інтересом. Удачі!

_________________
Ніжно-калиновим словом помережу...


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay021 У долі понівечене почуття гумору
СообщениеДобавлено: 17.05.2021 15:44 
Не в сети
Приживала
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 28.09.2020 12:07
Сообщения: 58
Авторе, бачу серденько біля вашого оповідання, тому сварити не буду, лише напишу кілька зауважень.
Початок оповідання дуже інтригуючий. І стиль, коли весь текст побудовано на діалогах, вдалий, легко читається. Правда, потрібно вичитати ще раз, прибрати зайві знаки діалогу, коми, русизми.
Було б добре, якби Самаель розповідав дівчині, які є правила,: що їй можна робити, а що ні (наприклад, чому не можна торкатися мами).
Дуже дивно, навіщо він вів ГГ у ресторан, якщо їсти вони не будуть? Такий собі з хлопця кавалер :lol:
Цікаво було б розвинути тему ресторану для нечисті (чудова тема для окремого оповідання), а також ревнощів Чуми. Але це вже мої примхи.
Цитата:
Дика мовчанка та здогад обпікав усе моє синє тіло аж до кінчиків пальців. Добре, що я цього не відчувала, бо, певне, здохла б від болю.

Зверніть увагу, що речення суперечать одне одному. Героїню або обпікало, або вона не відчувала. :wink:
Цитата:
Я прожила своє коротке життя чесно та праведно, щоб, в кінці-кінців, обрати Пекло. І не хто інший, як той, хто мені подобався, відібрав у мене право вибору.

І тут так само. Їй дали право обирати, а не відібрали. За неї вибір ніхто інший не робив.

Бажаю вам успіху і нових творчих ідей!

_________________
Думка - це лише блискавка вночі. Але в цій блискавці - все.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay021 У долі понівечене почуття гумору
СообщениеДобавлено: 17.05.2021 22:41 
Не в сети
Авторитет

Зарегистрирован: 13.10.2013 09:50
Сообщения: 494
Дякую усім за коментарі. Вибачте, що довго не відписувала, були проблеми з анонімністю.
У творі дійсно хотіла показати, що після того як нас не стане, життя буде продовжуватись далі і лише одиниці дійсно сумуватимуть.
Мабуть, і справді ГГ вийшла занадто песимістична, а твір похмурий. Але й тема не вельми весела. Писати почала відносно недавно, тому для мене кожен коментар цінний. Усе прийму до уваги. Думка авторів з досвідом буде для мене дуже корисною та повчальною.
Ще хотіла описати один із проявів любові: коли ладен віддати не лише життя, а й душу за рідну людину. Що не усе трапляється так як нам хочеться, а Доля вносить свої корективи. Узагалі, ідей було багато, тому, мабуть, вийшло трішки сумбурно.
Дякую усім хто не "пройшов мимо" , а залишив декілька слів про враження від твору. Сто відсоткової погоджуюся, що пунктуація не мій козир. Саме працюю над цим. Ідей для продовження твору безліч. Навіть написати другу частину. Але цікава думка авторів чи варто взагалі писати? Можливо це не моє.
Авторам бажаю успіху.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay021 У долі понівечене почуття гумору
СообщениеДобавлено: 18.05.2021 00:06 
Не в сети
Авторитет

Зарегистрирован: 08.01.2020 18:39
Сообщения: 326
Вітаю. Насправді, принаймні початок мені не здався сумним. Навпаки, попри похмуру тему, діалоги, а також враження героїні були дуже кумедні. А далі йде знайомство з відомим, та все ж побудованим за власними законами світом потойбіччя. І від фіналу навіть трошки мурашки побігли, Ви змогли мене налякати.
Звісно, твір потребує вичитки. З того, що чомусь упустили: "коло" це геометрична фігура, а коли хтось чи щось близько знаходиться це "біля", "поряд", "поруч".

Автор писал(а):
Ідей для продовження твору безліч. Навіть написати другу частину. Але цікава думка авторів чи варто взагалі писати? Можливо це не моє.


Звісно, пишіть! Пам'ятайте, що найголовніше це саме ідея, а майстерність її втілення й та сама грамотність це наживне. Їх може опанувати майже кожен, а от ідеї приходять не до всіх. Тому не здавайтеся й пишіть більше та краще.
Загалом, мені сподобалося і, попри художні недоліки, я отримав сильні емоції від твору. Тому ставлю "5". Успіхів!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay021 У долі понівечене почуття гумору
СообщениеДобавлено: 18.05.2021 11:34 
Не в сети
Авторитет

Зарегистрирован: 13.10.2013 09:50
Сообщения: 494
Дякую за таку оцінку. Вичиткою займуся обов'язково.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 20 ]  На страницу 1, 2  След.

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB