Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 28.03.2024 17:34

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 15 ] 
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: ay015 Втрачений артефакт
СообщениеДобавлено: 09.05.2021 17:34 
Не в сети
Site Admin

Зарегистрирован: 08.01.2007 11:46
Сообщения: 4111
Откуда: admin @ rbg-azimut.com
Обговорення оповідання ay015 Втрачений артефакт


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay015 Втрачений артефакт
СообщениеДобавлено: 12.05.2021 13:12 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 12.03.2021 00:12
Сообщения: 176
В мене склалося враження, що автор сам час від часу плутав хто з Харзара і Есміра чарівник, а хто лицар)) Особливо на початку.
В багатьох місцях не ясно взагалі, хто говорить в діалогах.
НМСД, сюжет слабенький: пішли шукати артефакт і забрали, ще й з жінкою впридачу)). Багато відсилок до минулого, яке або розкривається не достатньо для розуміння, або зовсім не розкривається. Можливо це частина якоїсь більшої історії.
Хоча, в мене особисто, не виникло бажання її прочитати. Твір просто не зачепив, не викликав жодних емоцій - ні негативних, ні позитивних.
Можливо я не ЦА цього твору.
Удачі!

_________________
Удачі!


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay015 Втрачений артефакт
СообщениеДобавлено: 12.05.2021 21:51 
Не в сети
Ёжик в тумане
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 17.01.2014 21:50
Сообщения: 2909
Откуда: З хутора близ Диканьки (Енеїдівка)
Вітаю, Авторе!
Від Вашого текту віє якоюсь сагою, "крізь віки", так щоб епічністю і Толкієна переплюнути.
Тож одразу детектується, що це - маленький фпагмент без кінця і без початку.
А така "фрагментарність" обов'язково викликає купу запитань на кшталт:
"А нахіба їм взагалі отой камінь-артефакт, якщо поруч із ним маг втрачає свої здібності?"
Ну і так далі.
Тому Ваш текст не сприймається як закінчений твір. Хіба що таке навіює,
якщо не знати сюжету всієї казки :roll:
Пишіть роман. Успіхів у творчості! :D

_________________
Добрий вечір, ми з України!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay015 Втрачений артефакт
СообщениеДобавлено: 12.05.2021 22:05 
Не в сети
Авторитет

Зарегистрирован: 13.10.2013 09:50
Сообщения: 494
Юлес Скела писал(а):
Вітаю, Авторе!
Від Вашого текту віє якоюсь сагою, "крізь віки", так щоб епічністю і Толкієна переплюнути.
Тож одразу детектується, що це - маленький фпагмент без кінця і без початку.
А така "фрагментарність" обов'язково викликає купу запитань на кшталт:
"А нахіба їм взагалі отой камінь-артефакт, якщо поруч із ним маг втрачає свої здібності?"
Ну і так далі.
Тому Ваш текст не сприймається як закінчений твір. Хіба що таке навіює,
якщо не знати сюжету всієї казки :roll:
Пишіть роман. Успіхів у творчості! :D


Дякую за критику. Однак вважаю, що така "фрагментарність" краща ніж коли повість в 100 тис. знаків намагаються "запхати" у регламентований конурсом розмір. А це повірте дуже помітно.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay015 Втрачений артефакт
СообщениеДобавлено: 12.05.2021 22:27 
Не в сети
Доктор Зло
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 26.07.2011 11:36
Сообщения: 5660
Откуда: Зворотний бік Місяця
Шановний авторе!
Будьте уважні, не паліться!

Я не встигаю всіх виправляти. :D

_________________
Чому найважче у світі – це переконати птаха, що він вільний?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay015 Втрачений артефакт
СообщениеДобавлено: 12.05.2021 22:30 
Не в сети
Ёжик в тумане
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 17.01.2014 21:50
Сообщения: 2909
Откуда: З хутора близ Диканьки (Енеїдівка)
А ще бажано після свого палева не стрибати по чужих гілках з криком "Палево" (де, до речі, і не таке вже й палево було).

_________________
Добрий вечір, ми з України!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay015 Втрачений артефакт
СообщениеДобавлено: 12.05.2021 22:38 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 6
Іва писал(а):
В мене склалося враження, що автор сам час від часу плутав хто з Харзара і Есміра чарівник, а хто лицар)) Особливо на початку.
В багатьох місцях не ясно взагалі, хто говорить в діалогах.
НМСД, сюжет слабенький: пішли шукати артефакт і забрали, ще й з жінкою впридачу)). Багато відсилок до минулого, яке або розкривається не достатньо для розуміння, або зовсім не розкривається. Можливо це частина якоїсь більшої історії.
Хоча, в мене особисто, не виникло бажання її прочитати. Твір просто не зачепив, не викликав жодних емоцій - ні негативних, ні позитивних.
Можливо я не ЦА цього твору.
Удачі!


Хотів подякувати, але за таку "конструктивну" критику думаю не варто. Робота справді не безгрішна і не ідеальна, але все одно пораджу вам читати більше книжок. І не тільки класику української літератури ХІХ століття. Бажаю вам здоров'я, успішного конкурсу та вчитись далі!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay015 Втрачений артефакт
СообщениеДобавлено: 13.05.2021 12:48 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 02.09.2020 16:35
Сообщения: 126
Доброго дня, авторе!
Цитата:
засмаленими від багаторазового читання сторінками

О, ні-ні: "засмальцьованими"!
Цитата:
мало підкреслювати серйозність розмови, яка мала відбутись

Раджу трохи помуштрувати тавтологію, що намагається проникати у текст (втім, її у вас небагато).
Цитата:
Світло лампи вихопило з мороку три двері

І русизми...
Там зверху про ЦА говорили... Так от, я якраз люблю рицарів, магію, фентезі. Так що я - ваша :P
Оповідання далося не з першого разу. Так багато подробиць, відсилок кудись назад... Наче роман читала, тільки скорочено. Думала, доведеться дещо дофантазовувати, але здається, ближче до кінця твору всі логічні ланцюжки закільцювалися, і питань до сюжету у мене не залишилося.
Спасибі, читала з задоволенням.
Удачі на конкурсі!

_________________
Ніжно-калиновим словом помережу...


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay015 Втрачений артефакт
СообщениеДобавлено: 13.05.2021 13:04 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 6
Дякую за критику і за відгук! Таки мабуть довгі роки життя на сході країни даються в знаки. Будемо виправляти!
Дуже приємно, що є таки для кого писати у цій спільноті. Гарного здоров'я!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay015 Втрачений артефакт
СообщениеДобавлено: 14.05.2021 18:12 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 19.09.2019 20:51
Сообщения: 338
Вітаю, авторе!
Ця історія нагадала мені комп'ютерну гру на кшталт "Асассинів", тільки в готично-романтичному антуражі. Сюжет доволі лінійний (виконання однієї місії), але вправно сформований. Світ загалом цікавий. Хоч і не надто зрозуміло, де і коли це (бо на вулицях одночасно є і коні, і щось схоже на автівки, і патрулі з вогнепальною зброєю), тобто можна припустити, що це або кінець 19 сторіччя, або взагалі якийсь альтернативний світ. Але для загального розвитку історії це не принципово, тому заперечень не викликає. Мотивації героїв зрозумілі, і написано доволі вправно.
Що можна зазначити з мінусів (НМСД)?
- халепа з діалогами у певній частині, до того ж саме там, де презентуються імена героїв. Тому важко розібрати, хто є хто, і хто що каже. Коли читачеві доводиться тицяти пальцем в рядки, щоб збагнути, де чия репліка - це дуже не гут.
- деякі діалоги описують певний бекграунд героїв, але не завжди зрозцуміло, що мається на увазі, і хто що там взагалі робив. Зрозуміло, що хтось там когось оживив - але з тексту не вямити, хто кого. Це варто б зробити точніше.
- бекграунд стосунків чарівника з врятованою жінкою недостатній і заплутано викладений.
- не надто добре пропрацьована "картинка". У творах на такі теми (які вже багато разів зустрічалися в літературі) врятувати від вторинності може лише ідеально зроблена, відчутна "картинка", яка затягає читача всередину історії. В оповіданні багато описів гарних локацій, але вони сухуваті і змушують більше працювати логіку і пам'ять, а не образне мислення. А це теж не гут. Картинку локацій б було варто вдосконалити, бо самі локації гарні і варті того.
- надто проста задача у героїв та її реалізація. "Прийшов-побачив-забрав" - якось надто прямоінійно й трохи розчаровує.
- якщо герої вже шукали артефакт, то варто було б написати про нього докладніше - щоб читачі хоч зрозуміли, що герої насправді втратили. А то цей момент лишає відчіття провалля і водночас байдужості - бо читачі не розуміють, навіщо взагалі були організовані ці походеньки.
- певні мовні проблеми (але то справа технічна і виправляється найлегше).
Автор ay015 писал(а):
І не тільки класику української літератури ХІХ століття.

Мушу зазначити, що класики української літератури ХІХ століття вміли писати не так вже й погано. Але, як то кажуть, нема межі вдосконаленню.
Успіху на конкурсі! :D


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay015 Втрачений артефакт
СообщениеДобавлено: 14.05.2021 19:25 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 6
Дякую за критику! Я майже зі всим погоджуюсь і знаю, що можу краще. Вам теж успіху!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay015 Втрачений артефакт
СообщениеДобавлено: 14.05.2021 20:14 
Не в сети
Доктор Зло
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 26.07.2011 11:36
Сообщения: 5660
Откуда: Зворотний бік Місяця
Шановний авторе!
Не варто повністю цитувати коментар, який передує вашої відповіді. Це має назву "оверквотінг" (погугліть, будь ласка) і є моветоном у спілкуванні в мережі.

_________________
Чому найважче у світі – це переконати птаха, що він вільний?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay015 Втрачений артефакт
СообщениеДобавлено: 14.05.2021 20:47 
Не в сети
Приживала

Зарегистрирован: 30.04.2021 17:31
Сообщения: 82
1. Діалоги подекуди і справді слабенько означені.
2. Декілька русизмів час від часу ріжуть вуха. :(
3. Предісторія розкривається лише ближче до кінця оповідання. Не знаю добре це чи погано.
Потрібно бути уважнішим з займенниками.
В цілому сильно потребує вичитки. Присутні русизми і проблем з пунктуацією. Класичне "геройське фентезі", що має і еволюцію обох ГГ, сильних характерних персонажів і навіть (трохи банальний) порятунок жінки. Добряче не вистачило історії, як вона туди потрапила. Підозрюю, що завдяки тому самому магу, що полював за артефактом.
Всі згадування історій "до" встали на свої місця, коли персонажі (завдяки своїм історіям) стали повністю впізнаваними. Автор звичайно занадто зашифрував імена персонажів, як для сучасного простого читача, якому потрібно все пережувати і вкласти до рота. Не буду переходити на особистості, хоч сподіваюсь мені пробачать таку критику.
особисто я не буду розкривати інтриги. Якщо автор сам не зізнається, то цікаво буде подивитись чи взагалі хтось вгадає про кого йдеться. В попередніх коментарях цього не спостерігалось.

Загалом типовий quest, що необхідно трохи вичитати і несильно доробити, най і зі збільшенням розміру. Подібного "піджанру" я в цьому конкурсі ще не зустрів, тому ще й + за намагання "не плисти за течією" спільноти. Крім того мені особисто подобається таке фентезі. Успіху вам на конкурсі!

_________________
Фентезі — це ескапізм. Це втеча в Країну Мрій.

А. Сапковський.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay015 Втрачений артефакт
СообщениеДобавлено: 15.05.2021 20:31 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 6
Дякую за критику. Необхідність вичитки і справді бачу! Щодо сюжету, то інтриги розкривати не буду, доки хтось не відгадає. Бажаю успіху у конкурсі!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay015 Втрачений артефакт
СообщениеДобавлено: 15.05.2021 20:42 
Не в сети
Ёжик в тумане
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 17.01.2014 21:50
Сообщения: 2909
Откуда: З хутора близ Диканьки (Енеїдівка)
А що тут відгадувати? Пишіть хоч про Будду та Гітлера, чи Христа та Путіна. Це лише сеттінг.
Справа в тому - як написано! Чипляє, чи ні?
Ваші відроджені Мерліни і Артури, НМХР, не чіпляють, навіть на тлі гвинтівок з багнетами,
пробачте :(
Ідеї геть немає, ось у чому проблема.
Не ображайтесь.
Я вже відгадав - це Еллі з Тотошкою (та й те, авансом).

_________________
Добрий вечір, ми з України!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 15 ] 

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 2


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB