Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 29.03.2024 14:30

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 19 ]  На страницу 1, 2  След.
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: ay012 Тараканівський форт
СообщениеДобавлено: 09.05.2021 17:34 
Не в сети
Site Admin

Зарегистрирован: 08.01.2007 11:46
Сообщения: 4112
Откуда: admin @ rbg-azimut.com
Обговорення оповідання ay012 Тараканівський форт


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay012 Тараканівський форт
СообщениеДобавлено: 10.05.2021 22:05 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 12.03.2021 00:12
Сообщения: 176
Отак в одному творі і розвінчали всі легенди про форт)). Ну окрім привидів, звісно)

_________________
Удачі!


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay012 Тараканівський форт
СообщениеДобавлено: 11.05.2021 20:17 
Не в сети
Авторитет

Зарегистрирован: 08.01.2020 18:39
Сообщения: 326
Вітаю. Вас немає у моєму списку, але я теж свого часу писав про Тараканівський Форт, тому мені було цікаво побачити інший погляд та історію. Загалом, сподобалося, гарна життєствердна історія, можливо, трохи передбачувана, але правильна. Героїня викликає симпатію, попри (а може навпаки, через) свою необдуману поведінку. В експерименти німецьких учених не вірю, бо форт навіть у свої найкращі роки був ще тією дірою, тому місце для дослідів варто шукати зручніше. Від себе порадив би ще раз перечитати і, можливо, скоротити, але не в плані подій чи сцен, а просто деякі необов'язкові слова прибрати. В будь-якому разі бажаю успіху.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay012 Тараканівський форт
СообщениеДобавлено: 13.05.2021 02:13 
Не в сети
Приживала

Зарегистрирован: 30.04.2021 17:31
Сообщения: 82
Доволі нуднуватий і банальний сюжет, якій я не зміг дочитати навіть до появи фантастичного елементу. Хоча не впевнений, що такі неприйнятні в цій спільноті. Якщо чесно мені більш цікавий сюжет, де студентка закохується у прибиральника. Правда, Вілле? :)

З конструктиву:
1. Занадто довго переходите від зав'язки до розвитку подій. В короткій формі це не легко, але все одно потрібно.
2. Забагато особових займенників в одному реченні. Наприклад: "Відверто кажучи, аби я не була їх викладачем, відповіла б, проте вчительська тактовність змусила мене мовчки зайти у тролейбус №11." (До речі до чого тут саме 11 маршрут тролейбусу?. Для не-львівян варто якось пояснити.) 3 особових займенники у реченні. Це виглядає нечитабельно. Сміливо скорочуйте!!! Дуже багато випадків, коли ті займенники можна відправити у Скагганське Провалля, і при цьому суть зовсім не зміниться. До речі, поряд мабуть рекордне речення: "Поряд дві мої студентки пошепки обговорили, як я, на їх думку, без смаку одягаюсь, що у мене немає ні грудей, ні «п’ятої точки», і що тільки усі класні хлопці у мені знаходять." 5 займенників, з яких 2 сміливо можна викинути. Навіть словосполучення "на їх думку" можна пустити за вітром, бо вже ж зрозуміло хто так думає. Так що дерзайте! Якщо буде бажання то буде і прогрес!
3. І останнє, яке я мабуть буду писати майже в усіх темах. Уникайте пояснення історії героя в "позакадрових" описових монологах. Це дуже круто використовується як фішка і суб'єктивізм (с ходу згадується наприклад "Службовий роман", сценарій Е. Брагінського), але використовувати це аби скоротити час і не додавати додаткові діалоги, монологи у думках чи ще в якійсь інший оригінальний (але виправданий) спосіб - це моветон в літературі. Що добре для Льва Толстого, те необов'язково буде добре для вашого твору.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay012 Тараканівський форт
СообщениеДобавлено: 13.05.2021 22:46 
Не в сети
Авторитет

Зарегистрирован: 13.10.2013 09:50
Сообщения: 494
Дякую за детальний аналіз недоліків. Усе прийму до відома. Поради актуальні та доречні. Щодо успіху маю сумніви, а за коментарій щиро вдячна.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay012 Тараканівський форт
СообщениеДобавлено: 14.05.2021 16:36 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 24.01.2007 16:47
Сообщения: 107
Боюсь, це найгірше оповідання з прочитаного. Втім, попереду ще багато, так що може будуть і хороші новини.
Чому так? Ось чому.
Рефлекції ГГ на тему давати-не давати мені, чоловіку, надзвичайно нудні.
"Винаходити" ядерну зброю... ви уявляєте собі процес "винаходу"? Розробка ЯЗ вимагає людей, грошей, і обладнання, цілі заводи обладнання, а не кімнатки у старій фортеці.
Грамотність і мова твору теж не на висоті.
мікро тріщини
на підпитку
загін НКВДистів заблукав у нижніх ярусах форту, тому їх залили бетоном - кого залили, НКВСників?
і так далі, багато таких прикладів.

Сподіваюсь, не відбив вам охоту писати, але конкретно цей твір вдалим не назвеш.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay012 Тараканівський форт
СообщениеДобавлено: 14.05.2021 17:09 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 19.09.2019 20:51
Сообщения: 338
Вітаю, авторе!
Ця історія мені здалася доволі симпатичною і доброю. Історична частина була цікава - може, тому, що я люблю лазити по старих руїнах, і ця мандрівка героїні у супроводі привиду якраз надала таку віртуальну можливість. А що там правда, а що легенди - то , як на мене, навіть не має великого значення, подібні місця завжди сповнені різними міфами, навіть неймовірними, і це лише додає їм шарму.
В стосунках Оксани зі студентом, мені здається, варто б було додати ще якусь індивідуальну родзинку, бо ситуація "він наполягає- вона вагається й відпихається" все ж таки надто проста. Може, якісь там непередбачувані викрутаси з його боку. Але сама частина про стосунки цілком слушна. Може, у втіленні ідеї й були якісь недоліки, але то справа практики.
Мене трохи здивувало прізвище "Пелипенко". Бо зазвичай розповсюджена версія "Пилипенко", від імені "Пилип". Хоча, може, в деяких районах існує версія"Пелип"? Мені таке не зустрічалося, і цікаво було б дізнатися.
Успіху на конкурсі! :D


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay012 Тараканівський форт
СообщениеДобавлено: 14.05.2021 22:40 
Не в сети
Авторитет

Зарегистрирован: 08.01.2020 18:39
Сообщения: 326
Сокира писал(а):
Мене трохи здивувало прізвище "Пелипенко". Бо зазвичай розповсюджена версія "Пилипенко", від імені "Пилип". Хоча, може, в деяких районах існує версія"Пелип"? Мені таке не зустрічалося, і цікаво було б дізнатися.


Можу відповісти замість автора: https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0 ... 1%89%D0%B5)
Припущу, що виникло в результаті калькування українського прізвища при переписах в Російській імперії.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay012 Тараканівський форт
СообщениеДобавлено: 14.05.2021 22:58 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 19.09.2019 20:51
Сообщения: 338
Дякую, Олександре! :) Побачила, що справді інколи така версія прізвища зустрічається. Певно, це дійсно якась історична трансформація.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay012 Тараканівський форт
СообщениеДобавлено: 17.05.2021 20:29 
Не в сети
Ёжик в тумане
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 17.01.2014 21:50
Сообщения: 2909
Откуда: З хутора близ Диканьки (Енеїдівка)
Вітаю, Авторко!
Я все ж звертаю увагу на позначки, тому не сваритиму, тим паче, що вже сварили.
Хоча те сердечко досить неочікуване - доволі непоганий твір, та ще й про таку собі
міцну "синю панчоху", та ще й від першої особи.
По тексту:
Дуже потішили й посміхнули авторські знахідки, наприклад:
Цитата:
– «Тобі давно пора заміж! І коханця!» – каже моя мама так, наче це в лото зіграти, виграшем якого є слова: «Пані, ви заміж за мене…»
– Виходите? – почувся грубий неприємний тон контролера.
або
Цитата:
Залишки настрою валялись на підлозі і, по моєму, билися в агонії. Чайник засичав, мов співав реквієм, сусідський кіт занявчав, мов оплакував.
«Покойся з миром ще один довгий вечір».
:lol:
А от з ядерною зброєю Ви дійсно трохи перегнули палицю. Хай би німці там експерементували з отруйними речовинами, тоді б твердження
Цитата:
З часом у бетоні зробилися мікро тріщини і речовина почала тоненькою цівочкою сочитися назовні. Земля накопичила отруту, на якому все ще росли рослини, яких і їли ті бідолашні тварини,
звучало б логічніше, хоч і так само кострубато (треба правити його все - всім гамузом).
А ще після фрагменту
Цитата:
– Я познайомився з Оксаною у госпіталі. Мені було 19. Бронхіт. Вона була медсестрою, котра постійно мені говорила, що медичний персонал не має права мати стосунки з пацієнтами. Я закохався у неї відразу. З першого погляду. З першого подиху… І до останнього.
– І що ти зробив?
– Перевівся у іншу лікарню і прийшов до неї з великим букетом польових ромашок. «Тепер я не твій пацієнт»: сказав їй.
все очікував до останнього речення, коли вже той Антонов скаже: "Я перевівся до іншого вишу, тепер я не твій студент". Але це так і залишилося рушницею, яка не вистрілила.
Успіху на конкурсі! :D
А початок оповідання, не ображайтесь, навіяв :mrgreen:

_________________
Добрий вечір, ми з України!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay012 Тараканівський форт
СообщениеДобавлено: 17.05.2021 21:49 
Не в сети
Авторитет

Зарегистрирован: 08.01.2020 18:39
Сообщения: 326
Оскільки всім вже так цікаво, офіційно під час Другої Світової німці використовували безнадійно застарілий на той час Тараканівський форт як склад боєприпасів. І навіть з цим спіймали облизня, бо в ньому були серйозні проблеми з вогкістю ще від самого створення.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay012 Тараканівський форт
СообщениеДобавлено: 17.05.2021 22:53 
Не в сети
Авторитет

Зарегистрирован: 13.10.2013 09:50
Сообщения: 494
Дякую за коментарі. Прошу вибачення, що довго не відписувала, були проблеми з анонімністю.
Усі зауваження прийму до відома. Мабуть, моя помилка у тому, що не досконало вичитала історичну основу пам'ятки, або зрозуміла по своєму. Ті хто трішки знаються на зброї, відразу зробили зауваження, в той час, коли я розписувала любовні стосунки(жінка як не як).
Просто мені дуже шкода, що історичні пам'ятки(не лише форт) перебувають у занедбаному стані. Ще десяток років і від них нічого не залишиться. Твором хотіла привернути увагу і до історії, і до того, що міста, у яких знаходяться пам'ятки, виживають за їхній рахунок.
Вдячна усім за лояльність у коментарях.
Авторам бажаю успіху.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay012 Тараканівський форт
СообщениеДобавлено: 17.05.2021 23:00 
Не в сети
Авторитет

Зарегистрирован: 08.01.2020 18:39
Сообщения: 326
Автор писал(а):
Просто мені дуже шкода, що історичні пам'ятки(не лише форт) перебувають у занедбаному стані. Ще десяток років і від них нічого не залишиться. Твором хотіла привернути увагу і до історії, і до того, що міста, у яких знаходяться пам'ятки, виживають за їхній рахунок.


У форту все особливо сумно, бо він офіційно приписаний навіть не до Міністерства Культури, а до Міністерства Оборони, яке ним не займається майже ніяк. Тому хоча місце відоме і екскурсії їздять він потроху руйнується і протримався досі лише тому, що дуже монументальна споруда.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay012 Тараканівський форт
СообщениеДобавлено: 17.05.2021 23:02 
Не в сети
Авторитет

Зарегистрирован: 08.01.2020 18:39
Сообщения: 326
А твір, попри недоліки і необхідність вичитки, все одно дуже приємний. Недарма ж в другий тур потрапив :wink:


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay012 Тараканівський форт
СообщениеДобавлено: 18.05.2021 00:50 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 21.04.2021 22:38
Сообщения: 33
Откуда: Миколаїв
Доктор наук, зав. каф. і вченне звання професора у 28 років це більш ніж круто . Питання коли встигла (для отримання звання професора потрібен стаж роботи)?
Може слід зробити ГГ не такою титулованою, це придасть їй реалістичності (на мій погляд). До того ж, всі ці регаліі у оповіданні використовуються один раз та ні на що не впливають.
Чи може, у вас є конкретний прототип?


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 19 ]  На страницу 1, 2  След.

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB