Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 17.04.2024 01:39

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 21 ]  На страницу 1, 2  След.
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: ay008 Годинник
СообщениеДобавлено: 09.05.2021 17:34 
Не в сети
Site Admin

Зарегистрирован: 08.01.2007 11:46
Сообщения: 4122
Откуда: admin @ rbg-azimut.com
Обговорення оповідання ay008 Годинник


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay008 Годинник
СообщениеДобавлено: 10.05.2021 11:28 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 12.03.2021 00:12
Сообщения: 176
Нмсд, в творі забагато героїв і деякі з них якось і на сюжет не впливають.
От, наприклад, власниці готелю? Яка їхня роль?
Або хлопчина, що ремонтував годинник? Може я щось не зрозуміла, але як повпливало на подію те, що він поремонтував деталь, а не замінив?
Буду вдячна за відповідь.
Удачі!

_________________
Удачі!


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay008 Годинник
СообщениеДобавлено: 10.05.2021 12:46 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 12
Дякую за відгук.
Ви помітили, що від Ореста Вишинського не написано ні рядка? Всі події викладено виключно з погляду людей, які були навкруг. Для того мені і потрібні були другорядні персонажі, щоб вони описували головного.
Годинник ніби перекачує час святого Феофана для Вишинського, тому заміна деталі необхідна, бо замінена зламана пружина - це надто ненадійно, треба міняти всю частину. Бо після першого візиту Ореста до церкви, коли він нібито впав і кольнув годинником (тут, вибачте, дійсно забув прописати механізм з голкою) переходу енергії не відбулося. Тут ще пояснення:
Цитата:
- Ні, не прокинеться - його час у мене, - він притис долоню до грудей.

На ваші питанні нібито відповів - все інше поясню, якщо буде комусь цікаво.

Дякую, що прочитали оповідання.
Ви ж прочитали до останньої крапки? :wink:

Успіху в конкусі!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay008 Годинник
СообщениеДобавлено: 13.05.2021 13:43 
Не в сети
Приживала

Зарегистрирован: 30.04.2021 17:31
Сообщения: 82
Намагався читати, але вийшло уривками. Чи то так написано. Знову дежа-ву. Враження, що скорочено до більш короткої форми. Не все зрозуміло пояснено, натомість багато зайвих діалогів чи описів. Певне для такої ідеї, як ваша, занадто маленький формат і він краще реалізувався би у формі повісті.

Тут пишуть, що я корчу з себе викладача, тому детальних порад давати не буду. Бажаю успіху і не тільки на конкурсі! Never give up! Або мабуть краще "Nigdy nie poddawaj się"? :)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay008 Годинник
СообщениеДобавлено: 13.05.2021 14:13 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 12
Дякую за відгук, Александер Юрсон.
Був задум показати ГГ зі сторони другорядних персонажів. Експеримент, так би мовити. бо ще так не робив. Можливо, якби було більше знаків, було б зрозуміліше, а так самі натяки і натяки на натяки. Тому гадаю потрібно було розписати більше пояснень.
Від ваших коментарів я б не відмовився, тому й поставив знак жорсткості.
Навіть, якщо б було написано в коментарі, що я зовсім не зрозумів що і до чого, і "таке краще викинути на смітник", я б не образився. Але не образився лише в тому випадку, коли було б пояснення чому потрібно викинути і як краще написати. Або: "Я написав би краще. тому що тут зробив би так, а тут так."


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay008 Годинник
СообщениеДобавлено: 13.05.2021 17:21 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 19.09.2019 20:51
Сообщения: 338
Вітаю, авторе!
Початок оповідання мені дуже сподобався. Отаке неквапне поступове розгортання сюжету з погляду різних персонажей, загальний стімпанківський антураж, атмосферність і очікування того, яким чином всі ці розрізнені елементи почнуть складатися в загальну картину і розгадку.
Але після сцени з Орестом в церкві, хоч тем розповіді й прискорився, і почалися активні дії і бойовища - виникло якесь відчуття спантеличення. Можливо, тому, що не була конкретно позначена техніка роботи магічного годинника. Забракло якихось елементів у картинці. Тому було незрозуміло, навіщо Орест б'ється з охоронцями і що саме йому потрібно.
Подвійність Ореста - гарна ідея, але мені здалося, що вона розкрилася надто пізно, коли вже активні дії скінчилися і це, власне, вже не мало значення. Мені здається, варто б було, щоб читачі про це дізналися трохи раніше. Також. гадаю, варто б ще дось додати про Феофана і якось ширше озкрити особу Ореста. А то він виступає у ролі такого собі загадкового гостя, якому бракує бекграунда і рис особистості.
Саме через отакі нестиковки у мене виникло враження, що кульмінація якось "провалилася". І було прикро, бо початок навіював дуже високі очікування. Але якщо дещо підправити - мені здається, оповідання буде гарнішим. Бо воно, на мій погляд, має багато позитивних рис.
Успіху на конкурсі! :)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay008 Годинник
СообщениеДобавлено: 13.05.2021 18:31 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 12
Дякую, Сокира, за відгук.
Все вірно ви говорите - не дописав правильно.
Повірите? Геть забув описати механізм годинника. А побачив лише коли Іва вказала на це в першому коментарі. Перечитав оповідання - так і є - зовсім не зрозуміло.
Про Ореста... Такий і був задум. Щоб він постав таким собі "невідомим", щоб читач побачив його очима іншіх персонажів, тому їх так багато.
Успіху на конкурсі!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay008 Годинник
СообщениеДобавлено: 13.05.2021 23:51 
Не в сети
Приживала

Зарегистрирован: 30.04.2021 17:31
Сообщения: 82
Автор ay008 писал(а):
Дякую за відгук, Александер Юрсон.
Був задум показати ГГ зі сторони другорядних персонажів. Експеримент, так би мовити. бо ще так не робив. Можливо, якби було більше знаків, було б зрозуміліше, а так самі натяки і натяки на натяки. Тому гадаю потрібно було розписати більше пояснень.
Від ваших коментарів я б не відмовився, тому й поставив знак жорсткості.
Навіть, якщо б було написано в коментарі, що я зовсім не зрозумів що і до чого, і "таке краще викинути на смітник", я б не образився. Але не образився лише в тому випадку, коли було б пояснення чому потрібно викинути і як краще написати. Або: "Я написав би краще. тому що тут зробив би так, а тут так."


Обіцяю спробувати знайти час на наступному тижні. Може моє оповідання не оберуть у фінал (бо бачу, що не дуже в форматі цього конкурсу) і тоді того часу буде ще більше. :)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay008 Годинник
СообщениеДобавлено: 14.05.2021 00:10 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 12
Цитата:
не дуже в форматі цього конкурсу

Десь на форумі була розмова про конкурс горору (якщо я звісно не помиляюсь автором якого оповідання ви є), то може тоді й спробуєте ще раз.
Бажаю успіху!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay008 Годинник
СообщениеДобавлено: 14.05.2021 19:14 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 24.01.2007 16:47
Сообщения: 107
Надто закручений сюжет, і перескакування від персонажа до персонажа не сприяє розумінню.
Хибодрук: це міцний.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay008 Годинник
СообщениеДобавлено: 14.05.2021 21:25 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 12
Дяка за відгук.
Так, довелося ввести забагато персонажів, щоб виключити розповідь від імені ГГ.
Це був експеримент.
Ще раз дякую за відгук.
Успіху в конкурсі.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay008 Годинник
СообщениеДобавлено: 17.05.2021 01:22 
Не в сети
Авторитет

Зарегистрирован: 08.01.2020 18:39
Сообщения: 326
Вітаю. З коментарів зрозумів авторський задум і він мені імпонує, але є вагоме "але": Вишинський не сприймається головним персонажем. І не тому, що показаний очима інших, а тому що про цих інших відомо забагато і увага читача розтікається. Скоротити частини падчерки, прибрати деякі інока й буде гаразд. А так вийшов паропанківський вестерн, у якому умовного Клінта Іствуда показують від сили третину фільму.
Та загалом сподобалося, хоча опис бою варто було повністю доручити або іноку, або літавиці. Також я не зрозумів, чому при обраній формі подачі розповідь не ведеться від першої особи. Ну, й Джекілл з Гайдом це якось... попсово чи що.
І ще зробіть щось з цим реченням:
Цитата:
Пожильці слухали музику з літніх відкритих театрів та кафе, а, якщо на те було їхнє бажання, то й весело повечеряти в ресторанах сусідніх готелів.

Тому ставлю "4", успіхів!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay008 Годинник
СообщениеДобавлено: 17.05.2021 23:19 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 02.09.2020 16:35
Сообщения: 126
Авторе, дякую за цікаве читання! Чесно скажу, зачепило не одразу, але чим далі розгорталася оповідь, тим менше хотілося відриватися.
Але погоджуся з одним із попередніх коментаторів: мені теж згадка про Джекіла і Хайда здалася зайвою,
Удачі!

_________________
Ніжно-калиновим словом помережу...


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay008 Годинник
СообщениеДобавлено: 18.05.2021 09:20 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 12
Дякую за відгуки.
Джекіла і Гайда видалю, а Зореслава розгледить природу Ореста.
Також гадаю введу легенду про дзвони від Вишинського і розповідь про Феофана.
Дякую за поради.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay008 Годинник
СообщениеДобавлено: 18.05.2021 10:10 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 02.09.2020 16:35
Сообщения: 126
Автор ay008 писал(а):
Також гадаю введу легенду про дзвони від Вишинського і розповідь про Феофана.

Чудова ідея! Що за дзвони, чому їм не можна задзвонити, яка природа "жовтоокого" Феофана... Було б цікаво дізнатися.

_________________
Ніжно-калиновим словом помережу...


Вернуться к началу
 Профиль  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 21 ]  На страницу 1, 2  След.

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 2


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB