Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 29.03.2024 18:34

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 24 ]  На страницу 1, 2  След.
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: ay005 Боговбивця
СообщениеДобавлено: 09.05.2021 17:33 
Не в сети
Site Admin

Зарегистрирован: 08.01.2007 11:46
Сообщения: 4112
Откуда: admin @ rbg-azimut.com
Обговорення оповідання ay005 Боговбивця


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay005 Боговбивця
СообщениеДобавлено: 09.05.2021 18:40 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 25.04.2021 19:24
Сообщения: 9
Откуда: вершник Квантрілла
Нормальний, цікавий, справжній постапокаліпсис! За людей вболіваєш.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay005 Боговбивця
СообщениеДобавлено: 09.05.2021 22:14 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 10
Дарія Кононенко писал(а):
Нормальний, цікавий, справжній постапокаліпсис!


Дякую! Радий, що сподобалося.

Цитата:
За людей вболіваєш.


Так і задумувалося.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay005 Боговбивця
СообщениеДобавлено: 13.05.2021 02:42 
Не в сети
Приживала

Зарегистрирован: 30.04.2021 17:31
Сообщения: 82
Після трохи "притягнутих за вуха" робіт фон Денікена, тема лжебогів і "культу карго" не сходить зі сторінок НФ. (Чого тільки вартує "Зоряна брама" Емеріха) Але цей твір трохи нагадує історію епізоду "Дівчина, що померла" телесеріалу "Доктор Хто".

Якщо чесно, то цю роботу читав так само, як і опубліковано. Ривками. Важкувато читалось. Видно, що цей твір - жертва урізання більш великої версії до вимог конкурсу. Якщо ні - то все дуже сумно. Помітно, що дуже багато залишилось поза публікацією. Хронікальний метод викладення мав би згладжувати це, але біда в тому, що деякі уривки дуже раптово обриваються.
Слід пам'ятати, що попри граничний ліміт в 40к знаків, це все одно достатньо багато для читання і чим більше твір, тим більше він має затягувати читача або давати більшої динаміки. "Піснь льоду та полум'я" - яркий приклад як написати багато сторінок, отримавши більший гонорар від видавця, і одночасно захопити читачів настільки, що вони роками будуть терпляче чекати на продовження і не мітингувати під житлом автора у Санта-Фе. Звісно не постмодерном єдиним, але не буду тут настільки детально розповідати.

Важко зрозуміти стиль, в якому створене оповідання. Для "космічної опери" замало екшену, а для "геройської фантастики" занадто пафосний стиль викладення. Цікаво чого саме хотів автор?

І ще маленький, але суттєвий момент. Якщо боги вже скинуті і виявились не такими вже богами, то чому їх досі так називають? Врахуйте це. Гарного конкурсу!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay005 Боговбивця
СообщениеДобавлено: 13.05.2021 09:23 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 10
Александер Юрсон писал(а):
Після трохи "притягнутих за вуха" робіт фон Денікена, тема лжебогів і "культу карго" не сходить зі сторінок НФ. (Чого тільки вартує "Зоряна брама" Емеріха) Але цей твір трохи нагадує історію епізоду "Дівчина, що померла" телесеріалу "Доктор Хто".


Не читав, не дивився, повірю на слово.

Цитата:
Якщо чесно, то цю роботу читав так само, як і опубліковано. Ривками. Важкувато читалось. Видно, що цей твір - жертва урізання більш великої версії до вимог конкурсу. Якщо ні - то все дуже сумно. Помітно, що дуже багато залишилось поза публікацією. Хронікальний метод викладення мав би згладжувати це, але біда в тому, що деякі уривки дуже раптово обриваються.


Розгадали, повна версія майже в півтори рази більша. Повністю прибрав двох персонажів-боговбивць, зоставивши тільки трійцю, яка уособлює Дух, Тіло та Розум (не факт, що хтось здогадається, тому сам напишу). Також довелося відмовитися від більш активних дій протилежної сторони та рефлексії головної героїні. Любовної історії Інві немає, хоча, можливо, й дарма.

Цитата:
"Піснь льоду та полум'я" - яркий приклад як написати багато сторінок, отримавши більший гонорар від видавця, і одночасно захопити читачів настільки, що вони роками будуть терпляче чекати на продовження і не мітингувати під житлом автора у Санта-Фе.


Бо ж крім неї Мартін нічого не написав і поштовхом до продовження стали саме вимоги читачів, а не успіх телесеріалу? А взагалі те, що мій твір не схожий на "Піснь Льоду та Полум'я" особисто для мене плюс. Не знаю кого що там захоплює, смаки у всіх різні, але особоисто я кинув на першій сотні сторінок, коли шановний Дж. Р. почав описувати помиї. З прочитанного: сірі незрозумілі персонажі обговорюють свої сірі незрозумілі справи, потім заходить хтось новий, описується його вбрання і починається нова розмова. Втім, можливо, це я бидло і мільйони не можуть помилятися.

Цитата:
Важко зрозуміти стиль, в якому створене оповідання. Для "космічної опери" замало екшену, а для "геройської фантастики" занадто пафосний стиль викладення. Цікаво чого саме хотів автор?


Автор хотів показати як впертість однієї людини (не підкріплена особливими талантами, бо ні в бою, ні в плануванні Валка, м'яко кажучи, не блищить) змінює світ. Також що все має змінюватися і рештки старого приречені вимерти або змінитися (приклад з білявкою у фіналі). А ще що люди в будь-якому світі залишатимуться людьми, а історія повторюватиметься. Ну й, якщо особливо глибоко копати, мені подобається досліджувати тему жіночої потворності, хоча тут це дуже побічний мотив і майже не спливає.
Щодо жанру (бо стиль, як на мене, це дещо інше), то я ніколи особливо не замислююся куди віднести мною написане. Першу фантастику написали задовго до появи терміну, тож твір це первинне, а жанр вторинне. Зручний ярлик, яким характеризують товар перед продажем. Впевнений, що це не космоопера, бо... ну, тут немає космосу, а геройська фантастика надто розмита, та й для неї персонажам як мінімум треба було разочок якесь страховисько забороти. Ось попередній коментатор побачила тут постапокаліпсис. Це вже ближче, як на мене. Звісно, радше пост-постапокаліпсис, бо живеться народу в цілому непогано, та все ж.

Цитата:
І ще маленький, але суттєвий момент. Якщо боги вже скинуті і виявились не такими вже богами, то чому їх досі так називають?


Всього 17 років минуло, старі звички відмирають повільно. До того ж, так їх називають всього раз, білявка, коли каже, що вона більше дикунка, ніж богиня і мені здається, що це надто круто звучить, аби шукати корректніше визначення. Вам теж удачі!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay005 Боговбивця
СообщениеДобавлено: 13.05.2021 13:23 
Не в сети
Приживала

Зарегистрирован: 30.04.2021 17:31
Сообщения: 82
О! Я дуже вдячний за надані роз'яснення. Є тільки один момент.

Цитата:
Бо ж крім неї Мартін нічого не написав і поштовхом до продовження стали саме вимоги читачів, а не успіх телесеріалу?


Мартін дуууже багато написав. Взагалі він пише ще з 70-х років і отримав безліч авторитетних фантастичних премій, включаючи Г'юґо, Неб'юла, Локус, Барлог.

В наші часи дуже корисно цікавитись світом фантастики, для того, аби створювати щось для інших. Щиро бажаю вам успіху!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay005 Боговбивця
СообщениеДобавлено: 13.05.2021 21:28 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 10
Александер Юрсон писал(а):
Мартін дуууже багато написав. Взагалі він пише ще з 70-х років і отримав безліч авторитетних фантастичних премій, включаючи Г'юґо, Неб'юла, Локус, Барлог.


Щодо Мартіна це була іронія, мабуть, варто було яскравіше позначити :D Я в курсі його творчості і дещо мені навіть подобається, та й проти "Пісні" як твору нічого не маю, радше проти її імпакту. Не подобається, що фентезі з історій про битви й чари перейшло в розряд інтриг придворних та постільних. У плані екранізації не подобається, що успіх телесеріалу жбурнув у велике кіно купу недолугих акторів (на щастя, нині вже майже всі зганьбилися та відпали). Щодо ж моєї фрази: Урсула Ле Гуїн теж знакова постать у фантастичній літературі, та я певен, що більшість її не знає. А от коли у кіношників дістануться лапки до "Чарівника Земномор'я" (знову, бо людська пам'ять коротка). При чому, якщо щодо Заходу ще можна посперечатися, то у нас навіть такі бесцеллери як "Гаррі Поттер" та "Сутінки" здобули популярність лише після фільмів. Та навіть "Володар Перснів" хоча й був у кожній шкільній бібліотеці, лише після фільмів зробився культовим, а до того рольовики-фентезійники більше від Говарда та Муркока кайфували.
Але це все лірика. Я загалом вважаю, що ми живемо в англоцентричному світі і щось варте уваги з Великої Британії та її колишніх колоній й так рано чи пізно потрапить в моє поле зору. Тому до Г'юґо й Неб'юли досить байдужий.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay005 Боговбивця
СообщениеДобавлено: 14.05.2021 00:02 
Не в сети
Приживала

Зарегистрирован: 30.04.2021 17:31
Сообщения: 82
Цитата:
Я загалом вважаю, що ми живемо в англоцентричному світі і щось варте уваги з Великої Британії та її колишніх колоній й так рано чи пізно потрапить в моє поле зору. Тому до Г'юґо й Неб'юли досить байдужий.
[/quote]

Ой. Ну ви прям як ранній Сапковський. :) Просто, на мою думку, варто не намагатися шукати нові форми, як це роблять більшість конкурсантів тут, а шукати нові наративи, відмінні від кельтсько-норманського канону. Шукати чи створювати нових фабулярно-сильних прототипів. Або хоча б комбінувати так, як це вдалося Толкієну.

З.І. Лена Гіді була непоганою ще до "Гри Престолів", а у Місі прекрасне майбутнє. Повірте ;)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay005 Боговбивця
СообщениеДобавлено: 14.05.2021 00:07 
Не в сети
Приживала

Зарегистрирован: 30.04.2021 17:31
Сообщения: 82
Цитата:
А от коли у кіношників дістануться лапки до "Чарівника Земномор'я"


Коли добігатиме кінця дія авторських прав - то дотягнуться ще й як. Я наприклад чекаю на екранізацію невклідових світів Роджера Желязни. ;)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay005 Боговбивця
СообщениеДобавлено: 14.05.2021 01:11 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 10
Александер Юрсон писал(а):
Просто, на мою думку, варто не намагатися шукати нові форми, як це роблять більшість конкурсантів тут, а шукати нові наративи, відмінні від кельтсько-норманського канону.


Але ж японці здобули популярність саме тому, що лізли у чужий канон зі своєю формою. І як результат отримали не лише міжнародне визнання, а й власні жанри, куди інші якщо й суються, то не часто і ганебно.

Цитата:
Лена Гіді була непоганою ще до "Гри Престолів", а у Місі прекрасне майбутнє. Повірте ;)


Вірю. Я по імені запам'ятав тільки Ніколая Костаса-Валдау. Але головні ролі на великому екрані переважна більшість ще не тягне. Ми з сестрою помітили: якщо хтось з персонажів у гучному фільмі виглядає переляканим й затюканим, то його або з "Гри Престолів", або з "Дивних діл" притягли.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay005 Боговбивця
СообщениеДобавлено: 14.05.2021 01:51 
Не в сети
Приживала

Зарегистрирован: 30.04.2021 17:31
Сообщения: 82
Цитата:
Ми з сестрою помітили: якщо хтось з персонажів у гучному фільмі виглядає переляканим й затюканим, то його або з "Гри Престолів", або з "Дивних діл" притягли.


Подивимось на Гів'ю у Відьмаку. ;)

_________________
Фентезі — це ескапізм. Це втеча в Країну Мрій.

А. Сапковський.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay005 Боговбивця
СообщениеДобавлено: 15.05.2021 00:54 
Не в сети
Приживала

Зарегистрирован: 30.04.2021 17:31
Сообщения: 82
Цитата:
Але ж японці здобули популярність саме тому, що лізли у чужий канон зі своєю формою. І як результат отримали не лише міжнародне визнання, а й власні жанри, куди інші якщо й суються, то не часто і ганебно.


Японці, якщо розраховують на американський ринок, то відповідно і твори свої будують. А ні - так не будують. :)

_________________
Фентезі — це ескапізм. Це втеча в Країну Мрій.

А. Сапковський.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay005 Боговбивця
СообщениеДобавлено: 15.05.2021 02:21 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 10
Александер Юрсон писал(а):
Японці, якщо розраховують на американський ринок, то відповідно і твори свої будують. А ні - так не будують. :)


А якщо щось стає достатньо популярним, американці самі звідти виріжуть все зайве, або взагалі зроблять римейк.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay005 Боговбивця
СообщениеДобавлено: 18.05.2021 00:22 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 02.09.2020 16:35
Сообщения: 126
Доброго вечора, авторе!
Цікаве у Вас оповідання.
Єдине, "склеєні" слова - це ваша гра? "Княприн" - ок, суміж князя з принцем. Але бобридра - бобер+видра? Це ж як мала вмитися лавою планета, щоб ці два види змішалися? Я вже мовчу про зайців з мишами. Пшячмінь, знову ж таки... Особисто я на таких місцях спотикалася.
Також помітила русизми (скажімо, "клюка" - "костур" або "ковінька").
Тим не менш, дякую за читання, яким я насолодилася.
Удачі!

_________________
Ніжно-калиновим словом помережу...


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay005 Боговбивця
СообщениеДобавлено: 18.05.2021 01:03 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 10
Балацька Віра писал(а):
Єдине, "склеєні" слова - це ваша гра?


Загалом, так. Хотілося підкреслити відмінність світу і, в той же час, не відволікатися на опис кожного чудернацького гризуна.

Цитата:
Але бобридра - бобер+видра? Це ж як мала вмитися лавою планета, щоб ці два види змішалися? Я вже мовчу про зайців з мишами. Пшячмінь, знову ж таки...


Пропоную три пояснення на вибір:
Технологічний: всіх цих представників флори й фауни схрестили ще за часів цивілізації для різноманітних людських потреб, а вони зуміли пережити катастрофу.
Стихійний: лава руйнувала атомні електростанції, виділялося багато радіації і трапилося багато мутацій. Потім все не життєздатне вимерло, а решта продовжила розвиватися.
Фантазійний: людство не одразу втратило знання і, освоюючись у новому світі, заново відкривало для себе мешканців планети. І в якусь мить їхню вигадливість занесло...

Цитата:
Також помітила русизми (скажімо, "клюка" - "костур" або "ковінька").


Вже виправив і в конкурсному варіанті, і в повному. Довірився Ворду, а він мене зрадив!
Дякую Вам за відгук!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 24 ]  На страницу 1, 2  След.

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 2


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB