Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 20.04.2024 02:02

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 24 ]  На страницу Пред.  1, 2
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Re: ay005 Боговбивця
СообщениеДобавлено: 18.05.2021 11:57 
Не в сети
Домовой
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 06.07.2014 13:14
Сообщения: 579
Вітаю, авторе!

Епічно, нічого не скажеш :) видно, що ви свій світ будували з любов'ю.

Як на мене, найголовніший недолік - задум просто не вклався у обсяг. Забагато лишається за кадром. Я так розумію, це зроблено, щоб приховати алогічнлсті. Приміром, в першій сцені зустрічі з богами. Якщо боги спопелили все навколо, то як вижила Валка? І горбун, до речі. Далі у вас іде достатньо велика часова прогалина, протягом якої Валка зростає, плекає в собі ненависть, будує плани помсти, десь заробляє гроші щоб купити допомогу. Це все за кадром і податься, як завершене дійство. Те саме наприкінці - куди зникла, як жила - все за кадром. Хоча вона ж у вас головний герой. Певно, через ці прогалини їй просто не співпереживаєш. Направду, в мене донька бога викликала більше емоцій, ніж Валка.

Гадаю, це не оповідання, а адаптована частина більшої форми, і ви просто перевіряєте ідею ;)

Успіхів та наснаги!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay005 Боговбивця
СообщениеДобавлено: 18.05.2021 12:23 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 10
Фантом писал(а):
Приміром, в першій сцені зустрічі з богами. Якщо боги спопелили все навколо, то як вижила Валка? І горбун, до речі.


Ось давайте відтворимо хід подій: боги забирають обраних - втручається горбун - батько Валки метає в нього Списа, але промазує і зачіпає бога - боги стріляють у відповідь - скальдці хапаються за зброю. Знищили тих, хто нападав, а решта та будівлі постраждали, бо зброя в богів надто потужна. Можливо, крім Валки й горбуна ще хтось вижив, дременувши до лісу. Щоб було ще зрозуміліше, бо, можливо, з тексту не помітно: всі боги-охоронці насправді роботи (тому з них й сиплються іскри) і бійня була їхньою відповіддю на поранення людини-керівника. Коли той прийшов до тями (бо боги, як видно далі, доволі вразливі), то одразу спинив їх і полетів.

Цитата:
Далі у вас іде достатньо велика часова прогалина, протягом якої Валка зростає, плекає в собі ненависть, будує плани помсти, десь заробляє гроші щоб купити допомогу. Це все за кадром і податься, як завершене дійство. Те саме наприкінці - куди зникла, як жила - все за кадром.


А от тут цікаве питання. Це справді потрібно? Тобто, якщо писати величезний роман, який доведеться видавати частинами, то так її зростанню можна присвятити чимало часу. Але в такому форматі? Не знаю, чесно.

Цитата:
Направду, в мене донька бога викликала більше емоцій, ніж Валка.


Але ж вона точнісінько так само бачила вбивство батька і через 17 років з'явилася підготовлена і з жагою помсти. Власне, Валка навіть піддається їй, тому що бачить в дівчині себе.
Дякую за відгук та цікаві зауваження!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay005 Боговбивця
СообщениеДобавлено: 18.05.2021 13:03 
Не в сети
Домовой
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 06.07.2014 13:14
Сообщения: 579
Автор ay005 писал(а):
А от тут цікаве питання. Це справді потрібно? Тобто, якщо писати величезний роман, який доведеться видавати частинами, то так її зростанню можна присвятити чимало часу. Але в такому форматі? Не знаю, чесно.


Так, звичайно потрібно. Валка ж головгер. В пропущеному періоді з нею відбувалися певні перепетії. Вона вчилася виживати, якось навчилася битися, можливо, хтось їй допомагав, хтось заважав. Всі пропущені події формують її характер. А я-читач орієнтуюся саме на характер героя, бо ж щоб йому співпереживати мені потрібно знайти якісь точки дотику, щось, щоб я захотів ототожнити себе із героєм, приміряти на себе його життя, почуття, мотивації. Гола жага помсти, як це показано зараз цілком може (і у вас воно дійсно так є) рухати сюжет і конфлікт, але співчуття не дуже викликає.
Те саме, в принципі, варто застосовувати і до головгада. Щоб він був об'ємним, рельєфним і читач дійсно розумів - сволоч перед ним кінчена :)

Як приклад, згадайте Фальку із Відьмака. Нею теж рухає помста за будь яку ціну. Однак, згадано події, які передували її стану на момент оповіді. І коли Геральт її вбиває - в першу чергу сам і шкодує про це. З ним і читач.

Або ж для порівняння Вейдер і Палпатин. Першого Лукас любив і вклав у нього чимало сил і часу. Другий - плоский примітивний недоголовгад :)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay005 Боговбивця
СообщениеДобавлено: 18.05.2021 13:26 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 10
Фантом писал(а):
Гола жага помсти, як це показано зараз цілком може (і у вас воно дійсно так є) рухати сюжет і конфлікт, але співчуття не дуже викликає.


Ох, а я ж ще хотів вирізати цю розмову! Добре, що залишив:

Цитата:
– А як ви житимете, володарю? – гмикнула Валка. – Я перекотиполе, сирота без роду й племені, а ви відповідальні за кожного жителя Укмалу. І я оголосила війну богам не заради помсти. Моя мета це воля наших нащадків. Якщо діти Різа зможуть без страху дивитися на небо і відзначати свято врожаю не втрачаючи рідних, то ми проливали кров недарма. А зараз я змушена вас залишити, володарю. Мені треба виспатися.


Й ще далі, щоб було зрозуміло, що нею не ненависть до богів керує:

Цитата:
– І якщо переможемо ми ти його помилуєш? – поцікавився велет.
– Звісно, – не вагаючись, відповіла Валка. – Я ж бо слово дала. До того ж, без решти він нешкідливий і може допомогти Інві винайти щось корисне. А тепер приготуйся: ми на ворожій землі.


Тож порівняння з Фалькою тут недоречне. Можливо, з початку вона справді хотіла тільки помститися, але за 17 років підготовки та планування мотиви змінилися. От білявка більш близька до цього і, саме збагнувши всю марність та безглуздість цього замкнутого кола вендетти (зі своєї точки зору) вирішує його розірвати.

Цитата:
Те саме, в принципі, варто застосовувати і до головгада. Щоб він був об'ємним, рельєфним і читач дійсно розумів - сволоч перед ним кінчена :)


Загалом так, хоча ось дивлюся один серіал, де є лиходій, що немає мотивації, історії, людської подоби і з'являється на дві хвилини раз у чотири серії. І при цьому він шикарний! Але кінематограф це все ж інший вид мистецтва і там свої прийоми, які в літературі не втілиш.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay005 Боговбивця
СообщениеДобавлено: 18.05.2021 14:15 
Не в сети
Домовой
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 06.07.2014 13:14
Сообщения: 579
Автор ay005 писал(а):
Ох, а я ж ще хотів вирізати цю розмову! Добре, що залишив:

Цитата:
– А як ви житимете, володарю? – гмикнула Валка. – Я перекотиполе, сирота без роду й племені, а ви відповідальні за кожного жителя Укмалу. І я оголосила війну богам не заради помсти. Моя мета це воля наших нащадків. Якщо діти Різа зможуть без страху дивитися на небо і відзначати свято врожаю не втрачаючи рідних, то ми проливали кров недарма. А зараз я змушена вас залишити, володарю. Мені треба виспатися.


Й ще далі, щоб було зрозуміло, що нею не ненависть до богів керує:

Цитата:
– І якщо переможемо ми ти його помилуєш? – поцікавився велет.
– Звісно, – не вагаючись, відповіла Валка. – Я ж бо слово дала. До того ж, без решти він нешкідливий і може допомогти Інві винайти щось корисне. А тепер приготуйся: ми на ворожій землі.


Так то воно так, але в характері цього не видно. Одразу ми бачимо, як на очах Валки вбивають усе її поселення. За кадром проходить купа часу і ми знову бачимо її з пропозицією Різу вбивати богів. Потім пропозиція того самого змісту вже Інві. Тобто, ви одразу її "заряджаєте" і "показуєте" читачеві саме з мотивацією помсти. Звісно, протягом цього періоду її світогляд мінявся. Десь вона бачила усю несправедливість ставлення богів до людей і зробила висновки, що ця боротьба не тільки за себе - за увесь світ. Шось її штовхнуло визнати, що можна не лише вбити, можна й спробувати співпрацювати. Власне, я про це й кажу, що еволюції світогляду і мотивації не вистачає.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay005 Боговбивця
СообщениеДобавлено: 18.05.2021 18:51 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 10
Фантом писал(а):
За кадром проходить купа часу і ми знову бачимо її з пропозицією Різу вбивати богів.


Знову ні:

Цитата:
– Нецікаво, – відказав здоровань і, попри звичну небагатослівність, вирішив пояснити: – Я б’юся не заради платні, а задля розваги. В лісі жоден звір не здатний здолати мене, тож я шукаю гідного супротивника серед людей. І поки що не зустрів.
Жінка відкинула каптур. Різ побачив недбало підстрижене мідне волосся до плеч, блискучі смарагдові очі і біле обличчя, злегка поцятковане веснянками. Ніс і все нижче нього приховувала вилиняла чорна хустка.
– А як щодо того, щоб кинути виклик Богам? – запитала Валка.


Вона запропонувала Різу те, чого він тоді прагнув: випробувати себе з сильним супротивником. Як і Інві, якому надається можливість скористатися його винаходом.

Цитата:
– Нас цікавить твоя зброя, – заявила Валка, дивлячись не на самого винахідника, а на його відображення у вістрі її списа. – Могутнішої від неї немає ніде у Відомих Землях. Але її треба покращити.
– Хіба це можливо? – здивувався потішений похвалою Інві. Жінка кивнула:
– Скажи, ти колись працював з Давнім металом?


Тобто, вбивство богів мається на увазі, але для жодного з них не є самоціллю. Бо ж вони нехай і дикі люди, та все ж не кровожерні маніяки. Але, здається, Вашу думку я збагнув,: тривалий проміжок часу не може вважатися гідною причиною для зміни мети та/чи характеру персонажа. Принаймні, без пояснення, правильно?


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay005 Боговбивця
СообщениеДобавлено: 18.05.2021 20:28 
Не в сети
Домовой
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 06.07.2014 13:14
Сообщения: 579
Автор ay005 писал(а):
Тобто, вбивство богів мається на увазі, але для жодного з них не є самоціллю. Бо ж вони нехай і дикі люди, та все ж не кровожерні маніяки. Але, здається, Вашу думку я збагнув,: тривалий проміжок часу не може вважатися гідною причиною для зміни мети та/чи характеру персонажа. Принаймні, без пояснення, правильно?


За Різа та Інві я й не кажу, що це їхня самоціль. Визнаю, дещо некоректно висловився. Валка зманіпулювала їхніми бажаннями і використала у своїх цілях.

Щодо вашого питання - на мій смак - так, вірно. Я волію бачити ці зміни в характері і мотиваціях.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay005 Боговбивця
СообщениеДобавлено: 18.05.2021 21:43 
Не в сети
Ёжик в тумане
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 17.01.2014 21:50
Сообщения: 2909
Откуда: З хутора близ Диканьки (Енеїдівка)
Вітаю, Авторе! :D
А мені все зайшло. І жабогадюки не муляли :wink: , і стрибки на 17 років не напружували,
і з мотивацією Валки все зрозуміло.
Сюжет не надто закручений, без сюрпризів, лінійний та передбачуваний,
але, мабуть, такий і треба для чогось на кшталт "епік саєнс фентезі".
Ех, був би я фанатом подібного жанру...
Але і так оцінка буде високою.
Успіху на конкурсі! :D
Навіяло

_________________
Добрий вечір, ми з України!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay005 Боговбивця
СообщениеДобавлено: 18.05.2021 22:35 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 10
Фантом писал(а):
Валка зманіпулювала їхніми бажаннями і використала у своїх цілях.


Ось начебто й правильно по суті, але забарвлення не те... Та гаразд, тут вже сперечатися не стану.

Юлес Скела писал(а):
Успіху на конкурсі! :D
Навіяло


Дякую! Цікаве порівняння й вельми слушне, адже відмінності тільки підкреслюють схожість.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 24 ]  На страницу Пред.  1, 2

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 2


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB