Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 28.03.2024 12:47

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 33 ]  На страницу 1, 2, 3  След.
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: ay001 Білий сніг, синій лід…
СообщениеДобавлено: 09.05.2021 17:33 
Не в сети
Site Admin

Зарегистрирован: 08.01.2007 11:46
Сообщения: 4111
Откуда: admin @ rbg-azimut.com
Обговорення оповідання ay001 Білий сніг, синій лід…


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay001 Білий сніг, синій лід…
СообщениеДобавлено: 09.05.2021 21:08 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 17
Можете критикувати. навіть дуже жорстко. Писав поспіхом, тому багато де накосячив та багато деталей могло загубитися чи переплутатися.
Чесно кажучи, я ще не вмію писати детективи! Це моя перша спроба!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay001 Білий сніг, синій лід…
СообщениеДобавлено: 09.05.2021 21:41 
Не в сети
Домовой
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 06.07.2014 13:14
Сообщения: 579
Вітаю, авторе!

Взагалі-то лід у Цоя був сірий :D

Почну з хорошого. Історія зайшла, хоч і не є палким прихильником детективів. Однозначно вдалася атмосфера. Сюжет логічний і напружений, увагу тримає.

Однак, є й мінуси, переважно техічні. І їх чимало. Вступ. Він має гачити читача, одразу чіпляти увагу. У вас же доволі великий описовий абзац, що, якраз працює навпаки. Сам текст переобтяжений займенниками: він, я, ого, мій, тощо. Спробуте їх поприбирати, вони збивають динаміку. Ще зверніть увагу на отаке:

Цитата:
Тінь шаттла повільно повзе поверхнею, набуваючи фантастичних обрисів чи то павука, чи то жука. Це — Європа, супутник Юпітера.


У вас іменник - тінь (шаттла). Далі ви пишете - це Європа. Виходить, Європа - то шаттл. Назагал, доволі розповсюджений огріх :D

Є прогалини з логікою, особливо наприкінці. Музика прийшов у кімнату і здивувався, звідки гейша. Потім він розповідає, що сам її впустив.

Якось так :)

Успіхів та наснагги!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay001 Білий сніг, синій лід…
СообщениеДобавлено: 09.05.2021 21:51 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 17
Фантом писал(а):
Ще зверніть увагу на отаке:
У вас іменник - тінь (шаттла). Далі ви пишете - це Європа. Виходить, Європа - то шаттл. Назагал, доволі розповсюджений огріх :D

Є прогалини з логікою, особливо наприкінці. Музика прийшов у кімнату і здивувався, звідки гейша. Потім він розповідає, що сам її впустив.

Якось так :)

Успіхів та наснагги!


Дякую за зауваження. Так, є такі недоліки, бо писалося поспіхом. Спочатку розгадка та фінал, потім вступ. а потім всі події
і ледве встиг ще подати


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay001 Білий сніг, синій лід…
СообщениеДобавлено: 09.05.2021 22:12 
Не в сети
Авторитет

Зарегистрирован: 08.01.2020 18:39
Сообщения: 326
Автор ay001 писал(а):
Чесно кажучи, я ще не вмію писати детективи! Це моя перша спроба!


Дякую за чесність. У детективного жанру є маленький фокус: цікавий детектив цікавий, коли у читача є шанс самому зайнятися розслідуванням. Тут же ми про всіх підозрюваних дізнаємося вкрай обмежену інформацію, ще й з других рук, і ланцюжок пояснень у фіналі з'являється нізвідки. Також є серйозний косяк з гейшею: Павло каже, що впустив її, тоді як у оповіданні описано, що вона чекала на нього. Якщо персонаж бреше, то непогано було б зазначити причину.
Незрозуміло навіщо така увага лікарям, якщо вони не підозрювані і мають мінімальну сюжетну вагу. Також Бредлі-Хлбніков мав "звичний нахабний вигляд". Для кого "звичний", якщо ми його вперше зустрічаємо у плоті.
Напад описано огидно. В таких епізодах потрібна напруга, щоб змусити хвилюватися за героя. Наприклад: "Назустріч Павлу коридором йшли двоє. Раптом вони синхронно здійняли руки зі зброєю і Музика інстинктивно відсахнувся. Прогримів постріл і йому обпекло болем передпліччя..." Це написано поспіхом і далеко не ідеально, але, сподіваюся моя думка зрозуміла.
Окремо хочу сказати про мову:
Цитата:
Білою ковдрою аж до обрію простягається біла рівнина.

Повторів варто уникати, бо вони створюють враження обмеженого словникового запасу. В тексті такого чимало. Загалом, мова хоча й прикрашена мальовничими зворотами настільки канцеляристська, що я б порадив переписати історію у форматі рапортів Музики в процесі розслідування. Вийде оригінально і дозволить позбавитися більшості недоліків.
Враховуючи все це, "1" поставити не можу. Успіхів у майбутньому!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay001 Білий сніг, синій лід…
СообщениеДобавлено: 09.05.2021 22:42 
Не в сети
Приживала
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 15.08.2020 21:04
Сообщения: 54
Откуда: Бермуда
Загалом мені сподобався Ваш детектив. Ідея і сюжет є чудовими. Як для мене, то у вас вступі багато зайвого, а потрібного бракує, що буває і в інших творах. Над епізодами варто вам ще добре попрацювати, бо здались трішки млявими.
Ні пуху ні пера :wink:

_________________
"...Торуй свій шлях – той, що твоїм назвався, той, що обрав тебе
навіки вік...." (Василь Стус)


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay001 Білий сніг, синій лід…
СообщениеДобавлено: 09.05.2021 23:27 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 26.03.2021 19:34
Сообщения: 25
Вітаю, авторе!

У вас цікавий стиль. Ваша обізнаність у культурі різних країн вражає: і скандинавські міфи знаєте, й І-Цзин вам відомий, і латиною цитуєте (шкода, що я не така обізнана, і не знаю, що означають оті цитати...).
У вас легкий стиль. У історію одразу занурюєшся, цікаво, що буде далі. Вам вдаються яскраві сцени -- момент боротьби з гейшею напружений, за героя переживаєш, а коли герой дізнався секрет гейші... це дуже розрядило напругу.
Помітила цікавий прийом -- спочатку якась теза викликає питання, скажімо "Зазвичай, працювати на станції відправлялися розлучені люди або відлюдькуваті одинаки, яким не було що втрачати." Думаєш: "Це ще чому?" а тоді несподівано отримуєш пояснення у іншій частині тексту, коли вже і не думаєш про ту тезу, і все стає на свої місця. Не знаю, чи усвідомлено ви так робили, але штука хороша. Це може стати вашим унікальний авторським прийомом)))

На жаль, на тому хваління закінчується. Мушу приєднатися до інших коментаторів -- зауваження щодо стилю і логіки історії були слушними. Ви вже зауважили, що писали швидко, але якщо повертатиметесь до історії -- ще раз зверніть увагу на дрібні одруківки, коми замість крапок, тире замість дефісів тощо. І щодо назв іншомовного походження -- бажано було б причесати їх. Бо якщо Рагнарок -- то Г'юстон, а не Хьюстон, так само І-Цзин замість І-Цзін тощо. Усі назви варто писати за єдиним принципом. Тим паче, що є правопис, який підкаже.
І знову-таки поспіх вам зашкодив: сюжет цікавий як концепція, але не до кінця розписаний. У вас непоганий скелет оповідання, але до повноцінного оповідання ще є над чим працювати. Багато подій просто констатовано: "Чотири дні Павло перебував у лікарні, випавши із розслідування", наприклад. Камон, оце усі наслідки нападу? Просто чотири дні полежав і навіть не намагався продовжити рослідування, хоча б підготувати якісь теорії? Не зустрів у лікарні нікого, хто б наштовхнув на правильну думку? Як би тут згодилося подружжя лікарів! Вони могли б виявитися спільниками -- чого це подружжя поїхало туди, де самі одинаки? Або могли б підказати корисну інфу. Але це так, роздуми.
Найслабше місце, як на мене -- мотивація Хлєбнікова. Він влаштував таку жорстоку диверсію просто тому, що йому промили мізки, навіть не заради того, щоб отримати якусь політичну перевагу тощо, а із сліпої ненависті... Суперечливо. Можливо, варто було зосередити більше уваги на оцій самій ненависті, якщо справа саме у ній. Показати якусь неоднозначність, виписати моральну дилему тощо. Як варіант -- показати, чим страшні фанатики, чи як людині оце промивання мізків зламало життя... Інший варіант -- чому саме на цього персонажа подіяло промивання мізків? Він слабкий, мав якусь трагедію в житті? Ще один варіант -- як це страшно, що будь-якій людині можна просто взяти і промити мізки! Бо антагоніст, який злий тому, що злий -- найменш цікавий антагоніст.
Це моя думка. Можете заперечити чи виправити мене, якщо десь помилилась. А вам -- успіхів і натхнення, у вас є усі задатки хорошого фантаста!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay001 Білий сніг, синій лід…
СообщениеДобавлено: 10.05.2021 06:29 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 17
дякую за зауваження
так, він був найбільш вразливим саме тому, що йому промили мізки імперською пропагандою ще з дитинства. РФ стала ізгоєм на кшталт Північної Кореї, але навіть ті хто переїхав у США не уникли її пропаганди. Ненависть до українців була наріжним каменем, який штовхнув його на злочини. Бо за першим вбивством пішло друге, а потім третє, а потім він взагалі запанікував та почав вбивати всіх, у кому вбачав загрозу


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay001 Білий сніг, синій лід…
СообщениеДобавлено: 10.05.2021 10:32 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 26.03.2021 19:34
Сообщения: 25
Автор ay001 писал(а):
дякую за зауваження
так, він був найбільш вразливим саме тому, що йому промили мізки імперською пропагандою ще з дитинства. РФ стала ізгоєм на кшталт Північної Кореї, але навіть ті хто переїхав у США не уникли її пропаганди. Ненависть до українців була наріжним каменем, який штовхнув його на злочини. Бо за першим вбивством пішло друге, а потім третє, а потім він взагалі запанікував та почав вбивати всіх, у кому вбачав загрозу


От бачите, ви усі ці дрібнички визначили для себе, їх би так показати у тексті, щоб читач теж це зрозумів, розгледів -- і усі питання знімаються! Але то питання практики. Ніхто не народжується письменником, письменниками стають. Пишіть і надалі, практикуйтесь, не закидайте, вас цікаво читати!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay001 Білий сніг, синій лід…
СообщениеДобавлено: 10.05.2021 13:59 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 08.01.2021 14:41
Сообщения: 13
Вітаю, авторе!

Дивні назви шаттлів.
Як на мене, то краще б ГГ прибув на "Скідбладнір", а от зонд вивіз би "Нагльфар".
Жарт про корабль мреців нмсд притягнутий за вуха, бо всі учасники розмови занадто добре розбираються в міфології і пояснюють читачеві з чого складається корабель і хто його капітан.
Як говорив один відомий капітан: "Як корабель назвати, так він і попливе", тому я сумніваюся, щоб хтось назвав таким чином шаттл. Ну, хай би вже "Зоряний корсар", але б тоді було ні до чого прив’язати всі декоративні елементи кімнати ГГ.

Успіху!

_________________
Смішно, сумно/ Чесним бути чи розумним?/ Вибір несумнівно є... "Бумбокс"


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay001 Білий сніг, синій лід…
СообщениеДобавлено: 11.05.2021 15:42 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 17
Олекса писал(а):
Вітаю, авторе!

Дивні назви шаттлів.
Як на мене, то краще б ГГ прибув на "Скідбладнір", а от зонд вивіз би "Нагльфар".
Жарт про корабль мреців нмсд притягнутий за вуха, бо всі учасники розмови занадто добре розбираються в міфології і пояснюють читачеві з чого складається корабель і хто його капітан.
Як говорив один відомий капітан: "Як корабель назвати, так він і попливе", тому я сумніваюся, щоб хтось назвав таким чином шаттл. Ну, хай би вже "Зоряний корсар", але б тоді було ні до чого прив’язати всі декоративні елементи кімнати ГГ.

Успіху!


За підказку із "Скідбладнір" дякую, у повній версію поміняю Ігдрасиль на нього.
А щодо марновірства то думаю що через 50 років цього буде мало. будуть підбирати якомога кумедніші назви щоб через них покепкувати


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay001 Білий сніг, синій лід…
СообщениеДобавлено: 12.05.2021 17:36 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 17
Щодо латини:
"Кві продест, ту ес кульпа" - це відомий вираз Цицерона :) Означає - "хочеш знати хто винний? Шукай, кому це вигідно"
"Кві Про Кво" - це послуга за послугу
"Меа кульпа" - моя провина, мій недогляд


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay001 Білий сніг, синій лід…
СообщениеДобавлено: 14.05.2021 16:26 
Не в сети
Приживала

Зарегистрирован: 30.04.2021 17:31
Сообщения: 82
Цитата:
у вас буде робот—служниця, андроїд-секретар, та робот помічник

Якщо вже вживаєте фемінітиви, то робіть це з розумом. Яне фемініст, але такі знайдуться. Чи просто не вичитано?

_________________
Фентезі — це ескапізм. Це втеча в Країну Мрій.

А. Сапковський.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay001 Білий сніг, синій лід…
СообщениеДобавлено: 14.05.2021 16:29 
Не в сети
Приживала

Зарегистрирован: 30.04.2021 17:31
Сообщения: 82
Цитата:
попросив дані про останній виліт групи Степана Бучко. Він деякий час просто милувався краєвидами плато Йотунхейм...

Якщо вживаєте імена, які відносять героя до певної національності, то ви говорите тим самим, що суспільство вашого майбутнього досі неглобалізоване і ділиться на нації. Я правий?

_________________
Фентезі — це ескапізм. Це втеча в Країну Мрій.

А. Сапковський.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay001 Білий сніг, синій лід…
СообщениеДобавлено: 14.05.2021 16:53 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 17
Александер Юрсон писал(а):
Цитата:
у вас буде робот—служниця, андроїд-секретар, та робот помічник

Якщо вживаєте імена, які відносять героя до певної національності, то ви говорите тим самим, що суспільство вашого майбутнього досі неглобалізоване і ділиться на нації. Я правий?

Ні, це я правий:) а ви лівий :)
Дія у творі відбувається через 40-50 років. Навряд у такий короткий термін глобалізація буде така потужна, що нації зникнуть.
Ви занадто переоцінюєте вплив глобалізації на мультикультурні суспільства. Національності деінде може розмиються , але етнічність залишається

Щодо андроїдів - вони хоч і роботи, але психологічно та візуально мають стать. Тобто вони можуть виглядати як чоловіки та жінки, хоча вся їхня різниця лише в тому як вони самі себе називають у розмовах з людьми.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 33 ]  На страницу 1, 2, 3  След.

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB