Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 28.03.2024 21:52

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 19 ]  На страницу 1, 2  След.
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: ax043 Скарби
СообщениеДобавлено: 28.03.2021 17:54 
Не в сети
Site Admin

Зарегистрирован: 08.01.2007 11:46
Сообщения: 4111
Откуда: admin @ rbg-azimut.com
Обговорення оповідання ax043 Скарби


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax043 Скарби
СообщениеДобавлено: 28.03.2021 23:42 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 02.09.2020 16:35
Сообщения: 126
Хм, у скафандрі розгрібати руками пісок незручно, а от на ровері їздити (може, навіть хвилин 20 у одному напрямку, якщо врахувати, що пішки годину) - зручно?
Ох, проїхалася я колись в юності на ровері по піску... Хочете, шрам покажу?

_________________
Ніжно-калиновим словом помережу...


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax043 Скарби
СообщениеДобавлено: 29.03.2021 00:21 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 7
Балацька Віра писал(а):
Ох, проїхалася я колись в юності на ровері по піску... Хочете, шрам покажу?

Лише після Вашого коментаря я згадав, що в деяких областях України на велосипед кажуть "ровер". У даному випадку, ровер - не велосипед, а апарат призначений для пересування поаерхнею іншого космічного тіла.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax043 Скарби
СообщениеДобавлено: 29.03.2021 12:08 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 02.09.2020 16:35
Сообщения: 126
Автор ax043 писал(а):
У даному випадку, ровер - не велосипед, а апарат призначений для пересування поаерхнею іншого космічного тіла.

А, це все пояснює!
А оповідання у Вас гарне, і з гумором. Легко читається.
Удачі на конкурсі!

_________________
Ніжно-калиновим словом помережу...


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax043 Скарби
СообщениеДобавлено: 29.03.2021 16:36 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 08.09.2020 22:05
Сообщения: 15
Вітаю, авторе, й зичу удачі на конкурсі!
Гарна мова, цікаві діалоги, але щось мені оповідання видалося закоротким. Нарис з життя дослідників - добре. Але яка фабула? Можливо, я шукаю занадто глибоко? А воно і так добре.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax043 Скарби
СообщениеДобавлено: 30.03.2021 11:44 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 7
Балацька Віра писал(а):
оповідання у Вас гарне, і з гумором. Легко читається

Дякую.

Яскр писал(а):
Гарна мова, цікаві діалоги

Дякую
Яскр писал(а):
щось мені оповідання видалося закоротким

Так було задумано.
Яскр писал(а):
Але яка фабула?

Мені хотілося показати, що інколи нас можуть чекати найнеочікуваніші відкриття в найнеочікуванішіх місцях, і що найнеочікуваніші дії найнеочікуваніших людей можуть принести найнеочікуваніший результат :)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax043 Скарби
СообщениеДобавлено: 30.03.2021 23:46 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 12.03.2021 00:12
Сообщения: 176
Не критика а просто ремарка)
Цитата:
коли твій життєвий простір постійно обмежений одноманітними білими стінами, то мимоволі починаєш цінувати навіть пустельні марсіанські простори.

Сказав хлопець обмежений простором у скафандрі)))

_________________
Удачі!


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax043 Скарби
СообщениеДобавлено: 31.03.2021 00:08 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 7
Іва писал(а):
хлопець обмежений простором у скафандрі

Коли людина виходить холодним зимовим ранком на вулицю, то вона ж не вважає, що її простір обмежують куртка, теплі штани, шапка та зимові чоботи? :) Скафандр - це просто своєрідний одяг, а от кімната чи приміщення дійсно обмежують простір. НМСД, звісно ж.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax043 Скарби
СообщениеДобавлено: 31.03.2021 11:38 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 12.03.2021 00:12
Сообщения: 176
Автор ax043 писал(а):
Коли людина виходить холодним зимовим ранком на вулицю, то вона ж не вважає, що її простір обмежують куртка, теплі штани, шапка та зимові чоботи? Скафандр - це просто своєрідний одяг, а от кімната чи приміщення дійсно обмежують простір. НМСД, звісно ж.


Тільки замість шапки мотошолом, але з суцільним забралом (без доступу повітря) і величезні перчатки на руках)))

_________________
Удачі!


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax043 Скарби
СообщениеДобавлено: 31.03.2021 11:42 
Не в сети
Приживала

Зарегистрирован: 15.01.2021 22:42
Сообщения: 90
Откуда: Київ
не знаю як. в цілому мені не сподобалося. багато ляпів та невідповідностей науковим даним. не буду тут перечисляти, але мені муляло око. Автор старався написати цікавий твір. З сюжетом все ОК, з героями теж. Стиль гарний. але через деякі дрібниці все "пливе"


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax043 Скарби
СообщениеДобавлено: 31.03.2021 12:52 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 7
Зоряний Корсар писал(а):
багато ляпів та невідповідностей науковим даним

Та якби твір писався дуже узагальнено, без всіляких технічних і наукових подробиць, принаймні, на них не акцентувалося. Але якщо це мені не вдалося, то було б цікаво почути конкретні зауваження.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax043 Скарби
СообщениеДобавлено: 31.03.2021 14:32 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 26.03.2021 19:34
Сообщения: 25
Вітаю, авторе!
Сподобався ваш гумор, і вміння схоплювати типажі: Петро, який наче не образився, але припинив казати, куди іде, особливо зайшов))) сподобалосяі те, що написано стисло, але зрозуміло.
На противагу, немає відчуття, що усе відбувається на іншій планеті, немає відчуття некінченних пісків... Якби герой в'язнув у цих пісках, зауважував, що у скафандрі спекотно, важко дихати, якби він сильно перехилився і впав, поки діставав кільце -- атмосферності було б більше.
Натомість забагато дрібниць, які на сюжет не впливають. Наприклад, Петро постійно нагадує, що він не Педро і не Пітер; окей, це риса персонажа; але як вона впливає на рішення викинути кільце чи піти на його пошуки наприкінці? Навпаки, ця риса суперечить його діям. Якщо герой постійно наголошує, як до нього звертатись, ми можемо припустити, що він піклується про культурну ідентичність; проте це до нашого сюжету не пасує. Інший варіант -- герой є педантом, прискіпливою, уважною до деталей людиною, що могло б вистрілити у пошуках скарбів, та ні, ми бачимо, що герой насправді дещо поверхова людина -- одразу вірить, що алюмінієві кулі -- справжні, висновок про кільце робить не тому, що докладно його вивчив, а згадуючи провал із кулями.
Можна розшифровувати цю історію з "Петро, не Педро" як емоційність героя -- і так само на емоціях він діє, шукаючи скарби; але цій версії суперечить те, що Петро виправляє інших не емоційно, а спокійно і врівноважено.
І такі моменти:
Цитата:
Звісно, клаустрофобія його зовсім не турбувала, таких відсіювали ще на початковому відборі,

дуже важливі для вас як для автора, ви мусите усе це знати про героя і навіть прописувати це собі десь в окремому файлику, у записнику; але читачеві це не дає нічого. Не варто розжовувати; просто -- Петрові захотілося прогулятися, розімяти ноги. Все.
Цитата:
Минуло ще близько двох годин, коли металошукач несподівано дав сигнал. Не дзвінкий метеоритний, а чіткий приглушений, як кажуть у колах пошуківців - "монетний".

А оце -- круто. Читачі, не знайомі з металошукачами, дізнаються щось новеньке, що може якось згодитися. Одразу ясно, що Петро з металошукачами на "ти", що він на цьом розуміється.
Успіхів!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax043 Скарби
СообщениеДобавлено: 01.04.2021 09:49 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 29.03.2021 16:33
Сообщения: 42
Мо вітання автору!

Я б тому довбню, що знайшов металеве кільце з написом на Марсі і тут же на місці його викинув, голову відкрутив! :wink:

Оповідання гарне. :D

Успіхів на конкурсі!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax043 Скарби
СообщениеДобавлено: 03.04.2021 10:40 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 7
Миш19993, дякую за Ваш коментар і за зауваження.
Дійсно, з атмосферою я трошки недопрацював, признаю, але що поробиш, коли твір вже відправлено?
От "качелі" в характері персонажа я зробив спеціально, щоб показати, що сам факт перебування на Марсі є серйозним стресом для кожного, і що кожен намагається впоратися з цим як може, використовуючи різноманітні прийоми та "зачіпки" за здоровий глузд, які можуть допомогти йому, а не комусь іншому.

Дримчейсер, дякую за коментар.
У колі пошуківців є розповсюджений жарт, коли береться невеличкий глечик, заповнюється сувенірними монетами, бажано блискучими, і закопується в популярному для копу місці. В інтернеті можна знайти немало відео про такі знахідки і реакцію на них :) У ГГ вже був досвід, коли його подібним чином надурили та ще й виставили на посміховисько, тож він зреагував відповідно. Але потім він таки усвідомив свою помилку


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax043 Скарби
СообщениеДобавлено: 03.04.2021 17:34 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 26.03.2021 19:34
Сообщения: 25
Автор ax043 писал(а):
Миш19993, дякую за Ваш коментар і за зауваження.
Дійсно, з атмосферою я трошки недопрацював, признаю, але що поробиш, коли твір вже відправлено?
От "качелі" в характері персонажа я зробив спеціально, щоб показати, що сам факт перебування на Марсі є серйозним стресом для кожного, і що кожен намагається впоратися з цим як може, використовуючи різноманітні прийоми та "зачіпки" за здоровий глузд, які можуть допомогти йому, а не комусь іншому.

О, тепер і момент із клаустрофобією стає на місце! Дякую, що прояснили. Дуже цікава концепція. Доволі незвична.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 19 ]  На страницу 1, 2  След.

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB