Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 29.03.2024 17:14

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 10 ] 
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: ax039 Володар планети
СообщениеДобавлено: 28.03.2021 17:54 
Не в сети
Site Admin

Зарегистрирован: 08.01.2007 11:46
Сообщения: 4112
Откуда: admin @ rbg-azimut.com
Обговорення оповідання ax039 Володар планети


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax039 Володар планети
СообщениеДобавлено: 29.03.2021 00:28 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 21.03.2021 13:28
Сообщения: 24
Вітаю, Авторе!

Гарно, майстерно написано. Мені сподобався ваш стиль. Було декілька огріхів в побудові речень, фраз, але нічого вартого уваги. Хороші діалоги, де навіть без пояснення зрозуміло, чия репліка.

Враховуючи розмір, нічого грандіозного від оповідання не варто очікувати. Але в цю кількість символів ви вклали хорошу історію, яку читати було абсолютно не нудно.

Загалом мені дуже припав до вподоби ваш твір. Думаю можна було його трохи розширити. На декілька тисяч знаків точно. Так читач би більше зрозумів і полюбив головного героя.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax039 Володар планети
СообщениеДобавлено: 29.03.2021 00:32 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 12.03.2021 00:12
Сообщения: 176
Ніби й непогано написано, легко читається. Але історія не зачепила.
Плюс не зрозуміла відкрита кінцівка. Я собі вирішила, що він намалював планету цілою і мирною. Але з самого тексту не ясно. Може так і було задумано - тоді ок.

_________________
Удачі!


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax039 Володар планети
СообщениеДобавлено: 29.03.2021 00:57 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 18.09.2019 17:53
Сообщения: 367
Откуда: Долина Буревісника, там де Море і Сонце
Вітаю, авторе!
Дивне відчуття дежавю ви мені подарували: не за сюжетом, а за настроєм, чи стилем дуже повіяло "старою школою" фантастики. Навіть ностальгія трошки прорізалася :)
Успіхів!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax039 Володар планети
СообщениеДобавлено: 29.03.2021 16:09 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 26.03.2021 23:49
Сообщения: 7
Привіт, авторе!

Мені сподобалося ваше оповідання. Перш за все, саме стилем. Написано "з душею" :)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax039 Володар планети
СообщениеДобавлено: 30.03.2021 20:18 
Не в сети
Чечако
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 25.03.2021 21:48
Сообщения: 33
Откуда: третя планета від Сонця
Вітаю, авторе! Мені сподобалося оповідання. Воно має свою неповторну ауру. Здається, колись давно я читала історію про хлопчика, малюнки якого оживали, перетворювалися в реальність, тому він ніколи їх не домальовував.
Не кожен зможе, так як ваш герой, відмовитися від слави заради того, про люди навіть не довідаються.
Успіху в конкурсі!

_________________
Якщо йти все прямо та прямо, далеко не втечеш.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax039 Володар планети
СообщениеДобавлено: 02.04.2021 08:59 
Не в сети
Чечако
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 01.10.2019 15:13
Сообщения: 45
Вітаю, авторе. Я прочитав ваше оповідання.
Мої думки суб'єктивні, а питання помилкові.

Текст написаний ладно. Читається легко. Задум - цікавий та інтригуючий. Але в цьому, на мій погляд, сховалася одна з проблем - інтрига.

Цитата:
Справжньою загадкою для науковців стали стихійні лиха на планеті Фаетта
- важко зрозуміти, чому саме планета Фаетта стала предметом уваги Владара. До цього моменту жодної згадки про Фаетту та її зв'язок з Владаром не було. Чому саме Фаетта - незрозуміло. А якщо читач, особисто я, не зміг зрозуміти зв'язок, то звідки візьметься співпереживання?

Цитата:
Він немов відчував події минулого - як вдалося вивернути корабель, як він врятувався від потужного вибуху.
Владар почав писати картини несподівано для себе - коли залишив посаду космічного пілота
- особисто для мене це означало, що Владар був пілотом, бачив загибель планет, і зараз просто відображає в картинах свої спогади - ось і все. Владар не змінює реальності, не впливає на майбутнє, а лише відтворює по пам'яті те, свідком чого він був. Тобто ніякого впливу на події на Фаетті Владар не має.

Додатковим підтвердженням цього є:
Цитата:
Але Гримсові бракувало реалізму - у його історії, які він розповідав на полотні, важко було повірити.
тобто Гримс вигадував події на своїх полотнах, а Владар зображав те, що бачив. Саме тому, як я це зрозумів, картини Владара були реалістичнішими.


З написаного вище, особисто для мене, випливає головна проблема - я не зрозумів кінцівки:
Цитата:
Він писав швидко, уривчастими мазками, та з таким роз’яренням, начебто підписував комусь смертельний вирок. Картина була закінчена. Владар кинувся на диван та сховав голову у подушках.
- Владар закінчив картину так, як планував спочатку або ж закінчив картину так, що все зацвіло і запахло?
Так, фінальна фраза натякає, що Владар переписав картину по-новому:
Цитата:
вище - з якоїсь далекої орбіти линула пісня.
. Але через те, що я не побачив зв'язку картин Владара з реальними подіями на Фаетті, я не можу бути впевненим у тому, що Владар переписав картину і врятував планету. Я не побачив зв'язку творчості Владара з реальною Фаеттою, тому не можу бути впевненим, що Владар своїм вчинком якось вплинув на Фаетту.
Крім того, ніде не сказано, що пісня з орбіти була веселою та щасливою. Владар міг "домалювати" картинеу так, як планував, а пісня з орбіти могла бути "лебединою піснею" Фаетти, останнім отголоском повного руйнування та знищення планети.
Як результат, я не побачив у творі тих відповідей, які б допомогли мені зрозуміти кінцівку. А якщо я не зрозумів кінцівку, то й співпереживати не можу.

Дякую за історію.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax039 Володар планети
СообщениеДобавлено: 02.04.2021 09:54 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 29.03.2021 16:33
Сообщения: 42
Моє вітання автору!

Не знаю, чого ви там прагнули, коли писали це оповідання, але вийшло так: "Конкуренція - головний рушій пробудження свідомості і доброти!" :D

Оповідання красиве.

Удачі на конкурсі!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax039 Володар планети
СообщениеДобавлено: 05.04.2021 16:33 
Не в сети
Доктор Зло
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 26.07.2011 11:36
Сообщения: 5660
Откуда: Зворотний бік Місяця
Цікавий твір про відповідальність художника за ту реальність, яку він створює, у фантастичних декораціях.
Власне, ця історія ілюструє один із базових сюжетів Борхеса - про пошук.
Удачі на конкурсі!

_________________
Чому найважче у світі – це переконати птаха, що він вільний?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax039 Володар планети
СообщениеДобавлено: 11.04.2021 12:08 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 24.01.2007 16:47
Сообщения: 107
Біда з займенниками - В нього з-під пензля виходили катастрофи - вони більш за все вдавалися йому
відміняю - скасовую
Сюжет, на жаль, новим не назвати. Вже й письменники у своїх творах випадково знищували планети, й художники, й навіть просто люди, що готували вранішню каву.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 10 ] 

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 2


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB