Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 16.04.2024 22:01

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 25 ]  На страницу 1, 2  След.
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: ax038 Дракон
СообщениеДобавлено: 28.03.2021 17:54 
Не в сети
Site Admin

Зарегистрирован: 08.01.2007 11:46
Сообщения: 4122
Откуда: admin @ rbg-azimut.com
Обговорення оповідання ax038 Дракон


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax038 Дракон
СообщениеДобавлено: 29.03.2021 01:12 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 21.03.2021 13:28
Сообщения: 24
Вітаю, Авторе!

Відверто кажучи, якісь суперечливі в мене враження. Пишете ви майстерно тут і думати не варто. Але якось академічно чи що. Складно описати свої відчуття.
Дуже добре вплетені деталі світу в сюжет. Це не виглядає, як пряме пояснення, і не засмічує історію, а повноцінно і ненав’язливо її розкриває. Також хороші описи, як пейзажів, так і подій в цілому.
В продовження теми стилю. Чомусь я до кінця не повірив у ваших персонажів. Вони мені здалися занадто книжковими, а не реалістичними. Але можливо це через малий розмір. Тобто я не встиг їх повноцінно зрозуміти і прикипіти до них. Маленька деталь. Батько якось часто куйовдить волосся дочці)
Взагалі, оповідання безперечно якісне. Просто мені воно по духу не підходить ніби. Такі от справи.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax038 Дракон
СообщениеДобавлено: 29.03.2021 10:18 
Не в сети
Чечако
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 01.10.2019 15:13
Сообщения: 45
Вітаю, авторе. Я прочитав ваше оповідання.
Моя думка суб'єктивна, а питання помилкові.

Оповідання написане гарно. Читається легко. Є герої, є чудовий опис Титану. Особисто мені, історія сподобалась.

Кілька дрібниць:
Цитата:
піхота в поліморфних скафандрах із базуками напоготові

Якщо ви використовуєте реальні назви зброї (відомі читачам), то слід зауважувати, що у вашій історії ця зброя має трохи інші характеристики. Справа у тому, що на Титані, де відбуваються події, трохи інші умови (сила тяжіння, атмосферний тиск), тому земна зброя буде діяти інакше. Як вихід: або сказати, що "базука" має якісь відмінні від земних характеристики, або вигадати нову зброю, наприклад, "титановий ракетопуляч". Це не претензія і не критика, просто, роздуми.
Інша проблема у використані назв відомих планет і супутників. Атмосфера Титана насичена азотом і воднем, крім того, випари метану та інших газів, при таких умовах стріляти з "базуки" реактивними снарядами - якось доволі ризиково, чи нє?

Цитата:
пішов до відсіку зі скафандрами.
Знову ж таки, не претензія, а роздуми. На Титані атмосфера не придатна для життя людей, герої подорожують на старенькому газовозі, по Буферній зоні, там, де колись йшла війна. Чи не логічніше було б уже сидіти в скафандрах, так, про всяк випадок? У екстренній ситіації це б дозволило виграти зайві секунди і зберегти життя. Крім того, на Титані постійні вітри та буревії, а тут все спокійненько і тихо. Це не критика, а роздуми. Просто, взяти якусь невідому планету, або вигадати нову - і більшість питань до логіки та фактажу відпаде.

Цитата:
такий письменник Толкін. Він написав класнючу книжку "Гобіт"
Згадка про гобітів- це чудово, але прив'язує читата до нашого часу, до нашої реальності. Виходить, що з наших часів, і до часів заселення Титану ніхто так нічого путнього і не написав? Нічого, окрім Толкіна, і для прикладу не можна привести? Сумно.

Цитата:
– А як же. Ви вже давно лягли під компанії з Тіфеї, Енцелада, – Балдаг запнувся, промимрив: – як там у біса? А, Діони!
- діалог стариї знайомих - це чудово, проте для того, аби читач зрозумів усі тонкощі економічної системи, треба більше інформації і часу. У такому короткому варіанті - це лише набір незрозумілих назв компаній. Для чого? І маленьке додаткове питаня: а як вони розмовляли? Через радіозвязок? у конкурентів шоломи налаштовані на одну хвилю? Якщо у них одна хвиля, то як Балдаг не чув Юлю? А якщо різні, то як вони налаштувалися на одну? Детальні деталі...

Цитата:
Мацак гойднувся перед склом шолому, потім ніби подивився на "Черепашку", гойднувся знову і поволі втягнувся назад.
- як то казали класики: "Deus ex machina". особисто мені такий прийом ніколи не подобався, та це лише моя проблема. Як читачам заходить божественний порятунок без будь-яких причин та наслідків - то і добре. Суб'єктивно, але, на моя думку, подібний прийом перекреслює всі вчинки та характери героїв, і переводить їх до розряду звичайних статистів.

Шановний авторе, мені сподобалося ваше оповідання. Мої зауваження - це лише суб'єктивні та помилкові причіпки.
Дякую за історію.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax038 Дракон
СообщениеДобавлено: 29.03.2021 13:12 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 12.03.2021 00:12
Сообщения: 176
Дуже миле, але дещо наївне оповідання з хепі ендом. Сприймається як казочка. Є добро, є зло. І добру в критичну мить приходить на порятунок чарівна істота))
Тому якось не природно в творі звучали згадки про компанії, конфлікт між якими так і залишився до кінця не зрозумілим.
І ще Тато і Юля на газовозі качають метан. Тато, чоловік... і тут бац, в кінці твору неочікувано з’являється Володимир))
Удачі!

_________________
Удачі!


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Поліський Лука
СообщениеДобавлено: 29.03.2021 19:59 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 10
Дякую за відгук. Дійсно з куйовдінням волосся трохи переборщив :)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: мортус312
СообщениеДобавлено: 29.03.2021 20:19 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 10
Цитата:
Якщо ви використовуєте реальні назви зброї (відомі читачам), то слід зауважувати, що у вашій історії ця зброя має трохи інші характеристики. Справа у тому, що на Титані, де відбуваються події, трохи інші умови (сила тяжіння, атмосферний тиск), тому земна зброя буде діяти інакше.

Не згоден. Ми, наприклад, називаємо гарматою і пристрій, що стріляє ядрами і снарядами. В атмосфері Титана гармата ядром би не вистрілила, а от снарядом би вистрілила, тому що в гільзі є кисень. звичайно базука модифікована. У неї, наприклад, снаряд може мати більш витягнуту форму і більш важчим. Але в цілому то буде базука.
Цитата:
Інша проблема у використані назв відомих планет і супутників. Атмосфера Титана насичена азотом і воднем, крім того, випари метану та інших газів, при таких умовах стріляти з "базуки" реактивними снарядами - якось доволі ризиково, чи нє?

Для горіння, вибуху потрібен кисень.
Цитата:
Чи не логічніше було б уже сидіти в скафандрах, так, про всяк випадок?

Не знаю. А коли батискаф занурюється на велику глибину люди в ньому сидять в аквалангах?
Цитата:
Згадка про гобітів- це чудово, але прив'язує читата до нашого часу, до нашої реальності. Виходить, що з наших часів, і до часів заселення Титану ніхто так нічого путнього і не написав? Нічого, окрім Толкіна, і для прикладу не можна привести?

Справа в тому, що на Титані дійсно є гора Еребор. https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0 ... 0%BE%D1%80 (в українській вікіпедії статтю не знайшов). Там ще є гора Дум, Ангмар, Танікветіль та інші.
Дякую за розлогий коментар.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Іва
СообщениеДобавлено: 29.03.2021 20:22 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 10
Дякую за коментар


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax038 Дракон
СообщениеДобавлено: 29.03.2021 21:10 
Не в сети
Чечако
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 01.10.2019 15:13
Сообщения: 45
Авторе, дякую за відповідь на коментар.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax038 Дракон
СообщениеДобавлено: 30.03.2021 15:40 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 28.03.2021 11:01
Сообщения: 16
Гарне оповідання:) цікаво б далі почитати і дізнатися більше про оте чорне щось. Сподобалась неочікувана кінцівка.
Удачі вам!

_________________
- Ну так думай меньше и не будешь так глуп, - сказала Дуа. - Бедный Ун! Прощай же, - и она заструилась прочь.
Айзек Азимов


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Мятная Фея
СообщениеДобавлено: 30.03.2021 16:45 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 10
Дякую за коментар


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax038 Дракон
СообщениеДобавлено: 30.03.2021 18:56 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 29.03.2021 16:33
Сообщения: 42
Моє вітання автору!
Оповідання сподобалося. Але є тільки одне запитання: чому той "дракон" кинувся захищати метановоз "Черепашка" від рейдерів-конкурентів? З симпатії до того дівчиська та його батька?
Успіхів на конкурсі!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Дримчейсер
СообщениеДобавлено: 30.03.2021 19:30 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 10
Цитата:
чому той "дракон" кинувся захищати метановоз "Черепашка" від рейдерів-конкурентів?

Вона зреагувала на струс, коли гармата закріплювалася на поверхні. Істота була розлючена минулими обстрілами, а тепер визначила конкретну причину болючої для неї вібрації.
Дякую за коментар.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax038 Дракон
СообщениеДобавлено: 30.03.2021 19:51 
Не в сети
Чечако
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 25.03.2021 21:48
Сообщения: 33
Откуда: третя планета від Сонця
Обожнюю Толкіна :) Оповідання теж сподобалося. Вам вдалося занурити читача(мене :D )в атмосферу планети. Як казала моя професорка: "Де є діти - там має бути і "happy end"
Успіху в конкурсі!

_________________
Якщо йти все прямо та прямо, далеко не втечеш.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Сюзі
СообщениеДобавлено: 30.03.2021 21:21 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 10
Дякую


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax038 Дракон
СообщениеДобавлено: 02.04.2021 17:16 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 19.09.2019 20:51
Сообщения: 338
Вітаю, авторе!
Оповідання дуже сподобалось! Атмосферно, гарно написано, і вправні ассоціативні відсилки і на Толкіна, і на сучасну війну. І наявність "дракона" мені здається цілком виправданою. В житті таке трапляється, що в критичній ситуації раптом рятує те, чого зовсім не очікуєш і навіть не підозрюєш про його існування.
Успіху на конкурсі! :D


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 25 ]  На страницу 1, 2  След.

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 2


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB