Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 28.03.2024 14:20

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 23 ]  На страницу 1, 2  След.
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: ax037 Я співатиму для тебе.
СообщениеДобавлено: 28.03.2021 17:54 
Не в сети
Site Admin

Зарегистрирован: 08.01.2007 11:46
Сообщения: 4111
Откуда: admin @ rbg-azimut.com
Обговорення оповідання ax037 Я співатиму для тебе.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax037 Я співатиму для тебе.
СообщениеДобавлено: 29.03.2021 00:23 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 02.09.2020 16:35
Сообщения: 126
Особисто мені в самому тілі оповідання було мало діалогів (і подій в цілому). А от закінчення сподобалося. Романтичне, як і весь твір, але без "цукру".
Моя "одиничка" Вам. Удачі!

П.С. "Аж бринітиме кришталь"... Ну все, я це написала. Тепер, може, ця пісня залишить мене у спокої...

_________________
Ніжно-калиновим словом помережу...


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax037 Я співатиму для тебе.
СообщениеДобавлено: 29.03.2021 01:18 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 18.09.2019 17:53
Сообщения: 367
Откуда: Долина Буревісника, там де Море і Сонце
Віро, ну хто так робить?. :)
(Звісно, дякую, Червону руту перебили, але ж "Лишвона" в голові - теж нічогісінька така катастрофа)
Авторе, вибачте, це був ліричний відступ;).
Я поки що не вирішила, сподобалося мені чи ні. Скоріше, сподобалося. Але дуже вибивали із занурення "пояснювалки" для читача в шоденнику героїні.
Успіхів!
ПиСи: У вас там Молочний шлях замість Чумацького виплив в одному місці.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax037 Я співатиму для тебе.
СообщениеДобавлено: 29.03.2021 14:26 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 10
Вітаю, шановні читачі! Щиро вдячна за ваші враження і думки. Для мене це оповідання - перше, що я наважилася показати публіці (окрім, хіба що, шкільних творів :D ) Тому кожна ваша думка для мене дуже важлива. Приймаю будь-яку критику і прислухаюся до всіх зауважень :)
Щодо Молочного Шляху, то це ще одна назва Чумацького Шляху. Так його називала ще моя бабуся, яка знала всі сузір'я в північній півкулі і багато розповідала про їх назви (народні) і значення :)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax037 Я співатиму для тебе.
СообщениеДобавлено: 29.03.2021 19:20 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 28.03.2021 11:01
Сообщения: 16
Авторе, вітаю:) речення написані гарно, досі романтичний опис...не зважаючи на деякі русизми, типу Грузовик чи строго (~ вантажівка, суворо ), але все ж питання - де події? Де сюжет і динаміка? Трішки нудно було читати, але це моє особисто. Люблю коли події швидко відбуваються. Успіхів!

_________________
- Ну так думай меньше и не будешь так глуп, - сказала Дуа. - Бедный Ун! Прощай же, - и она заструилась прочь.
Айзек Азимов


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax037 Я співатиму для тебе.
СообщениеДобавлено: 29.03.2021 19:50 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 10
Мятная Фея писал(а):
Авторе, вітаю:) речення написані гарно, досі романтичний опис...не зважаючи на деякі русизми, типу Грузовик чи строго (~ вантажівка, суворо ), але все ж питання - де події? Де сюжет і динаміка? Трішки нудно було читати, але це моє особисто. Люблю коли події швидко відбуваються. Успіхів!

Дякую за вашу думку. Це важливо для мене. "Грузовика" я запримітила надто пізно :( Щодо слова "строгий" - то воно не є росіянізмом і має набагато ширше значення, аніж "суворий". І вам успіху :)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax037 Я співатиму для тебе.
СообщениеДобавлено: 29.03.2021 21:57 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 08.09.2020 22:05
Сообщения: 15
Вітаю, авторе!
Гарний ліричний вірш у прозі, якщо можна так висловитися. Сумна доля людства, те, чого боїться багато фантастів, образно описана.
За формою викладення - читається-співається. В подробицях можна ще б підшліфувати. Наприклад, таке зауваження, що "протонна магнітна буря" - не кажуть, просто протонна буря, або краще протонний викид.
Удачі на конкурсі!


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax037 Я співатиму для тебе.
СообщениеДобавлено: 29.03.2021 22:03 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 10
Яскр писал(а):
Вітаю, авторе!
Гарний ліричний вірш у прозі, якщо можна так висловитися. Сумна доля людства, те, чого боїться багато фантастів, образно описана.
За формою викладення - читається-співається. В подробицях можна ще б підшліфувати. Наприклад, таке зауваження, що "протонна магнітна буря" - не кажуть, просто протонна буря, або краще протонний викид.
Удачі на конкурсі!

Щиро дякую за ваш відгук! Шліфувати справді є що. Начитавшись конкурсних робіт розумію, що мені ще багато чому вчитися :)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax037 Я співатиму для тебе.
СообщениеДобавлено: 31.03.2021 10:57 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 29.03.2021 16:33
Сообщения: 42
Моє вітання автору!

Оповідання мені сподобалось.

Але...

З 25 прочитаних мною оповідань - вже четверте про трагічну любов у космосі :| І що цікаво: чомусь страждають саме красиві дівчата :wink:

Автору успіхів на конкурсі!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax037 Я співатиму для тебе.
СообщениеДобавлено: 31.03.2021 11:34 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 10
Цитата:
З 25 прочитаних мною оповідань - вже четверте про трагічну любов у космосі :| І що цікаво: чомусь страждають саме красиві дівчата :wink:

Для мене це була любов, яка мотивує рухатися вперед і не здаватися :) Окрім того, коли доля людства висить на волосині, приходиться чимось жертвувати.
Дякую за ваш відгук! Успіху вам :)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax037 Я співатиму для тебе.
СообщениеДобавлено: 01.04.2021 00:01 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 12.09.2020 12:20
Сообщения: 42
Вітаю авторко/авторе!

Мені сподобалась форма оповідання - щоденника, і те, як вдало і економно ви передали все, що потрібно у творі.
Та є кілька зауважень. "Кілька тисяч парсек" - це відстань зовсім немаленька. Відстань до надмасивної чорної діри в центрі Галактики згідно Вікіпедії - 7940±420 парсек(це вже майже вісім тисяч). Але, якщо планета знаходилася на іншій стороні галактичного диску, то відстань до неї мала би бути іще більшою, майже 10 тисяч парсек, тобто вже не "кілька".
І ще. Якщо в системі планети вибухнула наднова, то мова про життя на ній іти не може. Чи можливо, вона вибухнула десь далеко-далеко за системою придатної для життя планети... І то тоді б вона "підсвітила зірку" в хмарі пилу? хм. Можливо. Певно я занадто прискіпливий до вашого ніжного сентиментального оповідання.
Для передачі головного - героїв та сюжету, це все - дрібниці. Головне, що твір не залишив мене байдужим, викликав емоції. Мені така подача подобається.
Дякую!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax037 Я співатиму для тебе.
СообщениеДобавлено: 01.04.2021 00:25 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 12.09.2020 12:20
Сообщения: 42
Цитата:
ПиСи: У вас там Молочний шлях замість Чумацького виплив в одному місці.


Хочу підтримати автора/ку у цьому питанні. Так, назва "Чумацький шлях" більш поширена в українській літературі. Але назва "Молочний шлях" - також існує, і навіть згідно з авторитетним астрономом Головної астрономічної обсерваторії Іваном Крячком, є правильною назвою. А "Чумацький шлях" - народною.
http://www.nashenebo.in.ua/osvita/5-fak ... ibno-znaty
Хоча, заради справедливості, потрібно відзначити, що ще один астроном, Володимир Манько, автор статей у журналі "Universe.Space.Tech", використовує саме народну назву.
На мою думку, автор/ка має повне право вжити інтернаціональну назву.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax037 Я співатиму для тебе.
СообщениеДобавлено: 01.04.2021 00:31 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 18.09.2019 17:53
Сообщения: 367
Откуда: Долина Буревісника, там де Море і Сонце
Та мені Молочний шлях муляло не тому, що вирішила, що помилка, а тому, що воно один раз, а потім Чумацький. Немає єдності, тож вирішила, що то недоредаговане.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax037 Я співатиму для тебе.
СообщениеДобавлено: 01.04.2021 10:58 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 10
Таргард писал(а):
Вітаю авторко/авторе!

Мені сподобалась форма оповідання - щоденника, і те, як вдало і економно ви передали все, що потрібно у творі.
Та є кілька зауважень. "Кілька тисяч парсек" - це відстань зовсім немаленька. Відстань до надмасивної чорної діри в центрі Галактики згідно Вікіпедії - 7940±420 парсек(це вже майже вісім тисяч). Але, якщо планета знаходилася на іншій стороні галактичного диску, то відстань до неї мала би бути іще більшою, майже 10 тисяч парсек, тобто вже не "кілька".
І ще. Якщо в системі планети вибухнула наднова, то мова про життя на ній іти не може. Чи можливо, вона вибухнула десь далеко-далеко за системою придатної для життя планети... І то тоді б вона "підсвітила зірку" в хмарі пилу? хм. Можливо. Певно я занадто прискіпливий до вашого ніжного сентиментального оповідання.
Для передачі головного - героїв та сюжету, це все - дрібниці. Головне, що твір не залишив мене байдужим, викликав емоції. Мені така подача подобається.
Дякую!

Дякую за відгук, за підтримку і за зауваження. Справді, з парсеками трошки применшила відстань :? Щодо Наднової, то вона вибухнула не в системі нової планети. Читала в Гокінга, що між нами і тією стороною нашої Галактики зависає темна хмара космічних газів, тому вчені не можуть туди зазирнути. Тому, сугубо теоретично, видумала собі заховану там планету. Ще раз дякую за вашу думку і бажаю вам успіху в конкурсі! :)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax037 Я співатиму для тебе.
СообщениеДобавлено: 01.04.2021 11:19 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 10
Мавка писал(а):
Та мені Молочний шлях муляло не тому, що вирішила, що помилка, а тому, що воно один раз, а потім Чумацький. Немає єдності, тож вирішила, що то недоредаговане.

Дякую, що зауважили. Я свідомо написала дві різні назви на початку і в кінці - думки героїні і героя. Успіху вам :)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 23 ]  На страницу 1, 2  След.

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 2


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB