Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 28.03.2024 21:42

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 14 ] 
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: ax026 Послання від Всесвіту
СообщениеДобавлено: 28.03.2021 17:54 
Не в сети
Site Admin

Зарегистрирован: 08.01.2007 11:46
Сообщения: 4111
Откуда: admin @ rbg-azimut.com
Обговорення оповідання ax026 Послання від Всесвіту


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax026 Послання від Всесвіту
СообщениеДобавлено: 29.03.2021 21:04 
Не в сети
Чечако
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 01.10.2019 15:13
Сообщения: 45
Вітаю, авторе. Я прочитав ваше оповідання.
Мої думки суб'єктивні, а питання помилкові.


Читається легко. Задумка, хоч і може здати банальною, проте актуальна і своєчасна, як мені здаться. По суті - героїв тут немає. є лише персонажі. Люк - всього лиш виконує доручене йому завдання. Майк та Білл - хто вони і яка у них мотивація- для мене залишилося загадкою. Саме оповідання - непоганий такий початок для чогось більшого та гандіознішого, може повноцінної повісті, або, навіть, роману. Думаю, могло б вийти добре.


Кілька дрібниць:
Цитата:
- Чотири, три, два,- Люк міцніше втиснувся у крісло та стиснув зуби.
-Один, нуль!- вимовив гучномовець.
- просто для справки - циклограма пуску космічних ракет трохи складніша, а зворотній відлік в десять секунд - кінематографічне кліше. Це не критика, просто, роздуми.

Цитата:
- У тебе є якісь кращі ідеї?
- Так. на випадок, якщо речовина в середині - то отрута або якась інфекція, то варто було б загерметизувати площу навколо, накривши куполом, як в теплиці, а вже потім - бурити. Мікроби з космосу, то річ непевна. )

Цитата:
Усі жартують про космічних прибульців та вигадують історії чому Марс саме червоного кольору.
- можливо, Марс червоний через оксид заліза. )

Цитата:
- Сідайте, і я розповім вам усе спочатку. А спочатку не було нічого. Була лише темрява…
- а пірамідка Люка не цікавить? Я думав. це буде перше, про що вівн спитає.

Дякую за історію.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax026 Послання від Всесвіту
СообщениеДобавлено: 29.03.2021 21:54 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 4
Дякую вам за відгук. Мені лише 16, і це моя перша робота у такому жанрі.
На рахунок піраміди - в задумі, Люк розповідає всю цю історію, і тоді Майк говорить, що він вже запустив сигнал.
Таким чином, я хотів обіграти назву конкурсу.
А на рахунок мотивації Майка і Білла - вони також просто виконували дане їм доручення, від вищого керівництва.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax026 Послання від Всесвіту
СообщениеДобавлено: 30.03.2021 10:11 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 11.01.2019 11:27
Сообщения: 423
Откуда: Київ
Вітаю, авторе!
Вам дійсно 16? Тоді знімаю капелюха!
У вашому віці я писав лише твори з укрліт. :wink:
Впевнений, що скоро в українській фантастиці засяє нова зірочка. Вчіться, тренуйтеся, пишіть і буде з того профіт!
Успіху й наснаги!

_________________
- Світ став замалим, Джек.
- Світ такий самий. Щастя в ньому менше.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax026 Послання від Всесвіту
СообщениеДобавлено: 30.03.2021 11:10 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 21.03.2021 13:28
Сообщения: 24
Вітаю, Авторе!

Перша половина, може навіть 75% об’єму ваше оповідання інтригувало, тримало мене як читача. А потім з’явився Всесвіт та його пояснення і я, можна сказати, розчарувався. Безперечно мораль це дуже важливий елемент літератури, але Вам, на мою думку, не вдалося це органічно подати. Просто склалося відчуття, що я не сам прочитав та подумав, а що автор силоміць почав в мене запихати прямим текстом мораль. Подумайте та попрацюйте над формою подачі таких моментів.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax026 Послання від Всесвіту
СообщениеДобавлено: 30.03.2021 12:09 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 4
Дякую за вашу думку. Безперечно, сприйняття твору - у кожного своє, і я не мав на меті "силоміць запихати прямим текстом мораль", але я вас почув. Спробую попрацювати над цим))) :D


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax026 Послання від Всесвіту
СообщениеДобавлено: 30.03.2021 16:29 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 12.03.2021 00:12
Сообщения: 176
"Фотознімки відправив на Землю, але вони щонайшвидше дійдуть туди за два дні."
Корабель летить на Марс тиждень, а фотознімки мають летіти 2 дні? Чому? Швидкість світла 300тис.км./с. Від Сонця до Плутона пучок світла добирається за менш, ніж 6 год. Чому ж з Марсу (по дорозі на нього) до Землі повідомлення мають іти так довго? Затримка, звісно, буде, але 2 дні?..

"Білл підвівся, та взявши під руку Майка попрямував до палати Люка Гефрі. Космонавт дивився у вікно, та ніяк не зреагував на прихід науковців."
Моя суб'єктивна думка - якщо у творі використовуються лише іноземні імена, імхо, доцільніше використовувати слово "астронавт". Суто для сприйняття легше.

Загалом початок мені сподобався. Але кінець якийсь сумбурний і трохи наївний.
Удачі вам на конкурсі!
І нехай буде з вами Сила))))

_________________
Удачі!


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax026 Послання від Всесвіту
СообщениеДобавлено: 30.03.2021 16:49 
Не в сети
Чечако
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 25.03.2021 21:48
Сообщения: 33
Откуда: третя планета від Сонця
Шановний авторе! Ви, безперечно, молодець! Непоганий моральний посил. Особисто мені дуже сподобався опис метеорита і всі ті зміни, що з ними відбувалися. Розповідь про те, як звідти дістали тіло чоловіка і все те, що відбувалося далі, здається надто нереальним. От уявіть тільки, що в космічний об'єкт невідомого походження приніс на планету людину теж сумнівного походження. І до цієї людини просто і легко впускають всіх охочих, навіть пересічних науковців. Хоча, це тільки моя думка.
Успіху в конкурсі :)

_________________
Якщо йти все прямо та прямо, далеко не втечеш.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax026 Послання від Всесвіту
СообщениеДобавлено: 31.03.2021 09:59 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 19.09.2019 20:51
Сообщения: 338
Вітаю, авторе!
Гарне оповідання! Чітка і добре продумана компрозиція, добре пророблені сцени, гарні діалоги, лаконічні і водночас образні описи, актуальна ідея, все до ладу і нема нічого зайвого. Можливо, Всесвіт і висловлюється трохи надто прямолінійно, але як іншим чином втовкмачити людям прості речі? Хоча якщо з'явиться якась ідея, щоб зробити це менш навпрямки, то буде добре.
І ще, можливо, варто було б перед дослідженням метеориту і ями вбрати науковців у якісь костюми химзахисту, чи щось таке. І Люка, який відтанув, теж покласти в якусь захисну капсулу. Бо саме так зазвичай робиться, ніхто не пхатиметься до незрозумілої космічної штукенції в звичайному вбранні, все ж таки існує певна техніка біологічної безпеки. Але це можна додати парою речень. А так все гарно :D
Успіху на конкурсі! :D


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax026 Послання від Всесвіту
СообщениеДобавлено: 31.03.2021 10:42 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 4
Дякую за слушне зауваження. Піду "Одягну науковців" :D


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax026 Послання від Всесвіту
СообщениеДобавлено: 31.03.2021 10:44 
Не в сети
Авторитет

Зарегистрирован: 13.10.2013 09:50
Сообщения: 494
Дякую за відгук)))
Цитата:
І до цієї людини просто і легко впускають всіх охочих, навіть пересічних науковців

Ці науковці - головні в цій експедиції, і саме на них лежить все керування та відповідальність. тому доки не приїхала спеціальна служба, на станції вони головні, і думаю, що їм дуже цікаво було дізнатися що там взагалі сталося)))


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax026 Послання від Всесвіту
СообщениеДобавлено: 06.04.2021 09:06 
Не в сети
Авторитет

Зарегистрирован: 10.05.2014 22:05
Сообщения: 326
Цитата:
Метеорит на сто відсотків складається зі звичайного льоду
...
- Хм…Цікаво. Ви пробували піддати його дії кислоти?

Я навіть боюсь спитати, що саме вони хочуть отримати поливаючи чистий лід кислотою. У автора є якісь міркування на цю тему?
До речі, при подібних властивостях там би точилась дискусія яка з модифікацій льоду там є. Я поки що гадаю, що це лід-18.
Цитата:
Вчені все прорахували та дослідили, тому заспокойся.» - саме такими словами намагався заспокоїти себе Люк Гефрі – командувач першої космічної експедиції до Марса.

Нє, серйозно? Зазвичай астронавти кажуть інше. Щось типу:
"Я думав, що лечу на величезній ракеті з сотні тисяч складових кожна з яких закуплена згідно конкурсу за найнижчою ціною І все це ще й горить знизу".
Цитата неточна, точну лінь шукати.
Цитата:
Це – звичайний шмат льоду, який дивним чином не згорів у атмосфері при падінні.

Що тут дивного? Вчений ідіот?
Цитата:
- Усі, закрийте очі! Швидко!- прокричав Майк у рацію.

ідіот. Нормальний кричав би "тікайте!".
Цитата:
Ми вже чітко бачимо червоного гіганта

Вони на Марс летять, що вони бачать?
Цитата:
Ви засмітили океани, забруднили повітря та повинищували майже все прекрасне на планеті

А, екологічно стурбована сила природи. Вулкани, значить, не засмічують землю, і 6 з 7 великих вимирань - неприродне явище. Ну ок, ідеологія - то право автора, це не претензія, це реакція читача.
Отже, резюме.
Сюжет банальний до непристойності: природа робить чергове попередження людині. При цьому мотивації цього попередження не сказано: мені не зрозуміло що людина робить природі (з точки зору природи, не людини) чого до того часу в природі не було.
Персонажі поводяться як маріонетки - говорять та діють саме так, як потрібно автору, а не відповідно характерам. Це - проблема системна.
Ну і варто перед тим як писати про невідомі явища трохи про них почитати. Ну щоб хоч науковець (!!!) не пропонував поливати лід кислотою.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax026 Послання від Всесвіту
СообщениеДобавлено: 06.04.2021 16:41 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 4
Дякую за конструктивну критику.

Це моє перше оповідання на таку тематику, і вихід у фінал - вже досягнення.
На цьому конкурсі багато талановитих авторів, які дійсно пишуть добре, і, можливо, мають свої книги чи якісь вагомі літературні досягнення, і порівняно з ними моя робота нічого не варта.
Але мені лише 17, я тільки починаю писати, і у майбутньому буду намагатися покращувати свої навички, та детальніше аналізувати сюжет і поведінку героїв. :)

P.S. Зауваження врахую та спробую виправити.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax026 Послання від Всесвіту
СообщениеДобавлено: 10.04.2021 17:52 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 24.01.2007 16:47
Сообщения: 107
обрали капітаном - дещо двозначно, можливо, краще призначили.
вимовив гучномовець. - в підвалі клубу любителів тавтології знайшли мертвий труп забитої людини.
Якщо червоний гігант це про Марс, то він не гігант.
Але як для початківця, то непогано. Успіхів!


Вернуться к началу
 Профиль  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 14 ] 

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 2


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB