Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 28.03.2024 22:00

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 23 ]  На страницу 1, 2  След.
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: ax006 Стежини Дивнолісся
СообщениеДобавлено: 28.03.2021 17:54 
Не в сети
Site Admin

Зарегистрирован: 08.01.2007 11:46
Сообщения: 4111
Откуда: admin @ rbg-azimut.com
Обговорення оповідання ax006 Стежини Дивнолісся


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax006 Стежини Дивнолісся
СообщениеДобавлено: 28.03.2021 19:02 
Не в сети
Приживала
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 02.04.2020 02:23
Сообщения: 56
Гепі-енд є. Космос є. Плюс.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax006 Стежини Дивнолісся
СообщениеДобавлено: 29.03.2021 10:38 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 12.03.2021 00:12
Сообщения: 176
Мені от цікаво, що то за "коротка, до колін, спідниця", яка вказувала на досвід у мандрах? Та ще й була б зручною для вершниці?))) Фото/картинку в студію!))
А загалом - жирний норм. Стиль хороший, читається легко. Помилок, які б дуже різали очі, немає. Типовий вестерн (принаймні мені так здалося) з фантастичними нотками.
Поставлю вам одиничку)
Удачі!

_________________
Удачі!


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax006 Стежини Дивнолісся
СообщениеДобавлено: 29.03.2021 10:59 
Не в сети
Ёжик в тумане
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 17.01.2014 21:50
Сообщения: 2909
Откуда: З хутора близ Диканьки (Енеїдівка)
Вітаю, Авторе!
Цікавий вийшов вестерн, сподобалось :D
Багато Дикого Заходу і трішечки фантастики аля Стругацькі.
От тільки поліція майбутнього якась слабенька -
мем поліціянтка щось із завданням не дуже впоралась.
Ну, то таке, в житті буває.
Успіху на конкурсі!
І навіяло :wink:

_________________
Добрий вечір, ми з України!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax006 Стежини Дивнолісся
СообщениеДобавлено: 29.03.2021 20:56 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 8
Алхімік писал(а):
Гепі-енд є. Космос є. Плюс.

Дякую!

Іва писал(а):
Мені от цікаво, що то за "коротка, до колін, спідниця", яка вказувала на досвід у мандрах? Та ще й була б зручною для вершниці?)))

Малося на увазі, що у довгій спідниці (до землі) незручно як їздити верхи, так і просто ходити.

Іва писал(а):
А загалом - жирний норм.

Дякую!

Юлес Скела писал(а):
Цікавий вийшов вестерн, сподобалось :D
Багато Дикого Заходу і трішечки фантастики аля Стругацькі.

Дякую! Особливо за таке порівняння!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax006 Стежини Дивнолісся
СообщениеДобавлено: 30.03.2021 16:43 
Не в сети
Постоялец

Зарегистрирован: 10.01.2018 22:43
Сообщения: 133
Откуда: IF
"
– Ну, не підніму, то потягну.
Райвіс пішов повільніше, а то й справді потягне.
"

Юююхуху! :)
Все як у мультику "Inside out".
Хороший мультик. Жаль, що невідомо де його продовження. Добре, що хоч оповідання буде, поки що, замість нього. ;) І ще допоможе приглушити тугу за передчасно загиблим космо-вестерном "Світляк"...

Література, як і завжди – найкраща. Лиш вона, лиш вона, поставить засумлюючі голівуди на місце.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax006 Стежини Дивнолісся
СообщениеДобавлено: 30.03.2021 17:17 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 12.03.2021 00:12
Сообщения: 176
Цитата:
Малося на увазі, що у довгій спідниці (до землі) незручно як їздити верхи, так і просто ходити.

А в короткій тим більше не зручно)))
Навіть на Дикому Заході жінки їздили на конях у спеціальних штанях, або якраз в довгих спідницях, які б прикривали ноги)

_________________
Удачі!


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax006 Стежини Дивнолісся
СообщениеДобавлено: 01.04.2021 10:10 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 29.03.2021 16:33
Сообщения: 42
Моє вітання автору!

"Темна матерія" під поверхнею планети - це роволюційно! :wink:

Але загалом оповідання гарне. :D

Успіхів на конкурсі!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax006 Стежини Дивнолісся
СообщениеДобавлено: 01.04.2021 12:30 
Не в сети
Чечако
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 01.10.2019 15:13
Сообщения: 45
Вітаю, авторе. Я прочитав ваше оповідання.
Мої думки суб'єктивні, а питання помилкові.
Задумка цікава. Написано ладно. Читається легко. До сутички з работоргівцев персонажі дуже подобалися, а потім Райвіс та Кріна трохи разочарували. Все ж, в оповіданні є власний світ, є сюжет, є персонажі. Історія викликає інтерес.

Кілька дрібничок:

Цитата:
З досвіду знав — якщо бити кулаком, об таку тупу довбешку можна пальці зламати, а головою наче й нічого.
- пробачте, авторе, але у вашого Райвіса слабенький досвід. Головне не чим бити (кулаком чи головою), а куди бити (у лоба, чи у перенісся). Сенс у тому, що лобна кістка - найміцніша, тому якщо бити в лоба (чи кулаком, чи головою) - буде погано обом. А в перенісся (там порівняно м'якенько) можна вдарити і кулаком. А бити лобом в лоба - це мікро струс мозку для обох. Не критика, просто, ремарочка.

Цитата:
Прямо до селища йти не можна. Треба збити його зі сліду.
- а яка, пробачте, різниця? У селищі людей багато, а переслідувач один. Він нічого їм не зробить. А якщо захоче повернутися назад з підкріпленням - то нічого не вийде, бо йому доведеться шукати дорогу заново. Не критика.

Цитата:
Вийнявши руку, Кріна розтулила долоню та з подивом почала розглядати якийсь невеликий предмет, схожий чи то на пудреницю, чи то... ні, він такого ще не бачив.
- це, звісно, річ суб'єктивна, проте можлива. Але можлива вона лише за певних умов: Райвіс і Кріна цілковиті бовдури. Згадаймо:
1.
Цитата:
Він затягнув викрадачів досередини та міцно зв’язав.
і не обшукав, хоча б на предмет зброї.
2.
Цитата:
Доки Райвіс міркував, що б такого їй сказати дотепного та влучного, дівчина натягла штани, накинула на плечі куртку й повернулася до нього.
і не перевірила кишені.
Розумієте, авторе, і Райвіс і Кріна подаються вами як впевнені та хоробрі люди, але, що важливіше, досвідчені жителі Фронтиру. Як Райвіс, так і Кріна вже тривалий час живуть у складних умовах і в оточенні небезпечних людей (згадаймо сцену з початку). Райвіс може легко вбити людину (сцена з переслідуванням і ножем у грудях). Кріна - спокійненько з дитинства гуляє Дивноліссям, де звичайні люди пропадають та губляться. І от, обидвоє цих "прохфєсіоналів" не обшукали та не перевірили кишені чужого одягу? Кишені свого ворога. Бракувало часу? Вони поспішали? Можливо. Але цим і відрізняються досвідчені люди (Райвіс та Кріна) від, скажімо, таких як я. Я б розгубився і міг не перевірити кишені. Але ж Райвіс та Кріна не звичайні обивателі, а люди, що виживають у важких умовах.

Цитата:
Взаємодія гравітаційних полів... тобто сукупність сил тяжіння, призводить до викривлень часу і простору, різноманітних феноменів, загадкових і непередбачуваних. Це й робить Дивнолісся таким особливим.
- але не заважає пеленгувати пристрої зв'язку та відстежувати по них людей.

Дякую за історію.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax006 Стежини Дивнолісся
СообщениеДобавлено: 02.04.2021 00:31 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 8
Волод писал(а):
Все як у мультику "Inside out".
Хороший мультик. Жаль, що невідомо де його продовження. Добре, що хоч оповідання буде, поки що, замість нього. ;)

Дякую на доброму слові, але я щось не чув про такий мультфільм.

Іва писал(а):
Навіть на Дикому Заході жінки їздили на конях у спеціальних штанях, або якраз в довгих спідницях, які б прикривали ноги)

Може, й так. Але в оповіданні, все ж таки, йдеться про іншу планету. Хтозна, які там звичаї.

Дримчейсер писал(а):
Успіхів на конкурсі!

Дякую!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax006 Стежини Дивнолісся
СообщениеДобавлено: 02.04.2021 00:58 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 8
мортус312 писал(а):
Задумка цікава. Написано ладно. Читається легко.

Дякую!

мортус312 писал(а):
Головне не чим бити (кулаком чи головою), а куди бити (у лоба, чи у перенісся). Сенс у тому, що лобна кістка - найміцніша, тому якщо бити в лоба (чи кулаком, чи головою) - буде погано обом. А в перенісся (там порівняно м'якенько) можна вдарити і кулаком. А бити лобом в лоба - це мікро струс мозку для обох.

Щодо цього є й інша точка зору:
Цитата:
...Вместо того чтобы считать до трех, я ударил верзилу головой в лицо. Шагнул вперед и со всего размаха врезал ему лбом в нос. У меня получилось просто прекрасно. Лоб изгибается идеальной дугой и очень прочный. Черепные кости впереди очень толстые. А у меня так они вообще железобетонные. Человеческая голова штука тяжелая. Ее удерживают в нужном положении всевозможные шейные и спинные мышцы. Представьте себе, что вы получили в лицо удар шаром для боулинга. Кроме того, это всегда неожиданно. Люди ожидают удара кулаком или ногой. Удар головой всегда неожиданный. Как гром среди ясного неба.

Ли Чайлд, «Этаж смерти»


мортус312 писал(а):
Цитата:
Прямо до селища йти не можна. Треба збити його зі сліду.
- а яка, пробачте, різниця? У селищі людей багато, а переслідувач один. Він нічого їм не зробить. А якщо захоче повернутися назад з підкріпленням - то нічого не вийде, бо йому доведеться шукати дорогу заново.

Гм, логічно.
Ну, може, в неї раптом виникло погане передчуття.

мортус312 писал(а):
1.
Цитата:
Він затягнув викрадачів досередини та міцно зв’язав.
і не обшукав, хоча б на предмет зброї.
2.
Цитата:
Доки Райвіс міркував, що б такого їй сказати дотепного та влучного, дівчина натягла штани, накинула на плечі куртку й повернулася до нього.
і не перевірила кишені.

1. А навіщо обшукувати зв’язаних та непритомних людей? Тільки час гаяти. Якщо він знайде, скажімо, пару ножів та кастетів, чи навіть револьверів, це суттєво не змінить його становище, тим більше що шлях до втечі вільний.
2. Нащо воно дівчині? Що корисного/цікавого вона може відшукати в кишенях дрібного злочинця?

мортус312 писал(а):
Розумієте, авторе, і Райвіс і Кріна подаються вами як впевнені та хоробрі люди, але, що важливіше, досвідчені жителі Фронтиру. Як Райвіс, так і Кріна вже тривалий час живуть у складних умовах і в оточенні небезпечних людей (згадаймо сцену з початку). Райвіс може легко вбити людину (сцена з переслідуванням і ножем у грудях). Кріна - спокійненько з дитинства гуляє Дивноліссям, де звичайні люди пропадають та губляться. І от, обидвоє цих "прохфєсіоналів" не обшукали та не перевірили кишені чужого одягу?

Так, бо воно їм не треба. Це ж не сучасний світ, де в кишені може лежати картка-перепустка абощо. Розслідування закінчено, вихід вільний — отже, треба якнайшвидше тікати, то й усе. Зрештою, Райвісу просто доручили повернути дівчину; його не цікавлять документи викрадачів і таке інше.

До того ж: навіть якби вони знайшли передавач, то навряд чи викинули б його. Залишили б просто з цікавості, щоби потім роздивитись. Знову ж таки, в їх світі подібних речей не існує; поняття «локація», «відстеження сигналу», місцевим мешканцям ще незнайоме.

мортус312 писал(а):
Цитата:
Взаємодія гравітаційних полів... тобто сукупність сил тяжіння, призводить до викривлень часу і простору, різноманітних феноменів, загадкових і непередбачуваних. Це й робить Дивнолісся таким особливим.
- але не заважає пеленгувати пристрої зв'язку та відстежувати по них людей.

Ну, можливо... можливо, цей пристрій заздалегідь пристосували до місцевих умов. У зловмисників був час підготуватись.

Дякую за детальний аналіз!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax006 Стежини Дивнолісся
СообщениеДобавлено: 02.04.2021 08:36 
Не в сети
Чечако
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 01.10.2019 15:13
Сообщения: 45
Дякую, авторе, за вашу відповідь на мій коментар.

Мої "зауваження" суб'єктивні. І я, ні в якому разі, не хотів повчати вас - що і як має відбуватися у Вашому ж світі. )
Я лише висловив певні припущення, що, на мою думку. могли позбавити оповідання певних нелогічностей. та це тільки моя точка зору.

Справа у тому, що ваш текст намалював переді мною картину, ніби Дивнолісся та прилеглі території - це такий собі Дикий Захід, Фронтир. Де живуть суворі люди та панують жорстокі закони. Райвіс вбив людину (ніж у грудях) і навіть не переймався, що його буде шукати якийсь аналог поліції - тобто тут панують закони "джунглів".
1. Крім того, Райвіс розмірковував над пошуком роботи:
Цитата:
Може, поспитати, чи не потребує міцних хлопців із револьверами якийсь караван, що вирушає на захід. Робота проста, чесна...
- звичайно, це не виправдання перевіряти кишені непритомних і зв'язаних, але вони поганці, а те, що Райвіс багатій і йому не потрібні гроші - ніде не сказано.
2. Райвіс - ветеран.
Цитата:
то вже безглуздя — вижити, пройшовши з боями всю війну, а потім загинути в сутичці з якимось п’яним бевзем.
- пробачте, але на війні понишпорити по кишенях вбитого чи полоненого ворога - то запорука виживання якщо не для себе, то для своїх товаришів.

Розумієте, не обшукувати непритомних ворогів - це мислення цивільної людини, що звикла жити в достатку, людини, що має певні моральні кордони, людини, яка звикла до стабільності та визначенності завтрашнього дня.

Мені ж здалося, з тексту оповідання, що Дивнолісся - то інший світ - наприклад, вранці ти тільки приїхав, ввечері побився з п'яницями, а вночі рятуєш напівоголену дівчину від бандитів. Що ж буде наступного ранку? Невизначеність, постійна небезпека, кожен наступний крок може стати фатальним. І люди живуть в такій атмосфері роками. Тому, я припустив, що цілком логічно було обшукати тіла.

І останній момент. Головний антагоніст. Це дуже важливий персонаж для історії. Чим сильніший та розумніший антагоніст, тим цікавіше спостерігати за його протистоянням з героєм. А тут, головний поганець майже зміг перемогти тільки тому, що досвідчені герої, що роками виживають в екстремальних умовах, не обшукали речі (штани та куртку), які відібрали у поганців.

Але то лише моє бачення, і воно може бути помилковим. Все ж таки, історія мені сподобалася. Дякую.

Пи.Си.
Цитата:
Кроме того, это всегда неожиданно. Люди ожидают удара кулаком или ногой. Удар головой всегда неожиданный. Как гром среди ясного неба.
- ні. Для вуличної бійки - це цілком нормальна, звична та часто вживана справа. Для тих, хто звик битися по правилам (спортсмени, джентельмени) цей удар може стати несподіваним. Для вуличних розбишак, агресивних п'яниць, волоцюг та тих, хто звик вигризати собі "місце під сонцем" це звична річ.
І я мав на увазі, що головне було вдарити в перенісся, а не в лоба. А чим (головою чи кулаком) буде бити герой - то несуттєві дрібниці.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax006 Стежини Дивнолісся
СообщениеДобавлено: 02.04.2021 12:06 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 21.03.2021 13:28
Сообщения: 24
Вітаю, Авторе!

Ваше оповідання мені сподобалося і я його можу впевнено назвати якісним.
Але є от деякі речі, що видалися дивними. За описами побуту цивілізація цієї планети розвивалася прямо таки за нашими стопами. Не дуже реалістично. Другий аспект це те, що оповідання просякнуте укр колоритом. Див. слова по типу шинок і т.д. По всьому оповіданню таких зустрічалось багато. І це дуже дивно. Третя це опис бійок. Не дуже вам він вдався. Ось цей, взагалі, звучить комічно
Цитата:
…від сильного стусана в живіт та гепнувся на стоптану землю.


Удачі Вам!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax006 Стежини Дивнолісся
СообщениеДобавлено: 02.04.2021 13:43 
Не в сети
Доктор Зло
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 26.07.2011 11:36
Сообщения: 5660
Откуда: Зворотний бік Місяця
Складне враження.
Плюси - сюжет захоплює, інтрига тримає, пригоди цікаві, образи виразні, характери переконливі.
Мінуси - Райвіс не потребує нашого співчуття, бо він а) ідеальний герой, сильний, справедливий, геть позбавлений недоліків б) практично невмирущий (часом щастить, а здебільшого допомагає досвід і банальна фізпідготовка).
Така ж і Кріна - нічого не лякається, ані болю, ані ворога. Будь-якої миті точно знає, що робити. Впевнена самодостатня героїня. Охоче вірю, що вона б і самотужки врятувалась.
Те, що автор досвідчений, відразу ясно - через мову, побудову фабули, через те, як вправно зроблено кульмінацію - чи не єдина сцена в оповіданні, коли героям кортить співчувати, бо вони нарешті опиняються в небезпеці.
Проте фінал злитий. Я б узагалі викинула останній абзац і закруглила текст на фразі
Цитата:
Долмет задумливо зазирнула йому в вічі. Потім кивнула

Але в такому вигляді це, звісно, була б не "наукова фантастика", а гарне фентезі. Та й узагалі від НФ у всьому творі лише згадка про два Місяці та останній абзац - наче пришитий нашвидкуруч. Який є відвертою розтлумачкою і перевертнем. Утім, він не псує загального враження від тексту. Та все ж таки здається, що головного героя і героїню варто зробити вразливішими. Бо він зараз просто справжній супергерой. А це не завжди добре.
Удачі на конкурсі!

_________________
Чому найважче у світі – це переконати птаха, що він вільний?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax006 Стежини Дивнолісся
СообщениеДобавлено: 03.04.2021 19:24 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 8
мортус312 писал(а):
Розумієте, не обшукувати непритомних ворогів - це мислення цивільної людини, що звикла жити в достатку, людини, що має певні моральні кордони, людини, яка звикла до стабільності та визначенності завтрашнього дня.
Мені ж здалося, з тексту оповідання, що Дивнолісся - то інший світ - наприклад, вранці ти тільки приїхав, ввечері побився з п'яницями, а вночі рятуєш напівоголену дівчину від бандитів. Що ж буде наступного ранку? Невизначеність, постійна небезпека, кожен наступний крок може стати фатальним. І люди живуть в такій атмосфері роками. Тому, я припустив, що цілком логічно було обшукати тіла.

Може, ви й маєте рацію. Я над цим поміркую.

мортус312 писал(а):
Головний антагоніст. Це дуже важливий персонаж для історії. Чим сильніший та розумніший антагоніст, тим цікавіше спостерігати за його протистоянням з героєм. А тут, головний поганець майже зміг перемогти тільки тому, що досвідчені герої, що роками виживають в екстремальних умовах, не обшукали речі (штани та куртку), які відібрали у поганців.

Так, у мене виникли труднощі з тим, як влаштувати фінальну зустріч героїв із антагоністом. Може, воно й справді не дуже переконливо.
Втім, як я вже зауважив, «навіть якби вони знайшли передавач, то навряд чи викинули б його» — навпаки, зберегли б, аби вивчити згодом. Отже, в кінцевому підсумку все сталось би так же.

мортус312 писал(а):
І я мав на увазі, що головне було вдарити в перенісся, а не в лоба. А чим (головою чи кулаком) буде бити герой - то несуттєві дрібниці.

Над цим я теж поміркую.

Ще раз дякую!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 23 ]  На страницу 1, 2  След.

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 2


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB