Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 20.04.2024 01:31

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 126 ]  На страницу Пред.  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  След.
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Re: Базікалка
СообщениеДобавлено: 05.04.2021 14:12 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 11
ЧучундрУА писал(а):
Звертаюся до всіх учасників, у тому числі й потенційних!
Оскільки конкурс космофантастики, найпевніше, стане щорічним, велике прохання на майбутнє звернути увагу на дві речі:
1) грамотність. На цьому конкурсі доводилось плакати кривавими сльозами від карколомних зворотів, відсутності кличної форми, неправильного відмінювання та інших нездорових ухилів. Якщо ви письменники, то МУСИТЕ оволодіти своїм основним робочим інструментом, і нема на те ради. І якщо хтось наївно думає, що журі дивитиметься крізь пальці на оті дикі фокуси з Гугл транслейтом, то ніт.
2) матчастина. Цього разу, думаю, ми з колегами зробимо скидку на перший конкурс, але надалі цей момент теж враховуватиметься. В запасі цілий рік, можна й попрацювати з джерелами.
PS. Назви планет чоловічого роду в родовому відмінку мають начебто закінчення -а/-я!!! :!: :idea: : Меркурія, Марса, Юпітера, Сатурна, Урана, Нептуна і, блін, Плутона. Не -у/-ю, підкреслюю.
А кличної форми в укрмові нема лише у ножиць, грабель, нігтів і тому подібних дрібниць, які космосу переважно не стосуються. Так чомусь історично склалося.

Якщо так, то мою писанину ви тут більше не побачите. Я визнаю що я нездара і виправляти щось уже піздно


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Базікалка
СообщениеДобавлено: 05.04.2021 15:02 
Не в сети
Танцующий с бубном

Зарегистрирован: 20.01.2014 17:38
Сообщения: 1518
Цитата:
Якщо так, то мою писанину ви тут більше не побачите. Я визнаю що я нездара і виправляти щось уже піздно

Справа, звісно, ваша, але людей, як правило, цінують за протилежне - ніколи не здаватись, навіть всупереч обставинам. Тим більше, що озвучені мною епізоди - аж ніяк не біном Ньютона і потребують від автора єдиного - бажання.
До речі, Оракул був у мене в топі, так що зливати воду я б не спішив. На жаль, галасувати в першому турі мені заборонили, так що всі претензії до добрих самаритян по перу :D .


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Базікалка
СообщениеДобавлено: 05.04.2021 17:16 
Не в сети
Приживала
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 15.08.2020 21:04
Сообщения: 54
Откуда: Бермуда
Цитата:
... виправляти щось уже пізно.


Авторе, насправді це не так. Ніколи не пізно щось змінювати, вчитися, виправляти, починати щось нове. Сучасний світ - динамічний.

Цитата:
Я визнаю що я нездара


Ідеї у всіх хороші. Але щоб їх реалізувати треба виділити час на написання і редагування. Не варто спішити.
Наприклад, мені треба не один раз перечитати, щоб вийшло щось гідне, оскільки коли подаю оповідання, написане поспіхом - виходить хаос. Зокрема, я на цьому конкурсі вже двічі подавав оповідання, які не вичитав. Не варто так близько до серця приймати критику, а тим більше вважати, що ви не зможете написати щось хороше. Критика призначена для того, щоб автор міг взяти щось для себе, щоб це робити надалі.

Але вибір залишається за вами: чи писати, чи ні. :wink:

_________________
"...Торуй свій шлях – той, що твоїм назвався, той, що обрав тебе
навіки вік...." (Василь Стус)


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Базікалка
СообщениеДобавлено: 06.04.2021 09:22 
Не в сети
Постоялец

Зарегистрирован: 10.01.2018 22:43
Сообщения: 133
Откуда: IF
Та...
Над цим таки треба задуматись.
Недобре ж, щось не так, мабуть – якщо журі тихенько лементує, "тікаючи і заплутуючи сліди". Де ми потім візьмемо іншу журу!? :)

До речі, схоже, що журі вже вдало вплинуло на конкурс.
Я маю на увазі дивовижну одностайність у відборі оповідань до другого туру.
От з підсудних мені оповідань пройшло 14. А влучив у фіналістів я аж 13 разів! :)

Не знаю яка статистика була в минулі роки. Тут мене просто вразила ця збіжність і почав рахувати.
Але є таке враження, ніби тепер всі вирішили, що краще таки голосувати за найчитніші оповідання, аніж за якусь "незбагненну глибину" всіх інших, яку потім важко буде пояснити словами "12 розлюченим людям". ;)


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Базікалка
СообщениеДобавлено: 06.04.2021 12:32 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 12.03.2021 00:12
Сообщения: 176
Волод писал(а):
До речі, схоже, що журі вже вдало вплинуло на конкурс.
Я маю на увазі дивовижну одностайність у відборі оповідань до другого туру.
От з підсудних мені оповідань пройшло 14. А влучив у фіналістів я аж 13 разів! :)

А що дивного в одностайності? Це лише означає, що автори добросовісно голосували за кращі твори. В мене не збіглося лише 3 позиції - за 2 я не голосувала, але вони потрапили в фінал, за 1 голосувала, але він не потрапив.
Чим чіткіший сюжет, чим логічніша структура - тим більша імовірність, що твір "зайде" будь-якому читачу. Навіть якщо читач не професійний літератор або не знає якихось технічний штук із твору, зазвичай він відчуває, коли твір кострубатий як мінімум в плані "зав’язка-кульмінація-розв’язка". Навіть якщо читач - сам автор, який пише кострубато)))

_________________
Удачі!


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Базікалка
СообщениеДобавлено: 06.04.2021 20:24 
Не в сети
Танцующий с бубном

Зарегистрирован: 20.01.2014 17:38
Сообщения: 1518
Цитата:
До речі, схоже, що журі вже вдало вплинуло на конкурс.
Я маю на увазі дивовижну одностайність у відборі оповідань до другого туру.

Соромлюся спитати: а яким дивом? У першому-бо турі журі не голосувало :D . Відбирали оповідання самі учасники.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Базікалка
СообщениеДобавлено: 06.04.2021 22:58 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 29.01.2021 22:37
Сообщения: 21
Вітаю всіх!
У мене є запитання: після закінчення конкурсу можна буде побачити статистику (зокрема, кількість голосів в першому турі) тільки по своєму оповіданню чи по всіх? Бо цікаво ж)

_________________
- Ким ти хочеш бути, коли виростеш?
- Щасливим.
- Ти не зрозумів питання.
- Ти не зрозумів відповіді.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Базікалка
СообщениеДобавлено: 06.04.2021 23:02 
Не в сети
Доктор Зло
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 26.07.2011 11:36
Сообщения: 5660
Откуда: Зворотний бік Місяця
Можна буде побачити таблицю голосування в першому і другому турі. Приміром, візьмемо конкурс 56

Перший тур
http://rbg-azimut.com/contest/result.php?tour=173

Фінал
http://rbg-azimut.com/contest/result.php?tour=175

_________________
Чому найважче у світі – це переконати птаха, що він вільний?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Базікалка
СообщениеДобавлено: 06.04.2021 23:19 
Не в сети
Постоялец

Зарегистрирован: 10.01.2018 22:43
Сообщения: 133
Откуда: IF
ЧучундрУА писал(а):
Цитата:
До речі, схоже, що журі вже вдало вплинуло на конкурс.
Я маю на увазі дивовижну одностайність у відборі оповідань до другого туру.

Соромлюся спитати: а яким дивом? У першому-бо турі журі не голосувало :D . Відбирали оповідання самі учасники.


є таке враження, ніби тепер всі вирішили, що краще таки голосувати за найчитніші оповідання, аніж за якусь "незбагненну глибину" всіх інших, яку потім важко буде пояснити словами "12ти розлюченим людям". ;)


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Базікалка
СообщениеДобавлено: 07.04.2021 00:48 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 29.01.2021 22:37
Сообщения: 21
Птица Сирин писал(а):
Можна буде побачити таблицю голосування в першому і другому турі. Приміром, візьмемо конкурс 56

Дякую!

_________________
- Ким ти хочеш бути, коли виростеш?
- Щасливим.
- Ти не зрозумів питання.
- Ти не зрозумів відповіді.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Базікалка
СообщениеДобавлено: 10.04.2021 08:57 
Не в сети
Приживала

Зарегистрирован: 13.04.2013 12:41
Сообщения: 53
Ось такий сюжет оповідання "Таємна любов Олі Перепутько".

На Марс прилітає молодий космонавт Валерій. На марсіанській базі
він закохується у заміжню жінку Олю, яка має дитину-хлопчика, і чоловік якої - один з керіників марсіанської бази. Ще у Олі є дві сестри - Надя і Жанна, вони теж таємно закохуються у молодого космонавта Валерія. Про фізичний зв'язок Олі і Валерія стає відомо всій базі. Колектив її дружньо засуджує. Її чоловік забирає собі сина і не дозволяє Ользі з ним спілкуватися. Валерій, награвшись у любов, залишає Ольгу. Ольга у розпачі кидається під колеса марсіанського рельсового планетохода.

Чим вважати такий сюжет оповідання: ремейком, рерайтом чи плагіатом?


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Базікалка
СообщениеДобавлено: 10.04.2021 09:26 
Не в сети
Чечако
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 01.10.2019 15:13
Сообщения: 45
Цитата:
Чим вважати такий сюжет оповідання: ремейком, рерайтом чи плагіатом?


Якщо візьмете лише кістяк, і не будете повністю копіювати характери, декорації, репліки. Створите свої характери, мотивацію, додасте деталей - то це не буде плагіатом чи ремейком. Хоча. Все суб'єктивно. Хтось може назвати вас плагіатором у будь-якому випадку.

Але, думаю, сценаристи "Один за всіх" та "Говорить України" будуть від ваших ідей у захваті. :D

Так тримати. :wink:


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Базікалка
СообщениеДобавлено: 10.04.2021 14:37 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 5
Солярис писал(а):
Ось такий сюжет оповідання "Таємна любов Олі Перепутько".

На Марс прилітає молодий космонавт Валерій. На марсіанській базі
він закохується у заміжню жінку Олю, яка має дитину-хлопчика, і чоловік якої - один з керіників марсіанської бази. Ще у Олі є дві сестри - Надя і Жанна, вони теж таємно закохуються у молодого космонавта Валерія. Про фізичний зв'язок Олі і Валерія стає відомо всій базі. Колектив її дружньо засуджує. Її чоловік забирає собі сина і не дозволяє Ользі з ним спілкуватися. Валерій, награвшись у любов, залишає Ольгу. Ольга у розпачі кидається під колеса марсіанського рельсового планетохода.

Чим вважати такий сюжет оповідання: ремейком, рерайтом чи плагіатом?

Рімейк. Борхес вважав що існує лише 4 сюжети та 4 підвиду кожного з них. Греки вважали що існує лише 7 сюжетів, решта це варіації.
може ви на моє оповідання натякаєте? Якщо пропустили, то не плагіат. а лише творча інтерпретація класичного сюжету. Бо після стартової сцени сюжет іде у геть іншому напрямку


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Базікалка
СообщениеДобавлено: 10.04.2021 19:38 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 24.01.2007 16:47
Сообщения: 107
Не бачу голосувалки. Чи не підкаже хтось, де її шукати?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Базікалка
СообщениеДобавлено: 10.04.2021 19:43 
Не в сети
Доктор Зло
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 26.07.2011 11:36
Сообщения: 5660
Откуда: Зворотний бік Місяця
http://rbg-azimut.com/contest/vote.php
Тільки зазирніть у приватні повідомлення. Там пароль, який надіслав пан Хедрок кожному члену журі.

_________________
Чому найважче у світі – це переконати птаха, що він вільний?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 126 ]  На страницу Пред.  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  След.

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 3


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB