Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 28.03.2024 22:25

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 33 ]  На страницу Пред.  1, 2, 3  След.
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Re: av012 Хованець, що літав на Альфу
СообщениеДобавлено: 24.01.2021 17:00 
Не в сети
Приживала
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 24.10.2020 01:21
Сообщения: 94
Авторе, вітаю з виходом до фіналу!


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: av012 Хованець, що літав на Альфу
СообщениеДобавлено: 24.01.2021 18:15 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 15
Козачка писал(а):
Авторе, вітаю з виходом до фіналу!


Щиро дякую!
Зараз перечитую фінальні роботи, багато чудових творів... І мій серед них! Радію і пишаюся... аж дивуюся з себе! :lol:


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: av012 Хованець, що літав на Альфу
СообщениеДобавлено: 26.01.2021 03:55 
Не в сети
Авторитет

Зарегистрирован: 08.01.2020 18:39
Сообщения: 326
Вітаю. Гарна ідея, гарно написаний твір, але... дуже нудно. Перш, ніж з'явився метеорит минуло більше третини твору, за який ми познайомилися з хованцем, андроїдом і собакою. Останні двоє не мають нічого, щоб видрізняло їх від решти андродів чи собак. Принаймні, з собакою ми знаємо породу, бо у андроїда і того немає. Тож, уявити читач може кого завгодно.
Тепер хованець. Це тиха містична істота з тягою до господарства, що не бажає конфліктів, але за критичних обставин сміливо вийде супроти могутнього зла та переможе, навіть якщо немає надії на перемогу. Іншими словами, це той же герой, що тут: http://rbg-azimut.com/contest/story.php?id=2828 і тут: http://rbg-azimut.com/contest/story.php?id=2795. І зараз мова навіть не про типаж чи кліше характеру: це дійсно один і той же персонаж у різних ситуаціях та з різним супутнім кастом.
Загалом, я категорично проти повторів, проте в даному випадку локації зорельоту додають новизни. Втім, клішованість ГГ та відсутність характерів у решти персонажів не дають історії піти незвичним або цікавим шляхом, тому лише "4".


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: av012 Хованець, що літав на Альфу
СообщениеДобавлено: 26.01.2021 11:09 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 15
Олександр Ігнатенко писал(а):
Вітаю. Гарна ідея, гарно написаний твір, але... дуже нудно. Перш, ніж з'явився метеорит минуло більше третини твору, за який ми познайомилися з хованцем, андроїдом і собакою. Останні двоє не мають нічого, щоб видрізняло їх від решти андродів чи собак. Принаймні, з собакою ми знаємо породу, бо у андроїда і того немає. Тож, уявити читач може кого завгодно.
Тепер хованець. Це тиха містична істота з тягою до господарства, що не бажає конфліктів, але за критичних обставин сміливо вийде супроти могутнього зла та переможе, навіть якщо немає надії на перемогу. Іншими словами, це той же герой, що тут: http://rbg-azimut.com/contest/story.php?id=2828 і тут: http://rbg-azimut.com/contest/story.php?id=2795. І зараз мова навіть не про типаж чи кліше характеру: це дійсно один і той же персонаж у різних ситуаціях та з різним супутнім кастом.
Загалом, я категорично проти повторів, проте в даному випадку локації зорельоту додають новизни. Втім, клішованість ГГ та відсутність характерів у решти персонажів не дають історії піти незвичним або цікавим шляхом, тому лише "4".

Вітаю!
Ого, до якого поважного товариства я, сама того не бажаючи, втрапила зі своїм персонажем... Якщо мій твір навіть просто схожий на ці, для мене це честь.
Дякую за відгук! Він змусив мене задуматися, як краще будувати характери персонажів... Сподіваюсь, на наступному конкурсі отримаю ваше схвалення)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: av012 Хованець, що літав на Альфу
СообщениеДобавлено: 26.01.2021 13:32 
Не в сети
Приживала

Зарегистрирован: 21.09.2019 19:30
Сообщения: 50
Хм, цікаво. Бачу тут вже накидали автору посилань на різні оповідання, тому він стійко витримає ще одне ))
Вже дуже ця історія нагадала мені оповідання з ЗФ http://short.starfort.in.ua/poky-liudy-splyuat/
Космічне фентезі мені подобається, написано душевно, хіба б хотілось трохи більше якогось динамізму, конфліктності у першій половині твору.
А от до чого останній абзац, я, на жаль, не зрозуміла ((


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: av012 Хованець, що літав на Альфу
СообщениеДобавлено: 26.01.2021 13:58 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 15
Бузковий дракон писал(а):
Хм, цікаво. Бачу тут вже накидали автору посилань на різні оповідання, тому він стійко витримає ще одне ))
Вже дуже ця історія нагадала мені оповідання з ЗФ http://short.starfort.in.ua/poky-liudy-splyuat/
Космічне фентезі мені подобається, написано душевно, хіба б хотілось трохи більше якогось динамізму, конфліктності у першій половині твору.
А от до чого останній абзац, я, на жаль, не зрозуміла ((

Доброго дня! Дякую за оповідання, воно мені не знайоме, але якщо радите, думаю, має бути цікавим. З радістю почитаю.
Останній абзац... Хованець то просто виливає своїм мовчазним слухачам душу, то хоче застерегти людей від майбутніх помилок. А події 14 року можуть навчити багато чому. Наприклад, тому, які підступні можуть бути вороги. Чи тому, що ворог може ховатися і серед своїх. Чи тому, що навіть проста людина (якщо таких збереться багато) може змінити хід історії... Варіантів багато.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: av012 Хованець, що літав на Альфу
СообщениеДобавлено: 26.01.2021 14:42 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 27.06.2014 08:16
Сообщения: 44
Кумедне оповідання, в цілому сподобалося. Але раджу проконсультуватися з кимось тямущим в фізиці/астрономії - тому що описи зіткнення корабля з астероїдом видають далекість автора від цих галузей знань. За пояснення того чому Хованця не викинуло в космос - респектище! Але це суперечить сцені - коли його вивозили з села до міста.
Успіхів на конкурсі!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: av012 Хованець, що літав на Альфу
СообщениеДобавлено: 26.01.2021 15:08 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 15
Росткович писал(а):
Кумедне оповідання, в цілому сподобалося. Але раджу проконсультуватися з кимось тямущим в фізиці/астрономії - тому що описи зіткнення корабля з астероїдом видають далекість автора від цих галузей знань. За пояснення того чому Хованця не викинуло в космос - респектище! Але це суперечить сцені - коли його вивозили з села до міста.
Успіхів на конкурсі!

Дякую за відгук!
Ох, спіймали - астрономія у мене шкандибає.
А щодо вивезення з села - от же ж:
Цитата:
"- А пам'ятаєш, ти сам казав, що хованці не можуть покинути меж свого двору (хіба що господар забере з собою)?"

З села його вивезла родина, яку він вже визначив для себе як господарів.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: av012 Хованець, що літав на Альфу
СообщениеДобавлено: 26.01.2021 15:23 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 18.09.2019 17:53
Сообщения: 367
Откуда: Долина Буревісника, там де Море і Сонце
Здається мені, час робити позачерговий хтонічний конкурс :)
Отак, начитаєшся таких чиудових оповідань, я самій хочеться бігти писати щось фольклорне.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: av012 Хованець, що літав на Альфу
СообщениеДобавлено: 26.01.2021 16:55 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 15
Мавка писал(а):
Здається мені, час робити позачерговий хтонічний конкурс :)
Отак, начитаєшся таких чиудових оповідань, я самій хочеться бігти писати щось фольклорне.

:oops: (соромиться) :oops:
Якщо що, я тільки за!
Але сподіваюся зустрітися з усіма ще й на березневому, космічному конкурсі!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: av012 Хованець, що літав на Альфу
СообщениеДобавлено: 26.01.2021 22:14 
Не в сети
Постоялец

Зарегистрирован: 10.01.2018 22:43
Сообщения: 133
Откуда: IF
У всій цій милоті мене дивує лише одне -- з якого дива ви всі, так, всі, сподіваєтесь на допомогу від хоч чогось хтонічного?

От, за визначенням:
"
хтоні́чний
-а, -е:
Хтоні́чні божества́ міф. — назва всіх божеств, яких уява давніх греків пов'язувала з лоном землі і яким в жертву приносили тварин з чорною шерстю.
...
ло́но
-а, с., книжн., поет.
1》 Те саме, що груди 1), 2).
|| Живіт, утроба як символ материнства.
2》 чого, перен. Про те, що є прихистком, притулком для кого-, чого-небудь.
3》 перен. Про надра землі, глибину вод.
|| Про поверхню (води, землі тощо). На лоні природи.
"

Людство вже зробило все від нього залежне й незалежне, аби Земля і Хтоні ненавиділи нас якнайлютішою ненавистю.
Люди наразі в 1.8рази швидше їдять Землю, аніж вона здатна самовідновлюватись: https://responsiblefuture.com.ua/dlya-u ... ogo-borgu/ Украінці теж, до речі в 1.8рази.
Активно засипають її сміттям, отрутами.
А коли їм (людям) намагаються натякнути (от, нині: ковідами-карантинами, зростанням цін на енергоносії і т.п.), що не завадило би трохи якось пригальмувати, трохи повільшіше загризати Землю -- то люди від того чомусь аж звіріють й навіть найпосидючіші таки зважуються "встати й вийти" -- і хоч по асфальтній зебрі походити... Бо "право загаджувати Землю -- найневід'ємніше право вільнолюдей". :(


Якщо повернутись до оповідання -- то найбільшою його вадою я бачу нереалістичність. Фантастичну нереалістичність. ;)
І хоч те Лихо -- і прибулець для автоХтонів, але ж вони явно є союзниками. У них явно є спільний ворог. Ми. Людиняки. Ага. Вийміть голову з піску. Очі запорошите.
От щоразу, коли викидаєте несортоване сміття, грієте влітку воду паливом-електрикою, замість Сонцем, зливаєте в туалеті чисту воду, їдете на машині, замість автобуса, викидаєте недовикористані речі і щось нове купуєте, аби виробник отримав гроші для подальшого нищення Землі -- щоразу ви ворог Землі. Вбивця. Серійний вбивця...
Чому у нас ще не постав " світ смерті " Гарісона -- це вже диво.

Але знову, вже вкотре отримали мімімі від споглядання Хтоня, який десь підчепив Стокгольмський синдром і чомусь вирішив допомогти ворогам Землі. Навіть його земні "господарі" -- вороги, як я помітив з оповідання: увалили купу ресурсів у "дачу", але живуть там лише влітку. І, схоже, не здають на зиму. Аби людству довелось будувати зайве житло, поки те простоює...

У літньому конкурсі хоч був " фінт вухами " наприкінці. Коли люди натовпом набігли рятувати гору від забудовників. Там хоч була позірна збіжність інтересів хтонів і людей. Люди на перший погляд виглядали друзями Землі (принаймні, в оповіданні). І це хоч якось виправдало працю домовика на людей. А тут... Загадка.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: av012 Хованець, що літав на Альфу
СообщениеДобавлено: 26.01.2021 23:07 
Не в сети
Доктор Зло
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 26.07.2011 11:36
Сообщения: 5660
Откуда: Зворотний бік Місяця
Волод, я не автор оповідання, проте мені теж про хтонь доводилось писати.
Що я можу сказати, щоб виправдатись? :D
Загалом, так, ми шкодимо Землі. Але в деяких окремих випадках - допомагаємо. І тоді хтонь - на нашому боці, на боці правди. Саме такі випадки й цікавлять.

_________________
Чому найважче у світі – це переконати птаха, що він вільний?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: av012 Хованець, що літав на Альфу
СообщениеДобавлено: 26.01.2021 23:19 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 15
Волод писал(а):
І хоч те Лихо -- і прибулець для автоХтонів, але ж вони явно є союзниками. У них явно є спільний ворог. Ми. Людиняки.
Загадка.

Доброго вечора і дякую за такий цікавий коментар і власне бачення сюжету!
Ви не ідеалізуєте людей, бачачи їх чимось одноманітно-шкідливим - тим не менш, люди бувають різними. Одні байдуже викидають пластик у лісі і купують Шевроле Сабербан з двигуном 7 літрів, інші ходять по магазинах з екосумками, відмовляються від одноразових пакетиків і їздять на Теслах.
А чому б не подумати, що хтоні теж можуть бути різними, з різними світосприйняттями?
Вони вийшли з землі? Так і люди ж не з космосу залетіли.

...А якщо чесно, то в моєму оповіданні кожен просто виконує свою "роботу". Лихо - вбиває (на радість собі), хованець - доглядає і захищає. Чому він не став лихим до людей? Скоріше за все, потрапив до доброго господаря, ріс в його родині і бачив тільки добро. От і не відвернувся від людей. А може, це просто в його природі - не відвертатися, що б там не було.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: av012 Хованець, що літав на Альфу
СообщениеДобавлено: 27.01.2021 01:04 
Не в сети
Постоялец

Зарегистрирован: 10.01.2018 22:43
Сообщения: 133
Откуда: IF
Птица Сирин писал(а):
Волод, я не автор оповідання, проте мені теж про хтонь доводилось писати.
Що я можу сказати, щоб виправдатись? :D
Загалом, так, ми шкодимо Землі. Але в деяких окремих випадках - допомагаємо. І тоді хтонь - на нашому боці, на боці правди. Саме такі випадки й цікавлять.


Дійсно. Саме такі випадки. Але це було би проти більшості людства. Таке чтиво не піде в маси... Мабуть. :)
Та хто зна як нам виправдатись. От індусам виправдовуватись не треба. Ніби. У них коеф. 0.7 Але ж навіть вони свою країну вже витоптали, за чисельністю доганяють китайців, і, мабуть, єдине чим корисні Землі -- не надто впливають за межами Індії.
Але й жити так бідно як більшість з них, пити воду із забрудненої "священної річки" -- це теж не варіант.
Має бути кращий спосіб не стати вбивцями.
От "зерно богоподібної сили" Рейнольдса гарні ідеї підкидало. І вже ж давно.
І ще Бегбеде пише, що реклама -- зло.

Автор av012 писал(а):
Волод писал(а):
І хоч те Лихо -- і прибулець для автоХтонів, але ж вони явно є союзниками. У них явно є спільний ворог. Ми. Людиняки.
Загадка.

Доброго вечора і дякую за такий цікавий коментар і власне бачення сюжету!
Ви не ідеалізуєте людей, бачачи їх чимось одноманітно-шкідливим - тим не менш, люди бувають різними. Одні байдуже викидають пластик у лісі і купують Шевроле Сабербан з двигуном 7 літрів, інші ходять по магазинах з екосумками, відмовляються від одноразових пакетиків і їздять на Теслах.
А чому б не подумати, що хтоні теж можуть бути різними, з різними світосприйняттями?
Вони вийшли з землі? Так і люди ж не з космосу залетіли.

...А якщо чесно, то в моєму оповіданні кожен просто виконує свою "роботу". Лихо - вбиває (на радість собі), хованець - доглядає і захищає. Чому він не став лихим до людей? Скоріше за все, потрапив до доброго господаря, ріс в його родині і бачив тільки добро. От і не відвернувся від людей. А може, це просто в його природі - не відвертатися, що б там не було.


Дійсно. Як за одним з посилань написали " робота -- то святе. " :)

Але якщо хтонь захищає вбивць Землі, то може він вже й не хтонь? Чи не зовсім хтонь? Може кібер, андроїд якийсь, абощо? ВОЛЛІ як мультику? Чи як "американські боги" Геймана?
Еволюція можлива, але повне переродження, наприклад, на протилежність -- то й назва має бути інша. Як у Толкіна. Був білий, а став чорний.

От найсвітліша мить в оповіданні -- інфо про страхові виплати на ремонт.
У коментах писали -- списати зразу.
Але в оповіді не списали. Але й тут неясно кому дякувати? Може люди потім і справді стануть бережливіші. А може це просто вставочка завдяки Лиху (для підкреслення його злостивості). Але тоді знову вийде, що Лихо -- союзник Землі. Живіть тепер з цим... ;)

Про Землю майбутнього мало інфо.
Люди й далі живуть біля Лиха і глюків -- а біоенергетику схоже, так і не вивчають. Поремонтувалось -- то й грець з ним. Дивний підхід... І цікаво ж. НАСА давно має про таке знати. Як і всі складні об'єкти з купою сенсорів. Але якось не пригадую, чи про це хоч натякали.
Якщо ж це перший хтонь, який таки вирішив допомогти людям і їх техніці -- то не пригадую про це в оповіданні. І дивно, що одразу таки "амбітний" проект... ;)
Та й спілкування з іншими хтонями теж не бачив. Це дивно. Особливо, коли він освоїв комп'ютери. Та й відходити мав би хоч інколи. Не раб же ж. То чому мовчок? Він вигнанець (зрадник) спільноти?

І чому люди летять кудись -- неясно. Просто розселення обраних, чи Земля вже при смерті...? :(


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: av012 Хованець, що літав на Альфу
СообщениеДобавлено: 27.01.2021 09:05 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 15
Доброго дня!
Дякую за нову порцію думок!
Волод писал(а):
...Лихо -- союзник Землі. Живіть тепер з цим... ;)

За такою логікою - і смерчі, торнадо, цунамі, лісові пожежі теж, бо знищують людиняк... Але ці явища за тисячі років не змінилися. До того ж, вони шкодять не тільки "вінцям природи", а й самій природі.
А ще - Лихо не зацікавлене вбивати всіх людей, адже без них цій нечисті не буде, чим живитися.

Волод писал(а):
Люди й далі живуть біля Лиха і глюків -- а біоенергетику схоже, так і не вивчають. Поремонтувалось -- то й грець з ним.

А людина взагалі дивна істота. Мати всі потужності інтернету - і затято розповсюджувати коронафейки. Ну, не дивацтво?
Мабуть, багатьом людям в усі часи подобається вірити у щось надприродне. Причому маю на увазі не тільки бабусь на лавочках - знаю трохи і забобонних вчених.

Волод писал(а):
Якщо ж це перший хтонь, який таки вирішив допомогти людям і їх техніці -- то не пригадую про це в оповіданні.

Там ще йшлося про йокая. Щоправда, він більше шкодив, ніж допомагав... Але може, просто не розрахував власних сил? Тим більше, що про криваві історії, пов'язані з "йокайним кораблем", не йшлося, так що навряд чи він шкодив спеціально.

Волод писал(а):
Та й спілкування з іншими хтонями теж не бачив. Це дивно. Особливо, коли він освоїв комп'ютери. Та й відходити мав би хоч інколи. Не раб же ж. То чому мовчок? Він вигнанець (зрадник) спільноти?

Ось це цікаве питання, подумаю над ним.
А виходити "технічно" не міг - такі істоти не покидають меж свого помешкання (будинку, двору... корабля).

Волод писал(а):
І чому люди летять кудись -- неясно. Просто розселення обраних, чи Земля вже при смерті...? :(

Мені здається, що від поганого життя люди дітям на іграшку цуценят не купують. Була б планета при смерті, народ був би вимушеним економити ресурси. Коротше кажучи, якщо самим їсти нічого, то й собаку годувати було б точно нічим, і ці декоративні породи зникли б першими. Так що думаю, летять ідеалісти, які хочуть створити новий рай (у нас же на Землі і не враховуючи екологію не все гладко - війни, економічні гойдалки...)
До того ж, і Лихо жалілася, що її ганяли мольфарі, але жодного разу не сказала, що з планетою щось не так.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 33 ]  На страницу Пред.  1, 2, 3  След.

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 2


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB