Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 28.03.2024 17:29

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 8 ] 
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: av010 Дивний спокій чар
СообщениеДобавлено: 17.01.2021 19:35 
Не в сети
Site Admin

Зарегистрирован: 08.01.2007 11:46
Сообщения: 4111
Откуда: admin @ rbg-azimut.com
Обговорення оповідання av010 Дивний спокій чар


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: av010 Дивний спокій чар
СообщениеДобавлено: 18.01.2021 18:39 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 02.09.2020 16:35
Сообщения: 126
Доброго дня!
Цікава ідея для сюжету: дівчина не може змиритися зі втратою брата, свого єдиного родича, і мало не божеволіє, але потім вигаданий нею ж образ цирку доносить до неї правду про смерть рідної людини... Або (тут читач може обрати) - в їх місто дійсно приїхав чарівний мандрівний цирк, котрий бачать лише обрані... А може, тільки розгублені душі?

За що зачепилася (це не все, просто на що хотіла б звернути увагу):
"Утворювали справжню картину з масла" - коли так написано, дійсно уявляється масло (кухонне, вершкове). Краще було б написати "картину, писану масляними фарбами".
"Мої руки відразу попрямували до папірця" - може, краще "потяглися", "смикнулися" або "опинилися біля..."?
"Десять хвилин по дев’ятій... Коли я йшла по нічній вулиці"... - може, краще по "стемнілій" чи "поночілій", адже дев'ята - це ще далеко не ніч?
"Проснулась, адрес, пустий, надписи, кармани, хватало, спасати" - "прокинулась, адреса, порожній, написи, кишені, вистачало, рятувати".

І... Районний продуктовий (бо продавець же один), у якому можна довго вибирати корм для собак, походжаючи поміж рядами... Ох, як я заздрю, невже таке буває у світі!

В цілому, сюжет сподобався (особливо закінчення), але над виконанням я б ще радила попрацювати. Але всі ми постійно вчимося!
Удачі на конкурсі!

_________________
Ніжно-калиновим словом помережу...


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: av010 Дивний спокій чар
СообщениеДобавлено: 18.01.2021 19:37 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 3
Балацька Віра писал(а):
Доброго дня!
Цікава ідея для сюжету: дівчина не може змиритися зі втратою брата, свого єдиного родича, і мало не божеволіє, але потім вигаданий нею ж образ цирку доносить до неї правду про смерть рідної людини... Або (тут читач може обрати) - в їх місто дійсно приїхав чарівний мандрівний цирк, котрий бачать лише обрані... А може, тільки розгублені душі?

За що зачепилася (це не все, просто на що хотіла б звернути увагу):
"Утворювали справжню картину з масла" - коли так написано, дійсно уявляється масло (кухонне, вершкове). Краще було б написати "картину, писану масляними фарбами".
"Мої руки відразу попрямували до папірця" - може, краще "потяглися", "смикнулися" або "опинилися біля..."?
"Десять хвилин по дев’ятій... Коли я йшла по нічній вулиці"... - може, краще по "стемнілій" чи "поночілій", адже дев'ята - це ще далеко не ніч?
"Проснулась, адрес, пустий, надписи, кармани, хватало, спасати" - "прокинулась, адреса, порожній, написи, кишені, вистачало, рятувати".

І... Районний продуктовий (бо продавець же один), у якому можна довго вибирати корм для собак, походжаючи поміж рядами... Ох, як я заздрю, невже таке буває у світі!

В цілому, сюжет сподобався (особливо закінчення), але над виконанням я б ще радила попрацювати. Але всі ми постійно вчимося!
Удачі на конкурсі!



Доброго часу доби. Щиро вам вдячна за розгорнутий коментар до мого оповідання. Посипаю голову попелом за деякий суржик та сумнівні речення, однак згідна з вами про те, що ми постійно навчаємось. Впевнена, що буду переписувати це оповідання ще сотні разів, тому буду виправлятися :3


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: av010 Дивний спокій чар
СообщениеДобавлено: 20.01.2021 10:34 
Не в сети
Чечако
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 10.03.2013 12:49
Сообщения: 45
Вітаю, авторе! Отже, маємо тут магічний реалізм, густо просякнутий психологізмом драми. Емоційна і щемна історія, яка, назагал, сподобалась. Але тепер буду сварити.
Текст ну дууууже невичитаний! Розумію, що допилюватимете, але під час читання у мене складалося таке враження, що ви написали його й залили, навіть не перечитавши. Зайві слова, неузгодження в реченнях і словосполученнях, русизми, недоречне використання слів - варто дуже тісно попрацювати з редактором, але це цілком виправляється навіть вичиткою. По сюжету - повтори, які варто було б прибрати. Мабуть, тоді оповідка зникне чи не на чверть. Разом із тим, мені бракнуло повноцінних діалогів героїні із друзями брата, у яких був хоча б натяк на те, що брата її уже нема на цьому світі - каюсь, я зрозуміла це лише під кінець. Ну, тобто, констатоване героїнею розратування друзів на це аж ніяк не натякає, та й виглядає радше не як подія, а розповідь про подію. Коротше, допрацюєте - і все у вас вийде.
Наснаги і удачі на конкурсі!

_________________
Сплю. Вижу.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: av010 Дивний спокій чар
СообщениеДобавлено: 20.01.2021 14:26 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 3
Сновида писал(а):
Вітаю, авторе! Отже, маємо тут магічний реалізм, густо просякнутий психологізмом драми. Емоційна і щемна історія, яка, назагал, сподобалась. Але тепер буду сварити.
Текст ну дууууже невичитаний! Розумію, що допилюватимете, але під час читання у мене складалося таке враження, що ви написали його й залили, навіть не перечитавши. Зайві слова, неузгодження в реченнях і словосполученнях, русизми, недоречне використання слів - варто дуже тісно попрацювати з редактором, але це цілком виправляється навіть вичиткою. По сюжету - повтори, які варто було б прибрати. Мабуть, тоді оповідка зникне чи не на чверть. Разом із тим, мені бракнуло повноцінних діалогів героїні із друзями брата, у яких був хоча б натяк на те, що брата її уже нема на цьому світі - каюсь, я зрозуміла це лише під кінець. Ну, тобто, констатоване героїнею розратування друзів на це аж ніяк не натякає, та й виглядає радше не як подія, а розповідь про подію. Коротше, допрацюєте - і все у вас вийде.
Наснаги і удачі на конкурсі!


Доброго дня! Писала в останній день подачі, тому текст вийшов трішки корявий. Буду старатись у майбутньому. Дякую за критику!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: av010 Дивний спокій чар
СообщениеДобавлено: 21.01.2021 13:45 
Не в сети
Приживала
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 24.10.2020 01:21
Сообщения: 94
Фух... Добре, що читачі в коментарях пояснили мені, про що був цей текст...
Мало того, що він не вичитаний (про це вже сказали)... Чесно, в мене було таке враження, наче слова скинули в мішок, перетрусили і висипали на (стіл) монітор. Такий собі потік свідомості...


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: av010 Дивний спокій чар
СообщениеДобавлено: 21.01.2021 14:01 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 3
Козачка писал(а):
Фух... Добре, що читачі в коментарях пояснили мені, про що був цей текст...
Мало того, що він не вичитаний (про це вже сказали)... Чесно, в мене було таке враження, наче слова скинули в мішок, перетрусили і висипали на (стіл) монітор. Такий собі потік свідомості...


Про те, що текст не докінця пророблений я повністю згідна. Однак, якщо ви не зрозуміли задумку й тему то це вже не моя проблема(тобто не автора), а лише читача, що занадто поверхнево сприймає написана та не може подивитись глибше тривіальних сюжетів. Це лише значить, що вам по душі інші жанри та стилі. Дякую за критику!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: av010 Дивний спокій чар
СообщениеДобавлено: 23.01.2021 19:46 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 16.01.2021 16:50
Сообщения: 6
Якщо це писалося в останній день подачі, то зрозуміло, чому тема настільки проста, наскільки можна. Для зрілого автора погано написали, бо історія не захоплює: багато хто втрачає братів, сестер - це замало. Для молоденького - все попереду. Вчіться писати літературною мовою, багатою.
Вам удачі.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 8 ] 

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB