Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 20.04.2024 00:22

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 24 ]  На страницу Пред.  1, 2
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Re: av009 Повстання
СообщениеДобавлено: 21.01.2021 00:16 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 12
Блискавка писал(а):
Мені абсолютно не сподобалось.
Це нормально. На колір і смак усі фломастери різні товариш не всяк.

Цитата:
Початок написаний уривчастими реченнями.
Саме так. Перша сцена - втеча. Нервова, динамічна. Уривчасті речення це підкреслюють.

Цитата:
Головний персонаж викликає зневагу.
Це теж нормально. :D Чи головгер обов'язково має бути позитивним персонажем?

Цитата:
Фінал нічого не пояснив. У чому ж губернатор найкращий? Чим заслужив, що його весь час повертають до життя? Заколот не придушив, навіть не спробував. Втікав, спасаючи себе. Переживав за колонію? Ні.
От саме для того, щоб читач поставив ці запитання, й було створено такий сюжет. Аби подивитися, як поводитиметься людина у складних, надзвичайних обставинах. І як має поводитися, щоб залишитися людиною.

Цитата:
А мав би, адже:
"Колонія важлива не копалинами, а сферою впливу на Червоній планеті. Втратити її – це позбутися панування на Марсі та в усьому ближньому космосі."
Якби він усе чинив як треба, не було б ані заколоту, ані втечі, ані катастрофи, яку він зазнав. Не було б оповідання. Бо головне в сюжеті - конфлікт.

Цитата:
Та й не надто розумний, бо помирав усі минулі рази через власну необережність.
На жаль, люди - слабкі створіння!

Цитата:
А штучний інтелект і роботи. Хіба головне правило у них - не спасати людину? То чому ж вони власноруч її вбили?
Мабуть, ви неуважно читали:
Цитата:
Арні підійшов до столу.
Сер, нам доручили зберігати вашу особистість для керування колонією. Про життя мова не йшла.

Вони голову губернатора зберегли, тож виконали завдання. Це дуже цікава проблема - співіснування людини та робота. Роботу все одне - нова голова, стара, головним для нього є інформація. А для живої людини - ні.

Цитата:
Можливо, я просто дуже серйозно підійшла до цього оповідання :?:
Хіба можна інакше? :D

Цитата:
Та все ж, успіхів!
Навзаєм!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: av009 Повстання
СообщениеДобавлено: 22.01.2021 10:39 
Не в сети
Постоялец

Зарегистрирован: 10.01.2018 22:43
Сообщения: 133
Откуда: IF
От. Нарешті! Кров'янка й розчленування. Бо вже було враження, що потрапив на коркурс дитячих казок. :) А не в Цирк – травматичне, вбивче місце, сповнене всіляких страхіть, зокрема й клоунів, як у Кінга. ;)

Погане в оповіданні лише одне – завершення (вже на Землі).
Я в ньому чомусь зашпортався й почав кривитися. Чи забагато пояснень, чи виправдання занадто жалюгідні, чи чогось не вистачає...? Може сцени, де роботи розмовлятимуть і плануватимуть наступні розваги!? От, на початку, вони ж усі знали (через wifi ;)), що баки розтрощені, пального нема, але чомусь не притягнули збитий винищувач... І в кому свого "пацієнта" чомусь не перевели, а дали йому "можливість" все те пережити. Цікаво ж, чому... Азімов би плакав. А от людям, що напихають свої будинки всілякою "розумною технікою" і навіть не турбуються про її захист від стороннього проникнення – був би привід задуматись.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: av009 Повстання
СообщениеДобавлено: 22.01.2021 23:41 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 12
Волод писал(а):
Може сцени, де роботи розмовлятимуть і плануватимуть наступні розваги!? От, на початку, вони ж усі знали (через wifi ;)), що баки розтрощені, пального нема, але чомусь не притягнули збитий винищувач... І в кому свого "пацієнта" чомусь не перевели, а дали йому "можливість" все те пережити. Цікаво ж, чому... Азімов би плакав. А от людям, що напихають свої будинки всілякою "розумною технікою" і навіть не турбуються про її захист від стороннього проникнення – був би привід задуматись.
Якщо цей фінал ошелешує, справляє враження "як обухом по голові" та викликає в читача спротив - це саме та реакція, на яку сподівався підступний автор. :D Мені здавалося, що таке підкреслено буденне закінчення історії викликатиме обурення більше ніж свідомий заколот роботів. Світобудовочка вміє покарати так, що це здаватиметься нагородою, та навпаки.
Щодо Азімова - хотілося й обіграти, й показати суперечність законів, що він вигадав. Та побіжно торкнутися теми дослідження роботами людини.
Цитата:
Дік засовав маніпуляторами, бажаючи порадувати губернатора. Той лежав без руху. Важко було уявити, через що він пройшов. Дік знімав собі гусениці, але це не боляче. Біль здавався чимось міфічним, недосяжним. Робот-механік шкодував, що не відчуває навколишнє як люди.

Та інколи Дік здається більш людяним, ніж "формальна" людина Дональд
Цитата:
За допомогою маніпуляторів Дік підвівся, схилившись убік. Подивився на людину й вимовив мало не з надривом:
– Їх більше немає.
Не одразу Дональд зрозумів, що мова йде про його «павучки».
Відрізав:
– Плювати! Встигли полагодити?
– Напевно. Не знаю.
То хто з них людина у цьому епізоді? Тобто все складно, хочу я сказати.
Дякую вам за приємні слова й бажаю удачі на конкурсі!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: av009 Повстання
СообщениеДобавлено: 22.01.2021 23:59 
Не в сети
Ёжик в тумане
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 17.01.2014 21:50
Сообщения: 2909
Откуда: З хутора близ Диканьки (Енеїдівка)
Пардонте, шо пхнуся зі своїм офтопом.
А "підступний автор" не боїться раптом виграти конкурс?
Твір-бо крутезний :roll:

_________________
Добрий вечір, ми з України!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: av009 Повстання
СообщениеДобавлено: 23.01.2021 00:20 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 12
Та ну! Ще випиляють у першому турі. :lol: Бо - "кров-кишки-розп..." ну, ви зрозуміли.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: av009 Повстання
СообщениеДобавлено: 23.01.2021 00:46 
Не в сети
Ёжик в тумане
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 17.01.2014 21:50
Сообщения: 2909
Откуда: З хутора близ Диканьки (Енеїдівка)
Я не випилюю. Коляку встромив (бо твір того вартий).
Щоправда не осиковий (не було під рукою :lol: )
Успіху на конкурсі! :mrgreen:

_________________
Добрий вечір, ми з України!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: av009 Повстання
СообщениеДобавлено: 23.01.2021 01:18 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 12
Щиро дякую! Успіху навзаєм! :D


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: av009 Повстання
СообщениеДобавлено: 25.01.2021 16:58 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 02.09.2020 16:35
Сообщения: 126
Доброго дня!
Вітаю в фіналі!
Мені оповідання зайшло. Легко читається, оповідь розгортається, як жива. Немов фільм подивилася.

Але в оцьому місці не вірю: "Широко розкритими очима пілот дивився, як до нього тягнеться металева рука." У дядька лобове скло розбили в космосі, отже, в діру поперло повітря з маленької кабіни. А також все, що там було всередині. Чомусь мені здається, що цей факт його мусив таки відволікти від руки робота.
І що то за побутовий міксер, що кістки рубає? Мій колись від сухарів навернувся.

Незрозумілий і оцей діалог:
" – Ти знав, що доведеться вбити... – прошипів Дональд.
– Але, шануючи слухи ваші, сказати не міг. Вибачте."
Слухи - це слух?

Ну, і ще присутні дрібні одруківки на зразок "Він стояв на свої тринозі", "Підняв, щоб звільнитися від липкої бридоти, та обмір", "Дику, ти обіцяв", але вони оповідання не псують.

Дякую, авторе, мені було цікаво!

_________________
Ніжно-калиновим словом помережу...


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: av009 Повстання
СообщениеДобавлено: 26.01.2021 17:19 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 12
Балацька Віра писал(а):
Доброго дня!
Вітаю в фіналі!
Мені оповідання зайшло. Легко читається, оповідь розгортається, як жива. Немов фільм подивилася.
Дякую! Приємно чути.

Цитата:
Але в оцьому місці не вірю: "Широко розкритими очима пілот дивився, як до нього тягнеться металева рука." У дядька лобове скло розбили в космосі, отже, в діру поперло повітря з маленької кабіни. А також все, що там було всередині. Чомусь мені здається, що цей факт його мусив таки відволікти від руки робота.
А що пілоту лишалося робити? Тільки дивитися. Ба більше, мені здається, він уже був мертвий на той час. Тому й "широко розкритими очима", а не "пілот широко розплющив очі". :D

Цитата:
І що то за побутовий міксер, що кістки рубає? Мій колись від сухарів навернувся.
Отой міксер нікому не сподобався. Тре було спочатку спробувати. :lol: Добре, нехай буде блендер! Цей точно впорається.

Цитата:
Незрозумілий і оцей діалог:
" – Ти знав, що доведеться вбити... – прошипів Дональд.
– Але, шануючи слухи ваші, сказати не міг. Вибачте."
Слухи - це слух?
"Шануючи (шанувавши) слухи ваші" - це застаріле звертання, сталий вираз, така собі ввічлива форма. Мається на увазі "пробачте на слові" або "з дозволу сказати". Роботи вирішили - якщо вже вбивати, то хоч культурно. :?

Цитата:
Ну, і ще присутні дрібні одруківки на зразок "Він стояв на свої тринозі", "Підняв, щоб звільнитися від липкої бридоти, та обмір", "Дику, ти обіцяв", але вони оповідання не псують.
Дякую, що вполювали. Зараз покажу їм...

Цитата:
Дякую, авторе, мені було цікаво!
Вам теж удачі на конкурсі!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 24 ]  На страницу Пред.  1, 2

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB