Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 19.04.2024 11:06

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 19 ]  На страницу Пред.  1, 2
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Re: at024 Будиночок в селі
СообщениеДобавлено: 24.09.2020 18:41 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 12.09.2020 12:20
Сообщения: 42
Вітаю, авторе!
Оповідання трішки пласкувате, проте сподобалось.
Назрівала смачна горорна історія, (навіть типова, я б сказав, бо вже з перших абзаців, я передчував щось дуже лихе і кровожерливе), і ви пожаліли таких читачів, як я, які не люблять містичних м'ясорубок, і не пустилися берега.
Тому мною воно сприйнялось добре.
Але хочеться поглянути об'єктивно. І тут от якраз потрібно було допустити трішки трешу.
Вкінці гумор - трішки невдалий. Уявіть собі, людей, які шоковані від побаченого, заціпенілі від жаху, а дівчинка собі вирішила прикольнутися! :-)
Та вони би навіть розмовляти нормально не змогли після такого! Вони би гикали ще з місяць! А потім або спивались би, або спускали всі гроші на психотерапевтів.
Хоча, якщо закрити очі на таке, то потрібно відзначити позитиви:
- зіграли усі елементи/герої;
- добре трималась інтрига;
- легко читалось, не виникала плутанина з дійовими особами.
Дякую за твір!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: at024 Будиночок в селі
СообщениеДобавлено: 25.09.2020 22:48 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 8
Таргард писал(а):
Але хочеться поглянути об'єктивно. І тут от якраз потрібно було допустити трішки трешу.
Вкінці гумор - трішки невдалий. Уявіть собі, людей, які шоковані від побаченого, заціпенілі від жаху, а дівчинка собі вирішила прикольнутися! :-)
Та вони би навіть розмовляти нормально не змогли після такого! Вони би гикали ще з місяць! А потім або спивались би, або спускали всі гроші на психотерапевтів.


Так все це ще буде в майбутньому! Ну, а дівчинку сварити не варто, їй років 6-7, в такому віці про наслідки ще не задумуються. Просто оповідання, як правильно відзначили позитивне, тож треба було й кота врятувати. Не кидати ж його в лісі поряд з проклятим селом! А акцентувати увагу на вусатому під час втечі мені здалося некоректним.
Дякую за відгук!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: at024 Будиночок в селі
СообщениеДобавлено: 26.09.2020 00:51 
Не в сети
Доктор Зло
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 26.07.2011 11:36
Сообщения: 5660
Откуда: Зворотний бік Місяця
Цей текст чомусь мені приписували. Почитала - ні, це точно не я. :D
Загальне враження - бракує емоцій і мотивованої поведінки персонажів.
Починається з того, що родина їде... Куди? На дачу? Дивитися на отримане у спадок майно? Ні. Ймовірніше, цю хату в селі вони нещодавно придбали. Дивує те, що дружина, схоже, не в курсі, що то за будинок. Хіба вони не обговорювали разом покупку, не роздивлялися світлини, документи. Таке враження, що вони купили кота лантусі. До речі, чомусь ніхто з них не має власного імені, крім кота пончика і священника Митрофана. Та й характери як слід не розроблені, лише "типові схеми".
Але навіть не це найбільше дратує. Головне - емоційна глухота. От у них утік кіт до лісу. Домашній перс, товстий плеканий улюбленець, який самотужки в лісі точно не виживе. Реакція?
Цитата:
Нічого з котом не станеться. Набігається й повернеться, розбишака. Ми надто далеко заїхали, щоб назад повертатися, тож ну ж бо, розпаковуйтесь!
Як то кажуть, тут усе прекрасно. По-перше, нормальні хазяїни, котобатьки вже прочесали б увесь ліс у пошуках втікача. Принаймні, почали би хвилюватися. Нічого з цього не бачимо. Припустимо, що в автора немає домашних тварин, адже він не знає слово "переноска" й називає це "котячим ящиком".
По-друге, якби вони "недалеко заїхали"? Повернулись би? І не побачили, що то за будинок?

Цитата:
– Скажи, куди поділася каструля з квітками? – через кілька днів допитувалася сердита мати.
Квітки у каструлі? Ну добре, хай будуть. Але кота ви досі не відшукали. А цікаво, як вони ставляться одне до одного?
Цитата:
Писати під рюмсання доньки, що долинало з-за стіни, було неможливо
Зрозуміло. Замість заспокоїти доньку цей тато пішов на прогулянку. І я не можу сказати, що автору це не подобається. Таких маркерів у тексті нема. Навпаки, опис усіх подій нейтральний, навіть якийсь безбарвний. Як у синопсисі.

Цитата:
– Чому всі мене цураються?
– Ви в проклятому домі живете, – прошепотів зляканий селянин й прожогом кинувся навтіки. Чоловік погнався за ним, але швидко відстав, впустивши втікача за черговим поворотом.
Ну не знаю. Якщо це має лякати, то не вийшло. В лоб і знову ж таки позбавлено психологічної мотивації. Уявіть собі місцевого жителя, який уперше побачив нову людину в селі. Навряд чи він буде розмовляти з таким пафосом та ще й побіжить геть.

Цитата:
– Чому ви занедбали церкву? Чому офіційно не зріклися сану? Що змусило вас втратити віру? – допитувався письменник, переслідуючи колишнього священника. Митрофан не відповідав і мовчки простував своєю дорогою
Розумію того Митрофана. Приїжджає бозна хто, ставить глобальні, але нетактовні питання. Пощастило ще письменникові, що по пиці не отримав. :D

Цитата:
– Куди поділися приправи? Відповідай, доки мені терпець не урвався!
– Я не знаю, – схлипуючи, прошепотіла дівчинка. – Їх домовик забрав
Як виявляється у фіналі, домовика немає. То навіщо це в сюжеті?

Цитата:
– Отже, ти розкрив таємницю нашої милої русалки, – почув він знайомий голос ватажка місцевих хуліганів
Він має рацію. Стає зрозумілим, що буде далі.

Цитата:
– Колись жив у цьому селі священник, – спорожнивши чарку, почав свою розповідь Митрофан
Цей прийом наш Дракотик називає "А скажіть, професоре..." Замість подій - статична розтлумачка.

Цитата:
Решта розбишаків падали накарачки, розриваючи одежу відрослими кігтями, обростаючи хутром, клацаючи зубами і люто гарчачи

Цитата:
– Ой, це ж лише Пончик! – дзвінко розсміялася першокласниця. – Я пожартувала
Тобто вони побачили втопленицю, перевертнів - і продовжили жартувати про домовика? Знову абсолютна відсутність емоцій і нормальної людської реакції.
І звідки взявся Пончик?

_________________
Чому найважче у світі – це переконати птаха, що він вільний?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: at024 Будиночок в селі
СообщениеДобавлено: 15.10.2020 16:28 
Не в сети
Приживала
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 28.09.2020 12:07
Сообщения: 58
А чому домовика немає? Для мене в цьому питанні залишились три крапки ...
Добре, що фінал позитивний: всі цілі і котик знайшовся :)

_________________
Думка - це лише блискавка вночі. Але в цій блискавці - все.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 19 ]  На страницу Пред.  1, 2

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 3


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB