Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 28.03.2024 23:34

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 13 ] 
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: at023 І прийде час
СообщениеДобавлено: 13.09.2020 17:10 
Не в сети
Site Admin

Зарегистрирован: 08.01.2007 11:46
Сообщения: 4111
Откуда: admin @ rbg-azimut.com
Обсуждение рассказа at023 І прийде час


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: at023 І прийде час
СообщениеДобавлено: 14.09.2020 08:20 
Не в сети
Постоялец

Зарегистрирован: 10.01.2019 20:24
Сообщения: 107
Авторе, вітаю!
Це прекрасне оповідання!
Етнофентезі, замішане на давніх віруваннях, з двома світами, водяниками, русалками та іншими істотами.
А за карпа окрема дяка, супер.
Особисто мені не дуже вистачило мотивації персонажа, який виявися батьком ГГ: дошкуляти всім людям, розуміючи наслідки звільнення Посухи, щоб виявити сили у власної доньки?
На фоні дій трьох сестер, які намагаються врятувати землю від посухи, трохи дивно.
Але загалом одне з найкращих оповідань серед прочитаних, отже, успіху у фіналі (тут стовідсоткове потрапляння в топ).
Удачі на конкурсі!


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: at023 І прийде час
СообщениеДобавлено: 14.09.2020 21:22 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 5
Христя Хмиз
Щиро дякую за такий відгук!
Подумаю як мотивувати героя, щоб його дії були зрозуміліші, дякую за зауваження. Автор застрибав у останній вагон потяга, тож герої вийшли трохи пожамканими))
Вам теж зичу успіху на конкурсі!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: at023 І прийде час
СообщениеДобавлено: 15.09.2020 19:29 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 13.01.2020 20:31
Сообщения: 317
Откуда: Місто Змієве на Чарівних горах
Оповідання хороше, герої-бабусі мають мету, є сюжетні повороти та пригоди. Власне потойбіччя теж цікаве.
Але загальне враження від оповідання неоднозначне.
Воно (драматургічно) нагадує народну казку, де герой проходить певний квест, але часом ти не розумієш, навіщо стаються ті чи інші події. Бо з тих пір, як казку склали, до часу, коли її записали, багато було втрачене чи повністю змінило сенс.
От так і тут.
Героїні (до речі, три бабці - ну чисто мойри!)) йдуть на завдання, питають у одних - їм кажуть, питають у інших - їм ще кажуть, тоді вони повертаються у світ. Це ок для казки, але драматургічно це недобре. Де спротив, де конфлікти? Нічого немає, хіба що трошечки з русалками. Аж тут виринає онука, до якої навідується незнайомець, а тоді нападає істота, яку шукають бабці. Але навіщо Артему піддавати Талу ризику? Чому він утік з дому? Що з друзями Тали, які побачили чари? Все це лишилося без відповідей, на жаль. Тобто цілі сюжетні арки провисли тим чи іншим кінцем. У Тали взагалі з метою проблема - її немає. Дівчинка реагує на подразники (на сумніви друзів, на агресію незнайомця, на напад лисиці, на команди старших), але сама нікуди не рухається.
З іншого боку, несподівано драматичний фінал про відхід старих жінок у інший світ - гарний.

Ще зазначу таке: проблеми з комами. Де треба - буває, немає, натомість трапляються зайві.
Також бували мовні проблеми, приміром:
Цитата:
під острахом вишмагати кропивою

краще "погрожуючи відшмагати". Острах - трошки не не туди.
Знайшлася нескладуха: Брамник каже, що не тримає істот на замку - і тут же заявляє, що обійшов своїх подопічних, які сидять закриті, і Посуха вирвалася.

Тож в цілому історія непогана, але технічно недопиляна. Ще думаю, як голосувати, але щиро бажаю успіху на конкурсі!


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: at023 І прийде час
СообщениеДобавлено: 16.09.2020 11:44 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 5
Вітаю Дракотику!
Дякую за коментар.
Дракотик писал(а):
Героїні (до речі, три бабці - ну чисто мойри!)
І в думках не було))
У персонажів є реальні прототипи, власне мої прабабки, усі збіги випадкові :lol:
Дракотик писал(а):
Що з друзями Тали, які побачили чари?

Після того, як хлопці пішли додому, Артем промовив замовляння, щоб вони нічого не згадали. Цей шматок є у тексті.
Щодо решти зауважень - нічого не маю проти, текст дійсно сирий, дедлайн звалився з неба неочікувано :roll: , візьму до уваги ваші поради, коли буду "допилювати".
Удачі на конкурсі!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: at023 І прийде час
СообщениеДобавлено: 16.09.2020 12:34 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 13.01.2020 20:31
Сообщения: 317
Откуда: Місто Змієве на Чарівних горах
Так, у тексті це було. Але після й другого перечитування цього уривку мені не стало зрозуміло, чи Артем чарував на Талу, чи на хлопців. У мене склалося враження, що на Талу, але без ефекту. Бо на той момент інші діти вже пішли. А ми, до того ж, не бачимо ефекту від чарів. Ну, приміром, діти мали би заговорити з подивом про те, а що вони роблять у цьому кутку села, щоб ми побачили, що магія спрацювала. Або розмовляти про події, яких не було, наприклад, що вони з Талою робили уроки))) без цього ваще неясно, хто на кому стоїть.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: at023 І прийде час
СообщениеДобавлено: 17.09.2020 09:11 
Не в сети
Приживала
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 14.01.2014 14:18
Сообщения: 69
Откуда: Украина,Киев
Хороша історія, приємна.
Хотілось би якось більше, щоправда, дуже вже різко все закінчено.
Ну і всю дорогу безнадійно плутався, хто є хто... Шість імен на трьох персонажів - то трохи забагато. Якби вони хоч схожі були і не так часто змінювались =)

_________________
Про вовка промовка.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: at023 І прийде час
СообщениеДобавлено: 17.09.2020 15:30 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 5
Дракотик
Була думка дописати, щоб хлопці влягаючись спати, вели діалог про те, що не пам*ятають, як провели день. Але гарна думка приходить пізніше, тре доробити)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: at023 І прийде час
СообщениеДобавлено: 17.09.2020 15:38 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 5
Волк
Дякую за коментар! Маю баг, чим більше починаю розписувати події, тим більше читачам головняку у кінці. Тож цього разу вирішила чим по стисліше :lol: , спробую внести якісь корективи після конкурсу)
Ну, а на рахунок бабусь вибачайте, були три такі реальні бабки, дуже вже кортіло розповісти про них світові :lol:
Успіху!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: at023 І прийде час
СообщениеДобавлено: 17.09.2020 21:49 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 12.09.2020 12:20
Сообщения: 42
Я, як часто буває, знаходжусь в опозиції: мені твір не сподобався.
Купа міфічних істот і всі... - неміські. Де міське фентезі?
Та нехай.
Не вдалось мені осягнути вашу головну думку, захаращена сюжетна лінія. Для мене забагато акшину.
Не пішло мені. Буває. Не ваш я читач.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: at023 І прийде час
СообщениеДобавлено: 22.09.2020 19:20 
Не в сети
Авторитет

Зарегистрирован: 08.01.2020 18:39
Сообщения: 326
Вітаю. Фентезі справді не міське, а сільське. Проте на в тих краях, звідки приходять назви жанрів, різниця між "town" і "village" досить розмита, тож згодиться. Міфічні істоти цікаві і кожна має своє місце, мотив з ініціацією нової чаклунки і спочинком старих теж дуже гарний. З мінусів: дуже дивний образ Артема, спецефекти (все ж для мене народні чари мають діяти без всіх цих вибухів й куди більш буденно), а також те, що не відчувається закінчення. Це більше схоже на початок повісті про Талу, ніж окремий завершений твір. Та все ж, на 4-ку, гадаю, потягне.
Успіху!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: at023 І прийде час
СообщениеДобавлено: 24.09.2020 00:31 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 18.09.2019 17:53
Сообщения: 367
Откуда: Долина Буревісника, там де Море і Сонце
Вибачте, Авторе, але в мене колись була сусідка по комуналці, така собі типова представниця класу "київських селян", то в неї найвищим компліментом було: "така баба, дуже грамотна". З тих пір, як чую "грамотна" стосовно жінки, не можу припинити сміятися і налаштуватися на більш серйозний лад. А оповідання сподобалося!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: at023 І прийде час
СообщениеДобавлено: 24.09.2020 19:07 
Не в сети
Приживала
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 19.03.2015 10:59
Сообщения: 60
Вітаю, Авторе.

Через проблеми з комами інколи важко читалося.
Загалом - непогано, хоча твір не видається завершеним. Скоріш як пролог до пригод Тали.
В рамках твору - Тала нічого, як персонаж, не зробила. Її історія і подорож бабусь до Хомута ніяк не переплітаються.

Показати б на початку, як вона пробує чаклувати перед друзями, щоб похизуватися, але в неї нічого не виходить. Повертаються бабусі з Хомута, але нічого з Посухою зробити не можуть. І тут їм допомагає Тала. Тобто, показати її ріст, що вона чогось навчилася, щось усвідомила.
Бо ніякої ідея за твором я не розгледів.

Удачі на конкурсі.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 13 ] 

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 2


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB