Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 29.03.2024 04:14

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 26 ]  На страницу 1, 2  След.
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: at005 Серце чорта
СообщениеДобавлено: 13.09.2020 17:10 
Не в сети
Site Admin

Зарегистрирован: 08.01.2007 11:46
Сообщения: 4111
Откуда: admin @ rbg-azimut.com
Обсуждение рассказа at005 Серце чорта


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: at005 Серце чорта
СообщениеДобавлено: 14.09.2020 00:26 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 02.09.2020 16:35
Сообщения: 126
Дуже сподобався опис нечистої сили (потойбічних істот?) і ідея оповідання в цілому.
Під час читання згадала про новий квартал, котрий виріс на одному з київських схилів з панорамою на Дніпро, на місці старезних будинків. Не могла відбитися від відчуття, що під час читання знаходжуся саме на тій вулиці.
Ви чудово пишете, не хочеться відриватися. Хоча головний антагоніст (не Злидень, а загальне зло) здався нечітким і дещо зіжмаканим. Звідки взявся (я не про місце, а про час і причини), чому він саме такий - хотілося б більш детального пояснення.
Але в будь-якому разі, спасибі за нагоду почитати щось захоплююче!


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: at005 Серце чорта
СообщениеДобавлено: 14.09.2020 00:52 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 8
Цитата:
Дуже сподобався опис нечистої сили (потойбічних істот?) і ідея оповідання в цілому.

Мені більше імпонує британська "назва-парасолька" фейрі. Це сусіди, що живуть поруч - добрі та злі. Усе, що тут, але не люди. Нечистими їх назвали порівняно недавно, і виключно у християнській традиції - і то, побутова магія досі до них апелює. А раніше, на погляд автора, було ото таке, що написано :) Вони й досі поруч, наші сусіди :) А серед них Вася :)

Цитата:
Під час читання згадала про новий квартал, котрий виріс на одному з київських схилів з панорамою на Дніпро, на місці старезних будинків. Не могла відбитися від відчуття, що під час читання знаходжуся саме на тій вулиці.

На жаль, в Черкасах теж такого повно :? Хоча всі співпадіння ненавмисні, але така історія могла статися от прямо недавно, у дуже конкретній місцевості.

Цитата:
Хоча головний антагоніст (не Злидень, а загальне зло) здався нечітким і дещо зіжмаканим. Звідки взявся (я не про місце, а про час і причини), чому він саме такий - хотілося б більш детального пояснення.

Гм, боюся, про це буде окрема історія, бо в рамках оповідання це було б важко вмістити - пішли би пекельні прогрузи, які, до того ж, могли би деанонімувати автора. Хоча я дуже добре уявляю, звідки і що то є. Для оповідання ж головне, що це, скажемо так, магія, що панує у запорєбріку. А вже чи вона керує людьми, чи вони нею керують -то питання вкрай неоднозначне :)

Цитата:
Але в будь-якому разі, спасибі за нагоду почитати щось захоплююче!

Дякую за відгук, дуже приємно! :)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: at005 Серце чорта
СообщениеДобавлено: 14.09.2020 01:54 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 09.09.2020 22:09
Сообщения: 40
Сподобалось! Особливо кінцівка, коли люди самі вийшли на бородьбу із забудовником. Нехай вони до кінця не усвідомлювали проти чого саме боряться, і нехай їм трохи допомогли прокинутись і зібратись, але втручання жителів майже в останній момент - це була сильна сцена.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: at005 Серце чорта
СообщениеДобавлено: 14.09.2020 12:50 
Не в сети
Приживала
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 15.08.2020 21:04
Сообщения: 54
Откуда: Бермуда
Твір мені дуже сподобався, особливо опис нечисті та кінцівка. Але читаючи початок, то мені хотілось припинити через шаблонність. Здається, що твір складається із кількох частин, які треба краще поєднати, бо там, щоб зрозуміти, що до чого, часто зупинявся.
Удачі на конкурсі.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: at005 Серце чорта
СообщениеДобавлено: 14.09.2020 15:56 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 02.07.2020 13:52
Сообщения: 40
Авторе, дякую! Дуже сподобалося. Тема надзвичайно актуальна.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: at005 Серце чорта
СообщениеДобавлено: 15.09.2020 03:38 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 19.09.2019 20:51
Сообщения: 338
Вітаю, Авторе!
Дуже сподобалось! Чудовий головний герой – мудрий, розважливий і винахідливий. Якби таких дядьків у світі було більше, то, мабуть, і жили б ми набагато краще... Чітко позначені і описані всі категорії зла – і те, що у Злидня, і московське мертвотно-гниле. Взагалі чудово змальований світ потойбічних істот, які мешкають поряд з людьми. Приємно бачити, що всі вони різні, проте вельми логічні, тому не виникає відчуття їхньої штучності і вигаданості – навіть у Смерті з маками у волоссі. Гарно написано, і шкода розлучатися з такими цікавими героями – виникає бажання дізнатись, що з ними трапиться далі.
Успіху у конкурсі! :D


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: at005 Серце чорта
СообщениеДобавлено: 15.09.2020 16:08 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 8
Дякую усім за відгуки, дуже приємно!

Мартин писал(а):
втручання жителів майже в останній момент - це була сильна сцена.

Шановний Мартине, так, в цьому-то й весь цимес 8) - в спільній роботі. Кожен робить те, що в його силах - а разом виходить перемога :) Дякую за відгук!

Доброслава писал(а):
Авторе, дякую! Дуже сподобалося. Тема надзвичайно актуальна.

Так, на жаль. Але коли й смерть за нас - хто проти нас? :) Дякую!

Сокира писал(а):
Гарно написано, і шкода розлучатися з такими цікавими героями – виникає бажання дізнатись, що з ними трапиться далі.
Успіху у конкурсі! :D

На жаль, на конкурсі заборонено виставляти продовження. Але, може, колись доживу до авторської збірки - і вже там розвернуся :) Дякую за ваш відгук, Сокиро!

Усім теж бажаю успіху!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: at005 Серце чорта
СообщениеДобавлено: 15.09.2020 21:06 
Не в сети
Авторитет

Зарегистрирован: 08.01.2020 18:39
Сообщения: 326
Вітаю. Ось це справді чудовий варіант національного міського фентезі. Можливо, як дійсно зазначили, трохи шаблонно, проте кліше б ніколи не стали кліше, якби не спрацьовували. З відвертих мінусів: не завадить вичитати (мабуть, все ж "під листочком", а не "від") і епізод коли Смерть, не обертаючись, стає до героя обличчям. Це якимись дешевими спецефектами віддає. А загалом, звісно, однозначна "1" на даному етапі і, нехай не найвища, але висока оцінка у другому турі, якщо пощастить.
Успіху!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: at005 Серце чорта
СообщениеДобавлено: 16.09.2020 18:38 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 18.09.2019 17:53
Сообщения: 367
Откуда: Долина Буревісника, там де Море і Сонце
а ось мені кінцівка не сподобалася :( тобто, та частина, де епілог. Не люблю я епілоги, мені більше до душі, коли казка завершується на "жили вони довго і щасливо", аніж на переліку кількості дітей та онуків, що нажили. Може, тому що епілог ставить таку собі остаточну крапку, каже "ні, я-автор не буду більше до цієї історії повертатися, тому тримайте спойлера".
Коротше, розвела тут філософію... Авторе, не треба епілогів, добре? Краще ще поверніться до цієї історії, хай в неї буде продовження, таке, на яке вона заслуговує.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: at005 Серце чорта
СообщениеДобавлено: 16.09.2020 22:16 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 8
Олександр Ігнатенко писал(а):
ВЦе якимись дешевими спецефектами віддає. А загалом, звісно, однозначна "1" на даному етапі і, нехай не найвища, але висока оцінка у другому турі, якщо пощастить.
Успіху!

Дякую, Олександре! Ну, гадаю, що у випадку зі Смертю те, що нам здається дешевими спецефектами - усього лише пра-прадавня класика :) А вже потім епігони і фанати копіювали, незліченну кількість разів робили по-своєму. Ото воно нам і здається вторинним. А Смерть - вона просто така, як була з початку всесвіту :)
Дякую за ваш відгук! Успіху й вам!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: at005 Серце чорта
СообщениеДобавлено: 16.09.2020 22:24 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 8
Мавка писал(а):
а ось мені кінцівка не сподобалася :( тобто, та частина, де епілог. Не люблю я епілоги, мені більше до душі, коли казка завершується на "жили вони довго і щасливо", аніж на переліку кількості дітей та онуків, що нажили. Може, тому що епілог ставить таку собі остаточну крапку, каже "ні, я-автор не буду більше до цієї історії повертатися, тому тримайте спойлера".
Коротше, розвела тут філософію... Авторе, не треба епілогів, добре? Краще ще поверніться до цієї історії, хай в неї буде продовження, таке, на яке вона заслуговує.

Дякую за ваш відгук, Мавко! На жаль, я не люблю привідкритих фіналів - хоча й визнаю, що часом вони доцільні. Але тут якраз хотілося розставити всі крапки: тим більше, що вони, на мій скромний погляд, важливі: доля антагоніста, події в місцевій церковній громаді тощо. Але думка читача мені теж дуже важлива, тому й продовження можливе. Втім, мушу сказати, що якщо я повернуся до історії Василя Куця (а він, гадаю, дуже би хотів цього - та й Черкасам бракує не те що міської легенди, а навіть присутності у суспільній свідомості України!), то вона буде цілковито несподіваною і розкриє героя з іншого боку. Бо чесно, у істоти, яка живе так довго, не може бути лише одна пригода в житті! :roll: Тож жодних спойлерів це оповідання не містить. Це справді тільки фіналізація арок героїв.
Ще раз дякую вам - і бажаю успіху!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: at005 Серце чорта
СообщениеДобавлено: 17.09.2020 20:28 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 13.09.2020 19:47
Сообщения: 6
Мова.
Мова важлива!
Надто багато помітних чужослів.

Universal (Ru-Uk)
стуча́ть
1) сту́кати, усилит. стукоті́ти; (о сердце - еще) калата́ти; (сильно во что-л.)грю́кати
2) (доносить) жарг. доно́сити

Чим пояснються недбалості в тексті?
Нині ж не ХХст., з його дорогими, складними паперовими словниками.
Вже понад десятиліття у мережі є
"Книгосховище Українського Мовця станом на 15 липня 2008 року [djvu та ін.] https://toloka.to/t989 "
Нині -- навіть на найпростіші смартфони ставиться, напр., GoldenDict, до якого безкоштовно приєднуються 5 словників.
І все те працює і без мережі!
То що ж може завадити перевірити будь-яке підозріле слово? Навіть мовцям, що живуть десь у вигнанні... в зоні 2G! ;)


Висновок: хороше, цікаве оповідання, але трохи зіпсоване недбалістю до мови... :(


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: at005 Серце чорта
СообщениеДобавлено: 17.09.2020 21:05 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 8
Дякую за ваші поради, Читачу.
Просто хочу нагадати, що далеко не всі люди "по природі" вловлюють речі, про які ви пишете, а перевіряти кожне слово фізично неможливо. Слова ж здаються цілком нормально вжитими.
Причина цього дуже проста. Відомий факт, що у нашій країні живе багато людей, які перейшли на українську. Ми завжди вдячні за поради і зауваження, які допомагають нам говорити і писати краще. Але буває дуже неприємно, коли натомість люди роздратовано бурчать і сваряться на нашу недолугість, ще й дорікають невмінням шукати інформацію. Крім того, здавна відомий факт, що жоден текст не є ідеальним, навіть якщо з ним попрацювали 2 академічних редактора і коректор.
Сподіваюсь, в майбутньому редактор допоможе мені покращити це оповідання (хоча воно було вичитано природно-україномовним бета-рідером з відповідною освітою). Але вам ще раз дякую за знайдені помилки і за відгук!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: at005 Серце чорта
СообщениеДобавлено: 18.09.2020 10:44 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 13.09.2020 19:47
Сообщения: 6
Вибачте...

Я й сам колись рятувався від окупаційної мови.
І ще відтоді пам'ятаю, що словники корисні :) І досі їх люблю. ;)
Знаєте якесь чужослово, вводите його в словник, і, якщо навіть у недосконалих словниках у перекладі всі слова інші – треба вибирати з них. Без варіантів. :) Варіанти – лише коли досягнете мовознавчих висот. ;)
І тільки якщо чужослово таки перейшло чомусь напряму – є сенс використовувати. Але глянувши ще й тлум.словник.

А хіба слово "вивіщувалася" не підкреслило червоним?

Як будемо в фіналі, й дадуть часу, то можу повиймати з тексту всі сумнівні слова й фрази. Якщо цікавить...


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 26 ]  На страницу 1, 2  След.

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB