Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 28.03.2024 15:52

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 35 ]  На страницу Пред.  1, 2, 3
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Re: at002 Директор саду, котрого немає
СообщениеДобавлено: 22.09.2020 15:11 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 13
Дякую за такий ґрунтовний відгук, шановна Птахо!
Докину свого, авторського бачення.
Птица Сирин писал(а):
Майка, Гайовиця, Хазяйка - це все про один персонаж. Але у цьому випадку більш-менш зрозуміло, про кого йдеться. Хоч і забагато імен, як на одну героїню.
Посланник, Кат, Архістратиг, Архангел, Михаїл (до речі, чому не Михайло?) - як виявляється, це теж один персонаж. Оце мені вже було важко второпати. :D Навіщо такий розгардіяш?


Чому так багато імен? Не люблю, коли в тексті постійно повторюється одне й те саме - Майка те, Майка се. Так само і не бачу проблеми з ідентифікацією Архангела, адже Архістратіг це винятково титул архангела Михаїла, а про Ката пояснено у тексті.

Чому Михаїл - зберігаю уніфікацію згідно з іменами інших його братів-архангелів Гавріїла, Самуїла, Рагуїла (так, і такий є :lol: ),
такою є культурна традиція, адже ніхто не каже й не пише на фресках та картинах - архангел Гаврило, завжди архангел Гавріїл.

Птица Сирин писал(а):
Поєднання в одному сюжеті двох міфологічних систем - фентезійної та релігійної, взагалі має дивний вигляд.
Фентезі як модель Усесвіту базується на античному міфологічному світогляді. Християнська релігія є продуктом зречення, відкидання античних цінностей. У фентезійному світі диво, магія є нормою. Християнське "диво" - подарунок для обраних. Це, так би мовити, з філософської точки зору.

Щодо поєднання фентезійної та релігійної систем, я на це дивлюся трохи інакше. З Гейманівської, а не з філософської точки зору. Для мене існування в міському просторі Майки Гайовиці, лісниці, язичницької богині, як і існування в тому ж таки міському просторі Києва архангела Михаїла - це все міфологія. Бо я і на релігію дивлюся, як на міфологію (хай пробачать мені віруючі). Тож ніякого протиріччя між цими системами для мене немає. У кожній з них міфологічні персонажі дотримуються різних законів, різне вважають добром, різне злом - все, як і в реальному житті між людьми. Хтось язичник, хтось християнин, а хтось світський гуманіст.
Птица Сирин писал(а):
Щодо сюжету - цей Михаїл узагалі здається зайвим персонажем.

Як на мене він анітрохи не зайвий, бо якби він на Майку не тиснув, не прийняла вона б ніякої угоди. І не примирилася б з людьми, продовжувала б викручуватись. Його присутність тут необхідна, як функціонально, так і для демонстрації сил, які ворогують у міському просторі.

Птица Сирин писал(а):
Мова гарна, але багато зайвих красивостей. Наприклад, "Майка полинула яром хмаркою ліщинового пилку".

Гадаю, ви й самі погодитесь, що це смаківщина. Хто, що любить, хто пиріжок, а хто свиний хрящик. :D

Птица Сирин писал(а):
Сюжет жодним чином ні стосується міста. Так, це фентезі. Так, Ботанічний сад - практично в центрі Києва. І магнолії там гарно цвітуть. І Віллібальд Бессер - реальна людина.
Але! Це не міське фентезі. Це цілком магічний світ. Фокальним персонажем є Майка - фентезійне лісове створіння. Хоч вона й "постраждала сторона", але решта персонажів "грає" за її магічними законами. Події розгортаються на її території.

Оце прям образливо. Тобто старий Ботсад не є частиною міста? Він частина Університету, а історія його заснування - одна з найтрагічніших сторінок в історії польського Києва, про який в нас так мало знають, що його слід практично стертий.
Чому, власне, й хоче завадити мій герой. Тисячі людей гуляють у парку, приходять дивитися на пальму в оранжереї, беруть стародруки з бібліотеки Жовтого корпусу і не знають, що це, зокрема, книжки з бібліотек Кременецького ліцею і Віленського університету, вивезені, бо поляки посміли вимагати незалежності. Що і пальма і, скажімо, акація білоцвітна інтродуковані тут, бо
рослини Кременецького ботсаду також вивезли сюди, бо поляки посміли вимагати незалежності. І це не стосується міської міфології?

Майка на той період, в який я її показую, вже давно не лісове створіння, вона дух гаю на краю міста, що активно розростається. Події розгортаються на її території, так, але ж фішка в тому і є, що тепер ця територія вже навіть не окраїна міста, її активно включають в міський простір. І що героїня може вижити лише якщо погодиться зі своїм статусом міського, не лісового божка. Бо цей сад буде "і людський теж". Ну і священний гай - це одне з найважливіших місць в київській історії, це окремий міський топос, тож дуже дивує оце "не стосується міста". :shock:

Птица Сирин писал(а):
Епізоди з Майкою в місті мають показати, що це погане місце.

Ні. Епізоди з Майкою в місті мають на меті показати лише, яким місто виглядає для неї. Вона не може сприймати його позитивно
з очевидних причин. Але не зможе не визнати, що її екскурсія принесла їй багато користі. Вона вчиться знаходитися і існувати у
ворожому їй середовищі. Це оптика персонажа, жодної мети наїхати на "зле, нехороше місто, що вбиває бідні деревка" в мене не було.

Птица Сирин писал(а):
Власне міська міфологія відсутня.

Гайовий дух, який навчився жити серед людей, з людьми на ділянці, що увійшла в міський простір, у міському парку, фактично,
та ще й уклав угоду з людьми, якщо це не міська міфологія, то я, мабуть, невірно розумію, що таке міська міфологія. Я користувалася такими критеріями.
Дія відбувається в місті? - Так.
Твір має містичний елемент, заснований на міській міфології? Так.
Деталі та реалії міста прописані, названі? Так.

Якщо у вас інші, то просвітіть, будь ласка, може я щось не так розумію.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: at002 Директор саду, котрого немає
СообщениеДобавлено: 22.09.2020 15:20 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 13
Дракотик писал(а):
оповідання якраз чудово описує магію, статус кво та фентезі, які реально побутують в Києві. Християнство разом з фейрі чи давніми силами? - запросто, всюди. Ліс, відьомська річка, загадковий яр в центрі сучасного міста? - та скільки завгодно, досі.

Дякую вам за ці слова, шановний Дракотику! Ви мене розумієте! :) :wink:


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: at002 Директор саду, котрого немає
СообщениеДобавлено: 22.09.2020 15:37 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 13
Дякую на доброму слові, Доброславо! Я зараз пишу історичну повість, де буде більше про підкилимні інтриги тих часів.
А ще планую фентезі про нащадків Гайовиці - Хранителів і те, як їм ведеться у сучасному Києві. Тож все буде! :D


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: at002 Директор саду, котрого немає
СообщениеДобавлено: 22.09.2020 15:40 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 13
Дякую, Сокиро! Михаїл тут і справді займає позицію бюрократа. Типу - "нічого особистого, тільки накази згори".
І так, він потрібен, бо уособлює бажання і волю людей привласнити собі землі Гайовиці.
А от його власної позиції ми так і не дізнаємось, принаймні у цьому оповіданні.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: at002 Директор саду, котрого немає
СообщениеДобавлено: 23.09.2020 22:36 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 12.09.2020 12:20
Сообщения: 42
Дякую автору/авторці за це чудове оповідання!
Ох, і любив я ті ботанічні сади у Києві в часи, коли там проживав! Ви мені про них нагадали!
Надзвичайних подій у творі немає, але він завершений та приємний. Сподобалось.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 35 ]  На страницу Пред.  1, 2, 3

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 2


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB