Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 29.03.2024 17:43

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 40 ]  На страницу Пред.  1, 2, 3
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Re: au027 Один день
СообщениеДобавлено: 28.10.2020 01:01 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 18
Дракотик писал(а):
Сюжет оповідання непоганий - як заявка для ретро-фільму. Присутній конфлікт, дія, поворот в фіналі. Це добре!
Але в цілому мені не сподобалося.
Бо всі ці драматургічні елементи нічим цікавим для мене не були наповнені.


Є таке. Досвід страшна штука, а старість тим більше.

Резюме: на мій погляд (який решта коментаторів, як бачу, не розділяють), твір слабкий і вторинний.
Попри це, бажаю автору чи авторці успіху на конкурсі! Бо на смак і колір друзів немає, можливо, ви просто не мій автор :roll:[/quote]

Цитата:
Було відразу зрозуміло, що ці жуки йтимуть на смерть по власним трупам, а завойовники-земляни відгрібуть і пізнають, що війна - це зло, і нада просто перестать стрілять (на цій думці я, можливо, здогадалася, хто автор цього твору, але промовчу)). Ну, так воно й сталося.


Цікаво де? Бо в творі сталося от що: Ахарум народився, разом з родичами відбив атаку, перейшов в контрнаступ, вторгнувся у форт (один з багатьох, як стає зрозуміло у другій частині) і загинув під час спроби знешкодити машину. У другій частині відбуваються невдалі перемовини, які завершуються маневром в стилі шахіда. І все. Ніде немає жодного натяку, що замість цих трьох не пришлють нових, тільки цього разу китайця, бразильця і грузина. Війна продовжиться і після них.

Цитата:
Але зараз і світ радикально інший, і жуки перейшли у наступ, і вони зовсім не золоті.


Та невже? А як на мене, як нав'язували самопроголошені імперії свої умови решті світу, так і продовжують. Інтернет дозволяє: поцікавтеся в сирійців чи сильно американські кулі відрізняються від російських. І, бажано, не в когось одного, з зоряно-смугастим прапором на фото.
Щодо золотих жуків (хоча вони радше багатоногі краби, бо кінцівок десь пар по 10 вийшло), то колір броні натхненних єгипетськими скарабеями, другою частиною "Хеллбоя" та франшизою "Золотий лицар Ґаро". Втім, це не обов'язково для розуміння твору.

Цитата:
Мова перенасичена канцеляритом, багато які речення важко читаються. Важко зрозуміти, навіщо в 2-й частині героїв вивалюють одне одному купу інформації, попри війну та жертви з обох боків.


Приклади б не завадили :cry: Якщо в першій частині, то охоче виправлю, якщо в діалогах, то можна вважати частиною образів. Заскорузлі мізки саме так й мислять. Щодо купи інформації: це кардинально різні види. Ні Посол, ні земляни не розуміють як інша сторона сприймає ситуацію, що склалася. Так, з високою долею імовірності, Посла мали підстрелити рядові освоювачі, але: а) Він не схожий на знайомих їм місцевих мешканців; б) Він розмовляє; в) Керівництво було зацікавлене у контакті з вищою кастою місцевих. Чому? Тому що для отримання бажаного використовуються різні методи. Можна стріляти, можна бомбити, можна засилати шпигунів для розвідки чи диверсій. А ще можна домовлятися, підкупати, шантажувати, обмінювати, зваблювати. З Ахарумами більшість зі списку не пройде, але спробувати все одно варто. Бо найбільш очевидна ознака божевілля це повторюючи одне й теж сподіватися на інший результат.
Також не варто робити помилку і однозначно заявляти, що я симпатизую Ахарумам. По-перше: в тексті чітко позначено, що вони напали першими і це було викликано саме появою землян, а не їхньою агресією. Ну й по-друге: "Ахарум" все ж не Волдеморт, тому не сказати, що я високої про них думки.

Цитата:
Резюме: на мій погляд (який решта коментаторів, як бачу, не розділяють), твір слабкий і вторинний.


А знаєте чому? Бо кожен з них бачить в цій історії щось своє, інакше від побаченого Вами чи вигаданого мною. І це і є для мене найбільша нагорода: писати твори, в яких люди знаходитимуть щось своє. А, можливо, колись й не тільки люди :wink:
Проте більшість моїх шанувальників відписалися ще в першому турі, тож Ви ще знайдете своїх співдумців.

Цитата:
Попри це, бажаю автору чи авторці успіху на конкурсі! Бо на смак і колір друзів немає, можливо, ви просто не мій автор :roll:


Помиляєтеся: я точно пам'ятаю, що отримував від Вас похвальні коментарі. Просто твір не Ваш. Можливо, наступного разу напишу щось, що Вам більше припаде до вподоби.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: au027 Один день
СообщениеДобавлено: 28.10.2020 23:17 
Не в сети
Приживала
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 24.10.2020 01:21
Сообщения: 94
У моїй задумці Планетарна Пам'ять щось на зразок архіву спогадів всіх попередніх мешканців планети, що допомагає їм не гаяти дарма свій єдиний день.

Я саме так і подумала. Тому мені сподобалося все в цьому оповіданні, хоча я також свого часу перечитала купу фантастики.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: au027 Один день
СообщениеДобавлено: 28.10.2020 23:33 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 18
Козачка писал(а):
Я саме так і подумала.


Щиро дякую за цей коментар! Бо я вже боявся, що ніхто не зрозумів задум і всі бачать в ній зловісний колективний розум, що керує тисячами несвідомих рабів. Якщо бодай хтось з читачів вловив мою задумку, отже, я не дарма писав.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: au027 Один день
СообщениеДобавлено: 29.10.2020 00:35 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 18
Дракотик писал(а):
Важко зрозуміти, навіщо в 2-й частині героїв вивалюють одне одному купу інформації, попри війну та жертви з обох боків.


Ох, шкода не побачив цього раніше! Ви ж самі написали:Изображение


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: au027 Один день
СообщениеДобавлено: 30.10.2020 23:01 
Не в сети
Домовой

Зарегистрирован: 08.07.2012 18:53
Сообщения: 728
Посилання не спрацювало (адреса не підтримується), тож дозволю собі трохи підкоректувати:

Автор au027 писал(а):
Ох, шкода не побачив цього раніше! Ви ж самі написали: \\\\\\\


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: au027 Один день
СообщениеДобавлено: 30.10.2020 23:05 
Не в сети
Домовой

Зарегистрирован: 08.07.2012 18:53
Сообщения: 728
Цитата:
«Що відбувається?», – подумки спитав я

Кома не потрібна, достатньо знака питання.

Цитата:
по землі й по небу, на нас сунули істоти

Зайва кома.

Цитата:
Діставшись поверхні ми побачили те, чим

поверхні, ми

Цитата:
В такому стані мені нашкодить хіба що пряме влучання.

Краще «зашкодить».

Цитата:
Вони безперервно крутилася

Вона

Цитата:
крутилася, випльовуючи десятки вогняних куль і не дозволяючи їм наблизитися.

Вийшло так, ніби вона не дозволяла наблизитися вогняним кулям. Краще не «їм», а «моїм одноплемінникам», наприклад.

Цитата:
разом з рештою

із (чергування голосних-приголосних)

Цитата:
Вмираючи, я бачив як родичі продовжують

бачив, як

Цитата:
Наостанок, я встиг подумати

Зайва кома.

Цитата:
– Гадаю, тепер Ви розумієте, чому вам не перемогти?

Це пряма мова, а не лист, тому «Ви» — з маленької. В усному мовленні немає великих та малих літер.

Цитата:
П’ятипалі сплющені долоні увінчували довгими загнутими кігтями.

увінчувались

Цитата:
Професор Отто Майрхольц, низенький чоловічок відповідальний за наукові

чоловічок, відповідальний

Цитата:
О, це…,

Зайва кома.

Цитата:
Ваша Планетарна Пам’ять, це найближчий аналог безсмертя, який нам вдалося відшукати у цілому Всесвіті.

Пам’ять — це

Цитата:
щоб повертати назад. – втрутився Браян. –Ми

назад, – втрутився

– Ми

Цитата:
Ми з’ясуємо як вона працює

з’ясуємо, як

Цитата:
ви навіть колесо винайти не спроміглися

спромоглися

* * * * *

Написано добре. Але не сподобалося.
Мені були однаково не симпатичні як земляни — жорстокі й лицемірні завойовники, так і мешканці Аллати — самозаглиблені домосіди, які відмовляються від науково-технічного прогресу. Загалом, якщо вже обирати, активна й діяльна цивілізація, що прагне руху та розвитку, мені до вподоби значно більше. Тож наче все закінчилося правильно, а радості ніякої.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: au027 Один день
СообщениеДобавлено: 31.10.2020 06:12 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 18
Сильно_Грамотный писал(а):
Написано добре. Але не сподобалося.
Мені були однаково не симпатичні як земляни — жорстокі й лицемірні завойовники, так і мешканці Аллати — самозаглиблені домосіди, які відмовляються від науково-технічного прогресу. Загалом, якщо вже обирати, активна й діяльна цивілізація, що прагне руху та розвитку, мені до вподоби значно більше. Тож наче все закінчилося правильно, а радості ніякої.


Дякую за відгук. Вже взявся за редактуру.
Тут проблема в тому, що "активна та діяльна цивілізація" не існує у вакуумі. Навіть космічному. Під час свого руху вона зачіпає інших, а до чого призводить насильницький прогресс легко можна побачити на прикладі Центральної Африки, де люди подекуди розводять вогонь паличками, проте мають у поселенні кулемет. Звісно, можна віднайти й позитивні приклади, типу Японії, але цей варіант не менш кривавий. Згадайте, чим обернувся вихід Країни Сонця, що сходить, на світову арену.
Плюс, не варто забувати, що Ахаруми кардинально інший вид. У них свій шлях розвитку, який земляни й так добряче "простимулювали". Знову ж таки, з еволюційної точки зору науково-технічний прогрес зовсім не видається оптимальним шляхом, адже на нашій планеті немає видового розмаїття розумних істот. Так, він збільшує тривалість життя та покращує його комфорт, але ж знову таки: в рамках успішності що виду, що цивілізації це мало важить. Врешті-решт, кого ще, крім людей, турбує коронавірус?


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: au027 Один день
СообщениеДобавлено: 31.10.2020 23:04 
Не в сети
Домовой

Зарегистрирован: 08.07.2012 18:53
Сообщения: 728
Автор au027 писал(а):
Тут проблема в тому, що "активна та діяльна цивілізація" не існує у вакуумі. Навіть космічному. Під час свого руху вона зачіпає інших, а до чого призводить насильницький прогресс легко можна побачити на прикладі Центральної Африки, де люди подекуди розводять вогонь паличками, проте мають у поселенні кулемет. Звісно, можна віднайти й позитивні приклади, типу Японії, але цей варіант не менш кривавий. Згадайте, чим обернувся вихід Країни Сонця, що сходить, на світову арену.

Але ж ви пишете не про Японію, та й взагалі не про минуле. У Карла Сагана, в романі «Контакт», обійшлося без насильницького прогресу. Звісно, це ніяк не має обмежувати вашу творчість; однак якщо ви описуєте певну ситуацію, готуйтесь до того, що вона викликатиме у читача певні емоції. Я не кажу, що показаний в оповіданні конфлікт неможливий — я просто розповідаю про свої враження.

Автор au027 писал(а):
з еволюційної точки зору науково-технічний прогрес зовсім не видається оптимальним шляхом, адже на нашій планеті немає видового розмаїття розумних істот.

Непереконливий аргумент. Для науково-технічного прогресу недостатньо мати великий мозок — потрібні кінцівки, здатні маніпулювати предметами. Вкрай важлива здатність рухатись, причому по суходолу, розшукуючи сировину для промисловості. На додачу, необхідні навички соціального життя, співіснування, бо в суспільстві одинаків комунікація вкрай обмежена. Також має існувати постійно діюча загроза, проти якої безсилі природні засоби захисту і доводиться вигадувати зброю чи інструменти; при цьому вид не повинен загинути надто швидко, але й не має почуватися в безпеці. Розум і прогрес можуть виникнути лише при наявності одночасного збігу всіх цих базових факторів, а це, певно, дуже рідкісне явище.

Автор au027 писал(а):
Так, він збільшує тривалість життя та покращує його комфорт, але ж знову таки: в рамках успішності що виду, що цивілізації це мало важить.

Аж ніяк. Від катастрофи планетарних масштабів, на кшталт вибуху наднової чи падіння велетенського астероїду, є лише один засіб захисту — прогрес та космічна експансія.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: au027 Один день
СообщениеДобавлено: 01.11.2020 02:00 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 18
Сильно_Грамотный писал(а):
Аж ніяк. Від катастрофи планетарних масштабів, на кшталт вибуху наднової чи падіння велетенського астероїду, є лише один засіб захисту — прогрес та космічна експансія.


Людство до неї не доживе. І яка космічна експансія? Встигнути запостити серфі на тлі падаючого метеориту - от найкраще, що можна вчинити. У нас чудова планета і, якщо помирати, то вже на ній.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: au027 Один день
СообщениеДобавлено: 01.11.2020 18:12 
Не в сети
Домовой

Зарегистрирован: 08.07.2012 18:53
Сообщения: 728
Будемо сподіватись. ви неправі. :)
Та й жити можна не тільки на планетах.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 40 ]  На страницу Пред.  1, 2, 3

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB