Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 29.03.2024 14:38

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 14 ] 
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: au021 Наступна
СообщениеДобавлено: 18.10.2020 17:01 
Не в сети
Site Admin

Зарегистрирован: 08.01.2007 11:46
Сообщения: 4112
Откуда: admin @ rbg-azimut.com
Обсуждение рассказа au021 Наступна


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: au021 Наступна
СообщениеДобавлено: 18.10.2020 23:25 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 13.01.2020 20:31
Сообщения: 317
Откуда: Місто Змієве на Чарівних горах
Дуже нерівні відчуття від цього твору.
Ніби це планувався якійсь цікавий світ, пригоди, динаміка. Ну і ще цікава притчева тема в фіналі.
Але це, на жаль, так описано, що годі зрозуміти, "хто на кому стояв". В яких стосунках, в якому просторі діють стара і дівчинка з братом? Хто на них нападає? Хто ці вороги? Що в цьому світі взагалі сталося? Дуже важко зібрати цей світ в читацькій голові, коли автор його так майстерно... гм... деконструював. Порізав на шматочки, з яких годі щось зрозуміти, крім того, що якась відунка шукає собі наступницю, яка бачитиме тільки через окуляри.
Хоча так, загалом, коли через то усе прорвешся, то враження краще. Але твір потребує допрацьовки, якщо буде воля автора її зробити.
Бажаю успіху!


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: au021 Наступна
СообщениеДобавлено: 18.10.2020 23:53 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 9
Дракотику, все трішечки не так. Автор не планував пригоди, чи динамику. Це цілком патріотичний твір. Якщо читати між рядків, там натяк у кожній букві, заради цього і писалося. I трохи екології - улюблена тема.
Все що відбувається показано з точки зору старої, яка бачить світ очима птахів, через це уривчастий стиль. Що з цього вийшло, вже інше питання.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: au021 Наступна
СообщениеДобавлено: 19.10.2020 23:48 
Не в сети
Авторитет

Зарегистрирован: 08.01.2020 18:39
Сообщения: 326
Вітаю. Ідея цікава, деякі сцени дуже сильні. Проте загальне враження не надто приємне. Також не дуже чиста мова, що дається взнаки. Як на мене, твір безсумнівно вартий уваги, але не факт, що заслуговує другого туру. Успіху!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: au021 Наступна
СообщениеДобавлено: 20.10.2020 07:35 
Не в сети
Чечако
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 10.03.2013 12:49
Сообщения: 45
Вітаю, авторе! Ви знаєте, а мені сподобалась ця уривчатість викладу. Звісно, вона примушує продиратись через взаємозв'язки і вибудовувати лінійну канву, аби розібратись, що й до чого, але від того складання пазлів ще цікавіше. До мови багато зауваг, тут підтримую. В певних моментах навіть задумалась, чи не переклад це, бува, з російської - причому, механічний, а потім редагований. Оповідка лишає по собі почуття тривожності. Попри умовно оптимістичне закінчення, складається враження, що переможців у тому протистоянні нема і не буде. Думатиму, що із тим робити.
Успіхів!

_________________
Сплю. Вижу.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: au021 Наступна
СообщениеДобавлено: 20.10.2020 11:39 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 9
Олександр Ігнатенко писал(а):
Вітаю. Ідея цікава, деякі сцени дуже сильні. Проте загальне враження не надто приємне. Також не дуже чиста мова, що дається взнаки. Як на мене, твір безсумнівно вартий уваги, але не факт, що заслуговує другого туру. Успіху!


Вітаю, Олександре!
Дякую за відгук. Так автор був дуже злим, коли працював над цим оповіданням, це відчувається, и не повинно викликати позитивних емоцій, крім бажання повісити ворогів на гілляці.
Що до мови. Я тільки вчу українську і за моїх обставин це робити не дуже просто. Уявіть людину яка ще вчиться ходити. Можна пройти мимо, ще й докорити - дивись як я вмію, а ти ні. А можна спробувати допомогти. Якось так.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: au021 Наступна
СообщениеДобавлено: 20.10.2020 12:05 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 9
Сновида писал(а):
Вітаю, авторе!

Вітаю, Сновидо!
Цитата:
Ви знаєте, а мені сподобалась ця уривчатість викладу.

Дякую.
Цитата:
Оповідка лишає по собі почуття тривожності. Попри умовно оптимістичне закінчення, складається враження, що переможців у тому протистоянні нема і не буде.

Немає тут хепі-енду, є всього-лише промінчик надії, що все вийде, але зусиль і часу займе чимало. Але на мою думку (авторське свавілля), не хепі-енд, рівно як і відкритий фінал мають право на існування, хоча б для різноманітності.

Що до мови, я вже Олександру відповіла, не хочу повторюватися.
Цитата:
Успіхів!

Успіхів навзаєм!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: au021 Наступна
СообщениеДобавлено: 20.10.2020 12:27 
Не в сети
Авторитет

Зарегистрирован: 08.01.2020 18:39
Сообщения: 326
Автор au021 писал(а):
Що до мови. Я тільки вчу українську і за моїх обставин це робити не дуже просто. Уявіть людину яка ще вчиться ходити. Можна пройти мимо, ще й докорити - дивись як я вмію, а ти ні. А можна спробувати допомогти. Якось так.


Ну, що ж, тоді ось перша порада: якщо вже пишете "птиць" (що виправдано, адже "птахів" у тексті багато і синоніми конче необхідні), переконайтеся, що не загубили "ь" у кінці. Плюс, чисто на письмі принаймні граматичні помилки повинен виловлювати Ворд, а якщо він щось упускає, то тільки зовсім недавні речі, типу культу літери "г".
І я розумію, що не у всіх рівні знання та можливості, але ж це конкурс. Погодьтеся, що це все одно, якби один бігун сказав іншому: "Ти вищий від мене, тож роби меньші кроки, щоб зрівняти шанси".


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: au021 Наступна
СообщениеДобавлено: 20.10.2020 13:58 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 9
Дякую, Олександре!
Цитата:
Ну, що ж, тоді ось перша порада: якщо вже пишете "птиць" (що виправдано, адже "птахів" у тексті багато і синоніми конче необхідні), переконайтеся, що не загубили "ь" у кінці.

Угу.
Цитата:
Плюс, чисто на письмі принаймні граматичні помилки повинен виловлювати Ворд, а якщо він щось упускає, то тільки зовсім недавні речі, типу культу літери "г".

Гарна порада, але за моїми обставинами, я не можу встановити у Ворд мовний пакет. Використовую тільки Гуглдокс, який не все не виловлює.
Цитата:
І я розумію, що не у всіх рівні знання та можливості, але ж це конкурс. Погодьтеся, що це все одно, якби один бігун сказав іншому: "Ти вищий від мене, тож роби меньші кроки, щоб зрівняти шанси".

Тому я намагаюся перегнати сюжетом, не завжди безуспішно. :lol:


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: au021 Наступна
СообщениеДобавлено: 21.10.2020 11:58 
Не в сети
Приживала
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 28.09.2020 12:07
Сообщения: 58
Взагалі не зрозуміла, про що читала...
Не поєднались ці окремі уривки, з яких складається оповідання, в одну цілу картинку. :?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: au021 Наступна
СообщениеДобавлено: 21.10.2020 12:23 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 9
Блискавка писал(а):
Взагалі не зрозуміла, про що читала...


Що ж, буває... :shock:


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: au021 Наступна
СообщениеДобавлено: 22.10.2020 13:39 
Не в сети
Танцующий с бубном

Зарегистрирован: 27.01.2007 18:48
Сообщения: 1780
Я люблю рассказы, в которых ничего не понятно, равно, дергано, не ясно. Люблю продираться, разбираться, что есть где и кто, узнавать мир, героев, идею...
Продираться было интересно.
Интересна была атмосфера - больной, умирающий мир, призыв старухи, поиски героини.

Но по итогу получилась, извините, какая-то компьютерная игра.
Вот "умертвия", они молятся змеям. Накапливают маны - ставят башню, башня захватывает следующий участок травы.
Вот "эльфы", они молятся птицам. Накапливают маны - появляется юнит, который превращается в цветок. Накопят сколько-то цветков - уничтожат башню, отвоюют участок травы назад.
Цель "умертвий" - захватить весь простор, цель "эльфов" - уничтожить все башни.
Как-то слишком в лоб все, что ли. Слишком просто, картонно, не натурально, что ли. Не верю я в такой мир. Злые они, слюнявые, агрессивные. Трусливые свои, которые идут в рабство к злым им. Геройские свои, которые убиваются об стену, чтобы выросли червоне маки на Монто-Кассино...
Нет живых героев - есть схемы. Нет мира - есть схема и множество деталей, и каждая деталь для меня выглядит как схема. Возможно, времени не хватило, чтоб раскрыться, стать выпуклыми, получить многогранность, сложность. Возможно, я где-то что-то пропустил, не понял, не увидел.

Аналогии, в принципе, прочитываются. Сложно их не прочитать. Осталось ощущение, что рассказ написан, во многом, для аналогий.

Может быть, это символизм, но для меня символы не сыграли.

Местами напомнило Горького, его романтические рассказы. Старуха Изергиль, Данко с горящим сердцем... Но Горький мне нравится, а рассказ, извините, не понравился.
Попытался объяснить, почему.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: au021 Наступна
СообщениеДобавлено: 25.10.2020 21:46 
Не в сети
Приживала
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 24.10.2020 01:21
Сообщения: 94
Дуже гарно написано! І дуже сумна історія... :roll:


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: au021 Наступна
СообщениеДобавлено: 26.10.2020 19:23 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 9
Козачка писал(а):
Дуже гарно написано! І дуже сумна історія... :roll:

Щиро дякую, Козачко!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 14 ] 

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB