Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 19.04.2024 22:39

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 22 ]  На страницу Пред.  1, 2
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Re: au016 Ведмедик
СообщениеДобавлено: 28.10.2020 01:20 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 13.01.2020 20:31
Сообщения: 317
Откуда: Місто Змієве на Чарівних горах
Твір в цілому сподобався, але, авторе, я зараз трошки й покритикую :roll:

В творі завелика, як на мій смак, кількість квітчастих описів, які нагадують романи 19 століття. Так, ми всі вивчали їх в школі і писали про них твори, але не все звідти варто брати за взірець, ну правда :roll: Бо більшість з цих описів і уточнень (шалики, де у нитки вплетено любов, приміром) виглядають недоречними.
Є старий російськомовний жарт про дом-музей Пришвина:
- Алло, здравствуйте! Тут неподалёку, вперемешку с птичьим клёкотом и ненавязчивым шёпотом ветра, будто озаряя багрянцем зеленеющие волны берёзовой рощи, обдавая жаром словно летнее солнце в разгар знойного душного июльского лета, испуская лёгкую дымку подобно поднимающемуся туману от раскинувшейся глади озера на рассвете, распугивая лесных обитателей - работящих бобров, мудрых ежей и беззаботных свиристелей, догорает дом-музей Пришвина. Нет, высылать машину теперь уже не нужно.
Нас усіх в юності забомбардували такими текстами, але цей анекдот якраз про те, що за нескінченими прикметниками і красивостями легко втрачається головна мета (і героїв, і твору) :)

Крім того, мушу сказати, що більшість живих людей, яким би дивна особа в парку запропонувала розповісти історію "довжиною в життя" - втекли би при першій нагоді. Самі уявіть, що до вас чіпляється незнайомий сусід по лавці, людина старша, і хоче розповісти якусь мелодраму, що може затягнутися на години? Це відлякне, ви точно подумаєте, що дядько несповна розуму, треба негайно імітувати зайнятість і вшитися, і обходити його, якщо побачите знову :roll: То чому це має бути цікаво для читача? Але може! Для цього варто придумати і додати щось, що заінтригувало би і героїню, і читача. Приміром, дядько щодня сидить там, або робить щось дивне, або вони часто бачаться біля кавомашини, вітаються, і, врешті, героїня вирішує запитати про про щось, але він не хоче говорити і, приміром, плаче, а тоді, після якогось приводу, розповідає. Без цього і написана вами експозиція, і сама жінка - не несуть ніякої сюжетної функції, це лише картон. З тим самим успіхом ви могли відразу "дати мікрофон" самому дядьку, щоб він розповідав своє життя від першої особи. Без парка, опису сонячних променів і шаликів з любов'ю.

Коли починається історія хлопчика та Елі, стає набагато цікавіше, бо є події, конфлікт, врешті, настає несподіваний поворот, коли ми дізнаємося, що насправді бачив хлопчик (ну і читаємо про пам'ятник). От, власне, мої хороші враження базовані на цьому шматку тексту, за який вам подяка і плюсик.

А фінал знову провалюється: ми повертаємося до картонної слухачки - ще й чуємо прямими текстом виголошену ідею твору! :cry: Так робити не варто - себто виголошувати її. Якщо все вправно зроблено, та ідея сама виринає в голові читача під час читання. Читач же не дурний і може зробити висновки, і це не читанка для малюків :roll:
Бажаю успіху на конкурсі!


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: au016 Ведмедик
СообщениеДобавлено: 28.10.2020 12:00 
Не в сети
Домовой
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 06.07.2014 13:14
Сообщения: 579
Вітаю, авторе!

Що можу сказати? Ідея є, історія цікава, душевна. Емоційно чіпляє. Проте виконання дійсно трохи підкачало. Надміру усіляких красивостей, що гальмують розповідь і, по суті, ніякої функції, окрім прикрашання не несуть. Обрамлення з жінкою більше протрібно самому авторові, ніж тій жінці. Вона у вас не живіа людина - функція. Наші вуха. Власне, цю історію можна було викласти просто монологом. Тут би якось це інакше обіграти, щоб жінка органічно зіграла.

Успіху і наснаги!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: au016 Ведмедик
СообщениеДобавлено: 28.10.2020 20:51 
Не в сети
Домовой

Зарегистрирован: 08.07.2012 18:53
Сообщения: 728
Цитата:
В обідній час у парку була тиша. На дитячому майданчику...
На лавках відпочивали самотні старі...

Перший абзац — опис місця дії.
Другий абзац — те ж саме.
Це вже занадто.

Цитата:
На одній з таких лавок сидів чоловік. Він був не дуже старим...

Знову опис.

Цитата:
– Біля вас можна перепочити? – запитала його жінка тихим голосом.
    Чоловік ледь здригнувся, бо не здогадувався, що поруч хтось стоїть, тому й не очікував запитання.

Хто в цій сцені головний герой, себто фокальний персонаж? Наче жінка, але звідки їй тоді знати, що думає той чоловік?

Цитата:
чекаєте на когось? – Жінці
запитуєте через нього? – Чоловік

Авторські слова після прямої мови мають починатися з маленької літери.

Цитата:
у такого поважного та одинокого чоловіка.

Краще «самотнього».

Цитата:
Чи можливо чоловік прийшов на зустріч з коханою

Чи, можливо, чоловік

Цитата:
Не розумію Вас.

Це пряма мова, а не лист, тому «Вас» — з маленької. В усному мовленні немає великих та малих літер.

Цитата:
затримавши погляд на красивому багряному кленовому листочку під ногами.

«Два прилагательных при существительном в четыре раза хуже, чем одно». См. /////

Цитата:
Яскраво світило сонце, додаючи краси й без того чарівним жовто-гарячим берізкам, червоним кленам та впертим тополям, які, не зважаючи на календар, не змінили колір жодного листочка і залишались зеленими.

Це він так говорив уголос?! :D Не вірю. Люди так не розмовляють. Навіть поету-романтику зі стажем буде важко народити таку фразу експромтом.

О, до речі: «Не давайте персам разговаривать правильными полными предложениями. Можете это делать только тогда, когда вам надо, чтобы они звучали, словно книжные персонажи» (див. посилання вище).

Цитата:
блакитне трикотажне платтячко, довге аж до землі.

довге, аж

Цитата:
не личило такому крутому хлопцеві як я спілкуватись з малою шмаркачкою.

хлопцеві, як я, спілкуватись

Цитата:
На мій подив дівчинка не пішла.

подив, дівчинка

Цитата:
а про корабель - його компас.

Потрібне тире замість дефісу.

Цитата:
...і продовжувала допитуватись.
    – А який він, твій компас?

...серйозно їй відповів.
    – Добре, давай спробуємо.

Після авторських слів краще поставити двокрапку.

Цитата:
Отже мій компас темно-жовтий, кругленький

Отже, мій

Цитата:
Хто саме її мама було важко зрозуміти

мама, було

Цитата:
А отже компасу немає…

отже, компасу

Цитата:
протягнула до мене руку і розкрила кулачок. На руці лежав мій компас!

На долоні.

Цитата:
а також що наступного разу ще поговоримо.

також, що

Цитата:
Ну, точніше половина з того

точніше, половина

Цитата:
асистентка стала в очікуванні схвалення.

Стала... робити що? Якщо ви мали на увазі «встала», тоді краще «завмерла» чи «виструнчилась».

Цитата:
я відкладав в бік

убік

Цитата:
Я став блідим за мить

Перед ним висіло дзеркало? Якщо ні, як він міг знати про колір свого обличчя?

Цитата:
ведмедика біля дівчинки замінили на поламані іграшки, мабуть, як символ поламаної долі.

іграшки, — мабуть

Цитата:
що, Елі навічно судилося

Зайва кома.

Цитата:
Вважаєте мене не з повна розуму?

несповна — див. /////

Цитата:
Поруч неї було ще дві фігури менші за розміром

фігури, менші

Цитата:
Хоча з іншого боку чоловік викликав довіру

Хоча, з іншого боку, чоловік

Цитата:
А може дійсно люди багато чого

може, дійсно, люди

Цитата:
де лише бешкетник вітер грався осіннім листям

бешкетник-вітер

Занадто красивий, літературний вислів. Ця жінка — теж поетеса? :)

* * * * *

Зворушливо. Особисто я не полюбляю оповідання, що являють собою суцільну розповідь, але тут вийшло непогано. Тільки зайвих «красивостей» слід уникати.

І ще я не зрозумів: а що ж таке сталося, що дівчинка саме зараз прийняла подарунок?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: au016 Ведмедик
СообщениеДобавлено: 28.10.2020 20:53 
Не в сети
Основатель

Зарегистрирован: 09.01.2007 06:58
Сообщения: 373
Она могла забирать подарок каждый год. Но именно в этом году это кто-то заметил. :wink:


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: au016 Ведмедик
СообщениеДобавлено: 28.10.2020 22:13 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 3
Дякую за зауваження і конструктивну критику. Після конкурсу буде проведена робота над помилками.
Угрюмый, саме так :wink:


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: au016 Ведмедик
СообщениеДобавлено: 28.10.2020 22:37 
Не в сети
Домовой

Зарегистрирован: 08.07.2012 18:53
Сообщения: 728
Угрюмый писал(а):
Она могла забирать подарок каждый год. Но именно в этом году это кто-то заметил. :wink:

Но тогда, получается, главный герой об этом так и не узнал — женщина заметила исчезновение подарка уже после того, как он ушёл.
И на следующий год он придёт опять... и опять... Грустно это. :( Хотелось бы более жизнерадостный финал.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: au016 Ведмедик
СообщениеДобавлено: 30.10.2020 00:08 
Не в сети
Авторитет

Зарегистрирован: 08.01.2020 18:39
Сообщения: 326
Вітаю. Дуже гарна, добра й сентиментальна історія. Проста і правильна мораль, насолоджувався читаючи. Супроти «красивостей» нічого не маю, цій історії вони личать. Плюс, я не настільки старий, тож мене цими текстами ніхто «не бомбардував». Єдине, що про помічниця «стала»… якось не дуже доречно і зрозуміло. Все ж, «спинилася», як на мене підійшло б краще. Ну й, «підбори» замість «каблучків», але це вже «на колір та смак…». А загалом Сильно Грамотний все краще мене розписав.
Сама історія не викликає шквалу емоцій, але тихо й непомітно западає в саме серце. Мабуть, «7» все ж не поставлю, але тверда «6» Вам гарантована. А ще моя подяка: прочитав з неабияким задоволенням. Це друге оповідання на конкурсі, яке я перечитав не заради визначення з оцінкою, а просто для себе.
Успіху!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 22 ]  На страницу Пред.  1, 2

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB