Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 16.04.2024 21:49

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 30 ]  На страницу Пред.  1, 2
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Re: au015 A man who bought the world
СообщениеДобавлено: 21.10.2020 20:37 
Не в сети
Чечако
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 21.10.2020 19:00
Сообщения: 30
Вітаю, авторе 015! :evil:
Після довгої перерви сніданок має бути легким. Тож ваше оповідання виявилося доречним.
Ідемо послідовно.

1. Назва - назва для конкурсу вдала, а можливо і для збірки. Серед безлічі одноманітного і банального "якесь місто", "якісь кораблики", "якась перекручена цитата з натяком на інтелектуальність", тощо - ваша англійська назва створює приємний контраст. Та й з іншого боку, якої ще мовою назвати оповідання про Скруджа (привіт Діккенсу)?

2. Перше речення. "- Послухай, хлопче. " Таке собі. Одразу зрозуміло, що зараз будуть щось розповідати. Довго і можливо нудно. Але дамо оповіданню другий шанс? Подивимося на друге речення, бо перше надто коротке:"Ти можеш скільки завгодно решетом воду міряти, та кажу ж тобі: не існує людини, яка не мріяла би про безсмертя." Не чіпляє. Я щойно прокинулася, а ви мені про безсмертя та іншу хвілософію. Але я голодна.. Погризу далі.

3. Оповідання - Все до зірочок продивимось, воно нудне і не цікаве і можна все скласти в пару абзаців. А після зірочок. А після зірочок стало раптом цікаво. Так що я й не помітила, як оповідання доїла. Окрема дяка, що на відміну від початку, середину та кінець не затягнули. Люсі-Люція, аж дивно що вона горгона, а не дияволятко. З таким іменем.
І герой досить хороший. Не самий яскравий, але повністю в законах жанру. І безсмертя ваше виявилося не таким нудним, як я боялася. Над стилем можна було б попрацювати, але дух Шеклі, Буля та інших фантастів золотої епохи в оповіданні є.

4. Післясмак - звісно "Радість Лючії". Шоколад - це прекрасне завершення сніданку.

Дякую, авторе! :twisted:

_________________
Ом-ном-ном!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: au015 A man who bought the world
СообщениеДобавлено: 23.10.2020 15:04 
Не в сети
Танцующий с бубном

Зарегистрирован: 27.01.2007 18:48
Сообщения: 1780
Честно говоря, не уверен, как понимать концовку.

То ли героя таки обвели вокруг пальца, дьявол провернул спец.операцию в "модерновых тонах" и таки пришел забирать душу. Причем ему еще и приплатили за это. Дважды. Вот эта подпись кровью, Вуйко с рогами, Люци-Люцифер, финал, они все намекают на этот вариант. Благими намерениями выложена дорога...

То ли все же это все правда, и герой и правда спасет мир ценой собственной угробленной жизни (хм... миллионер, выпускает шоколад, спускает деньги на родную планету... не, это мне чудится всякое, где его нет). Проработка деталей аукциона и обращения с планетами, юрист и признание души, взаимодействие с СПП - намекают на этот вариант. А финал? А финал - "Конец вечности".

То ли это все правда, но душу в планету таки перекидывает дьявол. В рай душа не идет, и в чистилище не идет, а планета рано или поздно закончится, так или иначе. Миллиард лет, или десять миллиардов - для вечности не так принципиально. А может, если его затолкать в планету - легче будет новые души покупать, бо жить станет невмоготу.

А возможно, финал открытый - читатель сам может выбрать. Тогда я выбираю второй, он для героя самый добрый.
Герой, конечно, сволочь, но по-своему честный. И выжить и "застолбить" планету за собой он хочет и для себя... И вообще не ясно, как оно будет, когда он станет планетой. В смысле, будет ли людям хорошо или наоборот.
Но как-то вызывает он симпатию.
Столько лет промучился...


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: au015 A man who bought the world
СообщениеДобавлено: 23.10.2020 18:11 
Не в сети
Танцующий с бубном
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 26.01.2011 11:11
Сообщения: 1688
Откуда: Черкаси, Україна
Вітаю, Авторе!
Сподобалося оповідання.
Цитата:
Як щодо Тунгуського метеориту? У нас через нього динозаври вимерли, між іншим.

Це ГГ надто перебрав? А чому співрозмовниця повелася? :wink:


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: au015 A man who bought the world
СообщениеДобавлено: 23.10.2020 18:38 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 39
Ухтижка! Це ж сам Док! Рідке явище! :shock:
(Між іншим, хто не знає - шаман, танцює з бубном! 8) )
Шановний Доку, а ще якісь оповідання коментувати плануєте?
Якщо що - записуюсь у чергу :roll:


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: au015 A man who bought the world
СообщениеДобавлено: 24.10.2020 00:46 
Не в сети
Танцующий с бубном
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 26.01.2011 11:11
Сообщения: 1688
Откуда: Черкаси, Україна
Автор au018 писал(а):
Ухтижка! Це ж сам Док! Рідке явище! :shock:

Ну... не зовсім рідкЕ :wink: Хоча, якщо враховувати, що клітина відсотків на 60.... Тобто, це вже не по темі... Тобто, Авторе, вибачте за флуд :)
Авторе 018: хіба що окремими фразами, не за класичною схемою рецензування. В бубон зараз гупаю, не покладаючи рук, тут би вижити :(
А оповідання 018 мені сподобалося, якщо що...


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: au015 A man who bought the world
СообщениеДобавлено: 25.10.2020 13:54 
Не в сети
Приживала
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 24.10.2020 01:21
Сообщения: 94
Вітаю, авторе! Прикольне оповідання. У мене тут, до речі, не викликають питання "всі зароблені гроші" і те, що герой втратив усе на ставках. Він не міг контролювати торги, наскільки я зрозуміла. Тим більше, він робив це не для себе, а для всього світу. Несподівана ідея чергового "месії". :P
Але помилок багато. Можу запропонувати свої послуги редактора або коректора.
Успіхів на конкурсі!


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: au015 A man who bought the world
СообщениеДобавлено: 26.10.2020 13:34 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 02.07.2020 13:52
Сообщения: 40
Авторе, вітаю! Дуже сподобалося. Це оповідання - один з моїх фаворитів на конкурсі. Вічні цінності, глобальні проблеми й чудове виконання. Думаю, у англомовному перекладі оповідання цілком могло б знайти свого читача й закордоном. Успіхів!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: au015 A man who bought the world
СообщениеДобавлено: 26.10.2020 18:57 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 7
Дякую усім за відгуки!
Гроші можна спочатку заробити, а потім вже пускатися "во всє тяжкіє"
Доку, за метеорит то він пальцем в те місце, куди їм зазвичай тикають, тикнув, а виявилося, що потрапив у справждній про..б ;)
Англійській варіант вже є, і навіть протестований на декількох " котиках", проте іронію над гг розгледів лише дядечко передпенсійного віку, молодь почала волати голосом обуреного фемінізму, що гг - концентрат чоловічого шовінизму, як так можна :) Часи змінилися, нажаль.
Козачко, із задоволенням Вашу пропозицію обговоримо після конкурсу ;)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: au015 A man who bought the world
СообщениеДобавлено: 28.10.2020 12:29 
Не в сети
Домовой
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 06.07.2014 13:14
Сообщения: 579
Вітаю, авторе!

Чудове оповідання. Легке, проте з ідейним наповненням.

Єдине, що мені різонуло - прийняття рішення по п'янці. От якби ГГ свідомо йшов на аукціон, він би від того виглядав симпатичнішим.

Успіхів і наснаги!

P.S. Ну яка осина талія? Там же п'ятий розмір! :mrgreen: Це і тільки це впершу чергу впадає в очі. Талії-зачіски - то вже потім.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: au015 A man who bought the world
СообщениеДобавлено: 28.10.2020 14:04 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 7
Фантоме, хотілося головного героя зробити за зразком Залізної Людини - особою, яка не здогадується, що вона чогось варта, аж допоки не припече. В цьому контексті наворотити дурниць по п'янці, а зрозумівши, що жарти скінчилися, не почати власну дупу рятувати, а подбати про додю всієї планети - як раз вписується в характер ;)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: au015 A man who bought the world
СообщениеДобавлено: 29.10.2020 00:08 
Не в сети
Авторитет

Зарегистрирован: 08.01.2020 18:39
Сообщения: 326
Автор au015 писал(а):
Фантоме, хотілося головного героя зробити за зразком Залізної Людини - особою, яка не здогадується, що вона чогось варта, аж допоки не припече.


І отут задрот в мені має вигукнути: "Не Залізною Людиною, а її версією у виконанні Дауні-молодшого"! Бо оригінальний коміксний образ був дуже-дуже перероблений задля того, щоб припасти до душі масовій аудиторії.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: au015 A man who bought the world
СообщениеДобавлено: 30.10.2020 22:33 
Не в сети
Домовой

Зарегистрирован: 08.07.2012 18:53
Сообщения: 728
Цитата:
Хоча, гроші

Зайва кома.

Цитата:
- Стривайте, - Старий мене зовсім

Після коми наступне слово має бути з маленької літери.

Цитата:
Однак під час свого приступу мізантропії

нападу

Цитата:
я хотіла би уточнити

б (чергування голосних-приголосних)

Цитата:
Яке таке запрошення?

Яке-таке

Цитата:
до вечора 30 квітня."

Крапка має стояти після закритих лапок.

Цитата:
Ангел мав осину талію, величезні сяючі очи, бюстом п'ятого розміру

очі

бюст

Цитата:
А ікла у неї нічоісінькі

нічогісінькі

Цитата:
от щодо "напіврозумні життя" прикро було

напіврозумного

Цитата:
перш, ніж погоджуватися?

Зайва кома.

Цитата:
і все, що відбувається мені ввижається, але

відбувається, мені

Цитата:
Як щодо Тунгуського метеориту? У нас через нього динозаври вимерли, між іншим.

Це такий жарт? Тунгуський метеорит впав у 1908 році.

Цитата:
в розпорядження учасників для торгів надаються лише ті кошти, право на які підтверджено стовідсотково. Боргові розписки, облігації та інші непідтверджені джерела коштів не враховуються.

А яку цінність мають для іншопланетян суто земні гроші?

Цитата:
На цей раз подушечку кольнуло.

Краще «вкололо».

Цитата:
Я сіпнувся видсмикнути руку

відсмикнути

Цитата:
Маю відзначити, що в Біллі навіть усом не моргнув

«в» — зайве.

Чим-чим не моргнув?

Цитата:
- І що це мені дасть? - По-моєму

- по-моєму

Цитата:
Раз мову веде про три-чотири дні

Русизм. Оскільки.

Цитата:
Це була найвидатніша справа в історії галактичної юриспруденції...

А як головний герой зв’язувався з Галактичним Фондом?

Цитата:
А знайти добреоплачувану роботу секретарки

добре оплачувану

Цитата:
- Чому вона мені допомогла? - Дід хитро примружився.

- дід

Цитата:
перш, ніж зійду в могилу.

Зайва кома.

Цитата:
Все, тобі чай іти

час

Цитата:
я відчуваю, - Дід випхал мене

- дід випхав

* * * * *

Цікава історія. Довгі монологи зазвичай втомлюють, але гумор полегшує сприйняття.

Я тільки не зрозумів щодо грошей — справа не тільки в тому, навіщо Галактичному Фонду земна валюта, але і в її курсі. Отой Рогу Вуйко, який «багато торгів поспіль облизується на цю планету, але все ніяк не може перебити ставки місцевих», певно, не доларами розраховується. Як співвідносяться ставки учасників аукціону?

І ще.
Цитата:
Тож полювання відкрили. І мені довелося зникнути, із Дональда Скруджа, гульвіси і багатія, перетворитися на безіменну тінь, яка живе під мостами.

Хіба він зник? Ви ж самі пишете: «...як тільки ім'я це випливло, репортерська братія налетіла на старого». І, вочевидь, це тривало досить довго.

І ще.
Семьдесят Первый писал(а):
Честно говоря, не уверен, как понимать концовку. То ли героя таки обвели вокруг пальца, дьявол провернул спец.операцию в "модерновых тонах" и таки пришел забирать душу. Причем ему еще и приплатили за это. Дважды. Вот эта подпись кровью, Вуйко с рогами, Люци-Люцифер, финал, они все намекают на этот вариант.

Справді — я також не допетрав, до чого там отой шаман із рогами.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: au015 A man who bought the world
СообщениеДобавлено: 31.10.2020 01:40 
Не в сети
Доктор Зло
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 26.07.2011 11:36
Сообщения: 5660
Откуда: Зворотний бік Місяця
Вічний сюжет, але ж оригінальне втілення!
Єдине, що здалося зайвим - репортер. Дід зовсім не обов'язково мусить розповідати свою історію комусь. Авторське всезнання - та й годі! Скрипаль репортер не потрібен!
Гумор сподобався - м'який, ненав'язливий, чудовий.
Удачі на конкурсі!

_________________
Чому найважче у світі – це переконати птаха, що він вільний?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: au015 A man who bought the world
СообщениеДобавлено: 31.10.2020 18:30 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 7
Олександре, так, звісно ж я про фільм ;)
Сильно Грамотний, дякую надзвичайно за правки! Про тунгуску, вже комусь вище відповідала: головгер ляпнув абищо, в дусі того сюру, який із ним відбувався, і в який він насправді і не вірив аж допоки не протревезів та не почав розбиратися. А організатори аукціону і справді за динозаврівський промах відчували відповідальність і бажали це якось того... дупку собі прикрити. До того ж, вони людей "напіврозумними" вважали, то хто там буде розбиратися, який саме метеорит ці аборигени Тунгуським називають.
З Галактичним Фондом - через Лючію, усе через Лючію.
Ставки - якось вони там перераховували, хто їх знає...
Зник він, але переховуватися до самого завершення життя в нього не вийшло - хтось та й розкопав.
Такий зовнішній вид у тієї раси, натяк на те, чи самі ми чортів собі вигадали, а може, то слід контактів із позаземним разумом? ;)
Птицю, а репортер як раз заради однієї однісінької мети - показати того шамана з боку, так би мовити, "неупередженого" спостерігача. Чи навпаки, упередженого...


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: au015 A man who bought the world
СообщениеДобавлено: 31.10.2020 23:54 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 19.09.2019 20:51
Сообщения: 338
Вітаю!
Гарне оповідання!
Автор au015 писал(а):
хотілося головного героя зробити за зразком Залізної Людини - особою, яка не здогадується, що вона чогось варта, аж допоки не припече. В цьому контексті наворотити дурниць по п'янці, а зрозумівши, що жарти скінчилися, не почати власну дупу рятувати, а подбати про долю всієї планети - як раз вписується в характер

Саме це якраз приваблює найбільше. Плюс чудове почуття гумору.
Успіху на конкурсі!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 30 ]  На страницу Пред.  1, 2

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 2


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB