Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 28.03.2024 18:15

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 22 ]  На страницу Пред.  1, 2
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Re: au011 Кораблики з паперу
СообщениеДобавлено: 27.10.2020 11:53 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 13.01.2020 20:31
Сообщения: 317
Откуда: Місто Змієве на Чарівних горах
Сподобалося :)
Хороший постапок. Я не фанат жанру, але текст тримає увагу навіть у нецільової аудиторії.
Траплялися якісь мовні незугарності, але вони не заважали.

Правда, з моменту, коли Подорожній в Святилищі розповідає про ключ, фінал історії стає зрозумілим (зараз Мона дасть жару і втече), і увага тримається лише за рахунок напруги - чи зупинять Мону? І от з цим йде провисання.
Якщо автор палить інтригу в чомусь важливому, то вона має міцно живитися за рахунок іншого. Приміром, коли в детективі ми дізнаємося ім'я вбивці - в цей час маємо бачити, що в руках злочинця маленька дівчинка, і він хоче її вбити - чи встигнуть слідчі, що мчать на допомогу, врятувати дитину? 8) Тому бажано би було додати якогось спротиву та/або небезпек у цьому місці.

Так, трошки незрозуміло було, чому Мона раніше не розгледіла кайлотів. Шолом і темрява - зрозуміло, але є вона їх ніби й бачила? Але описувала інакше, як якихось невідомих істот. Коротше, тут варто ще раз подумати над об'ємом інфи, яку Мона бачить в оборі на початку і під час грози. А тоді ще раз випробувати цей текст на бета-тестерах :) чи вони точно сприймають те, що замислив автор чи авторка?

так само треба допиляти чутливість Мони до різних неапетитних моментів - типу гидування переробленою водою. Якщо дівчина, як здається з тексту, виросла у таких умовах, то для неї все має бути норм.

Над примітками я теж важко замислилася. Якщо Мона їде від Солтлейку в Австралію, то каністри води їй не вистачить :)
Ну і чомусь подорожній уявлявся мені Бетменом, хоча я не фанат)))

Попри це, історія хороша, бажаю успіху!


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: au011 Кораблики з паперу
СообщениеДобавлено: 27.10.2020 15:08 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 9
Дякую, Дракотику!

Можливо ще треба допрацювати. Мені здавалося, що не так сама втеча важлива, як те, що трапилося до неї. І ключ ще треба знайти у фіналі.
Що до шоломів, по задумці вони показували зіпсовану реальність, тобто щось схоже на віртуал, і кайлоти виглядали зовсім не так, як насправді. Тому і казочки про шкідливе випромінювання.
Автор трохи не дописав, та мав на увазі, що Мона (як і Джед) потрапили до поселення дітьми і пам'ятають те, що було раніше.
Що до Австралії, то тільки ют - машина з Down Under. Нещодавно ці автівки були дуже популярні, але їх більше не роблять, тому невеличкий триб'ют.
Прототип Ардена - це американське поселення, технічно десь у Делавері, але я не робила географічну прив'язку.
Подорожній - технічно один з моїх улюблених персонажів, що без дозволу кочують з оповідання до оповідання, не Бетмен. :)

Успіхів навзаєм!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: au011 Кораблики з паперу
СообщениеДобавлено: 28.10.2020 01:56 
Не в сети
Авторитет

Зарегистрирован: 08.01.2020 18:39
Сообщения: 326
Вітаю. Що ж, непогана антиутопія, місцями навіть моторошна, але я щиро здивований, що цей твір. потрапив у другий тур. Купа русизмів/росіянізмів, типу «смрад», хоча треба «сморід», розповсюджене «включити» замість «ввімкнути» і «представилася» замість відрекомендувалася. Також в тексті водночас вживаються і «ковтки», і «глотки». Речення надміру ускладнені, є проблеми з розділовими знаками.
Сюжетно ж історію можна описати словами: «Оце пощастило!». Бо без візиту Подорожнього, без уроків водіння, без його вбивства і без Чувака, який виявився непросто місцевим диваком-техніком, а й брутальним Рембо, що чекав свого часу… і перечекав. До речі, з опису стосунків з Володарем так і не зрозумів, коли в нього була нагода показати Моні свій мініган.
У героїні є бажання та причини втекти. Але вона не прикладає зусиль для цього. Вона пливе за течією сюжету, керуючись миттєвими імпульсами (типу вбивства Володаря), а коли раптом застрягає, їй на допомогу люб’язно приходить автор. Тому, враховуючи все описане вище, лише «3».
Успіху!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: au011 Кораблики з паперу
СообщениеДобавлено: 28.10.2020 14:51 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 19.09.2019 20:51
Сообщения: 338
Вітаю!
Гарна історія! Добре передана атмосфера – в ній справді є ї щось від «Безумного Макса», і яскраві хіпповські мотиви, і навіть щось з середньовіччя. Подорожній, Чувак, Джед, Володар, загальна організація клану, загін з кайлотами – все це створює таку собі строкату, насичену картинку з багатьма цікавими і символічними деталями. Хоча, може, саме насиченість різноманітними культурними асоціаціями тут працює подвійним чином: з одного боку, приємно впізнавати знайомі речі, а з іншого – вони часом здаються занадто знайомими, і через це виникає відчуття, що щось схоже десь уже було. Але все одно читати цікаво.
Успіху на конкурсі!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: au011 Кораблики з паперу
СообщениеДобавлено: 28.10.2020 15:14 
Не в сети
Домовой
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 06.07.2014 13:14
Сообщения: 579
Вітаю, авторе!

Гарне оповідання, атмосферне. По самій історії мені не вистачило розкриття образу Подорожнього. Решта - цілком органічно вкладається у сюжет. І ще б хоч краєчком ока заирнути в передісторію - що трапилося зі світом? Який апокаліпсис відбувся?

Успіхів та наснаги!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: au011 Кораблики з паперу
СообщениеДобавлено: 28.10.2020 16:01 
Не в сети
Ёжик в тумане
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 17.01.2014 21:50
Сообщения: 2909
Откуда: З хутора близ Диканьки (Енеїдівка)
Вітаю, Авторе! :D
Про русизми вам уже вказали, додам пол - це підлога.
Про відчуття вторинності - теж казали.
Є ще один недолік - НМХР, найбільший логічний провис -
нічим не обгрунтоване катування Подорожнього.
Чому його просто не пропустили, щоб не палити контору?
Або ж чому його не перетворили на кайлота - хоч якасть користь?
І як взагалі з ним оті Старші Матері впоралися, чувак Чувак же їм точно не допомагав?

Але я читав з цікавістю. Постапок іноді подобається.
Бажаю успіху!
Шестиструнного самурая навіяло :mrgreen:

_________________
Добрий вечір, ми з України!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: au011 Кораблики з паперу
СообщениеДобавлено: 28.10.2020 23:17 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 9
Дякую усім за відгуки!
Знаю, що багато русизмів, моя біда, борюся. "Пол" - це взагалі особлива падлюка, я його відловлювала, відловлювала, а воно все одно пролізло.
Щодо Подорожнього, то я трохи недопиляла. За глобальним задумом (який існує тільки у моїй голові) він - гонщик, якого скинули з траси (аварія), шукає реваншу, кінці привели до поселення, але його переграли. У поселенні є охоронці - тіні, так що там крім Старших Матерів було кому. Але Чувак - теж темна конячка і пиячили разом, і дармовис у нього опинився, хоча він все-таки більше позитивний персонаж.
Подорожнього не перетворили на кайлота через його каліцтво, тобто від Подорожнього залишилася половина, а людські жертви у поселенні приносять регулярно, плюс гроза, привід.
Треба ще додати, що Моне тільки шістнадцять, а ще вона живе у суспільстві, де жінка обмежена в правах, тому то, про що і як вона думає, це вже протест і боротьба.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 22 ]  На страницу Пред.  1, 2

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB