Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 28.03.2024 11:58

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 41 ]  На страницу Пред.  1, 2, 3
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Re: au010 Тиша і пасторальки
СообщениеДобавлено: 28.10.2020 17:08 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 19.09.2019 20:51
Сообщения: 338
Вітаю!
Дуже сподобалось! Чудово передано відчуття «жаху у побутовому» - і не лише з поверненням курчати, але й в усій атмосфері оповідання. Навіть цілком реалістичні елементи працюють на загальну моторошну картину – як, наприклад, те, що Галя не може самотужки виїхати кудись з села, бо їй несила дістатись до траси, ніде дістати навіть банального аспірину, не працюють мобільні, і все таке. Тож гарненька пасторальна картина, власне, перетворюється на пастку, в якій час начебто зупинився – до такої міри, що навіть смерті не помітно, бо мертві продовжують жити. Навіть виникає думка, що життя і смерть у таких місцях настільки схожі, що між ними майже немає різниці, вони постійно поряд і вільно перетікають одне в одне. Не знаю, чи вкладав автор в оповідання саме цю ідею, але, мені здається, вона тут присутня. І порівняння з «Кладовищем хатніх тварин», як на мене, невиправдане: хоча деякі суто технічні елементи і співпадають, але це оповідання зовсім про інше. Дуже гарно і атмосферно написано. Відчуття напруги накопичується поступово і зрештою стискає, наче зашморгом. Справді моторошна історія!
Успіху на конкурсі і подальшого натхнення!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: au010 Тиша і пасторальки
СообщениеДобавлено: 28.10.2020 18:38 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 13.01.2020 20:31
Сообщения: 317
Откуда: Місто Змієве на Чарівних горах
Ага. Але з одного боку - мертві, а з іншого - жити. Нікому не шкодять, не йдуть їсти комусь мозок. Живуть собі та й усе.
І це дуже по-нашому)


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: au010 Тиша і пасторальки
СообщениеДобавлено: 28.10.2020 23:48 
Не в сети
Авторитет

Зарегистрирован: 08.01.2020 18:39
Сообщения: 326
Автор au010 писал(а):
Сором мені - твір двічі порівнюють з "Кладовищем", але (незважаючи на велику повагу до Стівена Кінга) на цю книжку у мене досі не знайшлося часу... Ну, тепер вже точно прочитаю!


Та я знаю. У мене самого таке трапилося: я задумував історію про дружбу чудовиська Франкенштейна та Джека-Різника, а потім дізнався, що така вже написана, ще й до біса круто. Але ж, Ви розумієте, що мало хто пам'ятає ім'я чоловіка, що спізнився з патентом на телефон.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: au010 Тиша і пасторальки
СообщениеДобавлено: 29.10.2020 09:59 
Не в сети
Домовой
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 06.07.2014 13:14
Сообщения: 579
Вітаю, авторе!

Як на мене, дуже атмосферно вийшло. Оці дрібні побутові детальки - все класно. Тримається інтрига і увага читача. Проте - все звелося до моралі про смерть. Немає конфлікту і це псує все враження.


Успіхів і наснаги!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: au010 Тиша і пасторальки
СообщениеДобавлено: 29.10.2020 18:35 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 18.09.2019 17:53
Сообщения: 367
Откуда: Долина Буревісника, там де Море і Сонце
Авторе, попри те, що оповідання ну ось прям дуже-дуже сподобалося, одна дрібнесенька деталька, як та скалка в оці, заважала у нього повірити.
Маршрутка, яка портапила під потяг на переїзді. Це в моєму рідному місті було, Марганці, тоді ще Яник приїздив лукарню інспектувати, і до його приїзду збудували аж цілих 4 кілометри гарної дороги - від в'їзду до міста до лікарні. Відтоді місцеві водії, куди би не їхали, намагалися по тій дорозі проїхатися, бо рештою вулиць в місті навіть ходити стрьомно... Але то таке, лірика. Просто цей маркер - маршрутка - він для мене таку міцну прив'язку до місцевості зробив, що у туалет за картопляним полем і занедбане село не змогла повірити. В нас навколо таких сіл просто немає. Чесно кажучи, навіть не пригадаю, щоби бачила туалет не у вигляді щонайменше кирпичної утепленої споруди десь зовсім поблизу від хати, аж допоки до бабусі чоловіка не завітала у Малу Каратуль, що під Борисполем. При тому, не скажу, що регіон багатий, але ж ну... не заведено так, чи що...


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: au010 Тиша і пасторальки
СообщениеДобавлено: 29.10.2020 22:13 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 15
Цитата:
Успіху на конкурсі і подальшого натхнення!


Щиро дякую!
Моя основна ідея - поступовий відрив від життя так званих непотрібних людей... Але в кожному творі багато сенсів: перший - авторський, а всі подальші - читацькі. Скільки б людей не читало твір, кожен пропускає його крізь себе і бачить хоч трохи, та своє. І це прекрасно.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: au010 Тиша і пасторальки
СообщениеДобавлено: 29.10.2020 22:15 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 15
Дракотик писал(а):
Ага. Але з одного боку - мертві, а з іншого - жити. Нікому не шкодять, не йдуть їсти комусь мозок. Живуть собі та й усе.
І це дуже по-нашому)


Мені здається, що якщо наші села і перетворяться колись на зомбіленди, так вони і виглядатимуть... Ну, не вредні у нас люди (якщо ніхто не лізе красти курчат і топтати грядки, звісно).


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: au010 Тиша і пасторальки
СообщениеДобавлено: 29.10.2020 22:20 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 15
Цитата:
Та я знаю. У мене самого таке трапилося: я задумував історію про дружбу чудовиська Франкенштейна та Джека-Різника, а потім дізнався, що така вже написана, ще й до біса круто. Але ж, Ви розумієте, що мало хто пам'ятає ім'я чоловіка, що спізнився з патентом на телефон.


Нічого! У Вас є шанс запатентувати інший "пристрій", а потім фанати доберуться і до "телефону". Як це сталося, скажімо, у Мартіна - вистрілила його "Пісня льоду і полум'я", і ось ми в Україні розкуповуємо його "Ночеліт" - книжку, яка, може, і не вийшла б українською, якби не "Пісня".


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: au010 Тиша і пасторальки
СообщениеДобавлено: 29.10.2020 22:26 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 15
Цитата:
Немає конфлікту і це псує все враження.
Успіхів і наснаги!


Дякую за відгук!
Ось, такий вік у героїв - вже ніяких конфліктів не хочеться... Тому вони і опинилися в цьому місці.
Вам теж удачі!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: au010 Тиша і пасторальки
СообщениеДобавлено: 29.10.2020 22:31 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 15
Мавка писал(а):
Авторе, попри те, що оповідання ну ось прям дуже-дуже сподобалося, одна дрібнесенька деталька, як та скалка в оці, заважала у нього повірити.
Маршрутка, яка портапила під потяг на переїзді. Це в моєму рідному місті було, Марганці, тоді ще Яник приїздив лукарню інспектувати, і до його приїзду збудували аж цілих 4 кілометри гарної дороги - від в'їзду до міста до лікарні. Відтоді місцеві водії, куди би не їхали, намагалися по тій дорозі проїхатися, бо рештою вулиць в місті навіть ходити стрьомно... Але то таке, лірика. Просто цей маркер - маршрутка - він для мене таку міцну прив'язку до місцевості зробив, що у туалет за картопляним полем і занедбане село не змогла повірити. В нас навколо таких сіл просто немає. Чесно кажучи, навіть не пригадаю, щоби бачила туалет не у вигляді щонайменше кирпичної утепленої споруди десь зовсім поблизу від хати, аж допоки до бабусі чоловіка не завітала у Малу Каратуль, що під Борисполем. При тому, не скажу, що регіон багатий, але ж ну... не заведено так, чи що...


Щиро дякую за відгук, який ще більше оживив оповідання!
Занедбаний двір тут - скоріше алегорія, натяк на те, що люди не хочуть змін навіть заради власного комфорту. А якщо перестати "крутися и бити лапками", то і життя як таке закінчується...


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: au010 Тиша і пасторальки
СообщениеДобавлено: 29.10.2020 23:39 
Не в сети
Авторитет

Зарегистрирован: 08.01.2020 18:39
Сообщения: 326
Автор au010 писал(а):
Нічого! У Вас є шанс запатентувати інший "пристрій", а потім фанати доберуться і до "телефону".


Та я ж не про те! Інший "пристрій", звісно, може вистрілити, але "телефон" вже вигадав Алекс Гремм Белл і він за ним залишиться. Це як з "Гаррі Поттером": після його успіху вийшли тисячі сторій про дітей у чарівних школах. Самих тільки українських версій є десятки, якщо не сотні. І з них одиниці варті уваги, а до успіху оригіналу не наблизився ніхто.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 41 ]  На страницу Пред.  1, 2, 3

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB