Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 29.03.2024 01:53

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 18 ]  На страницу 1, 2  След.
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: as025 Остаточне перетворення
СообщениеДобавлено: 19.07.2020 17:07 
Не в сети
Site Admin

Зарегистрирован: 08.01.2007 11:46
Сообщения: 4111
Откуда: admin @ rbg-azimut.com
Обсуждение рассказа as025 Остаточне перетворення


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: as025 Остаточне перетворення
СообщениеДобавлено: 20.07.2020 19:42 
Не в сети
Приживала
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 02.04.2020 02:23
Сообщения: 56
Дуже сподобалося!
+

_________________
Коли щось пішло не так...
Не будь Алхіміком. Не озирайся.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: as025 Остаточне перетворення
СообщениеДобавлено: 20.07.2020 20:05 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 11.01.2019 11:27
Сообщения: 423
Откуда: Київ
Дякую, авторе.
Дуже вправно написано. Світ цікавий, можна збільшити текст до розміру повісті.
Сподобалося.
Успіху! :)

_________________
- Світ став замалим, Джек.
- Світ такий самий. Щастя в ньому менше.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: as025 Остаточне перетворення
СообщениеДобавлено: 20.07.2020 23:13 
Не в сети
Чечако
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 17.03.2020 11:03
Сообщения: 30
Вітаю!
Трохи сумно від людської дурості, але написано гарно. Цікава історія, як і припущення з метаморфозами.
Успіху!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: as025 Остаточне перетворення
СообщениеДобавлено: 20.07.2020 23:56 
Не в сети
Домовой
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 06.07.2014 13:14
Сообщения: 579
Вітаю, авторе!

Спроба зробити детектив. Як на мене, не вельми вдалося. Спробую пояснити чому. Сама детективна складова побудована нормально, тут плюс. Є загадка, бери і розплутуй. Але я от не побачив у ГГ детектива. Він з'їздив, куди сказали, походив слідом за ким вказали і все. Якісь роздуми, висновки, аналітика - цього забракло. Плюс те, що детектив навіть не може нормально слідкувати за об'єктом і двічі за оповідання "палиться" :lol: Не вірю я в такого детектива, даруйте.

Ідейне наповнення є, тут однозначно плюс.

До світу ще питання. Заявлений магічний світ, але вся магія якось направлена тільки на метаморфози. Якось би побічно згадати про те, що існує й інша. Бойова приміром. Най навіть в Мітрані ГГ побачив якусь фортець з поплавленими мурами від файерболів абощо.

Успіхів і наснаги!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: as025 Остаточне перетворення
СообщениеДобавлено: 21.07.2020 12:32 
Не в сети
Постоялец

Зарегистрирован: 10.01.2019 20:24
Сообщения: 107
Вітаю, Авторе!
Дуже непогано написано, цікавий світ.
Від назви Кафкою повіяло, тому очікувала жахів.
Жахів не трапилося, але виникли запитання.
Якщо ГГ змогла самотужки перетворитися на книгу, тобто повернутися до первинного стану, чому інші "химери" не можуть цього зробити?
У неї ж лише з хлопцем не склалося, а в інших все набагато гірше, чого ж вони так і лишаються перетвореними?
Багато цікавинок розкидано по тексту, можна було б з цього світу зробити щось більше за обсягом.
На загал оповідання гарне.
Успіху на конкурсі!


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: as025 Остаточне перетворення
СообщениеДобавлено: 21.07.2020 13:00 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 02.07.2020 13:52
Сообщения: 40
Гарно написано, цікава ідея. Дуже хочеться прочитати щось подібне у більшому форматі (повість або роман). Дякую й бажаю успіхів!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: as025 Остаточне перетворення
СообщениеДобавлено: 21.07.2020 16:54 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 18.01.2020 20:38
Сообщения: 113
Весьма неплохо, интересное фантдопущение. Финал неоднозначен. Метаморфировать с билетом в один конец только для того, чтобы что-то кому-то доказать, выглядит неоправданно слишком.
Удачи на конкурсе!


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: as025 Остаточне перетворення
СообщениеДобавлено: 24.07.2020 21:42 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 4
Дякую всім за коментарі та добрі слова! І за критику спасибі! Усім бажаю наснаги та усіхів на конкурсі!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: as025 Остаточне перетворення
СообщениеДобавлено: 24.07.2020 21:57 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 4
Фантом писал(а):

Цитата:
Спроба зробити детектив. Як на мене, не вельми вдалося. Спробую пояснити чому. Сама детективна складова побудована нормально, тут плюс. Є загадка, бери і розплутуй. Але я от не побачив у ГГ детектива. Він з'їздив, куди сказали, походив слідом за ким вказали і все. Якісь роздуми, висновки, аналітика - цього забракло. Плюс те, що детектив навіть не може нормально слідкувати за об'єктом і двічі за оповідання "палиться" :lol: Не вірю я в такого детектива, даруйте.


Вітаю, Фантоме! Дякую за коментар! Так, детектив не вельми вправний, нестандартне завдання виконати не може. Роздуми ГГ треба було показати, погоджуюсь.

Цитата:
До світу ще питання. Заявлений магічний світ, але вся магія якось направлена тільки на метаморфози. Якось би побічно згадати про те, що існує й інша. Бойова приміром. Най навіть в Мітрані ГГ побачив якусь фортець з поплавленими мурами від файерболів абощо.

Трохи згадується про керування погодою, навіювання... Про бойву магію варто замислитися...


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: as025 Остаточне перетворення
СообщениеДобавлено: 24.07.2020 22:06 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 4
Цитата:
Якщо ГГ змогла самотужки перетворитися на книгу, тобто повернутися до первинного стану, чому інші "химери" не можуть цього зробити?
У неї ж лише з хлопцем не склалося, а в інших все набагато гірше, чого ж вони так і лишаються перетвореними?




Вітаю, Христе Хмиз! Дякую за коментар! Хотілося показати, що для перетворення потрібне не тільки сильне бажання, а ще й магічна сила... Буду думати, як це краще зробити.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: as025 Остаточне перетворення
СообщениеДобавлено: 28.07.2020 16:11 
Не в сети
Приживала
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 10.04.2019 12:10
Сообщения: 79
Откуда: Львів
Дуже сподобалося!
До недоліків можу віднести скутість деяких частин, які йдуть радше синопсисом, аніж художнім твором. Їм би більше драматизму і дії. Наприклад початок другої частини, де описується ключова для історії інформація про химер. Таємничі недолюди, які ховаються на околицях міста це ж так круто!
Цитата:
Часто маги-початківці пробували перетворити якусь тварину на людину або навпаки. Це здавалося їм найлегшим у магії, та вони переоцінювали свої сили.

Ця інформація видалася мені трохи неправдоподібною. Як не крути, але перетворити щось на людину аж ніяк не може видаватися найлегшим в магії. Можливо інша мотивація таких перетворень виявилася б доцільнішою? Та й ці химери з вигляду дуже навіть мають свій характер і особистості, не схоже на просту магію.

Момент коли дівчина (дуже й дуже важливий персонаж) просто перетворюється на книгу показується постфактум. Це забирає абсолютно весь трагізм. Насправді, ми навіть не знаємо чи вона любила цього хлопака. А виходить що так. Притому настільки, що життя без нього виявилося для неї не вартим уваги, навіть коли вона знає що химери десь там потребують її допомоги і злий хлопчик Генріх перетворює щасливих псів на нещасливих кажанокрилих собаколюдей! Оскільки все описується очима детектива, то показати такі страждання доволі важко. На мою скромну думку, тут би гарно вписався ще один POV Маріамни. А якщо розширювати до повісті, то й POV Віллі, який розкриє прекрасний світ химер, їх зв'язок з господарями і атмосферу Нотерленду.

Також, пробачте за мої смаки, але в історіях українських авторів мене трішки напрягають крикливі іншомовні власні назви (Нотерленд). Не те щоб я зовсім за те, щоб всі були Петрусями і Оленочками, але якусь золоту середину хотілося б тримати. Щоб щось-таки в літературу і своє принести. Принаймні на рівні звучання, якщо навіть не семантики. Але то моя позиція, думаю багато хто не погодиться.

Дуже сподобалася ідея перетворення праці науковця на доньку. Чудова метафора! Книголюди бомбезна ідея для фентезі.
Дякую за оповідання, отримала від нього величезне задоволення!


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: as025 Остаточне перетворення
СообщениеДобавлено: 28.07.2020 18:24 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 18.09.2019 17:53
Сообщения: 367
Откуда: Долина Буревісника, там де Море і Сонце
Метафора - клас! Проте, є одне "але"...
Була в мене однокласниця, яка не могла відповісти біля дошки жодну з теорем з геометрії. У її викладенні теорема виглядала як детальне викладення "дано", а потім хутко висновок і найголовніша фраза: "Что и требовалось доказать". Проте сам процес доведення десь зникав по дорозі, бо вчительку з математики вона дуже боялася і прагнула швидше закінчити тортури біля дошки і сісти на місце. Ось такий мені спогад завершення вашого оповідання навіяло. Таке враження, що ви писали-писали, а потім вирішили швиденько це припинити і вклали у вуста детектива висновки, до яких він не міг просто так узяти й прийти на підставі того, що дівчина перетворилася на книжку. Чому він так упевнено заявляє, що такі книжки з'явилися в усіх біблиотеках, а зворотнє перетворення неможливе?
Ось, якби ви хоча б пару параграфів дописали би... Наприклад, про те, як детектив, якому Мімі запала до душі, або жених-невдаха приділив би час пошукам шляху перетворити книгу знову на дівчину і зрозумів, що це неможливо... Або знайшов би у бібліотеці таку саме книгу... Та багато чого можна було би написати, щоби показати та обґрунтувати висновки в очах читача. Ліміт дозволяв.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: as025 Остаточне перетворення
СообщениеДобавлено: 31.07.2020 19:04 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 18.07.2020 22:48
Сообщения: 44
Приветствую автора!
Весьма неплохой киберпанк. Жаль не могу сказать того же о детективной составляющей.
И последняя фраза кажется высосанной из пальца, поскольку квалификации ГГ, как я понял, не даёт ему права делать настолько радикальные выводы и столь громкие заявления. Нужно бы это как-то объяснить.
Желаю автору творческих успехов и удачи в конкурсе!

_________________
Краткость, в нашем случае, просто сестра...


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: as025 Остаточне перетворення
СообщениеДобавлено: 01.08.2020 14:14 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 10.07.2020 20:22
Сообщения: 26
Мне рассказ очень понравился. Оригинальное фант допущение, интересный магический мир. Хорошая идея с метаморфозами. Яркий финал. Немного жаль химеру собаку в конце, хотелось чтобы его история закончилась позитивней. Удачи на конкурсе! Моя оценка будет высокой!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 18 ]  На страницу 1, 2  След.

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB