Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 29.03.2024 13:49

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 21 ]  На страницу 1, 2  След.
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: as019 Найважливіша звістка
СообщениеДобавлено: 19.07.2020 17:07 
Не в сети
Site Admin

Зарегистрирован: 08.01.2007 11:46
Сообщения: 4112
Откуда: admin @ rbg-azimut.com
Обсуждение рассказа as019 Найважливіша звістка


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: as019 Найважливіша звістка
СообщениеДобавлено: 21.07.2020 13:09 
Не в сети
Приживала
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 10.04.2019 12:10
Сообщения: 79
Откуда: Львів
Після того як ГГ залишив Лану на планеті саму мене почала дратувати оповідь від першої особи. Особливо опис битви, де все відбувається в теперішньому часі. Якби хоч в минулому, то можна було б на бортовий журнал списати, а так на сповідь ГГ не тягне, бо все відбувається вже. Тому мене не полишало відчуття штучності.

Головні переломні події в оповіданні прописані прісно. Оп, і вони знищують корабель, який шукали мало не все життя. Вагань описано мінімум, немає надриву, інтриги, переживання. Коли корабель ГГ виходить зі строю, той просто констатує, ну все, гаплик, вмру сам. Трагізм ситуації не відчувається зовсім і сама ситуація з отим полишанням і ламанням корабля надто аж награна.

Вкінці я вже чесно була готова до прихованої вагітності й нащадків ГГ на планеті, керуючись назвою оповідання, але пронесло.

Головна ідея про те, що найважливіша звістка – любов (трохи пафосно-банально, але най буде) пройшла повз мене, бо щось я не так сильно ту любов між героями в тексті відчула щоб пройнятися.

Ось такі враження. Дякую за оповідання!


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: as019 Найважливіша звістка
СообщениеДобавлено: 21.07.2020 13:31 
Не в сети
Домовой
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 06.07.2014 13:14
Сообщения: 579
Вітаю, авторе!

Оповідання чудове, дуже сподобалося. Особисто в мене дві зауваги.

Перша - по логіці подій. Шмат іншопланетного заліза проявив агресію саме в той момент, коли це потрібно автору. Тобто, я б тут радив (якщо дозволите, звісно), якось мотивувати агресію. Якийсь імпульс, чи ще щось.

Друга - емоційна. Епізод, де ГГ усвідомлює, що кохану він більше ніколи не побачить. Тут проситься емоційний вибух з усіма фазами, від усвідомлення до примирення. А у вас ГГ одразу змирився з втратою. Якось це випадає з його образу, адже раніше описано, як він намагався викликати вогник в її очах.

Успіхів і наснаги!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: as019 Найважливіша звістка
СообщениеДобавлено: 22.07.2020 18:08 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 10.07.2020 20:22
Сообщения: 26
Рассказ понравился, хотя согласен с моментами описанными предыдущими комментаторами - важнейшие эпизоды поданы слишком пресно и недостоверно. Но самая идея и финал рассказа очень хороши.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: as019 Найважливіша звістка
СообщениеДобавлено: 23.07.2020 08:46 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 9
міль писал(а):
Після того як ГГ залишив Лану на планеті саму мене почала дратувати оповідь від першої особи. Особливо опис битви, де все відбувається в теперішньому часі. Якби хоч в минулому, то можна було б на бортовий журнал списати, а так на сповідь ГГ не тягне, бо все відбувається вже. Тому мене не полишало відчуття штучності.

Головні переломні події в оповіданні прописані прісно. Оп, і вони знищують корабель, який шукали мало не все життя. Вагань описано мінімум, немає надриву, інтриги, переживання. Коли корабель ГГ виходить зі строю, той просто констатує, ну все, гаплик, вмру сам. Трагізм ситуації не відчувається зовсім і сама ситуація з отим полишанням і ламанням корабля надто аж награна.

Вкінці я вже чесно була готова до прихованої вагітності й нащадків ГГ на планеті, керуючись назвою оповідання, але пронесло.

Головна ідея про те, що найважливіша звістка – любов (трохи пафосно-банально, але най буде) пройшла повз мене, бо щось я не так сильно ту любов між героями в тексті відчула щоб пройнятися.

Ось такі враження. Дякую за оповідання!

Поспішав із дед-лайном і не все всиг розписати.
Дуже шкодую, що не у повній мір розкрив відносини між головними героями до трагічних подій.
Дякую за відгук та зауваги!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: as019 Найважливіша звістка
СообщениеДобавлено: 23.07.2020 08:52 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 9
Фантом писал(а):
Вітаю, авторе!

Оповідання чудове, дуже сподобалося. Особисто в мене дві зауваги.

Перша - по логіці подій. Шмат іншопланетного заліза проявив агресію саме в той момент, коли це потрібно автору. Тобто, я б тут радив (якщо дозволите, звісно), якось мотивувати агресію. Якийсь імпульс, чи ще щось.

Друга - емоційна. Епізод, де ГГ усвідомлює, що кохану він більше ніколи не побачить. Тут проситься емоційний вибух з усіма фазами, від усвідомлення до примирення. А у вас ГГ одразу змирився з втратою. Якось це випадає з його образу, адже раніше описано, як він намагався викликати вогник в її очах.

Успіхів і наснаги!

Погоджуюсь із вашим баченням. Трохи не вистачило часу, аби більше все розписати. Особливо усі ті пречудові фази! :oops:
Вам також усього найкращого!
І особлива подяка за критичні зауваження!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: as019 Найважливіша звістка
СообщениеДобавлено: 23.07.2020 09:03 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 9
Филин писал(а):
Рассказ понравился, хотя согласен с моментами описанными предыдущими комментаторами - важнейшие эпизоды поданы слишком пресно и недостоверно. Но самая идея и финал рассказа очень хороши.

Дуже вдячний за відгук!
Дійсно тим епізодами потрібно було приділити значнішу увагу.
Зосередитись більше на художній складовій оповідання, а не тільки на ідейній.
Обовязково врахую на майбутнє!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: as019 Найважливіша звістка
СообщениеДобавлено: 23.07.2020 21:05 
Не в сети
Авторитет

Зарегистрирован: 08.01.2020 18:39
Сообщения: 326
Вітаю. Тут напишу те саме, що вже неоднаразово писав: гарна ідея, але не вистачило майстерності як слід реалізувати. Загалом, історія непогана і мені подобається, але мушу погодитися з мілллю: всі найбільш емоційні моменти подані дуже сіро. Також не впевнений наскільки це етично вписати свою ДНК в генний код іншої форми життя і чи не змінило це радикально напрямок місцевої еволюції. Плюс: як видно з тексту, космічних цивілізацій як мінімум кілька, невже в Лани не було запасного способу зв'язку, бодай якогось сигнального маячка останньої надії, спеціального дрона з посланням SOS? Не повырю, що про таку ситуацію не подумали.
Мова пістрить русизмами й загалом не дуже зграбна, хоча відторгнення не викликає. З того, що муляло: "таки", а не "такі". Про решту Сильно Грамотний розповість, якщо дістанеться.
Підсумовуючи, оповідання невдале, але Ваш авторський потенціал помітно неозброєним оком, тож продовжуйте писати. Успіхів!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: as019 Найважливіша звістка
СообщениеДобавлено: 24.07.2020 16:36 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 9
Олександр Ігнатенко спасибі за відгук.
Відповідаю на ваші запитання.
Цитата:
всі найбільш емоційні моменти подані дуже сіро.

ГГ - чоловік, а не нюня, щоб отримувати задоволення від сліз та істерик. Стриманий, вольовий характер - ось головна його риса.
Цитата:
Наскільки це етично вписати свою ДНК в генний код іншої форми життя і чи не змінило це радикально напрямок місцевої еволюції
звичайно це змінило напрямок місцевої еволюції, пришвидшило її на мільйони років. І я вважаю, що це краще, ніж полишити все, як є на самоплив. Мені дуже цікаво якою б була ваша думка, якщо якась чужопланетна цивілізація, що зуміла добитись безсмерття для кожного із своїх громадян, дістанеться нашої планети і на підставі неетичності втручання у нашу еволюцію відмовить землянам у вічному житті... (До речі, гарна ідея для твору!)

Цитата:
невже в Лани не було запасного способу зв'язку, бодай якогось сигнального маячка останньої надії, спеціального дрона з посланням SOS?
в оповіданні було сказано, що міжзоряна система переміщення настільки надійна, що не допускає збоїв. А дрони самі не здатні створювати тунель для перельотів. Тобто яка б не була могутня космічна цивілізація, але які-небудь вразливі місця в неї мають бути. Хіба що її представники стануть справжніми Богами... Однак, гадаю, що і тоді у них будуть якісь проблеми, про які нам навіть важко пофантазувати. Ні?


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: as019 Найважливіша звістка
СообщениеДобавлено: 24.07.2020 17:19 
Не в сети
Авторитет

Зарегистрирован: 08.01.2020 18:39
Сообщения: 326
Автор as019 писал(а):
ГГ - чоловік, а не нюня, щоб отримувати задоволення від сліз та істерик. Стриманий, вольовий характер - ось головна його риса.


От не треба на героя перекладати провину. Я написав, що саме подані сіро. Так-то він й переживає, й радіє, й плаче в тексті, просто це не зачіпає душу, а сприймається саме як факт.


Цитата:
звичайно це змінило напрямок місцевої еволюції, пришвидшило її на мільйони років. І я вважаю, що це краще, ніж полишити все, як є на самоплив. Мені дуже цікаво якою б була ваша думка, якщо якась чужопланетна цивілізація, що зуміла добитись безсмерття для кожного із своїх громадян, дістанеться нашої планети і на підставі неетичності втручання у нашу еволюцію відмовить землянам у вічному житті... (До речі, гарна ідея для твору!)


Але ж саме так і має бути. Людство побачить, що це можливо і знатиме куди їм треба йти. Інакше, це вже не земне безсмертя, а подаруночок, а той інструмент впливу. Бо ж українських смартфонів немає не тому що їх зробити несила, а тому що значно легше купити. Особисто я терпіти не можу подачки й милостиню. Всього, що людина, народ чи цивілізація має, вона мусить досягти сама і у всього цього є ціна. До того ж, у випадку контакту з такою цивілізацією дивуватися треба буде саме якщо вони захочуть поділитися безсмертям, адже це викликає резонне запитання: "А що попросите натомість?"


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: as019 Найважливіша звістка
СообщениеДобавлено: 24.07.2020 17:36 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 18.09.2019 17:53
Сообщения: 367
Откуда: Долина Буревісника, там де Море і Сонце
Мені сподобалась ідея звістки, поданої таким чином, але якось незрозуміло, як таким чином вона щось спокутувала... Хех, вже вкотре на цій грі доводиться писати: гарна ідея, якій чогось не вистачає там-сям в реалізації...


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: as019 Найважливіша звістка
СообщениеДобавлено: 25.07.2020 17:53 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 18.07.2020 22:48
Сообщения: 44
В целом мне понравилась история. При этом не могу не согласиться с предыдущими замечаниями, но в то же время есть одна вещь о которой вроде бы никто не подумал. В том числе и сам автор. Они разнесли условно "вражеский" корабль. Подняли на борт обломки, но вместо того, чтобы исследовать их на наличие жизни, или её следов, она как девочка подросток упала в депрессию. Честно, я ожидал подоконника, космического дождя, тоненькую, серебристую, космическую сигарету, кофе из тюбика и мысли "о нём". А сам ГГ, опять-таки вместо того, чтобы заняться полезным делом, описанным выше, пытается эту девочку-подростка развеселить. Это не должно так работать...
Желаю автору творческих успехов и удачи в конкурсе!

_________________
Краткость, в нашем случае, просто сестра...


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: as019 Найважливіша звістка
СообщениеДобавлено: 27.07.2020 16:49 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 9
Ванк писал(а):
...Честно, я ожидал подоконника, космического дождя, тоненькую, серебристую, космическую сигарету, кофе из тюбика и мысли "о нём". А сам ГГ, опять-таки вместо того, чтобы заняться полезным делом, описанным выше, пытается эту девочку-подростка развеселить. Это не должно так работать...
Желаю автору творческих успехов и удачи в конкурсе!

Ванк, благодарю за отзыв!
Возможно, так это работает в далеком будущем, когда используется совершенная техника, и в социальном плане все более чем... А отношения многим романтичнее и наивнее, чем сейчас. То есть в утопии.
Впрочем, тогда автор должен был бы это как-то дополнительно объяснить в тексте рассказа... :D
Вам тоже все наилучшего в жизни и в творчестве!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: as019 Найважливіша звістка
СообщениеДобавлено: 27.07.2020 16:59 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 9
Мавка писал(а):
Мені сподобалась ідея звістки, поданої таким чином, але якось незрозуміло, як таким чином вона щось спокутувала... Хех, вже вкотре на цій грі доводиться писати: гарна ідея, якій чогось не вистачає там-сям в реалізації...

Дякую за відгук, Мавко!!!
Створенням нового розумного виду Лана спокутувала те, що на її думку знищила останій корабель цивілізації, який чудом вцілів у війні. Тому головну героїню сильно мучила совість (Невже це виглядає так фантастично?!). :D


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: as019 Найважливіша звістка
СообщениеДобавлено: 31.07.2020 20:47 
Не в сети
Домовой

Зарегистрирован: 08.07.2012 18:53
Сообщения: 728
Цитата:
Щось таке, що дозволило бодай торкнутись до назавжди втраченого.

«дозволило б» — інакше утворюється минулий час, а не майбутній.

Цитата:
Біологічно-активний світ, подібний тому, що зараз пропливає під черевом мого понівеченого зорельоту, є не у кожній галактиці.

Якось не віриться — враховуючи кількість зоряних систем лише у нашій Галактиці.

Цитата:
За час поки я обертаюсь навколо

час, поки

Цитата:
вчяться обробляти метали.

вчаться

Цитата:
то може саме вони знищили

може, саме

Цитата:
Ще трішки і я зможу перевірити своє припущення.

трішки — і

Цитата:
Обираю останнє: чекати більше не сила.

несила — див. \\\\\

Цитата:
майданчик в горах

у (збіг приголосних)

Цитата:
вдавались мені за виграшки.

завиграшки

Цитата:
підготував скафандр зі спеціальний екзоскелетом.

спеціальним

Цитата:
З того, як Лана стискає долоні зрозуміло: вона

долоні, зрозуміло

Цитата:
помічаю в куточка очей коханої

куточках

Цитата:
Отже я такі досяг бажаного результату.

Отже, я

таки

Цитата:
й надалі так посміхалась я готовий наобіцяти

посміхалась, я

Цитата:
Отже це не випадковість!

Отже, це

Цитата:
Перевантаження втискують у крісла.

втискує. Перевантаження — це не множина, це єдине явище.

Цитата:
що поступають із сектора з якого нас

сектора, з

Цитата:
Чужинський корабель своїми обрисами схожий на хижака, що вистрибує із засідки на беззахисну жертву.

Надто барвисто і тому незграбно. Чому, на вашу думку, «хижак, що вистрибує із засідки на беззахисну жертву», небезпечніший за «хижака, що вистрибує із засідки на жертву, яка може захищатись», та й просто за будь-якого «хижака»? :)

Цитата:
якщо був один корабель, значить десь є й інші

значить, десь

Цитата:
сюди хлине натовп дослідників

Надто схоже на російське «хлынет». Краще «рине», «посуне».

Цитата:
Настрій настільки препоганий, що я вирішую замість повернення додому обстежити околиці ще кількох зір, щоб нові враження витіснили негативні емоції.

Нелогічно. Чому вони не дослідили планету — хтось міг уціліти подалі від великих міст, десь у горах або підземних бункерах. Також слід було обстежити згадані планети та супутники — може, там залишились станції, колонії абощо. Простого огляду сенсорами з великої відстані недостатньо.

Цитата:
Мабуть смерть краще, ніж

Мабуть, смерть

Цитата:
Мабуть смерть краще, ніж все життя нести тягар провини.

Ото не пощастило закохатися в дурепу пришелепкувату. :)

Цитата:
Ми не знаємо хто перебував на тому кораблі

знаємо, хто

Цитата:
Можливо лише кібер, запрограмований

Можливо, лише

Цитата:
Або там були ті, хто врятувався з пекла всепланетарної війни, щоб десь в іншому місці продовжити свій рід та побудувати новий, більш гуманний світ.

І будівництво нового, більш гуманного світу вони розпочали з нападу на корабель, що їм анітрохи не загрожував. :!: Точно пришелепкувата.

Цитата:
Чи може вона просто мене розлюбила?

Чи, може, вона

Цитата:
віддаю команди бортовому комп’ютеру націлити все, що є

комп’ютеру: націлити

Цитата:
у нашому дослідницькому арсеналі на цей дивовижний

арсеналі, на

Цитата:
на цей дивовижний світ.

Що дивовижного в «густих лісах» та «великих рогатих тваринах»?

Цитата:
Можливо саме так виглядали

Можливо, саме

Цитата:
На жаль істот з розвинутим інтелектом

жаль, істот

Цитата:
що й в наша, хоч і різниться

Без «в»

Цитата:
зоставатись все-одно небезпечно

все одно

Цитата:
Такі дочекалась

Таки

Цитата:
Може ти мене хочеш просто здихатись?

Може, ти

просто хочеш мене

Цитата:
без мене, ‒ кажу я на прощання.

«Я» зайве.

Цитата:
Щоб скоротати час проводжу інвентаризацію

час, проводжу

Цитата:
цікаво з яких сплавів він виготовлений

цікаво, з

Цитата:
а можливо ще й дізнаюсь важливі подробиці

можливо, ще

Цитата:
Як на зло ще й бортовий комп’ютер

зло, ще

Цитата:
Ймовірно все не так серйозно

Ймовірно, все

Цитата:
що її не має зі мною

немає

Цитата:
Результати діагностики мене шокують: перевантаженням в енергомережі знищено гіперкамертон: серцевину системи

Дві двокрапки в одному реченні? Навряд чи так можна. Другу краще замінити на тире.

Цитата:
на два десятка тисяч

десятки

Цитата:
Принаймні так робили наші славні предки.

Принаймні, так

Цитата:
Лана довго з надією

довго, з

Цитата:
вдивляється у зоряна небо.

зоряне

Цитата:
А я все-одно повернусь

все одно

Цитата:
я розрізняю з пів-сотні наметів

Згідно нового правопису, «пів» завжди пишеться окремо.

Цитата:
необхідну для перевірки своєї гіпотезу затію.

гіпотези

Цитата:
Звичайно в лабораторію на зореліт

Звичайно, в

Цитата:
Навколо нас дзичить десяток дронів.

дзижчить

Цитата:
Можливо кожен перед смертю

Можливо, кожен

Цитата:
А зараз мене ним просто спихнуть у провалля.

Краще «зіпхнуть».

Цитата:
Аби все зважити в мене лічені секунди.

зважити, в

А навіщо? Тут що зважуй, що не зважуй — все одно.

Цитата:
На зріс рятівник удвічі вищий

зріст

Цитата:
Так за звичай вітаються

зазвичай

Цитата:
Ми в різних вагомих категоріях.

вагових

Цитата:
Виймаю із-за поясу

з-за (збіг голосних)

Цитата:
Певно таким чином моя

Певно, таким

* * * * *

Загалом — добре. Емоційно, динамічно, читається легко. Але ось це викликає сумніви:
Цитата:
...гени тубільців місцями доповнені новими послідовностями нуклеотидів, взятими із нашого генетичного матеріалу. Або ж наш геном був радикально адаптований для виживання на цій дивовижній планеті, залученими від місцевого виду ділянками ДНК… Певно таким чином моя напарниця спокутувала вину за знищену мною агресивну цивілізацію.

Доповнити гени тубільців людською ДНК — це не те саме, що доповнити, навпаки, людську ДНК генами місцевих істот. В другому випадку виникає питання: а що ж сталося з цим «місцевим видом»? Може, він мав шанс самостійно набути розум, але повністю зник, не витримавши конкуренції з новоствореними мутантами? Тоді, виходить, Лана створила одну цивілізацію за рахунок іншої. На мою думку, краще обмежитись першим варіантом.

Автор as019 писал(а):
Створенням нового розумного виду Лана спокутувала те, що на її думку знищила останій корабель цивілізації, який чудом вцілів у війні. Тому головну героїню сильно мучила совість (Невже це виглядає так фантастично?!).

Те, що Лана засуджує партнера за необхідний та вмотивований самозахист, виглядає дурним моралізаторством.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 21 ]  На страницу 1, 2  След.

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB