Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 28.03.2024 23:06

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 23 ]  На страницу 1, 2  След.
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: aq007 Нарктлан
СообщениеДобавлено: 22.03.2020 18:06 
Не в сети
Site Admin

Зарегистрирован: 08.01.2007 11:46
Сообщения: 4111
Откуда: admin @ rbg-azimut.com
Обсуждение рассказа aq007 Нарктлан


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: aq007 Нарктлан
СообщениеДобавлено: 22.03.2020 23:42 
Не в сети
Танцующий с бубном

Зарегистрирован: 20.01.2014 17:38
Сообщения: 1518
Епічне фентезі з елементами горору, принаймні я так це сприйняв. Потенціал у твору чималенький, замах - теж :D . От форма подачі, як на мене, могла б бути вдалішою. Текст пересичений різними красивостями, епітетами й метафорами, не завжди доречними. Ну і з матчастиною не завжди гаразд: скажімо, від "доктора археології та палеонтології" в мене стався екзистенційний шок :lol: . Загалом же твір нормальний, хоч і потребує ще, НМСД, деякого допрацювання.
Удачі на конкурсі!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: aq007 Нарктлан
СообщениеДобавлено: 23.03.2020 15:01 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 9
ЧучундрУА писал(а):
Епічне фентезі з елементами горору, принаймні я так це сприйняв. Потенціал у твору чималенький, замах - теж :D . От форма подачі, як на мене, могла б бути вдалішою. Текст пересичений різними красивостями, епітетами й метафорами, не завжди доречними. Ну і з матчастиною не завжди гаразд: скажімо, від "доктора археології та палеонтології" в мене стався екзистенційний шок :lol: . Загалом же твір нормальний, хоч і потребує ще, НМСД, деякого допрацювання.
Удачі на конкурсі!

Дякую за відгук. Згоден, з "доктором археології" щось вийшов перебір :lol: Захопився сюжетними деталями, тому вдячний, що помітили неточність!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: aq007 Нарктлан
СообщениеДобавлено: 23.03.2020 15:23 
Не в сети
Танцующий с бубном

Зарегистрирован: 20.01.2014 17:38
Сообщения: 1518
Цитата:
Згоден, з "доктором археології" щось вийшов перебір

В нас для істориків, археологів, етнологів тощо існує вчене звання "доктор історичних наук". Але я не про те: археологія і палеонтологія - трохи різні науки :D .
І ще таке додам: археологи - дуже вузькоспеціалізовані товариші, як правило працюють із певними хронологічними рамками і культурами, ігноруючи все, що їх не стосується. Тож у реалі людина, що займається давньоруським Києвом, ну ніяк не могла опинитися в Камбоджі. Хіба що як турист :D . Тож радив би зробити ГГ багатим ексцентриком з історичною освітою, фахівцем із "нетрадиційної" археології. Так його поведінка стане значно логічнішою і природнішою.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: aq007 Нарктлан
СообщениеДобавлено: 23.03.2020 23:55 
Не в сети
Домовой
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 06.07.2014 13:14
Сообщения: 579
Вітаю, авторе!

Історія сподобалася. Як на мене, вступ трохи нуднуватий, відпочатку важко давався текст. Далі пішло веселіше, цікавіше і жахливіше :twisted:

Успіхів!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: aq007 Нарктлан
СообщениеДобавлено: 24.03.2020 12:31 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 15.03.2020 12:18
Сообщения: 5
Починалося все аж надто фентезійно, чого я - вибачте за суб'єктивність - насправді не люблю. Я вже заздалегідь знав, що твір мені не сподобається. Та я помилявся! Починаючи з другого розділу я вже не міг відірватись, і то чесно. У творі є недоліки, та незначні, і тому загальне враження більш, ніж позитивне. Удачі вам, пане Автор даного твору.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: aq007 Нарктлан
СообщениеДобавлено: 24.03.2020 12:47 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 9
Фантом писал(а):
Вітаю, авторе!

Історія сподобалася. Як на мене, вступ трохи нуднуватий, відпочатку важко давався текст. Далі пішло веселіше, цікавіше і жахливіше :twisted:

Успіхів!

Дякую за відгук! Радий, що вам сподобалося :wink:


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: aq007 Нарктлан
СообщениеДобавлено: 24.03.2020 12:49 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 9
Тадей писал(а):
Починалося все аж надто фентезійно, чого я - вибачте за суб'єктивність - насправді не люблю. Я вже заздалегідь знав, що твір мені не сподобається. Та я помилявся! Починаючи з другого розділу я вже не міг відірватись, і то чесно. У творі є недоліки, та незначні, і тому загальне враження більш, ніж позитивне. Удачі вам, пане Автор даного твору.

Вдячний за приділену увагу! Бачу, що дійсно початок не всім заходить. Робитиму висновки :D


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: aq007 Нарктлан
СообщениеДобавлено: 29.03.2020 15:42 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 08.03.2020 21:39
Сообщения: 23
Мої вітання, авторові! :)
Так, стиль Лавкрафта передано досить правдоподібно :mrgreen:
Нажаль, автор трохи перемудрив з епітетами й складкими словами. Запхнути в одне речення "верховні ", "хтонічні", "людиноподібні", "зооморфні", "матеріальні" і "безформні" - такого навіть Лавкрафт не робив. Тим більше в 2му(!!) реченні оповідання. Це прямо такий геп льодорубом по голові читача, який тільки но зайшов :D
Також не дуже вдале рішення - всю 1шу главу присвятити переповідкам екзотичних міфів. Тим більше подати їх впереміш з авторским текстом, так що не завжди вслідкуєш, де кінчається міф і починаються дії ГГ 8)

Загалом же написано досить пристойно. Особливо якби це писалося на конкурс імітацій Лавкрафта.
Але якщо подумати більш "абстраговано" - а може ну його те наслідування? Нащо нам 2й Лавкрафт (навіть український!)? Може пошукати щось більш своє власне у стилі? :D

Вельмишановно бажаю добродію авторові подальших успіхів на шляхах макабричних оповідок! :mrgreen:

_________________
Ab ovo usque ad mala


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: aq007 Нарктлан
СообщениеДобавлено: 29.03.2020 19:32 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 9
Род Велич писал(а):
Мої вітання, авторові! :)
Так, стиль Лавкрафта передано досить правдоподібно :mrgreen:
Нажаль, автор трохи перемудрив з епітетами й складкими словами. Запхнути в одне речення "верховні ", "хтонічні", "людиноподібні", "зооморфні", "матеріальні" і "безформні" - такого навіть Лавкрафт не робив. Тим більше в 2му(!!) реченні оповідання. Це прямо такий геп льодорубом по голові читача, який тільки но зайшов :D
Також не дуже вдале рішення - всю 1шу главу присвятити переповідкам екзотичних міфів. Тим більше подати їх впереміш з авторским текстом, так що не завжди вслідкуєш, де кінчається міф і починаються дії ГГ 8)

Загалом же написано досить пристойно. Особливо якби це писалося на конкурс імітацій Лавкрафта.
Але якщо подумати більш "абстраговано" - а може ну його те наслідування? Нащо нам 2й Лавкрафт (навіть український!)? Може пошукати щось більш своє власне у стилі? :D

Вельмишановно бажаю добродію авторові подальших успіхів на шляхах макабричних оповідок! :mrgreen:

Моє шанування, Роде Величе!
Перш за все, дякую за відгук і схвальні слова :D
Щодо початку - цілком згоден як і з Вами, так і з рештою. Адже бачу, що на перший розділ нарікають більшість рецензентів. Гадаю, розмежувати міф і дії ГГ буде доволі легко, обрамивши міф у лапки.
Стосовно стилю Лавкрафта, то звісно це дуже приємне зауваження, але водночас і прикре, бо, мабуть, не зміг від нього абстрагуватися. Хоча справедливо тут відзначити, що його манера оповіді дійсно влучно передає почуття нескоримого жаху та безвиході, і її варто брати за взірець. Певна річ, поєднуючи її з власним авторським стилем. Чи вийшло це - нехай розсудить читач :D
Успіхів навзаєм!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: aq007 Нарктлан
СообщениеДобавлено: 31.03.2020 15:32 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 11.01.2019 11:27
Сообщения: 423
Откуда: Київ
Дякую, авторе!
Сподобалося. Наче кіно подивився.
Як на мене, то з початком все добре - я б кінцівку переробив трошки.
ГГ дивиться новини, чи кримінальну хроніку, у якій розповідають про загадково зниклих людей. ГГ виходить з цигаркою на балкон і дивиться на місяць...
Успіху вам і натхнення!!

_________________
- Світ став замалим, Джек.
- Світ такий самий. Щастя в ньому менше.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: aq007 Нарктлан
СообщениеДобавлено: 01.04.2020 11:33 
Не в сети
Доктор Зло
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 26.07.2011 11:36
Сообщения: 5660
Откуда: Зворотний бік Місяця
Цитата:
За своє життя, бувши доктором археології та палеонтології, я обійшов чимало земель, подорожував степами, пустелями, морями. Збирав байки, цікавився міфами й легендами, вивчав походження решток живих організмів, занотовуючи це все в хроніки для університетської бібліотеки
Збирають "байки" етнографи. Поєднання археології з палеонтологією - теж дивний випадок. Так само хроніки університетської бібліотеки як кінцева мета науковця. За умови, що взагалі існує така дисципліна, як хроніки бібліотеки.

Цитата:
бо ж стало воно плодом кохання богині ночі Міраль та могутнього Сарта, уособлення хаосу. Разом із двома братами Сарт входив до тріади Архів — творців усього сущого

Правитель Муйрая, Арх на ймення Казет-Кха, мав здатність бачити долю живого й неживого у вселенській порожнечі, з якої він постав. Подейкують, що сам баланс Ханалут диктував йому майбутнє

Перепрошую, шановний авторе, але я вже розгубилася в іменах і назвах. :roll:

Цитата:
Служники Місячного короля слідом за правителем поснули міцним, незламним сном, а царство Нарктлан із часом зникло десь на дні Озерної долини.
Після повернення додому я схибнувся на цій темі.
Я не побачила в цієї історії такого, щоб на неї схибнутися. Звичайний космогонічний міф, таких кожен історик пам'ятає силу-силенну. А фінал нагадує град Кітеж. :D

Цитата:
Минуло шість років, перш ніж морозний вітер сколихнув забуті сторінки пам’яті
Таке "плетіння словес" у авторській мові здається штучним. Чому просто не сказати - "За шість років зі мною зв'язався керівник археологічної групи Київщини".

Цитата:
Стіни квартири тремтіли хвилини зо дві, доки я налякано скоцюрбився під робочим столом.
Схоже на землетрус. В такому випадку не варто ховатися під столом. Краще стати у дверному отворі, бо це жорстка конструкція. :wink: Якщо ж ГГ налякався чогось потойбічного - не повірю. Доросла людина таким не переймається. Це вже схоже на психічне відхилення. Бо кажуть - якщо подзвонили в двері, можна вважати, що там вас чекає англійська королева. Але ймовірніше в сусідів закінчилися сірники.

Цитата:
— В Міжозер’ї знайшли фасад стародавнього міста! — з неприхованим запалом вигукнув Охрім. — Будівельники прокладали каналізаційний тунель і наштовхнулися на добре збережений мур. Є припущення, що знахідка давніша за Київську Русь.
Перше. Що таке "фасад міста"? Друге. Культурний шар пересічно це 1 см на рік. Тобто 100 років - метр. Якщо велике місто - шар трохи товще. Колектори прокладають не глибше ніж десять метрів від поверхні. Це якраз Київська Русь. :D Авжеж, якщо це не таємне метро чи якийсь бункер.

Цитата:
— Мої хлопці знайшли це вчора вранці, коли бурили стіну
Як можна "бурити стіну"?

Цитата:
— Якщо чесно, то ні я, ні мої хлопці не в захваті від цієї ситуації. У нас і так повно проблем із будівництвом
Я добре знаю, як ото все відбувається, коли будівельники знаходять археологічні пам'ятки. Бо проектую тепломережі в місті з товстим культурним шаром (яка там культура, це вже окреме питання :lol: ).
Так от. Виконроб ніколи не покличе археологів. Це не його питання. І не його користь. Бо зупинка роботи - зупинка зарплатні. Він зателефонує в технагляд замовника. Звідти приїдуть, подивляться на те, що знайдено. В кращому випадку звернуться до археологів. А якщо там просто якась стінка - одна зміна роботи бульдозером, і все чисто. Бо інакше треба зупиняти роботи, вносити зміни в проект, наново його узгоджувати... Якщо ж виконроб таки викличе археологів, наступного дня він уже не працюватиме в тієї конторі. Це правда життя, хоч і сумна.

Цитата:
Інвестори нестямно лютують через втрату грошей після того, як тунель ледь не затопило водою. Один із наших примудрився пробурити діру не в тому місці, і заледве не поховав нас у тій каналізації
Я взагалі не розумію, що вони там бурять. Колектори "в чистому полі" зазвичай прокладають відкритим способом, тобто риють котлован, траншею. Щодо водоносного шару - існують карти і розрізи, як "популярні" у відкритих джерелах, так і секретні, для фахівців. Подивіться, наприклад, цей сайт
https://aquatoria.kiev.ua/karta-glubin

Цитата:
Під землею стояв затхлий сморід селітри. Десятки променів світла гарцювали серед напівтемряви, простягаючись од помаранчевих касок замурзаних робочих. У закутках відлунював непослідовний дзвін металевої кирки упереміш із безперервним деренчанням бура
Таке враження, що вони вугільну шахту риють. ))) Кирки, бури? А таке бачили? Це прохідницький щит.Изображение

Цитата:
Усередині неї майоріли викарбувані символи, що мали багато спільних рис із арабицею і деванаґарі. Писемні послання розмежовували товстенні пілястри з акурат вирізьбленими нішами, звідкіля шкірилися невідані рептиловидні створіння.
Будівельники встигли розчистити написи? Вони справжні археологи!

Цитата:
Порода схожа на анортозит, а втім якоїсь іншої хімічної будови. Гадаю, це якась суміш.
Тобто вони візуально можуть визначити хімічний склад породи? Вони ще й геологи-екстрасенси!

Чомусь усе це не викликає довіри. Може, завдяки зайвим словесним прикрасам. Може, через матчастину. Проте головне - через відсутність психологічного обґрунтування вчинків. Наприклад, навіщо ГГ поліз у натовп у ту церкву?
Це не містика. Більше схоже на темне фентезі. Головне відчуття від оповідання - хаос. У композиції, ідеї, логіці. У всьому. Важко зрозуміти, що хотів автор сказати цим оповіданням.
Удачі на конкурсі!

_________________
Чому найважче у світі – це переконати птаха, що він вільний?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: aq007 Нарктлан
СообщениеДобавлено: 01.04.2020 12:29 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 9
Панас писал(а):
Дякую, авторе!
Сподобалося. Наче кіно подивився.
Як на мене, то з початком все добре - я б кінцівку переробив трошки.
ГГ дивиться новини, чи кримінальну хроніку, у якій розповідають про загадково зниклих людей. ГГ виходить з цигаркою на балкон і дивиться на місяць...
Успіху вам і натхнення!!

Вдячний за відгук! Як бачимо, скільки людей - стільки й думок :D Комусь початок не пішов, комусь сподобався.
Кінцівка розглядалася різною, зокрема й запропонований Вами варіант теж :lol:
Успіхів і натхнення навзаєм!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: aq007 Нарктлан
СообщениеДобавлено: 01.04.2020 12:57 
Не в сети
Доктор Зло
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 26.07.2011 11:36
Сообщения: 5660
Откуда: Зворотний бік Місяця
Цитата:
Як на мене, взагалі хибно вважати, що в кожному творі є якийсь прихований задум. Література має різні функції, як то дидактична чи розважальна. Шукати в другому перше не має сенсу :)
Я з цим не згодна. По-перше, вважаю, що художня література нічому не повинна вчити. Це не підручник. Проте й розважатися, не розуміючи, що автор мав на увазі, теж досить складно. Має бути ідея. Проста життєва ідея.

Цитата:
Бажаю успіхів навзаєм!
Щиро дякую!


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: aq007 Нарктлан
СообщениеДобавлено: 01.04.2020 20:04 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 9
Оскільки моє повідомлення таємничим помахом руки зникло з сайту, вважаю, треба його відтворити, оскільки Птаха Сірін на нього вже відповіла :D

Добридень, Птахо!

Вдячний за відгук, критика справделива, матчастина провалена, каюсь :cry:
Поясню лише частину, яка залежить від авторського сприйняття.
Цитата:
Проте головне - через відсутність психологічного обґрунтування вчинків. Наприклад, навіщо ГГ поліз у натовп у ту церкву?

По-перше, коли ти після тривалого блукання тунелями виходиш до безлюдної місцевості та бачиш церкву, з якої лунають пісні – це щонайменше викликає цікавість. По-друге, коли рядки цієї пісні з давнього міфу, який ти чув у далекій Камбоджі – це викликає непоборну цікавість і бажання знайти відповіді на численні запитання. Це не той випадок, коли ГГ заходить до кухні із запитанням «хто тут?». Тому вчинок героя логічний і як 2+2 простий :wink:

Цитата:
Головне відчуття від оповідання - хаос. У композиції, ідеї, логіці. У всьому. Важко зрозуміти, що хотів автор сказати цим оповіданням


Отже, завдання виконане :lol: Адже Місячний король, як зазначено на початку, це поріддя хаосу. І його мета в цьому світі: помститися богам та навернути світ у хаос (цю тему він вже точно поглинув :lol: ) А якщо серйозно, то за міфами і «зайвими словесними прикрасами» :D захована проблема масової, тотальної, хаотичної забудови. І наприкінці твору ми маємо «зруйновані» життя та моторошні недобудови. Проте це аж ніяк не є ключовим аспектом твору. Як на мене, взагалі хибно вважати, що в кожному творі є якийсь прихований задум. Література має різні функції, як то дидактична чи розважальна. Шукати в другому перше не має сенсу.

Загалом дякую за відгук. Побачив, над чим треба працювати та вдосконалюватися.
Бажаю успіхів навзаєм!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 23 ]  На страницу 1, 2  След.

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB