Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 25.04.2024 13:05

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 22 ]  На страницу Пред.  1, 2
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Re: aq008 Стежка по той бік річки
СообщениеДобавлено: 02.04.2020 16:27 
Не в сети
Доктор Зло
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 26.07.2011 11:36
Сообщения: 5660
Откуда: Зворотний бік Місяця
Дуже затягнута історія. Варто скоротити втричі.
Ще подумалось - якщо прибрати той перевертень у фіналі, оповідання буде "не про що". Героїня млява якась, все найважливіше за неї вирішують інші. Але при тому вона здатна на дивні вчинки - як то перейти на інший бік річки льодом чи розкопати могилу діда. Коли Василь тоне, взагалі здається дивною її реакція - втопився, та й годі, пішла собі далі.
А якщо розглядати лише фінал, то виходить, що він може бути пов'язаний із будь-яким сюжетом. Нумо, давайте пограємось із відомими казковими сюжетами.
"Червона шапочка". Вовк зазнає поразки, коли виявляється, що внучка - Смерть.
"Білосніжка і сім гномів". Білосніжка прокидається, а всі навколо вмирають, бо вона...
"Пеппі-Довгапанчоха". Щойно Пеппі оселяється на віллі "Хованка", як усі навколо мруть, бо вона...
Цікаво, що я вже вдруге бачу такий сюжетний хід. В інституті на семінарі розглядали оповідання про дівчинку, яка загубилась у великому місті. Дорослі нею переймались, усі допомагали, хтось навіть хотів удочерити. Але згодом виявилося, що те дівча... ну, ви зрозуміли. ))) Коротка така була й навіть весела оповідка. Тож я, напевно, порівнюю з нею.
Втім, успіху вам на конкурсі!

_________________
Чому найважче у світі – це переконати птаха, що він вільний?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: aq008 Стежка по той бік річки
СообщениеДобавлено: 02.04.2020 18:14 
Не в сети
Чечако
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 13.03.2020 15:02
Сообщения: 41
Оповідання сподобалось, але в мене виникла якась дезорієнтація з хронологією.

"Декілька тижнів тому Варя ледь не втопилася. Бабця казала, після того дівчинка вставала кожної ночі і намагалася вийти, чим неабияк нервувала діда."
Але в день, коли вона мало не потонула, дід веде себе так, наче вона з дитинства по ночам ходить, і з розмов дорослих теж випливає щось подібне.

Але, в цілому, історія вийшла атмосферна і незвична.
Чому Смерть має плисти на кораблі? Чому їй допомагає вічний "ніхто"? Виникає багато подібних запитань, але чимось ця дивність захоплює. Якийсь дух "Аліси у Дивокраї", мабуть))
Сама дівчинка теж вийшла дуже живим персонажем, як би це кумедно не звучало в контексті сюжету :lol:

Бажаю успіхів!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: aq008 Стежка по той бік річки
СообщениеДобавлено: 03.04.2020 16:09 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 8
Крізь вітер, вдячна Вам за коментар)
Проблем із хронологією нема, мабуть, я заплутала самим описом
Варя довгий час не ходила уві сні до тієї ночі, з якої і починається історія, тому мати сказала "вона знов ходить уві сні". І вже після ось цього конкретного випадку і включно з ним (коли дівчника ледь не втонула) її лунатизм повернувся. Тобто, вона ходила уві сні, потім перестала, а потім почала знову. Коли ж дід говорив, що вона ходить до лісу, він не мав на увазі, що вона ходить вночі. Варя блукала лісом вдень, просто ходила туди часто і завжди ходила сама, що і не подобалося діду. Якось так

P.S Не знаю, чи вдалося пояснити, чи ще більше заплутати


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: aq008 Стежка по той бік річки
СообщениеДобавлено: 03.04.2020 16:44 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 8
Птиця Сирин, дякую за розлогий коментар
Давайте спробуємо розібратися. Що скоротити твір треба, то я вже зрозуміла
Далі, щодо перевертня у фіналі: так, заради нього і писався твір. Історія вийшла повільною, спокійною, такою я і хотіла її написати. І я не планувала зробити з Варі якусь авантюристку. Щодо того, що все за неї вирішують інші: все за неї вирішив лишень той, з корабля. І навіть не вирішив, а просто сказав їй, хто вона. А вона та, ким була із самого початку її народження. Це не історія про можливість боротися, право вибору і свободу слова. Це історія про Смерть. Радше навіть про смерть.
Далі, смерть Василя. Так, ніякої реакції. Я так і хотіла. Варя, хоч і жила серед людей, все ж залишалася Смертю із самого початку. А Смерті без різниці, хто помирає, а хто живе. Не те щоб вона була абсолютно беземоційною (діда ж вона недолюблювала, та і страх, хоч і слабкий, все ж був присутній у цієї дівчинки), просто те, що стосувалося смерті, її не бентежило так, як би могло, бо це ж її ремесло, так би мовити. Це те, що є невід'ємною частиною життя Смерті.
Далі, "Червона шапочка". Ну, тут з Вами не погоджуся. В моїй історії ніхто не зазнавав поразки через те, що Варя - Смерть. В мене й негативних персонажів не було. Хіба що дід, та й то він так поводився через те, що боявся дівчинки. Забобонна особистість, він вірив, що Варя - відьма, тому й був агресивним до неї. Старий вояка, за агресією він ховав страх.
"Білосніжка і сім гномів". Не думаю. Навколо Варі не вмирають усі, і я вже пояснювала, чому, в одному із моїх попередніх коментарів. Варя не вбивця. Повторюся: вона результат, а не причина.
"Пеппі-Довгапанчоха". Те ж, що й у випадку з "Білосніжкою".
В моїй історії немає відносин протагоніст-антагоніст, нема боротьби між добром і злом. Ніхто не виграє, ніхто не програє. Як казав той, з корабля: "Є життя, і є смерть". Все.
Щодо оповідання, яке Ви розглядали на семінарі, тут вже нічого не скажу, бо не знаю, що там за оповідання було)) Прикро, звісно, що в мене з кимось співпала думка, та вже нічого не поробиш
Ще раз дякую Вам


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: aq008 Стежка по той бік річки
СообщениеДобавлено: 03.04.2020 17:00 
Не в сети
Доктор Зло
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 26.07.2011 11:36
Сообщения: 5660
Откуда: Зворотний бік Місяця
Про що б ми не писали, ми пишемо про людей. Про живих. Про себе, зрештою. Тож як не назвіть персонажа, хай там і Смерть, це все одно буде умовність, алегорія. Тож я не згодна з вашою точкою зору:
Цитата:
В моїй історії немає відносин протагоніст-антагоніст, нема боротьби між добром і злом. Ніхто не виграє, ніхто не програє. Як казав той, з корабля: "Є життя, і є смерть". Все.

Бо за таких умов це оповідання - не про що.

_________________
Чому найважче у світі – це переконати птаха, що він вільний?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: aq008 Стежка по той бік річки
СообщениеДобавлено: 03.04.2020 18:50 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 8
Ну чому ж не про що. До того ж, смерть - доволі таки людська проблема, хоч, зрештою, не тільки їхня. І смерть - це проблема якраз таки живих.
Я написала оповідання про смерть. Коротке оповідання, в яке і не намагалася вкладати аж занадто глибинний смисл (хоч певний смисл все таки вклала, і він не у Варі, не в істоті і в чомусь іще. Вони просто провідники ідеї, як і будь-які персонажі будь-якого твору, який хоче щось сказати. А щось сказати хоче кожен твір).
Я не показувала боротьбу, протистояння чогось із чимось, якщо вона важлива для того, аби оповідання було "про щось". Я написала про те, що поза тією боротьбою. Поки ви боретеся, поки намагаєтеся подолати щось, щоб ви там не намагалися, поки ви програєте і поки виграєте, поки це призводить до змін, є речі, що залишаються незмінними. Вони поза вашою боротьбою. Вони існуватимуть, щоб ви не робили. Вони просто є, і їх не побороти. Вони не погані і не добрі, вони є. Якщо за таких умов це не про що, то най буде так, погоджуся з Вами

P.S Мені завжди подобалася одна фраза з фільму "Щось не так з Кевіном":
-But what's the point?
-There is no point. That's the point
Пишу англійською, бо дуже вже подобається, як воно звучить в оригіналі. Якщо перекладати, то "-в чому сенс? -Немає сенсу. І в цьому сенс". Звісно, цими словами я себе не виправдовую, це був би абсурд, просто, як то кажуть, навіяло


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: aq008 Стежка по той бік річки
СообщениеДобавлено: 03.04.2020 21:03 
Не в сети
Чечако
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 13.03.2020 15:02
Сообщения: 41
Цитата:
P.S Не знаю, чи вдалося пояснити, чи ще більше заплутати

Ні, тепер все ясно, дякую)

Ще, мабуть, додам своє розуміння сенсу, раз вже тут така цікава дискусія :)
Для мене оповідання сприйнялось, як роздум над тим, що таке смерть в абстрактному розумінні, а персонажі і події, як цікава алегорія до цього поняття. Якось так)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 22 ]  На страницу Пред.  1, 2

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB