Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 23.04.2024 13:45

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 14 ] 
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: ar009 Ваша черга помирати
СообщениеДобавлено: 19.04.2020 17:15 
Не в сети
Site Admin

Зарегистрирован: 08.01.2007 11:46
Сообщения: 4129
Откуда: admin @ rbg-azimut.com
Обсуждение рассказа ar009 Ваша черга помирати


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar009 Ваша черга помирати
СообщениеДобавлено: 20.04.2020 19:56 
Цитата:
– Вертаємось до машини. Може, Туз примудрився щось із нею зробити.
Судя по всему, Туз - то ли водитель, то ли механик (или два в одном). На джипе они выехали в погоню за хамалами. Ок. Джип сломался. Бывает.
Оставили бойца ремонтировать машину и продолжили погоню пешком. Если противник сильнее, быстрее двигается и имеет численное преимущество, то в условиях ограниченной видимости - это очевидная глупость, но пусть. (При таком раскладе на месте хамалов я бы по дуге вернулся к джипу и сперва закусил механиком, а потом со спины напал на преследователей). Я к тому, что решение возвращаться к машине должно быть продиктовано не геометрией (до села 18 км, а до джипа - 5), а желанием спасти товарища. Думаю, с таким противником ему и днём не выжить, не то что ночью. :(

Цитата:
Посеред засніженого степу чотири рази грюкнули дверцята.
Похоже, они собираются ночевать зимой в машине без печки. :( Наверное, потому что тепло одеты. Настолько тепло, что могут спать посреди снега. Но тогда вопрос: когда пустились в погоню за хамалами, не шибко потели? И догнать хамалей не могут, потому что те бегают быстро, или потому что на наших пудовые одежды?

Цитата:
Дівчину обережно несла на плечах, наче дитинча. Так здобич не носять
Ребёнка на плечах носят? Или шутка? А добычу именно так и носят: если не волоком, то на плечах.

Цитата:
Як тепер подивиться в очі товариша, якщо не доживе до ранку?
В том смысле, что на том свете с ним встретится? (товарищ умер) Сомнительная печаль.

Цитата:
вишкірився мачете до Курта.
Мачете - это имя?

Цитата:
Ми чули вашу сирену, але тієї ж миті спрацювала й наша.
А вот, что происходило на дороге в эту минуту:
Цитата:
Пронизливий звук сирени здалеку розрізав повітря. Тривога в селі! Зібрались за мить. Курт уже на броні БРДМа. Мачете стрибнув за кермо. Віл заскочив слідом. Туз покинув трактора і, пересмикнувши затвор автомата, примостився праворуч від Курта. Валькірія з Вано останні – більше місця не було.
– Тигреня! Ти за старшого! – крикнув Курт, і «бардак» зник у вранішній імлі.
В останню секунду з броньовика вистрибнув собака невідомої породи, що вирішив чомусь залишитись з двома салагами.
– Ну зашибісь тепер! – подивився Тигр на Локі.
Мне непонятно, если во втором селе (откуда приехала машина разведки) слышат сирену первого села. И во втором селе сирена включилась "тієї ж миті", почему сирену во втором селе не услышали на дороге?

Цитата:
– То ось чому завила сирена зранку. В нас теж, мабуть, просто ми далі – не чутно було.
Нет. Это нужно делать не так. Когда вы замечаете сбой логики в событиях, нужно не дописывать буквы, а выбрасывать их (удалить упоминание о сирене во втором селе). Или возвращаться назад и полностью переписывать сцену. Объяснить читателю, почему машина разведки поехала защищать чужое село, когда вырезали родное. А так как вы сделали - называется "шито белыми нитками". :(

Ну, в общем, такая, значит, войнушка.
Если это первый рассказ, то пишите ещё: сцену показываете, героев мотивируете, динамику держите.
Всё остальное пока слабовато. :(


Вернуться к началу
  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar009 Ваша черга помирати
СообщениеДобавлено: 21.04.2020 12:37 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 07.03.2020 21:36
Сообщения: 14
Откуда: Київ
Вибачте, але мені слабко, та незрозуміло прописаний світ.
Рік "ядерної зими", сніг. Потім кислотні дощі? Що, звідки?
Де були люди, сховища? Було згадування меду, десь є бджоли? Питання ...
В умовах кислотних дощів лишились саме "села"? у якому вигляді?
Міліціонери насмішили. Десь по тексту був 2014 рік - як раз міліцію поліцією тоді назвали. Але це вже придирка))

А що могло призвести до еволюції(мутаційної) при таких вхідних умовах, я зрозуміти не можу.
Радіація, мутації, та всі красиві штуки, працюють зовсім не так. З величезною вірогідністю будуть негативні, помножені на негативні ж мутації, на виході - нежиттєздатні істоти.
До всього, на це потрібна купа часу. Можливо я щось пропустив по таймінгу розповіді, виправте мене, Автор, якщо я помиляюсь.
Що до змін світу я б порекомендував стару як світ історію, "Помочь можно живым" Бачило, для прикладу.
Часу там пройшло ого-го після катастрофи, але світ так і не зміг ні те що, розвинутись, а й вижити нормально, і от в це віриш.
В Авторський варіант можна повірити - якби була біологічна катастрофа. Неконтрольований викид якихось мутагенів, чи щось у такому дусі.

Бойовка, стрілянина, покатушки, це все ок. Читається нормально.
Зброї у героїв багатецько (до речі звідки?), і в чому біда тих Хамулів порішити, я не знаю.
А ще й пальне (скільки й чого жере брдм, бтр, трактори, автобуси). Навіть не питаю звідки воно взялось після бомб, зими та тих самих кислотних дощів.

Для мене в підсумку - нормальна стрілянина у дуже, знову ж мені, непродуманому й порожньому, світі.
[+]
А тема з новими Богами, що "оселились у печерах на березі Дніпра", це вибачте взагалі "рояль". Таку, в принципі не погану ідею, яка освіжає текст, потрібно було рухати поступово, лагідно просувати, а не вкинути у самісінькому кінці. Де вона майже нічого вже не змінює.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar009 Ваша черга помирати
СообщениеДобавлено: 21.04.2020 19:51 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 5
Дякую, колеги, за критику.
Я і сам бачив, що трошки халтура, але вже не було часу переписувати.
У свій захист скажу, що в цьому тексті вправлявся саме в навичках написання бойовика, і менше приділив уваги іншим деталям. Тепер бачу, що дарма. :mrgreen:
Дякую за коментарі і бажаю натхнення!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar009 Ваша черга помирати
СообщениеДобавлено: 21.04.2020 23:46 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 17.12.2017 13:28
Сообщения: 233
А мені сподобалося. Є багато постапокаліптичних бойовиків, знятих у 80-90-х роках, там тобі і радіація, і мутанти, і потойбічні істоти з інопланетянами, і все таке. Так от, це оповідання мені ті бойовики нагадує. Реалізму небагато, але він і не потрібен, тут головне щира атмосфера брутальних крутезних чуваків (і чувих) з автоматами, жорстоких боїв з мутантами, і, звичайно ж, якогось абсолютного зла. Тому кажу: авторе, Ваш бойовик вдався :)
Успіхів на конкурсі! :)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar009 Ваша черга помирати
СообщениеДобавлено: 22.04.2020 11:28 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 5
Дякую, Мурчику!
Радий, що зрозуміли і що сподобалося. :D
Я виріс на тих бойовиках. Шварцнеггер, Сталоне, Ван Дам і безліч інших.
Після радянських фільмів то було, на той час, неймовірно круто. Плюс комп'ютерні стрілялки - Дум, Сталкер, Фаллаут.
Просто захотілося "повернутися в дитинство" :D
Успіху навзаєм!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar009 Ваша черга помирати
СообщениеДобавлено: 23.04.2020 22:03 
Не в сети
Танцующий с бубном
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 26.01.2011 11:11
Сообщения: 1688
Откуда: Черкаси, Україна
І мені нормально пішло. Вкотре нагадую - не любитель постапокапу. Але вийшла непогана кіношна картинка - з візуалізацією в Автора все норм. Про радіацію, мутації вже сказали, повторюватись не буду. Успіху!


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar009 Ваша черга помирати
СообщениеДобавлено: 24.04.2020 10:30 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 5
Дякую за підтримку, Док! :D


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar009 Ваша черга помирати
СообщениеДобавлено: 25.04.2020 03:36 
Не в сети
Авторитет

Зарегистрирован: 08.01.2020 18:39
Сообщения: 326
Ох, важке для оцінки оповідання. Якби зустрів у другому турі вручив би п'ятірку, бо це і є чистої води середняк. Всі плюси сповна компенсуються мінусами і навпаки. Селяни начебто мають страждати, але, якщо поглянути на ресурси, радше жиріють і з ними й сучасні селяни махнуться, незважаючи на хамалів. Монстри кліше у своїй всеубивчості, яке варто все ж чимось оживити, щоб скидалося на справжню тварину. Фінт з викраденими вгадується одразу, та його можна сприйняти, якби всі їхні фрази не змушували навіть клішованих кіно-лиходіїв бити фейспалми. Якщо вже хочеться описати мотивацію, то замість: "Ми - телепати!" варто вдарити набором картин.
Втім, власне бойовик за межами всяких похвал. Після "Антивірусу" та "Монетного двору" читати екшен сцену, в якій зрозуміло, що відбувається саме задоволення. Хоча особисто я б викинув до біса всю цю стрілялку-пулялку (знову таки, ресурси після ядерної зими, у селах!) і змусив їх битися з монстрами врукопашну, але це вже особисті вподобання. Ще раз повторю, бойові сцени прикраса твору, тож у своєму задумі Ви досягли успіху.
І все ж кількість позивних треба було обмежити, бо якщо Тигра я бодай запам'ятав, то на фразі "Віл скочив на джип", там усівся парнокопитний, а Оленка-Локі, так з мармизою Тома Хідллстона до самого фіналу й проходила. Сумнівний ефект.
Ну, й жінка-снайпер це вже кліше. Втім, його теж можна було б вдало обиграти, якщо зробити хамалів видимими у певному спектрі, де чоловіки безсильні через дальтонізм. Але це вже оригінальність, а з цим у творі тугувато.
Загалом саме в цьому проблема. Все, що тут є, вже було і було краще. І монстри, і телепати, пост-апокаліптична війнушка. Остання фраза так і взагалі загоняє останній цвях в домовину, адже більше ніж на "Метро-2033", Ваш твір схожий лише на "Сталкера" (і, на жаль, не Стругацьких чи Тартаковського). Особисто я взяв би написанний текст і подумав би: "Що я можу зробити з ним такого, чого не зробить жоден з 7 мілліардів землян?". Власне, знайдете відповідь й твір одразу перестане нагадувати щось зроблене під копірку.
І все ж мені вирішити важко. Повернуся до текста, повністю перечитавши свою групу. Якщо виявиться кращим половини, отримає "1". Бо, ну дійсно, еталонний середняк, хоч по ньому в майбутньому звіряйся.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar009 Ваша черга помирати
СообщениеДобавлено: 25.04.2020 17:53 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 5
Дякую, Олександре, за відгук!
Приємно, що знаєте "матчасть". :)
Вдячний, що оцінили сцени боїв - дуже важливий для мене показник.
Отже, можу писати і в цьому жанрі.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar009 Ваша черга помирати
СообщениеДобавлено: 25.04.2020 20:45 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 19.09.2019 20:51
Сообщения: 338
Вітаю, Авторе!
Гарний бойовичок! Сподобався! Чудові бойові сцени, усе динамічно, читається на одному подиху! І побут селян в екстремальних умовах зображений добре.
Але в деяких моментах все ж таки помітно "халтуру". Вираховувати кількість палива на транспорт, як попереднім дописувачам, мені на думку не спало, то таке - може, в них там десь зберігся нафтоперегінний заводик, і мешканці селищ вимюнюють пальне на продовольство. Але от хамалі... Якесь втілення абсолютного зла, ще й плюються ядовитим слизом. Цікаво, з яких тварин могли утворитися такі мутанти. Може, це моя надмірна тяга до реалізму, проте коли у творі з'являються мутанти, цікаво бачити хоч приблизний прототип. А то не пси, не ведмеді, а якісь "Чубаки", ще й з телепатичними здібностями...
І ще стосовно завершувальної сцени у лігві. Отут, перепрошую, склалося враження певного хаосу. Оте стовпище людей, що вискочило на Тигра і Олену у коридорі, виглядало якось притягнуто за вуха. Але гаразд, зрозуміло, що ними керувала ота парочка телепатів, тому вони перлися на автомати, не думаючи. Але коли їх усіх перебили, Тигр з Оленою заходять до зали, а там сидять оці двійко на троні й щось пихато провіщають! Тут щойно усю їхню лінїю оборони перебили, а вони з себе вдають "безсмертних горців" :shock: Хай вони навіть відчувають за собою силу тих, хто керує ними з берега Дніпра, і тому хизуються, але загалом їхня поведінка якась самогубна. Якщо вони зібралися з себе робити нову расу, то мусять же ж мати бодай якесь почуття самозбереження... Тобто, отут воно начебто й виглядає ефектно, проте якось штучно. Але загалом читати цікаво, попри ці дрібні казуси.
Успіху на конкурсі! :D


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar009 Ваша черга помирати
СообщениеДобавлено: 26.04.2020 01:29 
Не в сети
Авторитет

Зарегистрирован: 08.01.2020 18:39
Сообщения: 326
Вітаю, все ж заслужили мою "+1". Але ледь-ледь, тож я був правий щодо середняка)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar009 Ваша черга помирати
СообщениеДобавлено: 26.04.2020 14:43 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 5
Дякую, колеги, за коментарі і зауваження!
Висновки будуть зроблені! На наступних конкурсах халтури не буде. :wink:
Тим більше, якщо почнемо розкручувати проект, то з'явиться стимул писати якісно, щоб потрапити до збірки. :D
Всім удачі!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar009 Ваша черга помирати
СообщениеДобавлено: 01.05.2020 13:19 
Не в сети
Доктор Зло
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 26.07.2011 11:36
Сообщения: 5660
Откуда: Зворотний бік Місяця
вирус сопли зомби
паника и мрак
ты ж хотел как в фильме
что опять не так
© O-la-lapina

На мою думку, головна проблема твору - відсутність такого ГГ, якому хочеться співчувати. Світ, хамалі, радіація, зброя - дрібниці, все можна допрацювати. Головне, щоб було не що, а заради кого. Саме так, як у інших творах таємничого автора.

Удачі вам!

_________________
Чому найважче у світі – це переконати птаха, що він вільний?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 14 ] 

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB