Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 20.04.2024 01:24

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 30 ]  На страницу 1, 2  След.
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: ar026 Сталінградка
СообщениеДобавлено: 19.04.2020 17:15 
Не в сети
Site Admin

Зарегистрирован: 08.01.2007 11:46
Сообщения: 4124
Откуда: admin @ rbg-azimut.com
Обсуждение рассказа ar026 Сталінградка


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar026 Сталінградка
СообщениеДобавлено: 19.04.2020 17:44 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 14
* Глібль - літописне місто на території сучасної Чернігівської області;
* Фрагмент зі сном та мапою описаний зі слів реальної людини. Ні автор, ні та людина пояснень описаному поки що не знайшли.

Изображение


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar026 Сталінградка
СообщениеДобавлено: 20.04.2020 13:54 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 8
історія цікава, це записую в плюс, читати легко. Є сумніви, що так легко через нет можна домовитись про зустріч із приводу подорожі у часі, не кожна людина відгукнеться. Якось у фіналі очікувалось більше відповідей на питання.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar026 Сталінградка
СообщениеДобавлено: 20.04.2020 13:59 
Не в сети
Доктор Зло
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 26.07.2011 11:36
Сообщения: 5660
Откуда: Зворотний бік Місяця
Шановний Авторе ar032!
Будь ласка, не коментуйте інші твори під власним конкурсним ніком!

_________________
Чому найважче у світі – це переконати птаха, що він вільний?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar026 Сталінградка
СообщениеДобавлено: 21.04.2020 08:44 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 14
Автору 032
Цитата:
Є сумніви, що так легко через нет можна домовитись про зустріч із приводу подорожі у часі, не кожна людина відгукнеться.

Звідки така інформація, чи це з власного досвіду?
Щодо відповідей - а які саме питання цікавлять?
і дякую за відгук.
Успіхів на конкурсі.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar026 Сталінградка
СообщениеДобавлено: 22.04.2020 10:38 
Не в сети
Приживала
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 19.03.2015 10:59
Сообщения: 60
Вітаю, авторе.

Історія цікава, але кінцівки я не зрозумів.
Чому Олекса, а потім й Іван Михайлович зникли? Що сталося з Сергієм Петровичем? От ніби здогадуюсь(чи мені так здається) - але цілісної картини скласти не можу.
Нащо було додавати, що Сергієві треба в кущі, коли хтось інший дивиться в минуле? Якби він був поряд - то міг би їх врятувати?


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar026 Сталінградка
СообщениеДобавлено: 22.04.2020 12:04 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 14
Для ТанцующийНаГрани
Якщо відверто, автор теж не знає відповідей на всі питання. Бо якби знав, то це була б не фантастика, а реальна історія (хоча, як зазначено вище, частка правди тут є). Розумію, що читачеві хочеться гарного фіналу, та я не впевнений, що він повинен бути.
Тому фантазуйте самі, що ж там далі. Можливо автор колись теж наважиться зазирнути "в минуле", та наразі, як ви сказали, він "втік в кущі".
Дякую за відгук.
Успіхів на конкурсі


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar026 Сталінградка
СообщениеДобавлено: 23.04.2020 18:55 
Не в сети
Доктор Зло
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 26.07.2011 11:36
Сообщения: 5660
Откуда: Зворотний бік Місяця
А де фінал? Де мораль і конфлікт, де ото все?
Нє, я так не граю! Авторе, ви зацікавили тим, що в минулому зникло дві людини. Що си стало? :shock:
Ще така тема. От уявіть - я теж інженер-теплотехнік. Щоправда, ще не на пенсії. :D І теж пишу всяку фантастично-історичну маячню, зокрема й у фейсбуці. Аж тут мені хтось пише у ПП, що має машину часу і може показати, що насправді відбувалось, наприклад, у 18 столітті, де мій герой винайшов інтроскоп. І що він незабаром приїде до мене з машиною часу. Авжеж, мені дуже цікаво було б побачити, що там насправді сталося в минулому. Але я б відмовилась, бо впевнена, що це якийсь божевільний. Хіба не так?
Удачі на конкурсі!

_________________
Чому найважче у світі – це переконати птаха, що він вільний?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar026 Сталінградка
СообщениеДобавлено: 23.04.2020 21:45 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 14
Цитата:
що це якийсь божевільний

:( мене викрили :roll:
аж дивно, вірять в котів, що вміють говорити, в космічні подорожі на гіперпуперсурперфотонних двигунах, які хтозна чи можливі, а в банальну людську цікавість не вірять))... фантастика (я б зацікавився, а там, що буде, те й буде)
Втім, кожен судить по собі))
А щодо фіналу - ви, мабуть, маєте рацію, досить оперувати реаліями, доведеться вмикати фантазію.
Дякую за чарівний пендель.
Успіхів на конкурсі


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar026 Сталінградка
СообщениеДобавлено: 23.04.2020 21:59 
Не в сети
Доктор Зло
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 26.07.2011 11:36
Сообщения: 5660
Откуда: Зворотний бік Місяця
Вірити можна, я не сперечаюсь. :D Але бракує правдоподібності. От якби Івану Михайловичу конче було необхідно побачити саме машину часу. Чи, наприклад, Олекса теж був його знайомим, другом. Життьова буденщина, так скажімо. Вона завжди викликає довіру.

_________________
Чому найважче у світі – це переконати птаха, що він вільний?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar026 Сталінградка
СообщениеДобавлено: 24.04.2020 06:45 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 14
Як варіант: зробити паузу в листуванні на день-два, щоб Іван Михайлович подумав, дозрів і сам попрохав про зустріч... Іншого не бачу (про Олексу ще мова не йшла)
Дякую


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar026 Сталінградка
СообщениеДобавлено: 24.04.2020 12:05 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 18.09.2019 17:53
Сообщения: 367
Откуда: Долина Буревісника, там де Море і Сонце
Мені трохи не вистачило якогось "озаріння" наприкінці: чи то герой второпав, чому знакають люди, чи то второпав, куди вони поділися, і йому теж закортіло...


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar026 Сталінградка
СообщениеДобавлено: 24.04.2020 12:42 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 14
Цитата:
Мені трохи не вистачило якогось "озаріння" наприкінці: чи то герой второпав, чому знакають люди, чи то второпав, куди вони поділися, і йому теж закортіло...

Якби ж то так просто було))
Дякую за відгук.
Успіхів на конкурсі.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar026 Сталінградка
СообщениеДобавлено: 25.04.2020 08:55 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 17.12.2017 13:28
Сообщения: 233
Що тут сказати... Уявіть: перша шлюбна ніч, наречена вже чекає на ліжку, а молодий виявляє, що двері у спальню заклинило! Ось так себе почуває кожен читач цього беззаперечно цікавого оповідання з занадто відкритим кінцем :)
Успіхів на конкурсі! :)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar026 Сталінградка
СообщениеДобавлено: 25.04.2020 09:03 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 14
Цитата:
А де фінал? Де мораль і конфлікт, де ото все?

Цитата:
Мені трохи не вистачило якогось "озаріння" наприкінці

Цитата:
Якось у фіналі очікувалось більше відповідей на питання.


Розумію, що це неправильно, але я не чарівник (фантаст, письменник) - я тільки вчусь. Тому, для тих, хто читав основну частину - Фінал::
-------------------
" І знов те саме болото, і вежа за валом, і сторожа на стіні про щось перемовляється поміж собою, вряди-годи поглядаючи кудись за річку.
Сергій Петрович озирнувся - нічого незвичного. Таке ж буяння зелені, перемежоване жовтими та червоними вкрапленнями - осінь потроху брала своє; під ногами, що висіли в повітрі, болотна вода з купинами, порослими мохом та якимись низькими чагарями; на місці теперішніх дерев фортечні стіни з товстих колод; позаду річка. І тихо - наче ватою позакладало вуха.
Сергій Петрович глянув на годинника - за його розрахунками ось-ось мав з'явитися Іван Михайлович. Тож чоловік вже не став розпорошувати увагу на краєвиди, а втупився поглядом в місце, де перед цим в майбутньому стояло крісло. Поява темної, схожої на товстого хробака, гнучкої труби, що наче виплюнула Івана Михайловича й відразу зникла, стала несподіванкою. Сергій Петрович навіть не встиг злякатися, як пенсіонер вже махав йому, а потім відвернувся, наче нічого й не сталося, щоб із роззявленим ротом розглядати фортечні вежі Глібля. А ще через декілька секунд Іван Михайлович зник.
Відразу ж була натиснута клавіша на джойстику, знято окуляри й Сергій Петрович прилип до ноутбука, щоб переглянути побачене. Як і в попередніх записах, плин часу тут був звичним: Іван Михайлович розглядав фортечні стіни, роздивлявся воїв на вежі, а потім швидко обернувся туди, де мав стояти Сергій Петрович. Щоб помахати рукою і зникнути - раптова темрява перервала запис.
Сергій Петрович наче завмер - дивився на екран й намагався зрозуміти, чому на записаному фрагменті не було видно його постаті. Він мав стояти тут і пенсіонер дивився саме на нього - він це бачив по його посмішці, по його очах…
Якби не темний здоровезний хробак!..
Рука вже смикнулася налаштовувати часові координати, щоб ще раз на власні очі переглянути візит Івана Михайловича в минуле, але натомість Сергій Петрович поволі опустився в крісло й охопив руками голову.
"Що дасть ще один перегляд цієї сцени? Чи навіть сотні їх! - міркував собі чоловік. - Всі вони будуть схожі. А головне: що я зможу зробити? Кричати марно - жодного звуку в минулому не чутно, і в записі вони відсутні. Що то за гнучка труба і як з нею боротися - теж невідомо. Можна, звичайно, повернутися у вчора й попередити Івана Михайловича, щоб ні в якому разі не одягав окуляри. Але для цього треба їхати в Талалаївку, де його дружина… І що їй казати? А якщо й повернутися у вчора, де також присутній і я - чим це закінчиться?.. Ех, Олексо, як тебе не вистачає! Ти зміг би все пояснити, я знаю! Але, на жаль, мій план тебе не поверне. Схоже, треба зазирати в час до нашої з тобою розмови про сни та Сталінградку. Щоб сказати…"
Роздуми перервав дзвінок мобільника, що лунав з автівки.
"Мабуть, Іван Михайлович забув, - свого телефона Сергій Петрович намацав у кишені. - Хто там ще? Сонечко?"
Палець сам натиснув на зелену клавішу:
- Йванку, що так довго? Як ви там? Я хвилююся!
- Іван Михайлович відійшов. Як повернеться, то я скажу, що ви телефонували.
- Це ви, Сергію Петровичу? У вас там все добре?
- Так, так, все гаразд.
- То скажете Йванкові, щоб зателефонував потім?
- Скажу, обов'язково скажу.
Сергій Петрович натиснув червону клавішу, опустив телефон, та через мить знову втупився в нього.
"Ось воно! Сказати що-небудь в минулому я не зможу, а написати?..
Тільки б він спрацював, тільки б спрацював!"
Сергій Петрович витягнув свого мобільника, перевірив, як той ловить сигнал мережі, потім знову поклав його до кишені й став чаклувати в ноутбуці.
Нарешті чоловік витер спітніле чоло, зітхнув і взяв у руки шолом.
- Тільки б спрацювало! - шепотіли губи, поки пальці, що трусилися, чіпляли до скронь липучки, а потім підносили до очей окуляри. - Тільки б спрацювало!..
Луг, на якому опинився Сергій Петрович, був схожий на той, що залишився в недалекому майбутньому. Ті ж дерева на місці фортеці, та ж дорога, що із села бігла кудись в поле. З нового були тільки корови, що паслися неподалік.
Сергій Петрович не став більше озиратися, дістав з кишені мобільника й полегшено зітхнув - сигнал був гарний. На те, щоб знайти в телефонній книзі номер Олекси й написати йому повідомлення, багато часу не пішло. З відчуттям добре зробленої роботи Сергій Петрович натиснув на джойстику клавішу й тут щось темне та швидке збило його з ніг…
Коли чоловік отямився, то побачив над собою хмари, що поволі плили блакитним небом. Поруч, посеред зеленого лугу, стояв “Сеат” кольору морської хвилі. Ні окулярів, ні шолома з дротами, ані столика з апаратурою та розкладним кріслом біля нього - нічого такого поряд не було.
Сергій Петрович поліз до кишені за мобільником і заодно намацав там ключі. “Сеат” відреагував на одного з них і усмішка освітила обличчя чоловіка. Він таки дістав мобільника, набрав номер і став з нетерпінням чекати на відповідь. Втім, слухавку на тому кінці брати не поспішали. Сергій Петрович вже намірився вимкнути телефон, та той озвався нарешті знайомим чоловічим голосом.
- Слухаю?
- Олексо, ти?
- Сергію? Як я радий тебе чути! Ти вже вдома? Як відрядження? Вибач, закрутився - хотів було зателефонувати, та все якось… Після того твого повідомлення мусив змінити свої плани - знаєш, я саме до тебе збирався, аж тут смска. То де ти? У мене такі новини! Я мушу ними поділитися! Готуй каву - сьогодні навідаюсь і все розповім.
- Олексо, я теж радий чути тебе! Ти навіть не уявляєш, наскільки радий! А вдома я буду скоріш за все завтра. Тож чекаю…
Товариш ще говорив щось у слухавку, а Сергій Петрович опустився на траву й тихенько заплакав.
Грець з ними, з тими снами! І не слід шукати в них якогось схованого сенсу. Як говорила мати: спиться - сниться. І та мапа з руїнами Сталінградки - всього лише випадковий збіг. Воно все вже в минулому й нехай залишається там. Не слід його тривожити, не треба підглядати, ще й ціною своїх друзів, чи знайомих.
Невідомо, чи існують насправді вартові часу на кшталт отих темних хробаків, та йому, Сергію Петровичу, і без них тепер вже зрозуміло, що жартувати з часом не слід, що не треба втручатись в його нестримний поступ - без різниці, нормальний, чи зворотній. І що справа людей - не слідкувати за часом, а жити. Жити так, щоб по собі залишити згадку, яку не треба буде перевіряти за допомогою будь-якої техніки. Бо вона за замовчуванням буде лише доброю…
Сергій Петрович витер очі й пішов до автівки. Перед тим, як рушити, він зайшов у фейсбук, знайшов сторінку Івана Михайловича - той всього півгодини тому зробив допис, у якому анонсував свою нову повість. Сергій Петрович усміхнувся, поклав руки на кермо й потихеньку повів автівку лугом в бік грунтової дороги, що вела до села.
Обличчя його світилося спокоєм та впевненістю, а в очах проглядала втома. Та чоловік знав, що його безсонні ночі залишилися позаду й він зможе нарешті виспатись, як всі нормальні люди: зі снами, чи без них - вже не важливо. І ймовірно в снах йому прийдуть колись відповіді на всі питання, що з'явилися після цієї пригоди. Втім, Сергій Петрович тепер ні з ким не стане ними ділитися. Бо загубити легше, ніж потім повернути втрачене.
Що-що, а це чоловік засвоїв добре. "
-----------
Як там не було, та для мене конкурс вже вдалий. Дякую за це Пташці Бузок з поглядом голодного манула за те, що змусив залишити кущі й зазирнути в минуле ще раз. Також дякую всім, хто відгукнувся на моє оповідання - ваші зауваги доречні й приймаються мною.
Успіхів усім і наснаги на нові твори.
З повагою - автор 026.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 30 ]  На страницу 1, 2  След.

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 3


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB