Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 20.04.2024 00:44

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 41 ]  На страницу Пред.  1, 2, 3
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Re: ar021 Уламки цивілізації
СообщениеДобавлено: 30.04.2020 16:27 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 18.01.2020 20:38
Сообщения: 113
Семьдесят Первый писал(а):
Спасибо за, наверное, адекватный пример. Я не знаю ни термин, ни зачем он, ни почему турецкоподданному льгот больше. Возможно, там есть своя логика, возможно, нет.
Я намного чаще слышу, что "за гранью" - это "обязательный" негр и гомосексуалист в кино, гей-парад, жена более успешная чем муж, феминизм, и т.д.
И мне кажется, конкретно здесь бы сначала решить проблему не-толерантности, а уж потом говорить про перегибы, если они появятся.
Спасибо.

Если с подробностями, то это долго и нудно объяснять. Главная мысль (слегка утрированно на самом деле) - чтобы получить желаемое, хорошо быть: необразованным, бедным, больным, беженцем и \ или иметь турецкого папу. Про папу, есть реальные причины почему так, но мне показалось это забавным.
На счет "за гранью". Британцы люди ироничные и на тему толерантности тоже любят иронизировать. Мне попадался сериал: "Years and Years". Социальная утопия, на примере среднестатистической семьи посмотреть развитие общества в будщем. Члены семьи: гей, темнокожая, китаец, ставший трансгендером, девочка цифровой-человек, хиппи, калека.
Сериал не рекомендую, у меня нервов не хватило его смотреть. Краем глаза поглядывала. В первом эпизоде Россия оккупирует Украину, и этот даже гипотетический сценарий меня так взбесил, что не смогла осилить все остальное. Хотя социальная идея в сериале любопытная. Но не для слабонервных.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar021 Уламки цивілізації
СообщениеДобавлено: 30.04.2020 17:28 
Не в сети
Танцующий с бубном

Зарегистрирован: 27.01.2007 18:48
Сообщения: 1780
Инна писал(а):
Главная мысль - чтобы получить желаемое, хорошо быть

Судя по набору "первополучателей", могу предположить, что там что-то с льготами/деньгами, соответственно, предполагается, что у "первополучателей" с деньгами бывает плохо чаще, чем у других категорий лиц. Если так, то, возможно, имеет некоторый смысл. Если нет - то, возможно, имеет место бездумное копирование "категорий льготников". Но поскольку я не в теме совершенно, лучше я закончу с предположениями.
Про сериал слышал, спасибо.

Насколько я слышал, проблемы есть во Франции, где соц.обеспечения очень много, а деньги берут по прогрессивному налогу - чем богаче, тем больше налог. В итоге богатые уезжают из Франции при первой возможности, а те, кому пытаются урезать соц.обеспечение, надевают "желтые жилеты" и выходят протестовать. Или останавливают поезда.
Вроде бы, что-то похожее имеет место быть в Греции. Но я не экономист, может, это все и неправда.

Так вот я бы не сказал, что эти проблемы - от толерантности, гомосексуалистов или реально болеющих, которым реально нужна помощь. Мне почему-то кажется, что эти проблемы - в первую очередь от "популистов" при власти, которые хотят переизбрания, и не хотят "непопулярных мер". Как по мне, эта проблема актуальнее, чем гипер-толерантность, и ее, в сущности, можно увидеть в рассказе. Если закрыть глаза на расставленные акценты и сосредоточиться на отмене нужных, но непопулярных программ. Только не "толерастами", а "популистами".

Но это уже совсем офф-топ, и, пожалуй, я умолкаю.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar021 Уламки цивілізації
СообщениеДобавлено: 30.04.2020 18:52 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 16
Семьдесят Первый писал(а):
Рассказ же как раз и пугает: сегодня мы их признаем равными, завтра они нас начнут считать вторым сортом. Вывод? "Надо их давить, пока они чайники!"

Люди, що роблять такі висновки агресивні за своєю природою і знайдуть кого "давити" у будь-якому випадку. Не думаю, що оповідання має хоч якимсь чином закликати до подібного.

Семьдесят Первый писал(а):
Извините, для меня рассказ все равно остается условным "гимном гомофобам", и, как я и думал, таковым он не задумывался.

Таким він точно не задумувався. Питання сексуальної орієнтації не є основним акцентом і грає незначну роль в історії, тому сподіваюсь, що такого жорсткого ярлика оповідання, все ж, не заслуговує.

Семьдесят Первый писал(а):
Принять актуальность проблемы - не получается.

Не в усіх місцях вона є актуальною.

Семьдесят Первый писал(а):
Это как читать рассказ, в котором негры поработили белых - где-нибудь во времена Мартина Лютера Кинга.

Але зараз проблема утискання прав білих з боку чорношкірих людей вже існує в США. Тож не бачу нічого поганого в тому, що хтось міг би передбачити подібну тенденцію.

Семьдесят Первый писал(а):
Мне почему-то кажется, что эти проблемы - в первую очередь от "популистов" при власти, которые хотят переизбрания, и не хотят "непопулярных мер".

Погоджуюсь, що "популісти" це окрема важлива проблема, яку варто висвітлити. Але щодо тенденцій, то їх запроваджують не популісти :wink: Популісти лише використовують їх у своїх цілях.

Семьдесят Первый писал(а):
Спасибо, что не обиделись.

І вам дякую за дискусію! Усвідомлюю, що в різних місцях можуть бути актуальними різні проблеми, але також сподіваюсь на розуміння альтернативної точки зору.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar021 Уламки цивілізації
СообщениеДобавлено: 30.04.2020 20:08 
Не в сети
Танцующий с бубном

Зарегистрирован: 27.01.2007 18:48
Сообщения: 1780
Автор ar021 писал(а):
Але зараз проблема утискання прав білих з боку чорношкірих людей вже існує в США.

Вибачте, але не вірю. Трохи чув і читав про стан різних рас в Америці. Можливо, звісно, помиляюся.

Автор ar021 писал(а):
І вам дякую за дискусію! Усвідомлюю, що в різних місцях можуть бути актуальними різні проблеми, але також сподіваюсь на розуміння альтернативної точки зору.

Дякую за дискусію навзаєм.
Чим більше альтернативних точок зору - там краще, я так думаю.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar021 Уламки цивілізації
СообщениеДобавлено: 01.05.2020 18:29 
Не в сети
Приживала
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 10.04.2019 12:10
Сообщения: 79
Откуда: Львів
Цитата:
Рассказ же как раз и пугает: сегодня мы их признаем равными, завтра они нас начнут считать вторым сортом. Вывод? "Надо их давить, пока они чайники!" Я такое слышал и читал не раз, к сожалению.
Извините, для меня рассказ все равно остается условным "гимном гомофобам", и, как я и думал, таковым он не задумывался. Принять актуальность проблемы - не получается. Это как читать рассказ, в котором негры поработили белых - где-нибудь во времена Мартина Лютера Кинга. Тоже, мол, перегиб же может же быть в борьбе за их права.


От в мене після прочитання склалося саме таке перше враження. Мусила навіть не писати в той же день коментар, щоб надто емоційно не настрочити щось зайве. Навіть якщо щось негативне не вкладалося в оповідання, не означає що воно в ньому потім не прочитається. І якщо якийсь "не такий" меседж відчитав певний відсоток читачів це про щось свідчить.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar021 Уламки цивілізації
СообщениеДобавлено: 01.05.2020 18:49 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 16
міль писал(а):
От в мене після прочитання склалося саме таке перше враження. Мусила навіть не писати в той же день коментар, щоб надто емоційно не настрочити щось зайве. Навіть якщо щось негативне не вкладалося в оповідання, не означає що воно в ньому потім не прочитається. І якщо якийсь "не такий" меседж відчитав певний відсоток читачів це про щось свідчить.

Тішить, що такий меседж, все ж, побачило не так багато читачів. Дякую за відгук, врахую!
Успіху!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar021 Уламки цивілізації
СообщениеДобавлено: 02.05.2020 00:52 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 18.09.2019 17:53
Сообщения: 367
Откуда: Долина Буревісника, там де Море і Сонце
Мені чомусь весь час здавалося, що герой зможе переломити систему її ж зброєю - здійме хайп із сонцем, і до цього питання придивляться. Ну, як Грета чи що... Але так, як у Вас теж прикольно вийшло :)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar021 Уламки цивілізації
СообщениеДобавлено: 02.05.2020 03:55 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 16
Мавка писал(а):
Мені чомусь весь час здавалося, що герой зможе переломити систему її ж зброєю - здійме хайп із сонцем, і до цього питання придивляться. Ну, як Грета чи що... Але так, як у Вас теж прикольно вийшло :)

Дякую! Приємно, що сподобалось)
Успіху! :)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar021 Уламки цивілізації
СообщениеДобавлено: 02.05.2020 20:19 
Не в сети
Авторитет

Зарегистрирован: 08.01.2020 18:39
Сообщения: 326
Автор ar021 писал(а):
Але зараз проблема утискання прав білих з боку чорношкірих людей вже існує в США. Тож не бачу нічого поганого в тому, що хтось міг би передбачити подібну тенденцію.


Ні, не існує. Створюється її видимість, хоча кіно "з чорними про чорних для чорних" знімається ще з 80-их. А от про те що, лише три року тому, в 2017-ому 8-річного темношкірого хлопчика повісили тому що він був єдиним чорним в класі, чомусь майже не розповідають, правда? Та й про те, що корінні американці й досі здебільшого живуть в резерваціях взагалі згадують не часто.
Правда в тому, що на питання: "А хто захистить білих гетеросексуальних чоловіків?" Відповідь: "Але ж найбільшу загрозу для них також становлять білі гетеросексуальні чоловіки". Україна, незважаючи на слабкі расові та інші конфлікти, теж може слугувати прикладом: незважаючи на 6 років війни, найбільше українців за цей час вбили...інші українці за межами зони бойових дій.
Та й взагалі, якщо Ваш світ заснований на нашому, то стать героя автоматично робить його меншиною, незалежно від орієнтації: в Україні чоловіки становлять лише 40 % населення, а це вельми вагома різниця.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar021 Уламки цивілізації
СообщениеДобавлено: 02.05.2020 20:42 
Не в сети
Авторитет

Зарегистрирован: 08.01.2020 18:39
Сообщения: 326
Вітаю. Що ж почну з гарного. Написано дуже гарно, особливо перша частина. Під кінець, автор наче зірвався і побіг галопом. Проте не сподобалося. В дисскусію про права та обовязки вдаватися не буду, це Ви вже обговорили з Міллю та Сімдесят Першим, поговорю про інше.
2073-ій. Гадаю, більше підійшов би 43-ій. Проблеми надто сучасні, наш світ змінюється куди швидше, щоб вони лишалися унікальними. Звісно, писати треба для нинішніх людей, але тоді треба їх завуальовувати. Гарний приклад: зріст у "Нових зорях".
13 мільярдів. А оце вже лінь автора. Планета спокійно прогодує 70 мільярдів, вчені це вже вирахували. Вся нинішня паніка через перенаселення викликана не нестачею ресурсів, а їх нерівномірним розподілом. Та й взагалі, це точка зору жителя великого міста. При справжньому перенаселенні, навіть у лісі (та, що там навіть у будиночку в лісі) в Ярослава були б сусіди.
Ілон Маск. Так критикувати соцмережі і обрати в якості спасителя популіста (словами "шахрай" та "брехун" кидатися не буду, але вони мають сенс), що запускає в космос машинки і регулярно лажає з власними строками. Звісно, я розумію, що варіант з Байконуром не патріотичний (хоча, до 73-ого казахи цілком могли його викупити і навіть назвати в честь Шевченка), а з Канаварела вже не літають, та все ж...Тобто, я б все ж порадив змінити його на вигадану особу.
Вагітна. Космічний перельот, а перед ним тривалі виснажливі тренування і обійшлося без викидня? Не вірю. Можливо, варто було зауваження американця про підготовку змінити на "Маск подбав про комфорт і навіть 90-річна бабця злітати зможе". Бо якщо підготовка бодай трохи схожа на підготовку сучасних космонавтів/астронавтів, краще одразу піти на аборт.
Завершення. По-перше "уламки цивілізації" вставлені дуже пафосно та фальшиво і тому банально випадають з гарно написанного оповідання. По-друге: без притоку нової крові колонія приречена на рано чи пізно захлинутися в інцесті і генетично деградувати. Тисяча це виглядає багато, але спробуйте підрахувати через скільки поколінь почнеться міжродове схрещення. Хоча можливий пост-апокаліптичний сиквел, де нащадки колоністів повертаються на здичавілу Землю на пошуки партнерів. Ох, я б таке почитав.
Загалом, повторюся, написано гарно, але читалося нудно. Можливо, просто не потрапив у настрій. Або герой не співпадає зі мною за характером.
Успіхів в конкурсі!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar021 Уламки цивілізації
СообщениеДобавлено: 03.05.2020 03:37 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 16
Олександр Ігнатенко писал(а):
Вітаю. Що ж почну з гарного. Написано дуже гарно, особливо перша частина. Під кінець, автор наче зірвався і побіг галопом.

Дякую за першу частину) Другу, напевно що можна було б зробити краще :?

Олександр Ігнатенко писал(а):
2073-ій. Гадаю, більше підійшов би 43-ій. Проблеми надто сучасні, наш світ змінюється куди швидше, щоб вони лишалися унікальними.

Тут саме натяк на те, що світ розвивався лише в соціальних напрямках, а все інше стояло на місці.

Олександр Ігнатенко писал(а):
13 мільярдів. А оце вже лінь автора. Планета спокійно прогодує 70 мільярдів, вчені це вже вирахували. Вся нинішня паніка через перенаселення викликана не нестачею ресурсів, а їх нерівномірним розподілом. Та й взагалі, це точка зору жителя великого міста. При справжньому перенаселенні, навіть у лісі (та, що там навіть у будиночку в лісі) в Ярослава були б сусіди.

Проблеми з перенаселенням бувають різні. Не обов'язково це має бути нестача ресурсів у прямому сенсі, це також може бути екологічна загроза (більше людей це більше підприємств і всього дотичного), можуть бути війни за ресурси тощо. Ми не знаємо про що писала Оля. Цей епізод наведений лише для того, щоб показати, що суспільство не хоче чути ні про які проблеми.

Олександр Ігнатенко писал(а):
Ілон Маск. Так критикувати соцмережі і обрати в якості спасителя популіста (словами "шахрай" та "брехун" кидатися не буду, але вони мають сенс), що запускає в космос машинки і регулярно лажає з власними строками.

До Ілона Маска можна відноситись по різному, але факт в тому, що він зараз найближчий до колонізації Марса.
А популісти це люди, що за рахунок проголошення популярних ідей розкручують власну особистість. Ілон Маск це бізнесмен, який вирішив вкладати свої гроші у прогресивні технології та космічні програми. Який він вибрав для себе образ у цьому процесі, який використовує маркетинг і як в нього виходить вкладатись в строки, то вже інше питання. Головне, що він рухається у цьому напрямку і на сьогодні підійшов найближче до колонізації Марса. Тож не розумію чому б не розглянути його можливий успіх у недалекому майбутньому. Тим більше, що оповідання ніяк не про Ілона Маска :wink:

Олександр Ігнатенко писал(а):
Вагітна. Космічний перельот, а перед ним тривалі виснажливі тренування і обійшлося без викидня? Не вірю. Можливо, варто було зауваження американця про підготовку змінити на "Маск подбав про комфорт і навіть 90-річна бабця злітати зможе". Бо якщо підготовка бодай трохи схожа на підготовку сучасних космонавтів/астронавтів, краще одразу піти на аборт.

Тут ви маєте рацію. Хоч при написанні про підготовку і йшлося більше аналізи та подібне, але цитата про бабцю була б доречна))

Олександр Ігнатенко писал(а):
По-перше "уламки цивілізації" вставлені дуже пафосно та фальшиво і тому банально випадають з гарно написанного оповідання.

Навіть, не знаю що сказати. Мені наче не здається це пафосним та фальшивим, але тут вже особисте сприйняття кожного.

Олександр Ігнатенко писал(а):
По-друге: без притоку нової крові колонія приречена на рано чи пізно захлинутися в інцесті і генетично деградувати. Тисяча це виглядає багато, але спробуйте підрахувати через скільки поколінь почнеться міжродове схрещення.

Ну часто люди й меншими колоніями починали у космічних сагах. Для початку вистачить, а потім полетять далі шукати розумне життя для розмноження :lol:

Олександр Ігнатенко писал(а):
Хоча можливий пост-апокаліптичний сиквел, де нащадки колоністів повертаються на здичавілу Землю на пошуки партнерів. Ох, я б таке почитав.

Автор теж би таке почитав))

Олександр Ігнатенко писал(а):
Загалом, повторюся, написано гарно, але читалося нудно. Можливо, просто не потрапив у настрій. Або герой не співпадає зі мною за характером.
Успіхів в конкурсі!

Дякую за відгук! А також за те, що не дивлячись на загальне непопадання історії у ваш особистий простір, знайшли і зазначити позитивні моменти!
Успіху! :)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 41 ]  На страницу Пред.  1, 2, 3

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 2


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB