Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 29.03.2024 03:00

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 24 ]  На страницу Пред.  1, 2
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Re: ar013 Місто під містом
СообщениеДобавлено: 28.04.2020 12:17 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 11
Инна
Люди, окститесь! А то автор разгуляется "по полной" и выдаст не только расширенную версию текста, но и продолжение про приключения членов Ордена :lol: :lol: :lol:
Спасибо за отзыв!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar013 Місто під містом
СообщениеДобавлено: 28.04.2020 12:34 
Не в сети
Доктор Зло
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 26.07.2011 11:36
Сообщения: 5660
Откуда: Зворотний бік Місяця
Автор ar013 писал(а):
автор разгуляется "по полной" и выдаст не только расширенную версию текста, но и продолжение про приключения членов Ордена
Чекаємо! :D

_________________
Чому найважче у світі – це переконати птаха, що він вільний?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar013 Місто під містом
СообщениеДобавлено: 28.04.2020 13:18 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 11
Птица Сирин писал(а):
Чекаємо!

та я вже зрозуміла,що народ прагне дізнатись рецепт витримки з очей хамелеона :lol:
Все, пішла збирати тварючок в бестіарій, не корнами єдиними :D


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar013 Місто під містом
СообщениеДобавлено: 01.05.2020 13:31 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 12.04.2020 15:06
Сообщения: 26
сюжетно цікаво, стилістично - враження суперечливі. В одній історії опинились і Замежів’я і Тенебріз Корн, і клан Тенебріз і їх королева, і Хан, і, навіть Голова МНС. І мотоцикли. Замежів’я - це гарно. Брас де Ріг - теж. Але це Нідерланди? чи Іспанія? М-м, то кельтська минувщина міста. Трохи хотілося детальніше б про місто НАД містом, адже, потенціал тут великий, бракує зв'язку (історичних, смислових, подієвих) МІЖ містами. Звідси і виникають питання - мова йде про - місто, де сміття себе знаходить в механізмах і приладах, чи фентезійний світ у дусі Говарда, чи поєднання того всього.Проте, ясна річ, привернення уваги до нашої минувшини та краєвидів то добре. Атмосферненько. Успіхів авторе!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar013 Місто під містом
СообщениеДобавлено: 01.05.2020 15:10 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 11
Олесь
Олесь писал(а):
Але це Нідерланди? чи Іспанія? М-м, то кельтська минувщина міста.

Відверто не зрозуміла питання, на початку оповідання зазначено: що корни просувались на схід Європи, і українське містечко Белз, стало їм гарною "годівничкою". Вже писала в коментарях вище, що в міста тисячолітня історія. Перші згадки про нього з'явились в "Повісті минулих літ", як про вже сформоване місто з іфраструктурою, коли Львів ще уявляв з себе поселення. Відповідно місто має свої легенди, про які не згадати просто злочин ( це до Хана), а ще територія була спірною і регулярно заселялась різними народами. Більше того витоки хасидів в Україні беруть свій початок саме в Белзі і в Умані. Як зазначають самі археологи: кістки на кістках. Шар землі - чергове поховання.
В історії мого оповідання мертвою енергією живляться ноктмеми, а після поглинуті душі перероблюють в сиворотку для годівництва корнів, аби не зазіхали на людську кров. Міста живуть окремо одне від одного, єдине що їх поєднує - це масові поховання. Корни досить майстерні створіння, тому щоб чимось зайнятись, переробляють брухт що хоч-не-хоч потрапляє до їх володінь.
Знайомити ще більше з Белзом не вистачило знаків. Хоча номінально більшість з історичних пам'яток в оповіданні було перелічено.
Олесь писал(а):
чи поєднання того всього

так це певний симбіоз
Вам теж успіхів навзаєм! Дякую за коментар!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar013 Місто під містом
СообщениеДобавлено: 01.05.2020 23:26 
Не в сети
Авторитет

Зарегистрирован: 08.01.2020 18:39
Сообщения: 326
Вітаю. Насправді дивно, що твір потрапив у другий тур, враховуючи обскубаність і мовні недоліки. Схоже, народ на Азимуті дуже спраглий до фентезі, треба запам'ятати. Спершу про хороше: світ гарний, цікавий та прописаний, і здається живим, незважаючи на те, що показано його крихітний клаптик. А тепер щодо мінусів.
Логіка. Навіщо так заморочуватися? Оголосили про ноктему, прислали Браса, вбили його прямо у підземеллі. Але корни справді випускають чудовисько, чекають доки мисливець його впіймає, приведе та почне підозрювати, а потім ще й ув'язнюють. Хоча от з лиходійкою не церемонилися. Також сам метод полювання: ГГ спочатку оглядає інших ноктем, потім просить його озброїти, потім йде на місце, де вона вилізла на поверхню...Загалом, складається враження, що він дуже не хоче її ловити й тягне час. Уявіть реальний схожий випадок: з зоопарку втік тигр. По-вашому, самотній мисливець, так його ловитиме? Те, що все має бути виконане таємно, тільки все погіршує.
Прямолінійсть. Враховуючи, опис старої очікував якогось твіста, типу вона виявиться позитивним персонажем, а ГГ в ній помилявся, але все аж в лоб. Потворна горбата тут зло, вродлива жінка-сова добро і навіть мисливцю зі шрамами на обличчі ні носа не відттяло, ні око не витекло, правда ж? Це не те щоб мінус, але я не бачу достатньо плюсів, щоб така однозначність сподобалася.
Екшен. Не такий жахливий як у "Антивірусі" чи "Монетному дворі", але все одно поганий. Так, у Вас можна розібрати, що робляться герої, коли б'ються, але читається це нудно. І, що найгірше, його досить багато в тексті і він нічим не компенсується.
Зв'язок з реальністю. Це водночас і плюс, і мінус. Плюс, тому що в Белзі дійсно хочеться побувати. Мінус, тому що я не оцінив згадку про траву. Подібне лихо, як на мене, не привід для жартів. Звісно, твір був написаний задовго до нинішніх негараздів, але ж, будьмо відверті, в нас повсякчас щось горить, подекуди з трагічними наслідками.
Мова. Тут вже до мене все розписали, тож коротко пробіжуся. Русизми, невдало побудовані речення, зрідка повтори та одруківки. Більше уваги під час редагування, або ж знайти собі коректора, бо, можливо саме з цієї причини текст важко читається. Хоча, не можу не похвалити: Ви дійсно намагалися вичитати текст і російські у Вас лише ті слова, що вживаються в українській. Щоправда, Ви їх використовуєте у російському значенні, але старання помітні.
Й, окремо вже не до Вас претензія, а до коментарів. ЦЕ НЕ ТЕМНЕ ФЕНТЕЗІ! В темному фентезі Брас би знайшов час влаштувати груповушку з корном і горбатою старою. Або ж корни його катували і, бажано, в подробицях та з наслідками. Про яке темне фентезі може бути мова, коли детально показана смерть одного (!) персонажа, лиходія (!!) від рук іншого лиходія (!!!)? А вибухів й рейтинг 6+ не цурається, тож це не показник. Дане оповідання класичне міське фентезі, без домішок і навіть з гідною увагою до самого міста, чого жанр часто уникає.
Щоб не вийшло надто розгромно, закінчу позитивно. Дуже сподобався епізод з привидом і сама легенда. Моя мала Батьківщина, на жаль, може похвалитися такою історією сутички з татарами. Солдати, здавши місто орді, дременули з нього, а селяни їх питали: "Ну, як війна?" Ті відповідали, аби швидше: "Війні хана, тікайте!" От з того часу село так і прозвали Войниха.
Успіху в конкурсі!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar013 Місто під містом
СообщениеДобавлено: 02.05.2020 12:57 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 11
Олександр Ігнатенко писал(а):
Насправді дивно, що твір потрапив у другий тур, враховуючи обскубаність і мовні недоліки.

It's a miracle :roll:
Олександр Ігнатенко писал(а):
Схоже, народ на Азимуті дуже спраглий до фентезі, треба запам'ятати.

Я навіть не знаю в кого ви зараз плюнули: в мене, чи в тих хто голосував за це оповідання в першому турі? Бо відкрито натякнули на їх нерозбірливість і відсутність мовного смаку. Проте, якщо Ви й справді думаєте, що проходження в фінал залежить від обраного жанру, то нічого окрім розчарування Вас не чекає.
Олександр Ігнатенко писал(а):
Екшен. Не такий жахливий як у "Антивірусі"

Цікаво що це оповідання мені досить сподобалося. Можливо вся справа в різних смаках і уявленні того самого екшену?
Олександр Ігнатенко писал(а):
Логіка. Навіщо так заморочуватися?

Емм... Напевне заради подальшого розвитку подій. З таким розрахунком можна докопатись до будь-якого твору. Якби Гарі Потер все робив за логікою - історія закінчилась би так і не розпочавшись. "Нормальные герои всегда идут в обход" :D Знаєте, коли все чітко і згідно логіки, то тоді вже Мері-С'юшністю тягне. Жодна нормальна людина, створіння - не запрограмований робот і не Каспаров, з прорахунком кроків "на перед". Так є стратегія, але не все можна передбачити. Корни зробили ставку на те, що поки Брас буде ганятись за ноктемою, вони встигнуть зробити переворот. Але щось пішло не так. Та й, з урахуванням того що корни досить довго жили під наглядом Ордену, вони побоювались мисливців. Тому і не вбили одразу.
Олександр Ігнатенко писал(а):
Мова.

Я вже так багато відповідала тим хто писав до того, що повторюватись не бачу сенсу. Так, я російськомовна людина, яка в побуті спілкується російською. І виросла я там, де українську почути вкрай важко. Не лінгвіст, і не маю жодного відношення до філологічних наук. Ні, я знаю чудово що маю огріхи і в побудові речень, і з русизмами. Ні, не виправдовую себе цим. Письмо - це моє хобі, яке допомагає мені самореалізуватись. Моїй "літературній діяльності" всього лише рік. І з кожним новим твором я намагаюсь ставати вправніше. Може в мене і обскубана мова, проте українська.
Олександр Ігнатенко писал(а):
Мінус, тому що я не оцінив згадку про траву. Подібне лихо, як на мене, не привід для жартів. Звісно, твір був написаний задовго до нинішніх негараздів, але ж, будьмо відверті, в нас повсякчас щось горить, подекуди з трагічними наслідками.

Хто сказав, що я жартую? Белз - територія серед торфів, які горять кожного року і чадять так, що пів метри і нічого не видно. Я просто зробила фант. обґрунтування факту, який має місце на території міста.
Дякую, пане Олександре, за розбір. Вам удачі навзаєм!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar013 Місто під містом
СообщениеДобавлено: 02.05.2020 16:48 
Не в сети
Авторитет

Зарегистрирован: 08.01.2020 18:39
Сообщения: 326
Автор ar013 писал(а):
Я навіть не знаю в кого ви зараз плюнули: в мене, чи в тих хто голосував за це оповідання в першому турі? Бо відкрито натякнули на їх нерозбірливість і відсутність мовного смаку.


Насправді, я ні в кого не плював і не мав на увазі нічого поганого. Просто в черговий раз відзначив наскільки лозунг Азимуту не відповідає інтересам спільноти. На минулому конкурсі я визначив, що фантастика не обов'язково має бути "оптимістичною та в дусі 60-их". Тепер збагнув, що і НФ не обов'язкова.

Цитата:
Цікаво що це оповідання мені досить сподобалося. Можливо вся справа в різних смаках і уявленні того самого екшену?


Ні, бо, як і мені, Вам воно сподобалося не через екшен. Я це вже описував неодноразово. Втім, у Ваших бійках якраз немає зайвих деталей, вони просто подаються без динаміки. Ти ні на мить не відчуваєш себе Брасом, на якого напала ноктема, а підрив підземного сховища взагалі нагадує катсцену по завершенні комп'ютерної гри, коли гравець відпочиває, відкинувшись на кріслі. Просто прочитайте тут же на конкурсі "Ваша черга помирати". У оповідання купа сюжетних недоліків, але в бойовому плані воно бездоганне.

Цитата:
Емм... Напевне заради подальшого розвитку подій.


Емм...Це не виправдання. У творі має бути своя внутрішня логіка. Вона може бути викривленою і схибленою, але має бути. І до речі, є версія, де Гаррі Поттер мислить і діє логічно: https://hpmor.ru/

Цитата:
Так є стратегія, але не все можна передбачити. Корни зробили ставку на те, що поки Брас буде ганятись за ноктемою, вони встигнуть зробити переворот. Але щось пішло не так. Та й, з урахуванням того що корни досить довго жили під наглядом Ордену, вони побоювались мисливців. Тому і не вбили одразу.


А ось це вже підходить і я навіть згоден таке прийняти. Мабуть, мені власне не вистачило саме цього страху корнів перед Брасом. Гадаю, варто його більше підкреслити.

Цитата:
Я вже так багато відповідала тим хто писав до того, що повторюватись не бачу сенсу. Так, я російськомовна людина, яка в побуті спілкується російською. І виросла я там, де українську почути вкрай важко. Не лінгвіст, і не маю жодного відношення до філологічних наук. Ні, я знаю чудово що маю огріхи і в побудові речень, і з русизмами. Ні, не виправдовую себе цим. Письмо - це моє хобі, яке допомагає мені самореалізуватись. Моїй "літературній діяльності" всього лише рік. І з кожним новим твором я намагаюсь ставати вправніше. Може в мене і обскубана мова, проте українська.


І я навіть похвалив за старання. Але ж Ви самі розумієте, що Вам ще є куди розвиватися.

Цитата:
Хто сказав, що я жартую? Белз - територія серед торфів, які горять кожного року і чадять так, що пів метри і нічого не видно. Я просто зробила фант. обґрунтування факту, який має місце на території міста.


Ну, для мені у фантастичному поясненні реальних лих є щось неприйнятне. Втім, визнаю, це можливо й зайва претензія.
І ще про всяк випадок: критика це не образа, а суб'єктивний опис недоліків твору, помічених конкретних читачем. За автором лишається право прислухатися до неї чи ні, та особисто я ніколи не критикую з метою образити чи посміятися. Твори, що мені зовсім не подобаються, я взагалі не критикую, "Легенда про літаючі туалети" гарний приклад.

Цитата:
Дякую, пане Олександре, за розбір. Вам удачі навзаєм!


Дякую.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar013 Місто під містом
СообщениеДобавлено: 02.05.2020 17:48 
Не в сети
Приживала
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 02.04.2020 02:23
Сообщения: 56
Теж здалося оповідання сумбурним і здивувало, що про героя забули, на мою думку, сюжетно це ще гірше, ніж коли супергероя залишають, щоб катувати. Лиходії повинні бути адекватними в злочинах.
Цитата:
Якби Гарі Потер все робив за логікою
Може вас зацікавить гпімр.укр - Гаррі Поттер і методи раціональності.
До речі, з Міжнародним днем Гаррі Поттера!

_________________
Коли щось пішло не так...
Не будь Алхіміком. Не озирайся.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 24 ]  На страницу Пред.  1, 2

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB