Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 28.03.2024 21:56

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 42 ]  На страницу Пред.  1, 2, 3  След.
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Re: ar012 Робота на швидкій після кінця світу
СообщениеДобавлено: 22.04.2020 13:53 
Не в сети
Доктор Зло
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 26.07.2011 11:36
Сообщения: 5660
Откуда: Зворотний бік Місяця
Я в цьому оповіданні не побачила нічого, крім суцільної чорнухи.
"Доктора Хауса" бачила тільки в мемах. :D
Вибач, якщо це твоє оповідання. Я за нього навіть не голосую, просто читаю всі твори.

_________________
Чому найважче у світі – це переконати птаха, що він вільний?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar012 Робота на швидкій після кінця світу
СообщениеДобавлено: 22.04.2020 13:57 
Не в сети
Ёжик в тумане
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 17.01.2014 21:50
Сообщения: 2909
Откуда: З хутора близ Диканьки (Енеїдівка)
Птица Сирин писал(а):
Вибач, якщо це твоє оповідання. Я за нього навіть не голосую, просто читаю всі твори.
:lol: Радий, що ти за нього не голосуєш. :D
Шкода, що не моє оповідання :(
В другому турі - перечитай, будь ласка.

_________________
Добрий вечір, ми з України!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar012 Робота на швидкій після кінця світу
СообщениеДобавлено: 22.04.2020 14:00 
Не в сети
Доктор Зло
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 26.07.2011 11:36
Сообщения: 5660
Откуда: Зворотний бік Місяця
Мені вистачило одного разу.

_________________
Чому найважче у світі – це переконати птаха, що він вільний?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar012 Робота на швидкій після кінця світу
СообщениеДобавлено: 22.04.2020 14:08 
Не в сети
Приживала
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 10.04.2019 12:10
Сообщения: 79
Откуда: Львів
Хворі діти, мертві діти, хворі тварини, мертві тварини, знущання над інвалідами – це все свідома або, гірше, несвідома маніпуляція читачем. Вишибання сльози. Таке треба робити або дуже майстерно, або ніяк. Коли таке є, міль відразу здіймає вусики і включає фільтр. От здіється б ця бідолашна Нурс, з прекрасним калькованим ім'ям Медсестра-Медсестра мала б викликати у нас співчуття, але ні, в неї надто сльозовишибальна ситуація, а фільтр стоїть і тому не шкода. Навіть класні антирадіаційні зябра, просто якийсь клавесин в кущах. Сюжетик слабенький.
Найкраще – це сама ідея швидкої, бо навіть в такому світі когось таки рятують і в когось залишилися якісь людські цінності. Про різні квартали міста вже було і багато, тому нічого оригінального, але й нічого страшного.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar012 Робота на швидкій після кінця світу
СообщениеДобавлено: 22.04.2020 14:12 
Не в сети
Ёжик в тумане
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 17.01.2014 21:50
Сообщения: 2909
Откуда: З хутора близ Диканьки (Енеїдівка)
2 Птиця: Ой-йой-йой, які ж ми ніжні! :lol:
От криваві метафізичні шмарклі горору нам до вподоби.
А коли нас мордякою макають в реальність - бо постапок це лише
прийом, щоб оголити нас, людей, якими ми є? :roll:
Це не чорнуха горору, це чорнуха нашої реальності, тому й викликає
більшу відразу :shock:
І так, я не майстер постапоку, тому таке написати не спромігся.
А от Автор - спромігся, і НМХР, непогано впорався.
Ну будь ласочка, перечитай неупереджено у другому турі, га? :roll:

_________________
Добрий вечір, ми з України!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar012 Робота на швидкій після кінця світу
СообщениеДобавлено: 22.04.2020 14:35 
Не в сети
Доктор Зло
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 26.07.2011 11:36
Сообщения: 5660
Откуда: Зворотний бік Місяця
Юлесе, навіщо протиставляти "поганий горор" "доброму постапу"?
Це трохи маніпулятивно, тобі не здається?
Я знайду, що почитати. Дякую.
Ось і Міль слушні зауваження пише. В мене теж той фільтр, напевно. І він мене влаштовує.

Вибачте, авторе, що влаштували міні-срачик. :D

_________________
Чому найважче у світі – це переконати птаха, що він вільний?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar012 Робота на швидкій після кінця світу
СообщениеДобавлено: 22.04.2020 15:37 
Не в сети
Ёжик в тумане
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 17.01.2014 21:50
Сообщения: 2909
Откуда: З хутора близ Диканьки (Енеїдівка)
2 Міль і Птиця.
Ключове слово - фільтр.
Ми вже натягуємо фільтри на свою свідомість. І вони нас влаштовують.
І від цього наше майбутнє мені видається з одного боку - простішим,
а з іншого - страшнішим, ніж у цьому оповіданні :(

_________________
Добрий вечір, ми з України!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar012 Робота на швидкій після кінця світу
СообщениеДобавлено: 22.04.2020 15:43 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 16
Птица Сирин писал(а):
Вибачте, авторе, що влаштували міні-срачик. :D


Та нічого страшного, дякую, що прочитали. :)

Птица Сирин писал(а):
ГГ - спостерігач. Док для мене втратив людяність, коли застрілив вара.
Взагалі справа не в апокаліпсисі. Якщо спроєціювати поведінку цього персонажу на "мирний час", виявиться, що це погана людина. Фантастика - лише обгортка.


Нічого собі спостерігач. Весь час бігає, робить уколи, хлопоче і при цьому спостерігач? Це надто категорично. Щодо Дока, то він насамперед вилікував пацієнта, а вже потім побачив в ньому ворога. Хіба це не показує, що для нього на першому місці саме порятунок життів?

Птица Сирин писал(а):
Прочитала оповідання, прочитала коментарі. Дивно. Я не поділяю захоплення від цього твору. Здається, єдина ідея оповідання - homo homini lupus est. Жодний персонаж не викликає співчуття, емпатії. Світ нагадує комп'ютерну стрілялку. Звісно, я не дуже знаюсь на постапі. Проте я не вірю, що головна мета таких сюжетів - побудувати брудне довкілля і брудні істоти. У будь-якому творі мають бути люди, які викликають симпатію. Саме тим, що вони залишаються людьми за будь-яких обставин. Головне - не фізичні мутації, а те, що відбувається з субстанцією під назвою "душа". Тут я цього, на жаль, не побачила.
Удачі на конкурсі!


Кумедно, але на початковому етапі головну героїню мали звати Соул. Потім передумав, вирішивши тісніше пов'язати персонажів з їхніми професіями. Насправді відповідь на Вашу претензію очевидна і закладена ще в самому заголовку. Вони працюють на швидкій. Власне, в цьому світі легко можна було б знайти безпечнішу чи вигіднішу роботу, та все ж вони займаються саме цим. І тут Ви робите типову помилку багатьох пацієнтів, які приймають професійний цинізм за черствість і байдужість. А потім, ігноруючи той факт, що їм врятували життя, згадують лише як їх сварили, забороняючи курити на балконі. Те, що людина чинить добро не з усмішкою на всі тридцять два зуби ще не робить його злом.
І якщо хочете чогось простішого, то невже навіть: "– Не штрілять, – він торкнувся розбухлої щоки і жалісно скривився. – Жуб болить." Навмисно ж додав, щоб розігнати похмурість)
Дякую за увагу до твору!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar012 Робота на швидкій після кінця світу
СообщениеДобавлено: 22.04.2020 16:01 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 16
міль писал(а):
Хворі діти, мертві діти, хворі тварини, мертві тварини, знущання над інвалідами – це все свідома або, гірше, несвідома маніпуляція читачем. Вишибання сльози.


Дивно, а мені здавалося, що це життя. Й взагалі як Ви уявляєте опис роботи швидкої без мертвих, хворих і скалічених? До того ж, там вистачає епізодів і над якими не варто сумувати. Кротобайки, наприклад.

Цитата:
Таке треба робити або дуже майстерно, або ніяк. Коли таке є, міль відразу здіймає вусики і включає фільтр. От здіється б ця бідолашна Нурс, з прекрасним калькованим ім'ям Медсестра-Медсестра мала б викликати у нас співчуття, але ні, в неї надто сльозовишибальна ситуація, а фільтр стоїть і тому не шкода.


От знову, чому надто? Ситуація типова, навіть зараз таких з десяток знайдеш, просто клацнувши в Гуглі. До того ж без цього персонаж би дійсно вийшов чисто функціональним. Крім того, хотів би я видавити сльозу, то вбив би її, бо тоді можна було б поплакати над бідолашним осиротілим хлопчиком. Але вижила саме вона, бо їй було до кого повертатися.

Цитата:
Навіть класні антирадіаційні зябра, просто якийсь клавесин в кущах.


Я тричі натякнув на неприродню швидкість Нурс і двічі згадав про мутацію, що дозволяє дихати радіоактивним повітрям. Якщо для вас цього недосить, то навіть не знаю, як це можна було виразніше подати...

Цитата:
Сюжетик слабенький.
Найкраще – це сама ідея швидкої, бо навіть в такому світі когось таки рятують і в когось залишилися якісь людські цінності.


І ця ідея власне і диктує сюжет. Звичайний робочий день у вмираючому світі , швидка їздить на виклики. Починаєтся з того, що Нурс прийшла на роботу, завершується тим, що вона йде додому. Звісно, це не найкращий з можливих, але принаймні не банальний. Без обраних підлітків обійшлося й то добре.

Цитата:
Про різні квартали міста вже було і багато, тому нічого оригінального, але й нічого страшного.


І навіть успіху не побажали :(


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar012 Робота на швидкій після кінця світу
СообщениеДобавлено: 22.04.2020 16:02 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 16
Юлес Скела писал(а):
...


Дякую, що тримаєте оборону, доки мене немає на сайті. Радий, що оповідання так запало в душу!

=================
Если не можете редактировать цитату, пользуйтесмь кнопкой "Ответить".
Модерировалось Администратором (оверквотинг).


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar012 Робота на швидкій після кінця світу
СообщениеДобавлено: 22.04.2020 16:10 
Не в сети
Ёжик в тумане
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 17.01.2014 21:50
Сообщения: 2909
Откуда: З хутора близ Диканьки (Енеїдівка)
Ю велкам :wink:

_________________
Добрий вечір, ми з України!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar012 Робота на швидкій після кінця світу
СообщениеДобавлено: 22.04.2020 17:00 
Не в сети
Приживала
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 10.04.2019 12:10
Сообщения: 79
Откуда: Львів
Ніхто ж не каже що слабким і знедоленим не варто співчувати. Але література на те й література щоб показувати, а не подавати факти. Я наприклад не плачу, коли бачу що в гуглі показують десять дітей з раком, але коли читаю наприклад окрему історію то плачу. Це взагалі спекулятивна тема і тут в кожного різний поріг сприйняття і співчуття та й цінності різні.

Для співчуття Нурс мені не вистачило епізоду, де б цей хворий хлопчик оживав би у вашій історії. Нехай йому мама ковдрочку поправить, іграшку принесе, поцьомає в лобика, а він скаже що схоче врятувати весь світ. А то він є десь в декораціях, але як в тих жіночок що стоять на виході з метро і збирають на операцію. Є той хворий син чи нема? Ну і мене ви не розчулили, а може когось іншого розчулили. Я написала свою думку, ви не погодилися, все ж чудово. У вас є прихильники, а є й неприхильники, та ви ж справжній... письменник! :shock: Для того здається і пишуть коментарі.

А удачі вам я не побажала з тої ж причини з якої не побажала її в жодному попередньому своєму коментарі, бо не вірю ні в удачу ні в пусті слова. Не люблю лицемірство і з моїх уст побажання удачі було б лицемірством. Коли б вміла щиро всім бажати удачі, то залюбки б бажала, а так я вірю в хист, розум і майстерність. Але бажати учасникам (і собі) майстерності було б вже напевно занадто, мене б тут помідорами закидали тому я стримуюся :mrgreen:. Можу смайликів вам насипати, щоб ви не думали що я страшна злюка і люто ненавиджу ваше оповідання в коментарях, все зовсім не так. Завжди так важко донести свою думку в цих інтернетах, треба назад у свою шафку сховатися і доїдати бабусину каракулеву шубу :)


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar012 Робота на швидкій після кінця світу
СообщениеДобавлено: 22.04.2020 18:15 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 16
міль писал(а):
Ніхто ж не каже що слабким і знедоленим не варто співчувати. Але література на те й література щоб показувати, а не подавати факти. Я наприклад не плачу, коли бачу що в гуглі показують десять дітей з раком, але коли читаю наприклад окрему історію то плачу. Це взагалі спекулятивна тема і тут в кожного різний поріг сприйняття і співчуття та й цінності різні.


Так в тому й причина, що не було мети викликати до неї співчуття. Була мета пояснити, заради чого вона живе і продовжує жити, вірить і йде на крадіжку. Власне хіба вона найнещасніша чи найбільш безпорадна в цій історії? Та мати з донькою на яких напали чупи в куди важчому становищі. Нурс заслуговує співчуття не більше, ніж будь-яка працююча мати-одиначка, особливо враховуючи, що хворі діти це норма для цього світу. В неї є робота, є вміння, деякі з яких дійсно унікальні. Гадаю, тут проблема не фільтру, а типажу. Ви бачите персонажа з хворою дитиною і одразу відводите йому місце, а потім дивитеся наскільки воно йому пасує. Але люди живуть, а не грають ролі, як би нас не запевняли в протилежному автори нон-фікшен бесцелерів.

Цитата:
Для співчуття Нурс мені не вистачило епізоду, де б цей хворий хлопчик оживав би у вашій історії. Нехай йому мама ковдрочку поправить, іграшку принесе, поцьомає в лобика, а він скаже що схоче врятувати весь світ. А то він є десь в декораціях, але як в тих жіночок що стоять на виході з метро і збирають на операцію. Є той хворий син чи нема? Ну і мене ви не розчулили, а може когось іншого розчулили.


В тому-то й справа, що він не має оживати. По-перше: тому що це історія про роботу. По-друге: він має бути не персонажем, а символом. Власне, Док це каже прямим текстом, коли говорить що "діти наше майбутнє". І те, що дитина хвора якраз показує наскільки їхній світ у важкому стані. До того ж, як влучно зауважили в одному з попередніх коментарів, натомість є епізод де вона описує як повертається додому, не знаючи чи жива її дитина. Любителі додумувати тут, до речі, можуть поспекулювати і припустити, що враховуючи психічну піддатливість Нурс її син може вже бути мертвим, а вона цього просто не визнає. Тому я ціную Вашу думку, просто хочу прояснити Вам не сподобався задум/реалізація чи Ви їх не зрозуміли?

Цитата:
Я написала свою думку, ви не погодилися, все ж чудово. У вас є прихильники, а є й неприхильники, та ви ж справжній... письменник! :shock: Для того здається і пишуть коментарі.


Так, а одна з особливостей нинішнього світу це можливість зробити спілкування між автором і читачем тіснішим. Власне, я сподіваюся, що колись всі митці повністю перейдуть на Патреон та Кікстартер, а тут вже без взаємодії з публікою ніяк. Тому ховатися вже точно не варто.

Цитата:
А удачі вам я не побажала з тої ж причини з якої не побажала її в жодному попередньому своєму коментарі, бо не вірю ні в удачу ні в пусті слова. Не люблю лицемірство і з моїх уст побажання удачі було б лицемірством. Коли б вміла щиро всім бажати удачі, то залюбки б бажала, а так я вірю в хист, розум і майстерність. Але бажати учасникам (і собі) майстерності було б вже напевно занадто, мене б тут помідорами закидали тому я стримуюся :mrgreen:. Можу смайликів вам насипати, щоб ви не думали що я страшна злюка і люто ненавиджу ваше оповідання в коментарях, все зовсім не так. Завжди так важко донести свою думку в цих інтернетах, треба назад у свою шафку сховатися і доїдати бабусину каракулеву шубу :)


А я все ж вірю в удачу. Чим ще пояснити, що весь світ знає жодного разу не опублікованного за життя Кафку, але одиниці пам'ятають популярних письменників його часу? Чи сучасну популярність Лавкрафта, який писав сюжетно і художньо бідні жахастики марно намагаючись явити світові весь той жах, що панував в його голові? Або сумну долю Ван Гога? Майстерності та хисту йому явно не бракувало, чому ж не оцінили? Тому все ж вона є. Ну, й знову таки, якщо навіть письменникам важко донести свою думку, то для інших це взагалі не можливо.
Тому я Вам удачі все ж побажаю! :D


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar012 Робота на швидкій після кінця світу
СообщениеДобавлено: 22.04.2020 22:53 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 17.12.2017 13:28
Сообщения: 233
Знову брутальне атмосферне оповідання у стилі 80-90-х років. Часом, не один автор це писав? ;)
Якщо навіть і не той самий, то все одно побажаю йому удачі на конкурсі :)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar012 Робота на швидкій після кінця світу
СообщениеДобавлено: 23.04.2020 01:01 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 16
Мурррчик писал(а):
Знову брутальне атмосферне оповідання у стилі 80-90-х років. Часом, не один автор це писав? ;)


Сумніваюся, але дякую! :D


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 42 ]  На страницу Пред.  1, 2, 3  След.

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 0


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB