Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 16.04.2024 11:22

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 17 ]  На страницу Пред.  1, 2
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Re: ar007 МІСЦЕ ДЛЯ ЩЕ ОДНОГО ШАНСУ
СообщениеДобавлено: 01.05.2020 01:57 
Не в сети
Авторитет

Зарегистрирован: 08.01.2020 18:39
Сообщения: 326
Вітаю. Що ж, робота чудова, однозначно заслуговує другого туру і навіть перемоги. Сама задумка, власне, на відміну від інших коментаторів, не здалася мені оригінальною, радше оригінально реалізованою. Повторюся, світ неймовірний і дуже захопливий. Якщо все ж шукати мінуси:
- Обраність головного героя. Не люблю це діло, але у Вас міг би навіть змиритися, якби він не був аж надто обраним. ЖП (ем, мабуть не варто було скорочувати до абревіатури) буквально тягне його за шкирку, ще й даючи все необхідне для виконання квесту. Таким чином, якщо вже вживаю цю термінологію, це навіть не проходження гри на найлегшому рівні з режимом безсмертя, а перегляд запису такого проходження. Як на мене, то навіть карикатурний Марті С'ю, що все знає і все вміє краще подібного героя. Бо особисто я не бачу нічого за цим героєм. І з цього закономірно випливає друга претензія;
- Бій з Дефендером жахливий. Себто, насправді він норм, але на контрасті з дуже поетичною та атмосферною мовою саме цього твору, він виглядає як недолугий лубок. І знову ж: герой не зміг перемогти сам і навіть з чарівною допомогою програв. Як на мене, це зовсім не добре;
- Сцена з кінця (майже) на початку зайва. Вона нічого не додає творові, тож можна було почати одразу з креслярів. На мою думку, звісно. Власне, прийом кінематографічний і в тексті працює лише якщо містить щось дійсно цікаве. Бібліотека та Сентін описані гарно, але на конкурсі фантастичних оповідань не вражають.
Окремо хочу сказати про мову. Вона дуже гарна, образна, атмосферна та поетична, і в той же час неймовірно багато на зайві деталі. Гадаю, текст легко можна було б скоротити як мінімум до 35 тисяч знаків. Очевидний приклад "Вагрант коли до тями прийшов..." коли можна, "Отямившись, Вагрант...".
Власне, я сам таким грішу, тому критикувати за це було б з мого боку лицемірством, тож просто напишу дещо з власного досвіду. Багатьом читачам не подобаються фрази , типу: "зникали, всмоктуючись, маленькі краплі крові" Тому що підмет та присудок розділені вставним словом. Краще: "зникали маленькі краплі крові, всмоктуючись"
Загалом, сподіваюся мій розлогий коментар Вас не образив. Ще раз повторюся, що твір мені дуже сподобався і він напрочуд якісний, а моя критика викликані більше тим, що на гарній картині навіть дрібні недоліки проступають чіткіше.
Успіхів в конкурсі!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar007 МІСЦЕ ДЛЯ ЩЕ ОДНОГО ШАНСУ
СообщениеДобавлено: 01.05.2020 16:10 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 17.12.2017 13:28
Сообщения: 233
Гарне оповідання, хоча зрозумів я це не одразу. За стилем чомусь нагадало Логінова (Далайн і т.д.), читалося легко, світ і атмосфера сподобалася.
Удачі на конкурсі! :)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 17 ]  На страницу Пред.  1, 2

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB