Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 29.03.2024 01:41

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 20 ]  На страницу 1, 2  След.
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: ar001 За тінню
СообщениеДобавлено: 19.04.2020 17:15 
Не в сети
Site Admin

Зарегистрирован: 08.01.2007 11:46
Сообщения: 4111
Откуда: admin @ rbg-azimut.com
Обсуждение рассказа ar001 За тінню


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar001 За тінню
СообщениеДобавлено: 20.04.2020 06:56 
Не в сети
Танцующий с бубном
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 07.04.2015 08:18
Сообщения: 1056
Откуда: Новоград-Волинський
Вітаю, авторе!
Тугенько далося мені оповідання. Можливо тому, що найдовше у моєму списку, можливо тому, що для моєї, донедавна блондинистої голівки, занадто філософське і тягуче.
Цікава і навіть страшна ідея про те, що ми є поки залишаємо певний слід. А підітри усе за собою і тебе нема. Можливо так і можна звільнитися від світу, але не факт, що то принесе щастя.
Ластівка симпатична героїня, цікава. Дільничого шкода. Велика трагедія маленької людини, яка шукала своє місце не там де треба. Але то вже філософія. У автора своя, у мене своя, а у твору - ще інша.
Читається не дуже легко. Як на мене, задовгі речення, складні конструкції, багато наукової чи псевдонаукової лексики.
Але, я переконана, що багатьом твір сподобається, тому,авторе, не засмучуйтесь.
Успіху на конкурсі!

_________________
Хто чим багатий - тим і ділиться!
Протокол Угадайки 2020 https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar001 За тінню
СообщениеДобавлено: 20.04.2020 09:35 
Не в сети
Танцующий с бубном

Зарегистрирован: 27.01.2007 18:48
Сообщения: 1780
— Всю личную историю следует стереть для того, чтобы освободиться от ограничений, которые накладывают на нас своими мыслями другие люди... Видишь ли, — продолжал он, — наш выбор ограничен: либо мы принимаем, что все — реально и определенно, либо — нет. Если мы выбираем первое, то в конце концов смертельно устаем и от себя самих, и от всего, что нас окружает. Если же мы выбираем второе и стираем личную историю, то все вокруг нас погружается в туман. Это восхитительное и таинственное состояние, когда никто, даже ты сам, не знает, откуда выскочит кролик!

...Пересмотр состоит из анализа собственной жизни вплоть до самых незначительных деталей... ...первая стадия — это краткий учет всех случаев нашей жизни, которые явным образом подлежат просмотру. Вторая стадия — это более полный просмотр, начинающийся систематически с точки, которой может быть момент, предшествовавший тому, когда сталкер сел в ящик, и теоретически может простираться вплоть до рождения человека.

Мені подобається Кастанеда. Дон Хуан - взагалі неперевершений.

Історія дільничого мене зацікавілаа. Те, як його вполювала Ластівка - теж.

Але я так і не зрозумів, цей сюжет треба, щоб читач таки прочитав перший потік свідомості? Якщо так, мабуть, краще зломати хронологічну послідовність подій? Давати якось в два, чи в три потоки - як перша-друга серії "Відьмака" від "Нетфлікса".
Чи потік свідомості треба, щоб показати, як маялась людина, поки знайшла шлях? Може його тоді зменшити трохи?

І - редактор же справді повторює слова справді?
Цікава деталька.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar001 За тінню
СообщениеДобавлено: 20.04.2020 09:36 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 17.12.2017 13:28
Сообщения: 233
Так, погоджуся з Ліандрою, важкувато читалося, але мене зачепило. Чимось нагадало пізніх Стругацьких, вони теж підіймали питання пізнання себе і світу, розуміння свого місця в ньому.
Насмілюся висловити думку, що майже кожна на світі людина мала етап у житті, коли переживала все те, що пережив у цьому оповіданні дільничий. Ще про це дуже добре написав Логінов у романі "Свет в окошке": ми існуємо доти, доки нас пам'ятають. А тут автор пішов ще далі: ми існуємо, доки пам'ятаємо самі себе.
Удачі Вам на конкурсі, авторе! :)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar001 За тінню
СообщениеДобавлено: 20.04.2020 13:39 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 5
Дякую за відгуки!
Закортіло донести передісторію.
Мені колись такий Дільничний дійсно був стрівся. Справді "важкий" екземпляр в ефемірній оболонці. Там у нього ще й креслень було на цілий том. Я вимучив для нього статтю, утис в одну шпальту. То були часи під спільним газетним заголовком "Сенсація!!!"
І оповіданню вже бо-зна скільки років. Саме тому, що воно "важке" до читання і довге (було), я з ним нікуди не совався раніше. Думаю, якби ліміт знаків конкурсу обмежувався 20 тис., то воно б іще полегшилося)
І так, слівця редактор повторює, це теж правда життя.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar001 За тінню
СообщениеДобавлено: 20.04.2020 14:36 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 19.09.2019 20:51
Сообщения: 338
Вітаю, Авторе!
Дуже приємно побачити твір, написаний не для розваги, а для розмірковування. Стиль викладання справді трохи заважкий, але такі речі, про які йдеться в оповіданні, навряд чи можна висловити простими словами. Цікаво читати! А ще потішив фінальний оберт з Ластівкою і "джинном у смартфоні", непередбачуваний і несподіваний :D
Успіху на конкурсі! :D


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar001 За тінню
СообщениеДобавлено: 20.04.2020 20:08 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 18.01.2020 20:38
Сообщения: 113
Ох, автор,
Я вообще-то люблю филосовские вещи, даже иногда их пишу. Но как же тяжело прочлось! Не скорю, откладывала и возвращалась, откладывала и возвращалась... Как на мой вкус, основные сложности возникли с формой подачи.
Пока не встречала подобной направленности здесь на азимуте, что есть приятная неожиданность. :)
Удачи!


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar001 За тінню
СообщениеДобавлено: 21.04.2020 00:35 
Не в сети
Авторитет

Зарегистрирован: 08.01.2020 18:39
Сообщения: 326
Семьдесят Первый писал(а):
Давати якось в два, чи в три потоки - як перша-друга серії "Відьмака" від "Нетфлікса".


Метод "Відьмака" від "Нетфлікса" лажа, як на мене. Повна. Створили клаптикову ковдру, ще й з дірками. Тому ще й рекомендувати це зовсім не діло.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar001 За тінню
СообщениеДобавлено: 21.04.2020 00:47 
Не в сети
Авторитет

Зарегистрирован: 08.01.2020 18:39
Сообщения: 326
Вітаю. Власне, як всі і написали складний текст. Тут, до речі, не буду кривити душею: до мови в мене жодних претензій, сам грішу складними реченнями. Насправді я її навіть похвалю: грамотна, якісна, різноманітна і, оскільки повтори задумані, без помилок. Впевнений, так мені не довго щаститиме.
Ні, основний мінус сюжет. Я не прихильник подібного типу заумствувань, тож вони пішли складно, особливо без будь-якої альтернативи. Повсякчас згадував, що в мене є аж двоє знайомих з ейдетичною пам'яттю, які запросто скажуть, що робили, думали й відчували кожну секунду свого життя, ледь не з моменту зачаття. І нічого це їм особливо не дає, хлопчина навіть відмінником стати не зумів, бо надто лінькуватий. Також, на відміну від більшості, я якраз відчув скорочення: частенько доводилося читати книги з вирваними сторінками і от якраз це нагадало оповідання.
Якщо підбивати підсумок, то об'єктивно оповідання непогане. Насправді, гадаю воно навіть добре, принаймні, його повна версія. От тільки розраховане на зовсім інший, відмінний від мого типаж, тому я здебільшого лишився байдужим. Втім, бачу Ви все ж зуміли знайти на сайті вдячних читачів, тож не засмучуйтесь.
Успіхів на конкурсі!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar001 За тінню
СообщениеДобавлено: 21.04.2020 23:12 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 12.04.2020 15:06
Сообщения: 26
Вітаю, авторе! У вас унікальна техніка складно, і водночас доволі цікаво. Але це як читати Канта чи Мамардашвілі, тобто комусь заходить комусь ні. Суто стилістично мені зайшло, а от щодо ГГ закрались певні сумніви. На мою скромну думку не вистачає в постаті дільнічного саме чогось від дільнічного, бо ця професія одна із деформуючих, роль сильно впливає на людину. Тут ситуація інша, постать досить анонімна, позарольова. Але якщо немає ані ролі, ані чогось іншого, залишається суцільний когнітивізм. Чи могла така людина жити якщо її не пам'ятали? Чи працювати у кабінеті п'ять років без телефонних двоників? А як взагалі проходило її щоденне життя? На рівні побуту, живого спілкування. Бозна як, мені здається в даному випадку це неможливо, бо абсурдно. От абсурда хотілося б більше. Проте то мої вподобання. Успіхів!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar001 За тінню
СообщениеДобавлено: 22.04.2020 06:08 
Не в сети
Танцующий с бубном
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 07.04.2015 08:18
Сообщения: 1056
Откуда: Новоград-Волинський
Кілька років тому на конкурсі був схожий твір зі схожою ідеєю, але там, навпаки трохи було. Герой вважав, що не зникне, поки про нього залишається пам'ять в інформаційному полі, а якщо вона досягне певної концентрації, то він зможе навіть повернутися
http://rbg-azimut.com/contest/story.php?id=2142
Отут, на мій погляд, гарно поєднано філософські розмови і динамічні інтригуючі вставки

_________________
Хто чим багатий - тим і ділиться!
Протокол Угадайки 2020 https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar001 За тінню
СообщениеДобавлено: 22.04.2020 08:19 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 5
Вітання.
Із цитатою "щось пішло не так", але тут відповім пану Олесю, бо зауваження в самісіньке ядро. Дякую.
Думається, свого часу зненавидів прототип, тож відігрався на персонажі, загнобивши його до скону.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar001 За тінню
СообщениеДобавлено: 22.04.2020 22:09 
Не в сети
Чечако
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 13.03.2020 15:02
Сообщения: 41
"Ластівка скинула пір'я і занурилася в теплу воду" - ця перша фраза суттєво збила з пантелику і направила думки в напрямку якихось перевертнів :lol:

В цілому ідея оповідання цікава, але здається, що історія поділена на дві частини з різними акцентами. Коли читаєш історію Чоловіка-у-формі в кінці, то якось деталі того, що він говорив на початку взагалі не мають значення і їх, мабуть, можна було б скоротити, зробивши текст більш лаконічним.
Відношення Ластівки до Чоловіка-у-формі видається трохи дивним. Не зрозуміло, за що він спочатку їй подобається, а потім чому така відраза. Раз вона відчуває себе розумнішою, то чим він її зацікавив? А якщо її дійсно цікавлять оригінальні теорії щодо світобудови, то мав ще більше зацікавити опис експерименту по стиранню особистої історії.
Ідея джина сподобалась :D

Успіху!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar001 За тінню
СообщениеДобавлено: 22.04.2020 22:33 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 12.04.2020 15:06
Сообщения: 26
Теж хотів про то сказати, про Ластівку, яка скинула пір'я, фраза збиває з пантелику :D


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar001 За тінню
СообщениеДобавлено: 23.04.2020 09:56 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 5
Бачу, що зі вставками цитат у мене не складається)

Крізь Вітер, дякую за зауваження. Маю якісь пояснення (мовляв, Ластівка - персона дволика, самозакохана як фахівець, готова іти "по трупах", і взагалі - прихований під симпатичну героїню антагоніст), але враження читача постфактум не коригується. І - так, скорочувати об'єктивно, ще є куди.

Пане Олесе, Крізь Вітер: про Ластівчине пір'я. Вперше це зрозумів у контексті конкурсу, дякуючи вашій реакції. Успіхів вам та всіляких високих рейтингів!

===============
Пожалуйста, будьте внимательными.
Не забывайте переключаться на режим анонимности.
Вставить цитату очень просто. Открываете окно подготовки сообщения (кнопка "Ответить"). Выделяете в сообщении оппонента нужный фрагмент и нажимаете кнопочку "Цитата" (в сообщении, которое цитируете). В вашем окне появляется фрагмент сообщения оппонента.
Всё цитировать не желательно.
Можно отвечать без цитаты. Адресат вашего ответа обозначается "2Имярек", все понимают.
Модерировалось Администратором.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 20 ]  На страницу 1, 2  След.

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 2


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB