Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 20.04.2024 02:30

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 19 ]  На страницу Пред.  1, 2
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Re: Післямова
СообщениеДобавлено: 02.02.2020 16:48 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 19.09.2019 20:51
Сообщения: 338
Щодо білорусів - чудова ідея. Приєднуюся. :D
До речі, читати білоруською тим, хто знає українську, зовсім не важко, і всі мовні і семантичні дрібниці сприймаються вірно. В мене був такий досвід - доводилося читати тексти білоруською на патріотичних білоруських сайтах, де вони пишуть власною мовою, і в онлайні спілкуватися з білорусами. Можу точно сказати - жодних утруднень. Перші два абзаци тексту звикаєш і налаштовуєшся на те, що подекуди літеру "у" треба сприймати як "в", і не лякатися слова "гета". :D А далі вже читаєш автоматично, наче рідною. Навіть анекдоти зрозумілі на 100%. Бо схожість з українською правді велика. І не треба ніякого перекладу на російську, Боже збав - бо з російською різниця набагато більша. Як мені здається, будь-яка людина, що володіє українською, зможе прочитати білоруську без утруднень. А якщо й утруднення з'являться - зрештою можна кинути до гугл-перекладу, через велику схожість мов переклад буде цілком адекватний - набагато більш адекватний, ніж з російської. Якось так... :D


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Післямова
СообщениеДобавлено: 02.02.2020 16:54 
Не в сети
Танцующий с бубном

Зарегистрирован: 20.01.2014 17:38
Сообщения: 1518
Цитата:
А з української на білоруську?

Ну ні, тут носій мови потрібен.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Післямова
СообщениеДобавлено: 02.02.2020 19:45 
Не в сети
Танцующий с бубном

Зарегистрирован: 27.01.2007 18:48
Сообщения: 1780
Сокира писал(а):
До речі, читати білоруською тим, хто знає українську, зовсім не важко, і всі мовні і семантичні дрібниці сприймаються вірно.

Можете спробувати з Караткевичам:
http://karatkevich.ru/storie/89-laddzya-rospachi.html
http://karatkevich.ru/storie/108-sivaya-legenda.html
http://karatkevich.ru/storie/74-dzikae- ... tka-1.html
http://karatkevich.ru/storie/113-hristo ... -ch-1.html

Я його російською не сприймаю, бо якісь він... не правильний, чи що.

Сокира писал(а):
І не треба ніякого перекладу на російську

Альманах видається двома мовами: російською та українською.
Ось для російського видання треба буде перекладати.
Якщо що :)


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Післямова
СообщениеДобавлено: 02.02.2020 21:44 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 19.09.2019 20:51
Сообщения: 338
Дякую за посилання щодо Караткевича, було дуже цікаво. Трохи оце почитала, і посиланнячка собі зберегла до коллекції - ще коли матиму час, почитаю. Бо білоруську літературу знаю доволі мало, а тут можна буде трохи розширити світтогляд. Цікавий сайт :D
Ні, аніяких утруднень у читанні не було. Ідіоматичні вирази такі ж самі, як і українські, все дуже добре сприймається. Деякі історичні слова мають схожі аналоги в українській, тож впізнаються. Читати навіть легше, аніж якби текст був, наприклад, на закарпатському діалекті.
Тож, гадаю, якщо білоруський текст викласти на сайті, то усі його зможуть прочитати навіть без перекладача.
А от щодо перекладів для паперового видання - отут вже не знаю. :roll: Але, мені здається, усі білоруси добре знають російську, тож автопереклад російською зробити зможуть. А гідно перекласти на українську зможе і сам пан редактор...


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 19 ]  На страницу Пред.  1, 2

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 3


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB