Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 29.03.2024 17:26

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 26 ]  На страницу Пред.  1, 2
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Re: ap029 Автобус
СообщениеДобавлено: 27.01.2020 16:30 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 13.01.2020 20:31
Сообщения: 317
Откуда: Місто Змієве на Чарівних горах
Автор ap029 писал(а):
Вигрібли, вигрібли... ще й як. Ох, доведеться таки повну версію писати, сторінок десь на триста :) Ви не знаєте, як зробити так, щоби на роботі про тебе всі забули хоча б на місяць? ;)

Ніт, на жаль)) Але така наша авторська доля :)
Бувало, мені доводилося вставати о 4:30, щоб до 7ї пописати, а тоді квапитися на роботу :) Пекло для сови, але ніц не поробиш, такі були часи.
а повну версію так, було б цікаво побачити!


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ap029 Автобус
СообщениеДобавлено: 27.01.2020 17:29 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 29.12.2019 19:03
Сообщения: 35
Українською у множині не «скла», а «стекла» і краще, як на мене, замінити «невизначено-середнього віку» на «невизначеного середнього віку». «Закидався водити олівцем», мається на увазі «заходився водити олівцем»? І краще вже не «над мапою», а «по мапі». «Обидвома» - «обома», «у поручня» - «у поручень». «Нове світло було червоним, західним.» - незрозуміло. «Послідував» другий - нема такого слова. «Прийшла черга» другого. Гадаю, «відмахнувся тимчасово», мається на увазі «відмахнувся тим часом»? Рудий голомозько, то як? Або рудий, або голомозько… «У вбранні зі шкір і грубих тканин» - важка конструкція, розпорошує уяву. Не зрозуміло, чому «пілігрим». «Поціпки» - означає «похапцем»? «Продовжило галасувати із гучномовців» - «продовжило лунати (волати) із гучномовців». І ще досить багато лінгвістичних огріхів… І взагалі, важко зрозуміти, що автор хотів сказати цим оповіданням, але цікаво. Щасти у конкурсі.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ap029 Автобус
СообщениеДобавлено: 27.01.2020 20:44 
Не в сети
Танцующий с бубном

Зарегистрирован: 27.01.2007 18:48
Сообщения: 1780
Если правильно понимаю, это стеб, он же ирония, над религией. Ибо ясно, что куст не может гореть и не сгореть, это явно голограмма, а если голос звучит "не знамо откуда" - это явно спрятанный динамик.
Не, ну ок. Мне как-то не смешно, но, возможно, я не ваш читатель. Или настроение просто не то, тоже может быть.

Если это "серьезный" рассказ в духе, скажем, О'Генри, то не ясно, как камешки попали в автобус, не понятно, зачем дикарям без письменности скрижали, как они друг друга понимают, зачем дикари вообще решили дарить камешки не пойми кому... Хотя, это же забавный рассказ, да. Ради смеха.
Извините, что я слишком серьезный :)

Если это про миры вдоль дороги - мне несколько больше нравится эта реализация:
"Второй полицейский приподнял край брезентового чехла и принялся стаскивать его с кузова.
– А, я знаю эти штуки! Эти винтовки из В-20, называются М-1.
– Верно. А видишь, что здесь, сзади? Автоматы «Браунинг», ящик с ручными гранатами и полно патронов, к тому же.
Тони вздохнул и обернулся к Рэду:
– Только ничего не объясняй. Я сам угадаю. Я точно могу сказать – куда ты направляешься. Ты все еще считаешь, что греки должны выиграть битву при Марафоне и намерен им помочь..."
"Знаки дороги", Желязны


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ap029 Автобус
СообщениеДобавлено: 28.01.2020 13:47 
Не в сети
Чечако
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 18.01.2020 12:26
Сообщения: 34
Ідея про космічних аферистів зрозуміла.

Не сподобалася насмішка над релігією. Навіть,якщо виправдовувати її "то не я, то аферисти".

Ну і мовно - повний вінегрет.
Зауважила, що багато хто з учасників конкурсу не знає української мови. З розумінням ставлюся ло того, що автори вчаться, до поодиноких русизмів чи описок. Але, також вважаю, якщо автор не знає мови, але взявся писати нею, то починати треба з простих слів. А не відкрити словник і висипати з нього в текст все, що там є. Словники існують не для того, щоб автоматично втуляти слова у текст. Переважно у словниках є пояснення. Навіть, якщо автор не має чуття мови, то ж читати вміє, ні? Біля кожного, не часто вживаного слова в тлумачному словнику ( СУМі) стоїть позначка - діал., арх,-заст., рідковж. - тобто, якщо слово діалектне, застаріле чи рідковживане, варто замислитися, а чи пасує воно для даної стилістики твору, а не сліпо ліпити такого роду слова направо й наліво. Досвідчені автори так і роблять, незалежно якою мовою пишуть, а нерідною тим більше.
Те саме стосується і недоречного вживання слів. . Якщо автор чув слово у розмовній, але не є носієм мови того слова варто перевірити його значення у словнику. Інакше ризикує написати слово так, що ре реченні звучатиме штучно або навіть смішно.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ap029 Автобус
СообщениеДобавлено: 28.01.2020 19:21 
Не в сети
Авторитет

Зарегистрирован: 08.01.2020 18:39
Сообщения: 326
Погоджуся з Гризликом. При чому вінегрет не лише у мові, а й сюжеті. Аборигени у шкурах чомусь стали "вуйками" :? Тож, навіть як синопсис майбутнього роману, на жаль, для мене не спрацював. На цю тему писали багато, писали метри і писали краще, тож без супер оригінальності або якоїсь своєї письменницької фішки краще за роман не братися. В будь-якому разі, успіхів!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ap029 Автобус
СообщениеДобавлено: 28.01.2020 22:51 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 17.01.2020 10:56
Сообщения: 15
Любопытная идея заработка актёров "погорелого театра". Хотелось бы увидеть более цельные характеры главных героев, а не их наброски. Интересно, как они выжили до сих пор, если так мало знают о месте куда прибыли. Везенье, не иначе. Удачи на конкурсе!


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ap029 Автобус
СообщениеДобавлено: 29.01.2020 00:31 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 12
Нажаль, не маю часу на кожен комент по черзі відповідати, тож, узагальнюючи:
1. Так, це стьоб над релігією, точніше - над церквою і тим, як вона "розводить" вірян. Не подобається? Дуже прикро. Мені не подобається, коли з мене роблять такого ось "аборигена", перетворюючи мою віру на насмішку та джерело збагачення.
2. З мовою нібито завжди гаразд усе було, це вперше стільки претензій отримую, тож із тим, що тут вийшов перебор з витребеньками, сперечатися не буду. Мабуть дійсно не дуже вдалий вибір стилю вийшов (і так, "скла" - то щось трохи перемкнуло :) ))


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ap029 Автобус
СообщениеДобавлено: 29.01.2020 08:34 
Не в сети
Танцующий с бубном

Зарегистрирован: 27.01.2007 18:48
Сообщения: 1780
Автор ap029 писал(а):
Так, це стьоб над релігією

Спасибо за ответ!


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ap029 Автобус
СообщениеДобавлено: 29.01.2020 14:57 
Не в сети
Чечако
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 18.01.2020 12:26
Сообщения: 34
так, "скла" - то щось трохи перемкнуло :) ))[/quote]

"Скла" якраз нормально, це в словнику - калька.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ap029 Автобус
СообщениеДобавлено: 29.01.2020 15:07 
Не в сети
Доктор Зло
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 26.07.2011 11:36
Сообщения: 5660
Откуда: Зворотний бік Місяця
- Це мовний патруль. Як буде українською - "виселіця" чи "віселиця"?
- Ви... Ві... Віселиця?
- Хлопці, на шибеницю його!

_________________
Чому найважче у світі – це переконати птаха, що він вільний?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ap029 Автобус
СообщениеДобавлено: 29.01.2020 15:44 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 12
марсіанський гризлик писал(а):
так, "скла" - то щось трохи перемкнуло :) ))


"Скла" якраз нормально, це в словнику - калька.[/quote]
Найсмішніше, що перемкнуло саме мене, не словник :) Але дійсно, він зі мною солідарний :))) В мене таке трапляється щодо якихось простих побутових предметів, але частіше з російською. Типу дивишся на кухні на якусь посудину, і не можеш пригадати, що воно таке, тарілка, піалка, чи якась мисочка, а поітм автоматично записуєш усе, що не потельня, до "тазиків". Типу: "подай мені той тазик" "Який?", "та той, з кришкою, щоб варити"


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 26 ]  На страницу Пред.  1, 2

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 2


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB