Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 16.04.2024 12:11

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 17 ]  На страницу Пред.  1, 2
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Re: ap028 Пес моєї душі
СообщениеДобавлено: 25.01.2020 20:14 
Не в сети
Доктор Зло
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 26.07.2011 11:36
Сообщения: 5660
Откуда: Зворотний бік Місяця
Цитата:
Ці пси приходили не раз. Вони залазили в хати ближче до вечора, плюючи на будь-які оборонні споруди. Кожен вечір одне і теж. Від них не було спасіння
А срібні кулі? Напалм? Електрострум? Молитви? Заклинання? Замовні мечі? Загалом - весь арсенал фантастичних пристроїв. Має ж бути захист від цих потвор.

Гарний опис псів, але їхня мотивація, поведінка і мери безпеки, що намагаються (фактично, навпаки, не намагаються) вжити здорові люди, викликає багато питань. Тобто маємо спробу намалювати власний світ, але він при цьому виходить досить суперечливим.
Ще багато розбіжностей у часах дієслова. Наприклад:
Цитата:
В той час собака стрибнув їй на спідницю і вкусив за руку. Ця картинка ще досі приходить до мене у снах – моя мати в крові лежить в коридорі, а над нею височіє гігантський пес. Він неначе насміхається над усією цією ситуацією. Смачно облизуючись, він кинув погляд у мою сторону. Я відчував це всім своїм нутром.


Цитата:
Заряджаю рушницю і цілюся їм межи очі. Один постріл – і на асфальті уже лежать їхні мізки
Ото я й кажу - хіба не можна було постріляти тих псів. Принаймні снодійним, якщо вони насправді люди.

Цитата:
Молодий лікар у безвиході скинув свої великі окуляри і втомлено потер очі.
– Пані Ганно, ми перепробували все, але вашому синові не допомагає ніяке лікування; не працює жодна методика. На фінальному тесті він все-одно вбиває людей. І так кожен раз. Немає навіть найменшого покращення у його стані.
Тобто всі ці пси йому примарились? У нього психічна хвороба?
А фантастика в тому, що таких божевільних там вбивають? Він теж маніяк-вбивця чи ні?
Цитата:
На фінальному тесті він все-одно вбиває людей
Лише на тесті чи насправді?
Якщо мета оповідання в тому, щоби зсередини показати психіку маніяка, то засобі для цього вибрано не зовсім правильно. Забагато уваги приділяється тим псам. Бо вони не існують, вони - уява. А через те, що ми дізнаємося про це практично наприкінці оповідання, воно сприймається як звичайний перевертень.
Маємо своєрідну "вилку" між тим, що автор хотів сказати (принаймні, як мені це здалося) і тим, що фактично вийшло.
Але грибочки в автора непогані! :wink:
Удачі на конкурсі!

_________________
Чому найважче у світі – це переконати птаха, що він вільний?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ap028 Пес моєї душі
СообщениеДобавлено: 26.01.2020 02:41 
Не в сети
Домовой
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 14.04.2015 13:59
Сообщения: 851
Приєднаюся до попереднього дописувача на рахунок неоднозначності твору. По великому рахунку кожен із нас живе у полоні своїх переконань. Часто не усвідомлюючи, що вони є тією чи іншою мірою ілюзорними, відносними, а іноді взагалі хибними. Просто в одних людей більше розвинуте критичне мислення, а в інших - менше. З перших добре виходять прагматик, а з інших - фанатики різних мастей, головне для яких відчуття власної правоти, навіть ціною життя.
Що ж до вашого твору, шановний авторе, то потрібно було б щось позитивне вигадати у фіналі. А то безвихідь і евтаназія - не тішать читача!

_________________
Под маской добра часто прячется зло: никому не верь! Даже этому совету!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 17 ]  На страницу Пред.  1, 2

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB