Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 23.04.2024 21:45

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 46 ]  На страницу Пред.  1, 2, 3, 4  След.
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Re: ap006 Ще не вмерла...
СообщениеДобавлено: 22.01.2020 16:06 
Не в сети
Чечако
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 18.01.2020 12:26
Сообщения: 34
Цікавий твір.
Автор зачепив тут не тільки тему війни, не лише світогляди класичної антагоністичної пари, але й внутрішніх серединок-на-половинку, які, власне, самі не завжди усвідомлюючи, є завуальованими посібниками однієї зі сторін. Тільки-от автор зачепив певні речі мимохідь.
Як на мене, якщо братися за такі теми, варто занурюватися глибше, щоб чітко донести до читача правду, яку автор планував донести, а не злегка загравати. Показати у цьому напрямку переоцінку цінностей, зміну світогляду, або ж зобразити таке майбутнє, де це вже мало б існувати. Інакше чим воно відрізняється від сьогодення? Лише окупацією? В чому ж поступ майбуття? Якщо автор хотів показати, що серединка стала причиною ширшої окупації, то не заакцентував цього. А мав би. Якщо ні, то навіщо зачіпав? Задля актуальної теми і виїзді на ній? Мало було героїзувати головних героїв , треба було чіткіше показати світоглядного антагоніста всередині табору "наших". Твір вийшов би в рази яскравішим.

Але загалом картинка нічогенька, і мова твору теж ґуд :)


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ap006 Ще не вмерла...
СообщениеДобавлено: 22.01.2020 18:28 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 13
Дякую за увагу і такий детальний аналіз!
Дуже приємно, що твір викликав таку зацікавленість.
Скажу чесно - коли писав, то не розраховував на високі місця чи шквал відгуків.
Мені просто хотілося виговоритися. Я слідкую за тенденціями і вони мені не подобаються.
Саме тому тут багато балаканини і мало дій. Це, вибачте за пафос, - крик душі, а не класичне оповідання.
Я змалював один з можливих варіантів розвитку подій. Схоже, що не я один бачу такий варіант, багатьом з вас це теж спадало на думку.
У мене немає бачення на сьогодні, що треба зробити, щоб подібний варіант не відбувся. І це мене дуже дратує!
Але! Я вірю в націю! Не всеремося!
Ще не вмерла України
Ні слава, ні воля!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ap006 Ще не вмерла...
СообщениеДобавлено: 23.01.2020 22:19 
Не в сети
Авторитет

Зарегистрирован: 08.01.2020 18:39
Сообщения: 326
Дракотик писал(а):
Птица Сирин писал(а):
Вийде альманах. Із пана Олександра, вочевидь, не дуже вдалий Нострадамус. :wink:

От мені лишилося незрозумілим, чи пан Олександр пророкує швидку окупацію, чи повне зникнення її вірогідності?
Почекаємо на його відповідь, коротше!


Та зміни пророкую! Чи міг хтось уявити ще два роки тому, що улюблений комік України стане огидний більшій її частині? Чи міг хтось уявити у 2014-ому, що й двох років не мине, як волонтерство стане "немодним"? Чи міг хтось у 2010-ому уявити, що ми з Росією воюватимемо? Чи міг хтось уявити, що Савченко звільнять з полону, щоб посадити на Батьківщині? Тож вже на кінець року цей погляд буде не актуальним. Навіть якщо війна не скінчиться, зміниться погляд на неї. Ну, й це не я написав оповідання про "Московський Бліцкріг" коли шість років все лишалося в межах АТО, а потім раптом Україну по Дніпру поділили.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ap006 Ще не вмерла...
СообщениеДобавлено: 23.01.2020 22:39 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 19.09.2019 20:51
Сообщения: 338
"Навіть якщо війна не скінчиться, зміниться погляд на неї."

В мене, наприклад, не зміниться. І в багатьох не зміниться. Олександре, Ви серйозно думаєте, що це усе можна пробачити? :twisted:
Втім, стоп. А то зараз вийду далеко за тему "про тексти"...


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ap006 Ще не вмерла...
СообщениеДобавлено: 23.01.2020 22:58 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 13.01.2020 20:31
Сообщения: 317
Откуда: Місто Змієве на Чарівних горах
мда, якщо я ту почну просторікувати про "улюбленого коміка" і решту питань, я теж вийду далеко за межі конкурсної тематики.
Ні, погляди тих, хто стоїть на своїй землі, не змінюються.
І оптика у нас гарно протерта :twisted: Маю на увазі, що ми чітко все бачимо :wink:
Піду-но я попишу оповіданнячко на цю тему 8)


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ap006 Ще не вмерла...
СообщениеДобавлено: 23.01.2020 23:16 
Не в сети
Приживала

Зарегистрирован: 08.09.2019 23:33
Сообщения: 60
Олександр Ігнатенко писал(а):
Чи міг хтось у 2010-ому уявити, що ми з Росією воюватимемо?.

Емммм... Ну, я могла.
Ніколи не думала, що підготовка до шкільної олімпіади дає аж такий суперскілл пророкування, мені здавалося очевидним, що бунтівну колонію метрополія буде намагатися повернути назад. Тис паче, що перед тим за тринадцять років мого життя вже була Тузла, торгові війни, газова війна і довідники "Сто вєлікіх палкаводцев", серед яких був Хмельницький, але тільки за те, що "Воз'єднав Україну з Росією.
А вже після харківських угод я тільки думала чи встигну отримати паспорт до війни і чи дійде окупація до мого міста.
Піду, певно, паркуватися, переїду в Дельфи.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ap006 Ще не вмерла...
СообщениеДобавлено: 23.01.2020 23:23 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 13.01.2020 20:31
Сообщения: 317
Откуда: Місто Змієве на Чарівних горах
Літопис Града Змієва писал(а):
Піду, певно, паркуватися, переїду в Дельфи.

Я не так глибоко знаю історію, як шановна колега, але з 1991 року доводилося бачити, що показують по рос каналам, і з того висновок був один: війна буде, питання "коли", а не "якщо". Хоча так хотілося вірити, що пронесе. Но ніт.
Тому нехай начуваються воріженьки.
У нас на Чарівних Горах таких не люблять! 8)


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ap006 Ще не вмерла...
СообщениеДобавлено: 23.01.2020 23:27 
Не в сети
Приживала

Зарегистрирован: 08.09.2019 23:33
Сообщения: 60
Нє, ну одні так думали, що їх пронесе, що будували лінію Мажино, а кордон з Бельгією навіть не укріпили. То може в пана Олександра французьке коріння?))


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ap006 Ще не вмерла...
СообщениеДобавлено: 23.01.2020 23:34 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 13.01.2020 20:31
Сообщения: 317
Откуда: Місто Змієве на Чарівних горах
Так, колеги, давайте повернемося до літератури, бо з позалітературним питанням вже все зрозуміло 8)
А то нас зараз адміни виженуть в болталку, а там зовсім інший градус обговорення :)


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ap006 Ще не вмерла...
СообщениеДобавлено: 24.01.2020 00:21 
Не в сети
Авторитет

Зарегистрирован: 08.01.2020 18:39
Сообщения: 326
"Не зміниться"

То Ви може хочете сказати, що й з 2014-ого нічого не змінилося? Чомусь я не бачу більше прапорів на кожному вікні, ящиків для пожертв, навіть індивідуальної символіки поменшало. Й знову ж таки, про "зміниться" я маю на увазі не воювати/дружити. Можливо, почнуться бомбардування. Наші або нас. Можливо, ООН поставить своїх миротворців між двома арміями. Можливо, все залишиться навіть так само як зараз. Можливо, навіть справдиться прогноз і буде окупація, та невже це ніяк не вплине на ставлення людей до конфлікту?
Ну, а про 91-ий я й згадувати не буду. В 91-ому лідер Росії хотів пити й обніматися, тож це зі сфери конспірології. А так заднім числом можна будь-що передбачити. Давайте загадаємо щось наперед, наприклад дату третього Майдану. Я ставлю на 2023-2024-ий, хоча все йде до того, що рвоне раніше.
Щодо того чи можна пробачити...Ви пробачили Німеччині 8 мільйонів загиблих українців? Можливо, й не варто, але пробачать. Якщо не ми, то діти й онуки точно. Якщо, звісно, це не затягнеться на 60 років замість шести.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ap006 Ще не вмерла...
СообщениеДобавлено: 24.01.2020 12:35 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 13
Внизу списку форумів є дуже цікавий - "Війна". Тема "колапс".
Остання сторінка. Почитайте, як буде можливість.

Ми живемо у такий непевний час, що абсолютно ніхто не може дати жодних гарантій, що от саме цього не станеться ніколи.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ap006 Ще не вмерла...
СообщениеДобавлено: 24.01.2020 13:11 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 19.09.2019 20:51
Сообщения: 338
Отож... :(


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ap006 Ще не вмерла...
СообщениеДобавлено: 24.01.2020 22:38 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 17.01.2020 13:11
Сообщения: 1
Непоганий твір, хоч подекуди дуже банальний. По суті, тут більше грає тема, ніж самі події. Трох не розумію, як в'яжеться з фантастичним конкурсом, ну то таке. Але чорт, помилки. Автор вичитуйте текст!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ap006 Ще не вмерла...
СообщениеДобавлено: 24.01.2020 23:06 
Не в сети
Танцующий с бубном
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 07.04.2015 08:18
Сообщения: 1056
Откуда: Новоград-Волинський
Вітаю, авторе!
Ну ви й намудрили! Майстер хорору? :)
Було б дуже добре, якби н було так погано)).
Теж не люблю історії з "гарячою актуальністю". Бо й так болить, а ще хтось і колупається.
Написано майстерно, дуже атмосферно, шикарні персонажі, волосся дибки.
Але все пронизано незламним духом і вірою в краще.
Ви маєте рацію: і не вмерла, і не вмре.
Успіху на конкурсі

_________________
Хто чим багатий - тим і ділиться!
Протокол Угадайки 2020 https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ap006 Ще не вмерла...
СообщениеДобавлено: 25.01.2020 01:10 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 18.09.2019 17:53
Сообщения: 367
Откуда: Долина Буревісника, там де Море і Сонце
Дуже гарно виписана атмосфера, дуже достовірно і водночас гвперболізовано. До цієї атмосфери ще хотілося би сюжету відповідного, але, нажаль, тут більше замальовка вийшла. І це дуже прикро.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 46 ]  На страницу Пред.  1, 2, 3, 4  След.

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB