Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 29.03.2024 14:48

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 33 ]  На страницу 1, 2, 3  След.
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: ap002 Чаклун з Великих Підгірців
СообщениеДобавлено: 19.01.2020 18:07 
Не в сети
Site Admin

Зарегистрирован: 08.01.2007 11:46
Сообщения: 4112
Откуда: admin @ rbg-azimut.com
Обсуждение рассказа ap002 Чаклун з Великих Підгірців


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ap002 Чаклун з Великих Підгірців
СообщениеДобавлено: 20.01.2020 22:20 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 11.01.2019 11:27
Сообщения: 423
Откуда: Київ
Апокаліпсис у фентезійному світі - те, що треба!
Написано вправно, тема розкрита.
Особливо немає до чого присікатися.
Але чогось трішечки не вистачило, щоб повірити у цей світ.
Успіху на конкурсі!

_________________
- Світ став замалим, Джек.
- Світ такий самий. Щастя в ньому менше.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ap002 Чаклун з Великих Підгірців
СообщениеДобавлено: 20.01.2020 22:28 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 12
Дякую, шановний Панасе!
Хай живе неванільне фентезі! :wink:

Панас писал(а):
Але чогось трішечки не вистачило, щоб повірити у цей світ.
Успіху на конкурсі!

Можливо, ще пари тисяч знаків 8)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ap002 Чаклун з Великих Підгірців
СообщениеДобавлено: 21.01.2020 17:15 
Не в сети
Авторитет

Зарегистрирован: 08.01.2020 18:39
Сообщения: 326
Що ж, написано непогано. Нагадує роботи Урсули Ле Ґуїн та Лі Брекетта, такий собі сплав фентезі та легкої НФ. З відвертих мінусів: не завжди вдала мова, як на мене, забагато "Натки" та "королеви" (варто погратися з синонімами), є неуважності, найпримітніша з яких, звісно, "сказала корова". Але це навіть додає історії гумору. Щодо сюжетних недоліків: все це вже було. І забобонні темні селяни, і лиха королева з нелюдьми-служками, і поступове знищення світу. І в цьому б не було нічого погано, якби ця вторинність бодай чимось не компенсувалася. Великі Підгірці це світ без родзинки. Можливо, не будь імена такими стандартними, можливо, прискачи пастух не на коняці, а на якомусь пернатому ящері, саджай вони не картоплю, а к'артоплю, це б бодай якось змінило сприйняття. Також Натка аж надто Мері Сью: сама напророчила кінець світу, сама ж його і спинила. От саме щоб уникнути такого ефекту, в подібних історіях вводять персонаж наставника.
Але не сприймайте мою критику надто близько до серця, в цілому мені сподобалося. Удачі в конкурсі!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ap002 Чаклун з Великих Підгірців
СообщениеДобавлено: 21.01.2020 17:51 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 12
Олександр Ігнатенко писал(а):
Що ж, написано непогано. Нагадує роботи Урсули Ле Ґуїн та Лі Брекетта, такий собі сплав фентезі та легкої НФ. З відвертих мінусів: не завжди вдала мова, як на мене, забагато "Натки" та "королеви" (варто погратися з синонімами), є неуважності, найпримітніша з яких, звісно, "сказала корова". Але це навіть додає історії гумору. Щодо сюжетних недоліків: все це вже було. І забобонні темні селяни, і лиха королева з нелюдьми-служками, і поступове знищення світу. І в цьому б не було нічого погано, якби ця вторинність бодай чимось не компенсувалася. Великі Підгірці це світ без родзинки. Можливо, не будь імена такими стандартними, можливо, прискачи пастух не на коняці, а на якомусь пернатому ящері, саджай вони не картоплю, а к'артоплю, це б бодай якось змінило сприйняття. Також Натка аж надто Мері Сью: сама напророчила кінець світу, сама ж його і спинила. От саме щоб уникнути такого ефекту, в подібних історіях вводять персонаж наставника.
Але не сприймайте мою критику надто близько до серця, в цілому мені сподобалося. Удачі в конкурсі!


Гм, селяни тут якраз не темні, вони мають необхіднну (для їх штибу життя) освіту і письменні. В Підгірцях є школи, книжки. Але так, деякі під забороною. Скажемо так: підгоряни не більш темні, ніж переважна більшість людей навколо нас з вами (а ми знаємо, яким буйним цвітом розростаються в наш час забобони і симпатична магія, причому серед людей з нібито хорошою освітою!) :) Підгоряни, як наші з вами сусіди, теж не дуже хочуть змін - хоча й готові домовлятися, якщо припре. Королева теж не те щоб дуже лиха - вона по-своєму мудра, але діє в рамках чужої моралі, і саме через це доводить справу до катастрофи.

Хотіло би також посперечатися щодо мерісьюшності (хоча з повагою ставлюся до вашої думки!). Людина з даром проявляє свій дар поступово, щоб не виступити Deus ex machina, а логічно підійти до фіналу. Без зовнішнього впливу цей дар ніколи би не зміг розкритися. Та й коли це стається, героїня все ще не має уявлення, як діяти, але вирішує зробити хоч щось - хоча й ціна виявляється немалою. Можливо, це було не надто детально розписано, визнаю - але, на жаль, ліміт!
На жаль також, одруківки є, визнаю.

Щодо ж ящерів і к*ртоплі - це точно справа смаку 8) На мій погляд (хоча ви можете його не поділяти) надмірна екзотизація і спецефекти - велике зло :wink: Персонажі мають бути упізнаваними, викликати співпереживання. Тому місцем дії стала така місцинка, як Карпати, тільки всіма забута, і раптом у ній зчиняється якась іраціональна фігня :D Точно з тих же міркувань й імена "стандартні". Здається, нам уже доста англізованих і вигаданих імен, чом би їм не стати трошки упізнаваними? :wink:

Але дякую за відгук, мені дуже-дуже цікаво чути різні думки!
(порівняння з Ле Гуїн стається не вперше в моєму житті і дуже втішає))))


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ap002 Чаклун з Великих Підгірців
СообщениеДобавлено: 22.01.2020 13:25 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 29.12.2019 19:03
Сообщения: 35
Добре написано. Хороше фентезі. Цікаво читати. Нечітко виписані стосунки людей, не все зрозуміло в мотиваційному плані. Непоганий образ Натки. Гарно придуманий світ. Удачі на конкурсі.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ap002 Чаклун з Великих Підгірців
СообщениеДобавлено: 22.01.2020 13:31 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 12
ариант писал(а):
Добре написано. Хороше фентезі. Цікаво читати. Нечітко виписані стосунки людей, не все зрозуміло в мотиваційному плані. Непоганий образ Натки. Гарно придуманий світ. Удачі на конкурсі.


Дякую, Аріанте!
Навзаєм!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ap002 Чаклун з Великих Підгірців
СообщениеДобавлено: 22.01.2020 16:21 
Не в сети
Домовой

Зарегистрирован: 08.07.2012 18:53
Сообщения: 728
Цитата:
на вікном світало

за

Цитата:
але сьогодні уперше задрижала.

Краще «затремтіла».

Цитата:
з переляку чкнурнув з пасовиська

чкурнув

Цитата:
і за кролами з підземелля вийшла жінка у білому.

кролями

Цитата:
Пішли,–

Пропущено пробіл.

Цитата:
півлюдську, підзверину

півзверину

Цитата:
На підставці у тарілці димилася страва

парувала

Чи то вона сильно підгоріла? :D

Цитата:
не прийшла сюди, – усміхнулася корова.

королева

Цитата:
вона ледь на важилася вимовити

наважилася

Цитата:
неупевнено проговорила Натка

невпевнено промовила

Цитата:
–Що то в морок

Пропущено пробіл.

Цитата:
і королева додала. – Тут край світу

Двокрапка замість крапки.

Цитата:
припустила Натка, червоніючі.

червоніючи

Цитата:
А вчитель дуже розлютися!

розлютився

Цитата:
несучі дива і знання

несучи

Цитата:
роздувавало від пихи.

роздувало

* * * * *

Цікаво і захоплююче. Далеко не кожне оповідання такого об’єму читається легко та з задоволенням. І — особисто мені не здалося, що в тексті багато вторинного. Сюжетні повороти виглядають досить неочікувано, тим більше що динамічність дії посилює це відчуття.

Сподобався і фінал — це варто зазначити окремо.

Я тільки не зрозумів — то ким же була Натка? Звідки і чому там взялася «чаклунка» саме в цей час? Це випадковість, чи якийсь запобіжний засіб для відвернення катастрофи?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ap002 Чаклун з Великих Підгірців
СообщениеДобавлено: 22.01.2020 18:34 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 12
Сильно_Грамотный писал(а):
Цікаво і захоплююче. Далеко не кожне оповідання такого об’єму читається легко та з задоволенням. І — особисто мені не здалося, що в тексті багато вторинного. Сюжетні повороти виглядають досить неочікувано, тим більше що динамічність дії посилює це відчуття.
Сподобався і фінал — це варто зазначити окремо.
Я тільки не зрозумів — то ким же була Натка? Звідки і чому там взялася «чаклунка» саме в цей час? Це випадковість, чи якийсь запобіжний засіб для відвернення катастрофи?

Дякую за детальний пошук помилок, неодмінно врахую це, коли вноситиму правки!
Гадаю, Натка - одна з багатьох обдарованих підгорян, які так і не розкривали своєї сили, бо "інструкція" лежала під замком. Але талант в скриню не сховаєш! 8) Очевидно, все-таки люди час від часу починали шукати знання і, врешті, проходили посвяту (або, гадаю, і таке могло бути). В решту світу приходив щоразу інший Чаклун, але, як правило, дорослий. Натці не пощастило - їй довелося брати на себе цю ношу в дуже юному віці, та ще й на руїнах світу. Гадаю, під час редактори мені варто додатково уточнити це, тож дякую, що звернули на це увагу.
У мене були сумніви, чи не варто було Натці все ж створити новий світ? Але подумалося, що в нашому світі дуже бракує навичок ремонту поламаного (в усіх сенсах)), тож був обраний фінал з марудним ремонтом. :D
Дякую за відгук! Дуже приємно, що історія сподобалася!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ap002 Чаклун з Великих Підгірців
СообщениеДобавлено: 25.01.2020 00:47 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 18.09.2019 17:53
Сообщения: 367
Откуда: Долина Буревісника, там де Море і Сонце
Сумно. Моя хата з краю, чи не так? Але підгіряни вийшли дуже... цілісні в своїй невдячності.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ap002 Чаклун з Великих Підгірців
СообщениеДобавлено: 25.01.2020 01:00 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 12
Мавка писал(а):
Сумно. Моя хата з краю, чи не так? Але підгіряни вийшли дуже... цілісні в своїй невдячності.

На жаль, так. Все, як в житті :roll:


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ap002 Чаклун з Великих Підгірців
СообщениеДобавлено: 25.01.2020 19:51 
Не в сети
Танцующий с бубном
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 07.04.2015 08:18
Сообщения: 1056
Откуда: Новоград-Волинський
Вітаю, авторе!
Дякую за гарний світ оповідання, цікаві закони і його світобудову.
Дуже сподобалося закільцювання сюжету, попередній Чаклун теж їх прокляв, бо їхні предки його теж мабуть прогнали.
Успіху на конкурсі!

_________________
Хто чим багатий - тим і ділиться!
Протокол Угадайки 2020 https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ap002 Чаклун з Великих Підгірців
СообщениеДобавлено: 25.01.2020 20:40 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 12
Ліандра писал(а):
Вітаю, авторе!
Дякую за гарний світ оповідання, цікаві закони і його світобудову.
Дуже сподобалося закільцювання сюжету, попередній Чаклун теж їх прокляв, бо їхні предки його теж мабуть прогнали.
Успіху на конкурсі!

Дякую за відгук, Ліандро!
Так, я теж думаю, що підгоряни - люди хоч і в цілому непогані, але нарід такий нарід. Простий доніззя!
А море копати самим доводиться! 8)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ap002 Чаклун з Великих Підгірців
СообщениеДобавлено: 26.01.2020 19:06 
Не в сети
Танцующий с бубном

Зарегистрирован: 27.01.2007 18:48
Сообщения: 1780
Почему-то мне показалось, что злободневности в рассказе побольше, чем в... в другом рассказе, скажем так. Там только злободневность и есть - а все равно получается "не так". Ну, как на меня.

Отгородились пустыней - и пусть весь мир хоть сгинет, абы тут тихо было. Там - "ученые", такая себе "шляхта" (в смысле касты, за пределами которой "недолюди", прах под ногами) мир завоевывает и стирает в песок. Настолько стирает в песок, что уже и караваны-то ходить перестали. Ну и что? "Абы тут тихо было!"
Вот когда зацепили, когда пришли и стало "не тихо" - проблему решили. Ну как, сначала даже договориться хотели - "абы тихо"...
И мир таки сгинул. Но не совсем. Но "абы тут тихо было" все равно победило, даже то, что опять же могут проблемы быть - не останавливает от "абы тихо было".
Все понравилось, и идея, и сюжет, и мир, и герои.

Я даже могу начать искать аналогии между "кролями" и "космонавтами", которые "Беркут". И горючими "горшками", которыми закидали "кролей", а начальника бросили в тьму над/за пустыней. А потом выгнали того, кто победил - "абы тихо". И эти, которые с башнями, которые превращают в пустыню, куда дотянутся - им, в принципе, тоже аналогия есть, близкая такая. Но это, наверное, уже слишком.
Рассказ тем и хороший, что он и про злободневность - и не прибит гвоздями к здесь и сейчас.

Спасибо.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ap002 Чаклун з Великих Підгірців
СообщениеДобавлено: 26.01.2020 21:05 
Не в сети
Ёжик в тумане
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 17.01.2014 21:50
Сообщения: 2909
Откуда: З хутора близ Диканьки (Енеїдівка)
Вітаю, Авторе!
Я не фанат фентезі, тому, тим паче, респект, що змогли мене зацікавити.
Можливо тому, що це не зовсім звичне фентезі. :roll:
Під магічною оболонкою я знайшов оповідання про психологію й ментальність цілком реальних людей.
І не просто людей, а нашого народу. :(
І алюзії, які побачив пан Сімдесят Перший, не здаються випадковими.
Вигнали Чаклуна-захисника, плазували перед загарбниками, потім повстали, майже перемогли.
Ледь не загинули у Світотрощі, і знов те саме... По колу. Наша пісня гарна й нова...
Стрибати по граблях - то наш національний танок. Гопак відпочиває :(
Дякую, Авторе! Успіху! Навіяло

_________________
Добрий вечір, ми з України!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 33 ]  На страницу 1, 2, 3  След.

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB