Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 25.04.2024 02:16

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 365 ]  На страницу Пред.  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  След.
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Re: Болталка
СообщениеДобавлено: 01.02.2020 17:19 
Не в сети
Доктор Зло
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 26.07.2011 11:36
Сообщения: 5660
Откуда: Зворотний бік Місяця
Дракотик писал(а):
оффтоп!
А там уже тільки 4 недоголосованих позиції лишилося 8)

То не вже, а ще )))

_________________
Чому найважче у світі – це переконати птаха, що він вільний?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Болталка
СообщениеДобавлено: 01.02.2020 17:20 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 18.09.2019 17:53
Сообщения: 367
Откуда: Долина Буревісника, там де Море і Сонце
пам'ятаю, як розшифровувала бабусине: "Піді візьми отой віхтик на рештаку і повитирай корячок"


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Болталка
СообщениеДобавлено: 01.02.2020 17:25 
Не в сети
Доктор Зло
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 26.07.2011 11:36
Сообщения: 5660
Откуда: Зворотний бік Місяця
Мавка писал(а):
пам'ятаю, як розшифровувала бабусине: "Піді візьми отой віхтик на рештаку і повитирай корячок"

Віхтик і корячок я знайшла. А що таке рештак?
Цитата:
Секція поставу скребкового конвеєра з напрямними для ланцюгу та скребків. Жолоб коритного профілю для транспортування води, пульпи або сипкої маси самопливом...
:shock:
Крута бабуся!

_________________
Чому найважче у світі – це переконати птаха, що він вільний?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Болталка
СообщениеДобавлено: 01.02.2020 17:26 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 13.01.2020 20:31
Сообщения: 317
Откуда: Місто Змієве на Чарівних горах
Мавка писал(а):
пам'ятаю, як розшифровувала бабусине: "Піді візьми отой віхтик на рештаку і повитирай корячок"

У нас в гуртожитку бували зіткнення світів з непорозуміннями. "На стОлі! на стОлі, кажу тобі, дивися! Та не на столІ, тю, ти шо, дурне?" (столя - то так волиняки на стелю кажуть, принаймні, в селі Зарічному Сарненського району))


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Болталка
СообщениеДобавлено: 01.02.2020 17:26 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 12
Птица Сирин писал(а):
Дракотик писал(а):
оффтоп!
А там уже тільки 4 недоголосованих позиції лишилося 8)

То не вже, а ще )))

Мене, нажаль, швидко не чекайте :( Це кілька оповідань треба прочитати, а на роботі така срака весь тиждень була, що ще й досі розгрібаю. Тож буду ввечорі лише дочіитувати :(


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Болталка
СообщениеДобавлено: 01.02.2020 17:27 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 13.01.2020 20:31
Сообщения: 317
Откуда: Місто Змієве на Чарівних горах
Птица Сирин писал(а):
То не вже, а ще )))

Оптимізм - наше все! 8)


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Болталка
СообщениеДобавлено: 01.02.2020 17:31 
Не в сети
Доктор Зло
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 26.07.2011 11:36
Сообщения: 5660
Откуда: Зворотний бік Місяця
Майже всі ж учора бачили мій скрін у фейсбуці щодо "смішних українських слів" (Олексій Юлесович не рахується, в нього інтернету фейсбуку немає :( )
А уявіть, як я регочу (внутрішньо) щоразу, коли бачу такий "крик душі" на вивісці :lol:


Вложения:
Opera Знімок_2020-02-01_172151.png
Opera Знімок_2020-02-01_172151.png [ 72.87 KiB | Просмотров: 4130 ]

_________________
Чому найважче у світі – це переконати птаха, що він вільний?
Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Болталка
СообщениеДобавлено: 01.02.2020 17:33 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 13.01.2020 20:31
Сообщения: 317
Откуда: Місто Змієве на Чарівних горах
Птица Сирин писал(а):
А уявіть, як я регочу (внутрішньо) щоразу, коли бачу такий "крик душі" на вивісці :lol:

Іноді люди транслюють більше правди, ніж думають, угу))


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Болталка
СообщениеДобавлено: 01.02.2020 17:41 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 18.09.2019 17:53
Сообщения: 367
Откуда: Долина Буревісника, там де Море і Сонце
Птица Сирин писал(а):
Мавка писал(а):
пам'ятаю, як розшифровувала бабусине: "Піді візьми отой віхтик на рештаку і повитирай корячок"

Віхтик і корячок я знайшла. А що таке рештак?
Цитата:
Секція поставу скребкового конвеєра з напрямними для ланцюгу та скребків. Жолоб коритного профілю для транспортування води, пульпи або сипкої маси самопливом...
:shock:
Крута бабуся!

ага :) Голодомор пережила, потім все життя на шахті пропрацювала, на Луганщині. Нажаль, не моя, а чоловіка, тож я мала задоволення її знати менше років, ніж хотілося би.. Але я теж багато чого навчилася від неї. Я як вона красиво лаятися вміла... Завдяки Бабі Шурі я полюбила художню українську лайку :)
А моя ба, попри все своє шляхетне українське коріння, мови не знала взагалі. Дуже ефективний приклад совку в дії. Вона 12 року народження, коли почалося ота вся сталінська хрінь, її батько змусив її написати відмову від нього, бо передчував, що скоро його до ворогів народу запишуть. А вона мала була, не посміла батька ослухатися. Потім все життя каялася. Як вона на Урал потрапила, не знаю, але русифікувалі її якісно. Коли після війни переїхали до України, вона мову так і не вивчила. У нас була сімейна історія про те, як в хаті з'явився перший телевізор, і бабуся подивилася прогноз погоди по УТ-1. Потім, така і каже: "Я все поняла, дождь завтра будет, только не знаю Ранці - это далеко от нас?" І сміх, і сумно...


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Болталка
СообщениеДобавлено: 01.02.2020 17:42 
Не в сети
Доктор Зло
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 26.07.2011 11:36
Сообщения: 5660
Откуда: Зворотний бік Місяця
У мене тут така розважуха - часом читаю обговорення на стародавніх конкурсах.
Зазвичай, коли показують, що в когось день народження. Йду читати, що воно таке і де грало.
Одного разу натрапила на дивний конкурс "Не человек-10", тобто 10 років тому.
Там на форумі стільки було дивного й, напевно, цікавого! Але найбільше - дивного. :D


Вложения:
Opera Знімок_2020-02-01_174038_rbg-azimut.com.png
Opera Знімок_2020-02-01_174038_rbg-azimut.com.png [ 48.76 KiB | Просмотров: 4080 ]

_________________
Чому найважче у світі – це переконати птаха, що він вільний?
Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Болталка
СообщениеДобавлено: 01.02.2020 17:50 
Не в сети
Доктор Зло
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 26.07.2011 11:36
Сообщения: 5660
Откуда: Зворотний бік Місяця
Мавка писал(а):
І сміх, і сумно...

Авжеж, сумно. Але те може бути просто нездатність до мов, усі ж люди різні.
Я тут уже колись розказувала, як спочатку вивчала українську в дитинстві за методом Миклухо-Маклая. :D "Це що? А це як називається?"
Коли вивчила літери й побачила, що в батька на руці татуювання - ВІТЯ. Ось та літера І все вирішила для мене.

_________________
Чому найважче у світі – це переконати птаха, що він вільний?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Болталка
СообщениеДобавлено: 01.02.2020 18:08 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 18.09.2019 17:53
Сообщения: 367
Откуда: Долина Буревісника, там де Море і Сонце
Птица Сирин писал(а):
Мавка писал(а):
І сміх, і сумно...

Авжеж, сумно. Але те може бути просто нездатність до мов, усі ж люди різні.
Я тут уже колись розказувала, як спочатку вивчала українську в дитинстві за методом Миклухо-Маклая. :D "Це що? А це як називається?"
Коли вивчила літери й побачила, що в батька на руці татуювання - ВІТЯ. Ось та літера І все вирішила для мене.

Та просто де їй ту мову було чути, окрім телевізору? В моєму рідному містечку панував суржик, причому більше російсько-український, аніж українсько-російський. А бабуся, як людина інтелегентна, суржик не сприймала категорично. Під кінець життя вже щось читала українською, але говорити так і не почала.
Ага, цікавість - то найкращий стимул :)))


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Болталка
СообщениеДобавлено: 01.02.2020 18:58 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 19.09.2019 20:51
Сообщения: 338
Овва, бачу, все у азимутянській спільноті добре – принаймні, побутові визначенні і діалектизми більшість дописувачів не здивували. :D Це тішить – бо означає, що ці слова таки досі існують, і автори їх пам’ятають. А позаяк пам’ятають і вживають автори, то й читачі напевне дізнаються. :D
Щодо Слобожанщини це не дуже точний вислів – знаю, що такі ж або схожі діалектизми вживають ще й на Полтавщині, Сумщині, Луганщині, і в україномовних і суржикомовних селах Донеччини (навмисне питала тих, хто звідти родом). Тобто межа розповсюдження цих слів насправді ширша. А «мжичка» - це взагалі загальновживане, словникове українське слово, але, наприклад, у Харкові його майже забули (у моїй родині ще вживали, але от нещодавно цікавилася в молодих з генерації мого сина – ні, не пам’ятають). :(
З дозволу шановного панства, кілька уточнень (без цитат, бо в мене глючить миша, важко видобувати цитати, коли вони вже далеко).
Щодо «лутки» - це, власне, те саме, що й одвірок, але на вікні. Тобто, «рама вікна». Хоча для дверей це, здається, теж подекуди використовують. А «лиштва» - то «карниз» або якась фігурна опукла облямівка, що її роблять на стінах задля краси.
«Огир» - то не просто кінь, а племінний або бойовий некастрований жеребець, зазвичай породистий.
«Клямка» - не лише гачок чи засув на дверях, так кажуть і на дверну ручку.
«Жужалка» - це те, що лишилося у грубці після згоряння вугілля, такі червонясті кругленькі камінці, ними у часи мого дитинства мостили хідники. Зараз вже це слово, мабуть, майже не вживають, бо пічне опалення мало де лишилося.
«Приск» – розпечені жарини у вогнищі, люльці або грубці (теж нині рідко вживається).
«Гичка» - верхнє листя буряка або моркви, яке стирчить з землі у городі, а потім його обривають або обрізають.
«Роха» - російською «хрюша» (від слова «рохкати»).
«Балія» - таз (круглий або овальний), але не видовжене «корито» - бо то «ночви».
«Леп» - затертий, залиплий, застарілий бруд, який отак просто не вимивається.
«Риштак» - будь-яка опора з планок, тобто така, де є проміжки між деталями. Наприклад, будівельний риштак – це те, що російською звуть «леса». Тобто, ті планки, що використовують для закріплення стіни (риштування), і ще, бува, так звуть «козли» - тобто, підставку, на яку залазять будівельники. І ще риштак – це може бути підставка під посуд чи ще щось у формі решітки.
Щодо іншого – все так і є
«Лайн…» - це чудово! От же ж люди!
Треба мені оце припиняти, бо усілякі слова – це моє хобі, ще стільки усього можу наколупати… :D Хоча, на жаль, розмовляю доволі суржикувато – таки впливає те кляте оточення…


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Болталка
СообщениеДобавлено: 01.02.2020 19:09 
Не в сети
Ёжик в тумане
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 17.01.2014 21:50
Сообщения: 2909
Откуда: З хутора близ Диканьки (Енеїдівка)
Щодо гички. Відносно буряка - так, а от морква... Ну, можливо.
Але напій "Три гички" - явно не з моркви :lol:

_________________
Добрий вечір, ми з України!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Болталка
СообщениеДобавлено: 01.02.2020 19:10 
Не в сети
Танцующий с бубном

Зарегистрирован: 27.01.2007 18:48
Сообщения: 1780
Птица Сирин писал(а):
Одного разу натрапила на дивний конкурс "Не человек-10", тобто 10 років тому.Там на форумі стільки було дивного й, напевно, цікавого! Але найбільше - дивного. :D

Правила "огрирования":
viewtopic.php?f=60&t=1497&st=0&sk=t&sd=a&start=15
Обсуждение:
viewtopic.php?f=61&t=1499&st=0&sk=t&sd=a
:)


Вернуться к началу
 Профиль  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 365 ]  На страницу Пред.  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  След.

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 3


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB