Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 16.04.2024 14:27

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 28 ]  На страницу Пред.  1, 2
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Re: Літописна кафедра
СообщениеДобавлено: 29.09.2019 11:41 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 10
Попри те, що у мене вже є відгук від Літопис Града Змієва, прошу детальніше розібрати Хвіртку до озера, якщо Ваша ласка.
Дякую!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Літописна кафедра
СообщениеДобавлено: 29.09.2019 12:34 
Не в сети
Приживала

Зарегистрирован: 08.09.2019 23:33
Сообщения: 60
Дякую, Авторе an004, сподіваюся, вам реально це сподобалося))

Цитата:
Не уявляю, як під час небезпечної ситуації можна знаходитися у вимірі реального часу. В мене перемикання у стан «зміненої свідомості» і підвищеної ефективності відбувається автоматично. Багато років екстремальної практики…

ну так, для профі все одно в хвилину вмішається більше усвідомлених подій, бо профі має більше досвіду і спокійніше сприймає незвичайне (воно для нього/неї вже звичайне). Але й профі не буде промовляти для себе усе, що відбувається: лише фіксуватиме своє незвичне.

Єдине, що лишилося мені незрозумілим у вашій відповіді: а чим вам вчителька мови з парашютом не вгодила? :D Оригінальний жарт був якраз про те, що в таких ситуаціях люди не висловлюються, як в творі класика 19 століття, а вже чи матюкаються чи ні - справа дуже індивідуальна. Боюся розкрити свою анонімність, розповідаючи деякі випадки з життя, але знавав Літопис блискучих фахівців, скажемо так, естремальних професій, які якраз під час виконання роботи матюкалися, жбурляли у підлеглих робочі засоби тощо (хоча й роботу робили прекрасно, але от так поводилися в стресі). А поза виконанням роботи були чемними милими людьми, до речі, виключно чоловіками.
Літопис не мав на увазі, що під чай бійки герой має подумки матюкатися, звісно, ні :D Але й не читати самому собі лекцію щодо навколишніх подій.

Насправді утримання правильного темпоритму тексту (залежно від сюжету) - реально складне завдання. Єдине, що допоможе здолати його - практика. Тому бажаю пошвидше це завдання виконати!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Літописна кафедра
СообщениеДобавлено: 29.09.2019 12:34 
Не в сети
Приживала

Зарегистрирован: 08.09.2019 23:33
Сообщения: 60
Автор an005 писал(а):
Попри те, що у мене вже є відгук від Літопис Града Змієва, прошу детальніше розібрати Хвіртку до озера, якщо Ваша ласка.
Дякую!


Прийнято, намагатимусь зробити це :)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Літописна кафедра
СообщениеДобавлено: 29.09.2019 12:37 
Не в сети
Приживала

Зарегистрирован: 08.09.2019 23:33
Сообщения: 60
Мурррчик писал(а):
Літопис Града Змієва писал(а):
Вибабраний

Я не автор, але хочу сказати, що це слово використовують закарпатці, тож, можливо, автор - мій земляк :)
"Бабрати" - означає порпати, робити якусь дрібну, кропітку роботу.


Гм, дякую! А то гугл не допоміг. Хоча все одно не можу зрозуміти, що таке вибабраний вузлик. Терпляче зроблений протягом життя?


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Літописна кафедра
СообщениеДобавлено: 29.09.2019 13:19 
Не в сети
Приживала

Зарегистрирован: 08.09.2019 23:33
Сообщения: 60
Літопис Града Змієва писал(а):
Автор an005 писал(а):
Попри те, що у мене вже є відгук від Літопис Града Змієва, прошу детальніше розібрати Хвіртку до озера, якщо Ваша ласка.
Дякую!


Прийнято, намагатимусь зробити це :)


Літопис написав вам ціле простирадло, але шото настиснув, і все зникло. Спробую пізніше повторити, якщо матиму час, бо він (час) раптом закінчився, на жаль.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Літописна кафедра
СообщениеДобавлено: 29.09.2019 15:01 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 10
Літопис Града Змієва писал(а):
Літопис написав вам ціле простирадло, але шото настиснув, і все зникло. Спробую пізніше повторити, якщо матиму час, бо він (час) раптом закінчився, на жаль.

То пані Ольга противиться, 100% :)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Літописна кафедра
СообщениеДобавлено: 29.09.2019 15:11 
Не в сети
Приживала

Зарегистрирован: 08.09.2019 23:33
Сообщения: 60
Автор an005 писал(а):
Літопис Града Змієва писал(а):
Літопис написав вам ціле простирадло, але шото настиснув, і все зникло. Спробую пізніше повторити, якщо матиму час, бо він (час) раптом закінчився, на жаль.

То пані Ольга противиться, 100% :)


А дарма, там для неї цікаве було написано, здається)))


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Літописна кафедра
СообщениеДобавлено: 29.09.2019 16:46 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 24
Так, усіляких деталей подій у стресі при певних навичках справді сприймається багато – але, мені здається, навіть не через фактор «знайоме-незнайоме», а через вимкнені емоції. За моїми спостереженнями, коли є емоції, то сприймаєш насамперед емоції, а коли вони вимикаються – тоді усе, що довкола. Якось так. А вимикання емоцій – це цілком певна навичка, і не надто складна. Але й справді при цьому сприйняття йде не на рівні думок, а на рівні образів – це Ви слушно зауважили. То, мабуть, в мене невдала спроба відтворити потік сприйняття – зобразити якісь думки. А треба й справді оперувати лише образами.
«…не читати самому собі лекцію щодо навколишніх подій» - 100%!!! Лекція під час бійки точно не читається. :D
А вчителька якраз класна – це така собі наявна модель певного типу поведінки при стресі. Вона мені теж допомогла дещо зіставити і уявити – так би мовити, «від протилежного». :) Жбурляння робочих засобів і матюків під час роботи – еге ж! :lol: Теж знаю таких людей. Пригадую, навіть мене колись на таке пробивало у молодші роки. Щоправда, рідко, і згодом зникло (хоча не виключаю, що при якійсь ситуації знову проб’є на кидання – у житті буває усяке). Але в декого таке справді буває постійно, незалежно від віку та фаху – то просто темперамент такий у людини. А от якщо відбувається щось зовсім неочікуване – наприклад, на тебе раптом перекинули горнятко з кавою – то тут вже треба бути янголом, аби не заматюкатися! :lol:
Дійсно, варіантів може бути купа, і це треба враховувати. Навіть, мабуть, можна використати як рису індивідуальності персонажа.
Практика, практика і ще раз практика – так! Без цього нікуди.
Ще раз дякую, пане Літописе! Дуже корисні зауваження! Добре, що є такі рецензенти! :D


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Літописна кафедра
СообщениеДобавлено: 29.09.2019 17:58 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 17
Цитата:
Літопис Града Змієва писал(а):
Отже, Вогневиця!

Відразу скажу, що оповідання сподобалося, але я все одно мушу дістати напильника :wink:
Відразу око натикається на топографічний опис, в якому легко загубитися

Місцевість однозначно треба описати чіткіше, з урахуванням того, що може побачити герой, та й прив'язати її до дороги, якою рухається Марко, теж не завадило би.
"Дорога привела Марка у долину між лісистими пагорбами. Але там, унизу, лісу давно не було, чорніли отвори ям, оточені відвалами та увінчані нафтовими качалками, пахло сірководнем і нафтою, чулося хлюпання і ритмічний скрип, з яким котрась з качалок опускалася у свердловину..." (це можливий приклад, як би це могло звучати). З опису нам уже ясно: мова піде про нафтовидобування на певному технічному рівні, в певних умовах. Решту деталей - дистилярні, навіси тощо- можна було б підкидати пізніше, коли би про це зайшла мова. Або, приміром, з грозою: "Швидко темніло, і долина занурилася у майже повну темряву. Лише гроза, що наповзала з-за Долу, висвічувала дахи навісів над копанками, зблискувала на вікнах незліченних дистилярень".

Так, я вже зрозуміла, що неправильно показала, "хто на кому стояв". :D Слушні зауваження та пропозиції.

Цитата:
Після цього йде інформаційний прогруз (про ситуацію з нечистю). Прогруз не є злочином, боже збав, але, якщо можна цього уникнути, то краще уникати.
Цей прогруз варто розчинити поміж діями, я вже придумала, як це зробити.

Цитата:
Але мотивація "дідько поплутав" - якась недостовірна. Її треба було чимось підперти (приміром, раніше показати, що Марко краде та/або має важкі обставини, або показати, що мішок чимось важливий для Марка, або взагалі зіграти у те, що Марка неправильно зрозуміли, він не крав мішка - це викличе більше співчуття аудиторії). З іншого боку, мішок більше ніяк не грає в історії, тому його легко можна викинути. Інакше у нас є гачок, але з нього читачу нічого не перепадає: а що в мішку? Мабуть, щось чарівне?
Напевно, з тим мішком дядько поплутав не Марка, а мене. :lol:

Цитата:
Цитата:
Але гірники якимось чином дізналися про невезіння Марка

А от цікаво було б почути, як дізналися. Це ж хтось підставив Марка. Тобто сам по собі хід про те, що таємниця героя стає відомою, і це спрацьовує, як люта перешкода, прекрасний. Але бажано той би хід підкріпити чимось. Має існувати логічна лінія, як призведе до оприлюднення таємниці Марка.
Може, то Нечай? Тому він потім і допомагає Ярині, щоб спокутувати ненавмисно скоєну дурню, яка нашкодила Марку?

Також зависає дар Марка. Він ніяк не спрацьовує по сюжету, не пояснюється, а шкода! :? Чи пов'язаний дар Марка з його невезучістю? Чи пов'язана увага Вогневиці до Марка з вогненним даром? Марк цілковито людина чи ні? Аналогічне питання з Блищаком, до речі. Також цікаво було б посилити моральну дилему Марка і Вогневиці. Якби люди відштовхнули Марка за його з'язок з вогнем, а лише Вогневиця прийняла, бо знайшла би рідну... гм... душу: Марку довелося би обрати - чи бути з фейрі, назвемо це так, чи піти до людей, які його не хочуть, і рятувати Ярину. Ця ситуація напрошується у проміжку між вибухом і арештом Марка. Марко ж тоді йде блукати у шахту, і от там все й могло статися.
Якщо точніше, то варто було би вписати таке: Марко зливає Нечаю інфу про свій вогненний дар і викликану ним невезуху. На наступний день стається вибух. Працівники бойкотують Марка. Марко йде у шахту, де спілкуєтсья з Вогневицею і робить вибір (Марко тут має дізнатися про загрозу Ярині - приміром, від Нечая). Марка заарештовують при спробі забрати Ярину від Блищака - але формально за вибух і чари. Ярину віддадуть заміж. Ярина тікає з дому і просить про мандрівку в шахту... ну і там Вогневиця вирішує врятувати їх, попри те, що Марко відштовхнув її.
Звісно, це лише моя пропозиція, автор чи авторка вільні щось з цим зробити))
Оце дуже важливо. Я щось завовтузилася саме з цим шматком оповідання. Але щодо "Ярину віддадуть заміж" - не прокотить із нею. Можлива трагічна розв'язка. Та за знаками - вже на повість потягне. ))) Стосовно Нечая - цілком!

Цитата:
Маю ще сумнів щодо Берегині, бо (нехай мене поправлять знавці, може, он, на Міфологічну кафедру сходіть з цим питанням?) зв'язок "берегині" з "оберіганням" - штука дуже сучасна. Берегині ж ніби були береговими русалками, і нікого не берегли, радше навпаки. Ну, або у вас власна міфологія, але тоді треба було й наймення цьому духу дати якесь інше.
Це мої власні вигадки. Люблю такі містифікації.

Цитата:
Отже, резюме: оповідання хороше, але початок бажано би переписати в такому дусі, як потім середина і кінець написані :) Ну і підперти мотивації і причинно-наслідкові зв'язки в момент кризи :)
Дякую за приємні враження!
Дякую навзаєм, Літописе, за докладну, розгорнуту й дуже корисну рецензію. Удачі на конкурсі!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Літописна кафедра
СообщениеДобавлено: 30.09.2019 00:28 
Не в сети
Приживала

Зарегистрирован: 08.09.2019 23:33
Сообщения: 60
Авторе an015, хочу лише уточнити, що слова "Ярину віддадуть заміж" - мали на увазі не доконану дію, а інфу, про яку дізнається Марко. Вибачте, моя звичка мислити щодо сюжета певним чином призвела тут до нечіткого формулювання :)
Щодо ж берегинь, то, мабуть, краще якось інакше назвати вигаданого вами духа, щоб не множити хибні розуміння -але це виключно моя особиста думка :)
Дякую й вам!
Дуже цікаво, чим закінчиться цей конкурс!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Літописна кафедра
СообщениеДобавлено: 30.09.2019 00:34 
Не в сети
Приживала

Зарегистрирован: 08.09.2019 23:33
Сообщения: 60
Авторе an004, теж хочу дещо докинути до нашої розмови!
Цитата:
Дійсно, варіантів може бути купа, і це треба враховувати. Навіть, мабуть, можна використати як рису індивідуальності персонажа.

Не тільки можна, а обов'язково, завжди, неодмінно треба :wink:
Те, як герой чи героїня поводяться у кризовій ситуації, найповніше розкриває їх.
Це риса персонажа, яка має бути відпрацьована, і має триматися в межах характеру і мотивації.
Книжки, які Літопис тримає на поличці, вчать, що щодо кожного (навіть другорядного!) героя автор має відповісти на купу питань: що ця людина любить, що ненавидить, чого боїться, до чого прагне тощо, і навіть що у нього чи неї в кишеньці :wink: І, так, як ці люди поводитимутсья в бійці, чому, і чи може це змінитися з плином обставин?))

бажаю успіхів!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Літописна кафедра
СообщениеДобавлено: 30.09.2019 06:27 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 24
Пане Літопису, дуже дякую за корисні поради і такий докладний, фаховий майстер-клас! Ви мені дуже допомогли у чималій кількості творчих аспектів. Є над чим поміркувати. Оце зараз усе "розкладу по поличках" у голові, а далі - до праці...
А ще мені дуже приємно зазнайомитися і поспілкуватися з таким цікавим співбесідником. Моя Вам щира повага! :D
Удачі Вам і успіху у конкурсі (якщо берете участь)! :D


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Літописна кафедра
СообщениеДобавлено: 30.09.2019 21:40 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 17
Літопис Града Змієва писал(а):
Авторе an015, хочу лише уточнити, що слова "Ярину віддадуть заміж" - мали на увазі не доконану дію, а інфу, про яку дізнається Марко. Вибачте, моя звичка мислити щодо сюжета певним чином призвела тут до нечіткого формулювання :)
Дякую вам!

Цитата:
Щодо ж берегинь, то, мабуть, краще якось інакше назвати вигаданого вами духа, щоб не множити хибні розуміння -але це виключно моя особиста думка :)
Я люблю морочити голову читачу та вигадувати власну міфологію. Після конкурсу дещо покажу з цього приводу. :D

Цитата:
Дуже цікаво, чим закінчиться цей конкурс!
Аналогічно! Дуже цікаво.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 28 ]  На страницу Пред.  1, 2

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB